dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ile za postawienie 6m komina systemowego???

    a jaka Waszym zdaniem powinna być cena 6m Schiedel Rondo Plus fi 18 jednociągowego z wentylacją?
    Coś mnie chyba Pan Murarz, który zamawia materiały wprowadza w błąd...
    ile płaciliście za postawienie komina systemowego?

  2. #2

    Domyślnie

    1500 zł ?!?!?!

  3. #3

    Domyślnie

    300-400 setki max .... dla dwoch murarzy to dzien pracy. ktos dalby wiecej za dniowke ??

  4. #4

    Domyślnie


    No właśnie komin kosztuje 3000, za postawienie chcą 1000, wg mnie to baaardzo dużo, 500 dałabym spokojnie, ale 1000 to lekka przesada (to podobno taaaki łatwy montaż )
    Dzięki za odpowiedzi,
    Ania

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    technik stary

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    2

    Smile

    Cytat Napisał michall.m Zobacz post

    No właśnie komin kosztuje 3000, za postawienie chcą 1000, wg mnie to baaardzo dużo, 500 dałabym spokojnie, ale 1000 to lekka przesada (to podobno taaaki łatwy montaż )
    Dzięki za odpowiedzi,
    Ania
    jak tak łatwy to samemu się śmiga kominek i już

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, robocizna jest faktynie łątwa, niestety w jeden dzień nie można dobrze postawić takiego komina ze wzgledu na ciężar elementów i możliwość przewrócenia.
    Prace powinno sie rozłożyć na 2 dni.
    Komin systemowy wolnostojący w swoim domu stawiałem sam- bez wcześniejszego doświadczenia. Praca rzeczywiście nie wymaga specjalnych umiejętności tylko dokładności i zdrowego rozsądku.
    Co do cen to jednak musisz przyjąć że w dzisiejszych czasach nie są niskie.
    Twoje 1000 zł i tak nie jest wygórowane.
    Znajomy od 3 tygodni szuka wykonawcy dwóch kominów w domu drewnianym. Jeden systemowy i jeden wentylacyjny murowany.
    Znalazł 1 wykonawce który postawi je za 3500zł ze strasznym kręceniem nosem, reszta z którymi rozmawiał taką kwotą nawet nie jest zainteresowana.
    Dla orientacji dom w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego.
    Pozdrawiam, Framer

  7. #7

    Domyślnie


    o rety, to ja sobie też ten komin sama postawię i zapłacę sobie (niewygórowane) 1000 za dwa dni roboty, albo i trzy... i chcę być murarzem i tyyyyle zarabiać!
    Pzd,
    Ania

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ROBERT BUDOWNICZY

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-430
    Posty
    1

    Domyślnie Pani aniu

    Cytat Napisał michall.m Zobacz post

    o rety, to ja sobie też ten komin sama postawię i zapłacę sobie (niewygórowane) 1000 za dwa dni roboty, albo i trzy... i chcę być murarzem i tyyyyle zarabiać!
    Pzd,
    Ania
    JEŚLI JEST PANI W STANIE PODNIEŚĆ JEDEN TAKI ELEMENT I ZAMONTOWAĆ NA WYSOKOŚCI CHOĆBY JEDNEGO METRA
    TO GRATULUJE PANI ...ZOSTAŁA PANI MURARZEM I ZARABIA KROCIE

  9. #9

    Domyślnie

    Komin stawialismy sami - ja z mężem , moja siostra raem ze szwagrem też stwaiali właśnie taki z wentylacją sami. Jak nie chcesz przepłacać bo robota jest naprawdę prosta - przwei "klocki lego" tylko, że dal dorosłych.
    W życiu byśmy nie dali 1000 za to. Góra 300zł

  10. #10

    Domyślnie


    Dzięki galaktyka , podbudowałaś mnie!!!
    A.

  11. #11

    Domyślnie

    no wyobraźcie sobie, że postawią mi za 250 max 300 stówki!
    Bedę pilnować i nie dam sknocići
    Pzd

  12. #12

    Domyślnie

    1000zł za dwa kominy systemowe- robocizna, osobno płacę za klinkier do komina 1,5 zł za cegłę.

  13. #13

    Domyślnie

    słuchajcie, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy moge kiedy chcę? a może wcale?

  14. #14

    Domyślnie

    za stawianie komina systemowego 40-50 zl/mb
    za komin murowany 120 zł mb

    netto

  15. #15

    Domyślnie

    cena real, tzn taka jaka rzeczywiscie zaplacilem; dwa kominy schedla: rondo plus fi20 oraz quadro fi 14, razem 500 zl.

  16. #16

    Domyślnie

    dwa kominy!!
    PONAD 7M
    rondo + wentylacja i rondo plus + 2 x wentylacja
    + czapy + płytki = 1300pln

  17. #17

    Domyślnie

    No proszę jaka rozpiętość cen

  18. #18

    Domyślnie

    Cena na dzień dzisiejszy postawienia komina systemowego o długości 6-7 metrow wacha się w granicach 500-600 zł.
    słuchajcie, czy ja muszę od razu czymś ten komin obłożyć (chodzi mi o to co nad dachem), czy moge kiedy chcę? a może wcale?
    Lepiej przed położeniem dachówki: nie pobrudzisz jej, łatwiej i bezpieczniej dostaniesz się do komina, i potem szczelniej dekarze go obrobią.

    Co zaś się tyczy pozostawienia go bez okładziny - kiepski pomysł, aż tak ładnie on nie wygląda. Ponadto musisz jeszcze wykonać tzw. czapkę na niego. Aby deszcz nie lał Ci się do środka.
    Regulamin forum

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał michall.m
    No proszę jaka rozpiętość cen
    A jaka rozpietosc w jakosci wykonania , z dachu zawsze zagladam do srodka , nieraz wlosy deba staja .

  20. #20

    Domyślnie

    Z reguły czym niższa cena to i niższa jakość.
    Regulamin forum

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony