dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie ile za postawienie 6m komina systemowego???

    a jaka Waszym zdaniem powinna być cena 6m Schiedel Rondo Plus fi 18 jednociągowego z wentylacją?
    Coś mnie chyba Pan Murarz, który zamawia materiały wprowadza w błąd...
    ile płaciliście za postawienie komina systemowego?

  2. #2

    Domyślnie

    1500 zł ?!?!?!

  3. #3

    Domyślnie

    300-400 setki max .... dla dwoch murarzy to dzien pracy. ktos dalby wiecej za dniowke ??

  4. #4

    Domyślnie


    No właśnie komin kosztuje 3000, za postawienie chcą 1000, wg mnie to baaardzo dużo, 500 dałabym spokojnie, ale 1000 to lekka przesada (to podobno taaaki łatwy montaż )
    Dzięki za odpowiedzi,
    Ania

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, robocizna jest faktynie łątwa, niestety w jeden dzień nie można dobrze postawić takiego komina ze wzgledu na ciężar elementów i możliwość przewrócenia.
    Prace powinno sie rozłożyć na 2 dni.
    Komin systemowy wolnostojący w swoim domu stawiałem sam- bez wcześniejszego doświadczenia. Praca rzeczywiście nie wymaga specjalnych umiejętności tylko dokładności i zdrowego rozsądku.
    Co do cen to jednak musisz przyjąć że w dzisiejszych czasach nie są niskie.
    Twoje 1000 zł i tak nie jest wygórowane.
    Znajomy od 3 tygodni szuka wykonawcy dwóch kominów w domu drewnianym. Jeden systemowy i jeden wentylacyjny murowany.
    Znalazł 1 wykonawce który postawi je za 3500zł ze strasznym kręceniem nosem, reszta z którymi rozmawiał taką kwotą nawet nie jest zainteresowana.
    Dla orientacji dom w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego.
    Pozdrawiam, Framer

  6. #6

    Domyślnie


    o rety, to ja sobie też ten komin sama postawię i zapłacę sobie (niewygórowane) 1000 za dwa dni roboty, albo i trzy... i chcę być murarzem i tyyyyle zarabiać!
    Pzd,
    Ania

  7. #7

    Domyślnie

    Komin stawialismy sami - ja z mężem , moja siostra raem ze szwagrem też stwaiali właśnie taki z wentylacją sami. Jak nie chcesz przepłacać bo robota jest naprawdę prosta - przwei "klocki lego" tylko, że dal dorosłych.
    W życiu byśmy nie dali 1000 za to. Góra 300zł

  8. #8

    Domyślnie


    Dzięki galaktyka , podbudowałaś mnie!!!
    A.

  9. #9

    Domyślnie

    no wyobraźcie sobie, że postawią mi za 250 max 300 stówki!
    Bedę pilnować i nie dam sknocići
    Pzd

  10. #10

    Domyślnie

    1000zł za dwa kominy systemowe- robocizna, osobno płacę za klinkier do komina 1,5 zł za cegłę.

  11. #11

    Domyślnie

    słuchajcie, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy moge kiedy chcę? a może wcale?

  12. #12

    Domyślnie

    za stawianie komina systemowego 40-50 zl/mb
    za komin murowany 120 zł mb

    netto

  13. #13

    Domyślnie

    cena real, tzn taka jaka rzeczywiscie zaplacilem; dwa kominy schedla: rondo plus fi20 oraz quadro fi 14, razem 500 zl.

  14. #14

    Domyślnie

    dwa kominy!!
    PONAD 7M
    rondo + wentylacja i rondo plus + 2 x wentylacja
    + czapy + płytki = 1300pln

  15. #15

    Domyślnie

    No proszę jaka rozpiętość cen

  16. #16

    Domyślnie

    Cena na dzień dzisiejszy postawienia komina systemowego o długości 6-7 metrow wacha się w granicach 500-600 zł.
    słuchajcie, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy moge kiedy chcę? a może wcale?
    Lepiej przed położeniem dachówki: nie pobrudzisz jej, łatwiej i bezpieczniej dostaniesz się do komina, i potem szczelniej dekarze go obrobią.

    Co zaś się tyczy pozostawienia go bez okładziny - kiepski pomysł, aż tak ładnie on nie wygląda. Ponadto musisz jeszcze wykonać tzw. czapkę na niego. Aby deszcz nie lał Ci się do środka.
    Regulamin forum

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michall.m
    No proszę jaka rozpiętość cen
    A jaka rozpietosc w jakosci wykonania , z dachu zawsze zagladam do srodka , nieraz wlosy deba staja .

  18. #18

    Domyślnie

    Z reguły czym niższa cena to i niższa jakość.
    Regulamin forum

  19. #19

    Domyślnie

    Z reguły czym niższa cena to i niższa jakość
    zgadzam się,ale głównie jesli chodzi o materiały, robocizna to już niekoniecznie...

  20. #20

    Domyślnie

    Ceny z 2006 a mamy 2009.
    Ponawiam pyt. ile za "złożenie" komina systemowego? Ja mam jeden do kominka 6,5 m i padła cena 1000 + 400 za klinkier.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony