dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Pozwolenie "wodno-prawne" - kiedy?

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    168

    Domyślnie Pozwolenie "wodno-prawne" - kiedy?

    Jestem na etapie kompletownia dokumentów pozwolenie na budowę. W WZ mam napisane aby wykonać drenaż opaskowy wokół budynku i podłączyć do istniejących drenaży. W UM nie otrzymałam wiążącej informacji, odesłano mnie do Wydziału Rolnictwa. Oni mówią, że jak wykonam wykop pod fundament, wtedy podobno otrzymam takie pozwolenie. Czy ktoś przerabiał ten temat?

  2. #2

    Domyślnie

    Na podstawie Prawa wodnego (Dz.U. z 2005 r. Nr 239 poz. 2019) Pozwolenia wodnoprawne

    Art. 122. 1. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pozwolenie wodnoprawne jest wymagane na:
    1) szczególne korzystanie z wód;
    2) regulację wód oraz zmianę ukształtowania terenu na gruntach przylegających do wód, mającą wpływ na warunki przepływu wody;
    3) wykonanie urządzeń wodnych;
    4) rolnicze wykorzystanie ścieków, w zakresie nieobjętym zwykłym korzystaniem z wód;
    5) długotrwałe obniżenie poziomu zwierciadła wody podziemnej;
    6) piętrzenie wody podziemnej;
    7) gromadzenie ścieków oraz odpadów w obrębie obszarów górniczych utworzonych dla wód leczniczych;
    odwodnienie obiektów lub wykopów budowlanych oraz zakładów górniczych;
    9) wprowadzanie do wód powierzchniowych substancji hamujących rozwój glonów;
    10) wprowadzanie do urządzeń kanalizacyjnych, będących własnością innych podmiotów, ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego określone w przepisach wydanych na podstawie art. 45a ust. 1.
    2. Pozwolenie wodnoprawne jest wymagane również na:
    1) gromadzenie ścieków, a także innych materiałów, prowadzenie odzysku lub unieszkodliwianie odpadów;
    2) wznoszenie obiektów budowlanych oraz wykonywanie innych robót,
    3) wydobywanie kamienia, żwiru, piasku, innych materiałów oraz ich składowanie
    - na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią, jeżeli wydano decyzje, o których mowa w art. 40 ust. 3 i w art. 82 ust. 3 pkt 1.
    3. Pozwolenie wodnoprawne na wprowadzanie do ziemi ścieków innych niż wymienione w art. 39 ust. 2 pkt 1 może być udzielone, jeżeli wydano decyzję, o której mowa w art. 39 ust. 3.
    4. Pozwolenia wodnoprawne na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi albo do urządzeń kanalizacyjnych są wydawane z uwzględnieniem postanowień rozdziałów 1-4 w dziale IV tytułu III ustawy - Prawo ochrony środowiska.
    Należy pamiętać, że pozwolenie wodnoprawne uzyskuje się przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

  3. Ułatwienia w odrolnieniu gruntów: prezydent nie podpisał nowelizacji ustawy Budowa przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego - koszty i zasady przyłączenia do sieci Rząd przyjął zmiany w Prawie budowlanym. Czy to koniec pozwoleń na budowę? Nowy wzór wniosku o wydanie pozwolenia na budowę [POBIERZ]. Zobacz, jak wypełnić
  4. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    168

    Domyślnie pozwolenie wodno prawne

    Dzięki za odpowiedź. Byłam dziś w UM Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Muszę mieć projekt tzw. "Operat wodno prawny" wykonany przez uprawnioną osobę. Mam prośbę, czy ktoś poleci fachowca do wykonania tego projektu. Jaka jest cena tej usługi i czas wykonania? Wiadomo cena jest ważna. Mam pismo odpowiedź z Doln.Zarządu Melior.i Urz.Wod., oni nie mają map drenaży, tylko informację, że teren /rolny/ ma sieć drenarską.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony