dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czy da się wyburzyć budynek gospodarczy w zabudowie bliźniaczej?

    Witam,
    Na działce stoi budynek gospodarczy w zabudowie bliźniaczej, część znajdującą się na mojej działce chciałabym wyburzyć, obawiam się, że to nie jest możliwe, ale może ktoś z Was się na tym zna i mi coś doradzi. Jeśli się da to jakie formalności muszę dopełnić? Zastanawiam się czy dałoby radę się pozbyć tego budynku, bo jeśli tak, to możliwe, że dałoby się podzielić działkę i może postawić nowy dom. Obecnie działka ma 900 m2 na działce stoi dom bliźniak typu klocek z lat 80 oraz ten budynek gospodarczy. Działak jest wąska, bo ma tylko 14,8 m szerokości, no ale może coś dałoby się tam postawić. Zależałoby mi na tym, bo niestety ceny działek w Łodzi /ta jest na obrzeżach miasta/ są duże. Poniżej zdjęcie. Mowa tutaj o części po lewej stronie do ogrodzenia.


  2. #2

    Domyślnie

    Elcia84 a jestes pewna, ze da sie cos postawic na tej dzialce? 14,8 minus 2 razy po 4 m to zostaje ci na dom o szerokości 6 m, czyli tyle co na segment mniej więcej (moja mama ma dom w segmencie o szer. 6 m). W prawym dolnym rogu widac wlasnie ten dom kostke w zabudowie blizniaczej? Domyślam się, ze sa to dzialki wylącznie pod zabudowę bliżniaczą i dlatego sa takie waskie. Najpierw idz do starostwa (gminy) do wydzialu architektury, nieruchomosci, czy jakos tam i dopytaj sie o Warunki Zabudowy na tej dzialce. Pewnie sa to dzialki pod zabudowe blizniaczą, ale moze sie mylę. I jeszcze jedno, zeby zbudowac dom w glebi dzialki musisz najpierw te czesc dzialki wydzielic pod budowe i zrobic z niej odrebna dzialke budowlana i jak ci sie uda, to na pewno bedzie to dzialka pod zabudowe blizniacza, bo po prostu ta dzialka jest za waska pod budowe domu wolnostojacego. Poza tym spytaj sie w gminie, czy w warunkach zabudowy nie ma określonego minimum powierzchni dzialki pod zabudowe bliżniaczą. Nie podalaś powierzchni działki. Oczywiscie sasiad moze te twoje pomysly ostro oprotestowac, wiec bedziesz miala pod gorke. Ja na jego miejscu wybiłabym z Twojej głowy jakiekolwiek ruchy w tym kierunku i nie pozwoliłabym by ktos stawial dom w ostrej granicy z moja działką
    A jesli chodzi o ten budynek gospodarczy to teraz o nim nie mysl, dopoki nie bedziesz pewna, zeby w ogole da sie wydzielić odrębną działkę budowlaną i cokolwiek tu zbudowac.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 07-08-2011 o 18:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony