dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie Palenie trawy - przepisy??

    Witam...

    Chcialem sie spytac forumowiczów.. czy wiedza cos na temat palenia skoszonej, wysuszonej trawy...

    Ostatnio jak palilem.. to jakis mily sasiad doniósl do Strazy Miejskiej.. ze to robie.. przyjechali i dali mi pouczenie...

    Powiedzial ze chyba do wrzesnia jest zakaz robienia ogniska w ogródkach przydomowych...

    Czy to prawda??

    to nie moge sobie u siebe na podwórku zrobic ogniska??

    A moze niedlugo zabronia grillowania??

    Czy to prawda z tym przepisem??

    Pozdroooo

  2. #2

    Domyślnie

    musisz sprawdzić czy Burmistrz ew inny włodarz Twojego terenu nie wydał przypadkem zakazu "palenia otwartego ognia" albo czegoś podobnego na Twoim terenie!
    bądz upierdliwy w urzędzie to ktoś ci w końcu odpowie a najlepiej odpisze

    jeśli nie wydał to miej wszystkich w d..pie i pal sobie!!!!!
    pod warunkiem że palisz rośliny, pozostałości roślinne, a nie odpady czy śmieci!!!!!!!

    jeśli wydał zakaz palenia otwartego ognia musisz zbudować sobie palenisko zamknięte!!!!!

    i tu heja!!!!! pal sobie co chcesz!!!!!
    a jak ktoś zapyta co palisz to pogoń frajera!!!!!!
    ja pogoniłem pana ze straży miejskiej jak chciał dokonać kontroli na mojej działce... ups powiedziałem mu że go nie wpuszcze i tyle.....chodziło o wylewanie szamba..... nie robiłem napewno zgodnie z przepisami ale jak przyszedł pan ze straży miejskiej to go wygoniłem!!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Hahaha!!

    Dobre!!

    A co mi grozi jak nie wpuszcze Straznika miejskiego na teren mojej posesji??

    Czy sa w zwiazku z tym jakies konsekwencje??

    Dziekuje za osdpowiedz... z tego wynika.. ze wlasciwej odpowiedzi musze szykac tylko i wylacznie w urzedzie mojej gminy.. i ze zakaz palenia nie jest wprowadzony przez jakas wyzsza instancje..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bodex
    musisz sprawdzić czy Burmistrz ew inny włodarz Twojego terenu nie wydał przypadkem zakazu "palenia otwartego ognia" albo czegoś podobnego na Twoim terenie!
    bądz upierdliwy w urzędzie to ktoś ci w końcu odpowie a najlepiej odpisze

    jeśli nie wydał to miej wszystkich w d..pie i pal sobie!!!!!
    pod warunkiem że palisz rośliny, pozostałości roślinne, a nie odpady czy śmieci!!!!!!!

    jeśli wydał zakaz palenia otwartego ognia musisz zbudować sobie palenisko zamknięte!!!!!

    i tu heja!!!!! pal sobie co chcesz!!!!!
    a jak ktoś zapyta co palisz to pogoń frajera!!!!!!
    ja pogoniłem pana ze straży miejskiej jak chciał dokonać kontroli na mojej działce... ups powiedziałem mu że go nie wpuszcze i tyle.....chodziło o wylewanie szamba..... nie robiłem napewno zgodnie z przepisami ale jak przyszedł pan ze straży miejskiej to go wygoniłem!!!!
    Fantastyczny poziom!! gratulacje--napisz cos więcej o swoich wyczynach-sa takie wybitne
    Życie jest pełne niespodzianek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _weynrob_
    Cytat Napisał Bodex
    musisz sprawdzić czy Burmistrz ew inny włodarz Twojego terenu nie wydał przypadkem zakazu "palenia otwartego ognia" albo czegoś podobnego na Twoim terenie!
    bądz upierdliwy w urzędzie to ktoś ci w końcu odpowie a najlepiej odpisze

    jeśli nie wydał to miej wszystkich w d..pie i pal sobie!!!!!
    pod warunkiem że palisz rośliny, pozostałości roślinne, a nie odpady czy śmieci!!!!!!!

    jeśli wydał zakaz palenia otwartego ognia musisz zbudować sobie palenisko zamknięte!!!!!

    i tu heja!!!!! pal sobie co chcesz!!!!!
    a jak ktoś zapyta co palisz to pogoń frajera!!!!!!
    ja pogoniłem pana ze straży miejskiej jak chciał dokonać kontroli na mojej działce... ups powiedziałem mu że go nie wpuszcze i tyle.....chodziło o wylewanie szamba..... nie robiłem napewno zgodnie z przepisami ale jak przyszedł pan ze straży miejskiej to go wygoniłem!!!!
    Fantastyczny poziom!! gratulacje--napisz cos więcej o swoich wyczynach-sa takie wybitne
    dlaczego zaraz wybitne... po prostu czlowiek znalazl praktyczne rozwiazanie problemu.... byl tu taki jeden co sobie wybudowal staw o powierzchni 1500 - 1600 m2 i tez jakos tak zakrecil z przepisami ze mu wyszlo legalnie...

    pozdrowienia ze szwajcarii gdzie wszystko musi byc legalnie....
    a ja tez to czniam i robie swoje...


  6. #6

    Domyślnie

    Pytalem sie w Urzedzie Gminy, w Wydziale Srodowiska, i równiez w Strazy Pozarnej...

    Nie ma zadnych przepisów które zabranialyby robienia ogniska przy domu.

    Nastepnym razem, tak jak powiedzial mój przedmówca, pognam straznika miejskiego.

    PS

    Wszyscy mi mówia.. ze to tylko zlosliwy sasiad, i zadne inne przepisy...

  7. #7

    Domyślnie

    Palenie trawy i gałęzi jest możliwe na własnej działce. (Twierdzę za autorem wątku http://murator.com.pl/forum/viewtopi...816&highlight= ).
    Hurra! Chyba udało mi się wkleić link, a to tylko dzięki uprzejmości i cierpliwości kochanych Forumowiczów, których nie przeraża niewiedza innych i mozolnie wbijają nam do głów pewne zasady ( bo mój mąż i syn nie mają do mnie cierpliwości pod tym względem- a ja jestem beztalencie komputerowe, niestety )
    Dzięki, kochani Forumowicze!

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Richard_S ty się tak nie podniecaj, że pogonisz strażnika. Ty sięgo najpierw kulturnie zapytaj o przepis na podstawie, którego ony chcą ciebie pouczyć.
    Wszystko zależy od Uchwał Rady Gminy/Miasta, chyba, że się coś zmieniło. A często się zmienia, w zasadzie z roku na rok. toteż niech panowie PM pokażą tobie nową uchwałę, jak nie to dopierow wtedy z grzywki.
    Bo jak zaczniesz od grzywki to oni mogą zamiast pouczenia w ciebie grzywną.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem wiem.. delikatnie najpierw.. niech mi pokaza przepis.. wiem wiem...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    toteż niech panowie PM pokażą tobie nową uchwałę, jak nie to dopiero wtedy z grzywki.
    i z kopa, i z kopa.... i o glebe.... uffff..... a potem podziekuj za wizyte i kawke zaproponuj...


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał godzilla
    Cytat Napisał kroyena
    toteż niech panowie PM pokażą tobie nową uchwałę, jak nie to dopiero wtedy z grzywki.
    i z kopa, i z kopa.... i o glebe.... uffff..... a potem podziekuj za wizyte i kawke zaproponuj...

    Ty to chyba jesteś nienormalny-jestes na poziomie intelektualnym godzilli-sorry nie wiem czy w tym momencie nie obrażam godzilli - skoro nie odróżniasz legalnego wykopania stawu od popisów bodexa!!
    Życie jest pełne niespodzianek.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    w ubieglym tygodniu ,przy 30 st.upałach jakiś wyjątkowo mądry , na własnej coprawda posesji , palił trawę ale dym z jego prywatnego ogródka ZAKOPCIŁ CAŁE OSIEDLE Okna nie można było otworzyć , bo dym dusil w gardle , a w domu duchota bo upał.... i czy na takie postępowanie nie ma bata? Przede wszystkim trzeba być czlowiekiem a potem panem swojego podwórka.

  13. #13

    Domyślnie

    no jest bat!
    możesz zadzwonić po straż miejską.

  14. #14

    Domyślnie

    ja bym poszedł go opierd...lić!

    a Ty co zrobiłaś????
    aaaa.... już wiem "piszesz na forum"!!!

  15. #15

    Domyślnie

    WEYNROB!!!!!!!!!!!!!


    poradź PANI!!!!


    ty jesteś zajebisty "forumowicz" , który zna sie na odpowiedziach na FORUM!!!!!!!!!!!!!

  16. #16

    Domyślnie

    witam
    Spalanie traw, gałęzi na posesji regulują lokalne przepisy uchwalone przez radę miasta lub gminy. Zajrzyj na stronę miasta lub gminy albo zapytaj u źródła. W wielu miastach takie uchwały zostały podjęte i niestety nie wolno palić ognisk.
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał _weynrob_
    Ty to chyba jesteś nienormalny-jestes na poziomie intelektualnym godzilli-sorry nie wiem czy w tym momencie nie obrażam godzilli - skoro nie odróżniasz legalnego wykopania stawu od popisów bodexa!!
    a ty co taki upierdliwy i bez poczucia humoru jestes?? wydaje ci sie zes najmadrzejszy?? okej.... ale to tylko TWOJE zdanie...

    zauwazylem ze gdy ktos sie z twoim zdaniem nie zgadza to go opierd.lasz calkiem niekulturalnie i nie na temat...

    w odroznieniu od ciebie JA tylko zartowalem....

    i nie podniecaj sie tak bo ci zylka peknie...

    pozdrawiam
    godzilla

  18. #18

    Domyślnie

    moge przedstawic jak sprawa sie przedstawia w mojej gminie w szwajcarii....

    na wlasnej dzialce wolno palic galazki i naturalne resztki z ogrodu ale tylko wtedy gdy pali sie to plomieniem.... w momencie gdy zaczyna za bardzo dymic - trzeba to zgasic albo czekac na policje, ktora ukarze cie mandatem....

    takie palenie trawy i zadymianie okolicy byloby tutaj ukarane mandatem za pare setek albo i wiecej....

  19. #19

    Domyślnie

    Godzilla widze że nie lubisz Weynroba jak ja...

    goraco pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!

    weynrob to jakiś cham albo nie wiadomo co..........

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rysiu ja tobie napisałem, żebyś na bieżąco sprawdzał bo w Poznaniu w ciągu 3 lat dwa razy decyzje zmienili i żebyś po roku palenia się następnej jesieni nie zdziwił.
    Nie oznacza to że można palić stare opony itp... dotyczy to tylko liści trawy, ściętych gałęzi w sadzie itp... (oczywiście ). Oczywiście .

    Co do grzywki to wszystko zależy jaką sie ma fryzurę, ja nie stosuję, ale weynrob może używa białka z jaj, albo cukru.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony