dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał emild
    Ale nie będzie mozna włączyć np 2 czy 1-ej żarówki? no bo mam... 1 przycisk.OK
    po co tak łączyć, przecież masz 2 żyrandole jednym przyciskiem włączasz ten w kuchni a drugim ten w salonie, jak zrobisz jedna żarówka lub 2 żarówki lub 3 żarówki to nie będziesz miał już przycisku żeby podłączyć ten żyrandol z salonu
    nie, nie chcę już tak łączyć. Odkąd zajarzyłem, że mam 1 przycisk do dwóch kostek nie chcę tak łączyć. Dlatego na końcu dodałem "OK" na potwierdzenie, że rozumiem. Chciałbym tylko aby móc włączyć 3 żarówki jednocześnie. Wiec jeszcze tylko się upewnię-jak podłaczyć kabel z kostki do oprawy z lampy?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    obydwa brązowe z żyrandola jednocześnie do brązowego z kostki
    ok, dziękuję, a :
    Cytat Napisał emild
    jak podłaczyć kabel z kostki do oprawy z lampy?
    ?
    i jadę podłączać i już nie męczę

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    masz w domku różnicówkę ?? czy ten kabelek żółtozielony jest uziemiony w tablicy z bezpiecznikami ?? czy tylko sobie w ścianie siedzi ??
    Różnicówka jest w tablicy z bezpiecznikami. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest to coś skrajne z lewej z trzeciego zdjecia jakie załączyłem?
    Odn. kabla żółtoziel- jeśli chodzi o kostki w suficie no to jest wpięty w te kostki.
    Bo oprócz tego kabla ziel-żółt w kostkach w suficie jest też tak (ziel-zolty) ..wystający z posadzki w łazience i w kuchni przy piecyku ...ale to chyba nie o niego Ci chodzi...mogę załączyć zdjęcia

  4. #24

    Domyślnie

    witam
    Cytat Napisał mpoplaw
    ad 1. niebieski z kostki do niebieskiego z lampy, zółto zielony do oprawy, a brązowy z kostki do obydwu brązowych z lampy, zaświecą się wszystkie 3 żarówki naraz
    ad 2 niebieski z kostki do białego, czarny z kostki do drugiego białego, żółto zielony do oprawy brązowy z kostki pozostaje luzem i musi być zaizolowany
    a druga oprawka niebieski z kostki do niebieskiego z lampy, brązowy z kostki do brązowego z lampy, żółto zielony do oprawy czarny z kostki pozostaje luzem i musi być zaizolowany
    Popodpinałem tak jak pisałeś i wszystko cacy

    - odnośnie żółt-ziel- nie ma jak go podpiąc (przy każdej oprawce), więc wypinałem go z kostki i wisi luzem. Czy tak może być? czy podpiąć go spowrotem do kostki, czy jest to niedopuszczalne i ...porozpinac wszystko?
    - ....znalazłem jeszcze jedną oprawkę, będzie do przedpokoju; wychodzą z niej kable:niebieski i czarny a z kostki identycznie jak w kuchni , czyli:niebieski, brązowy i ziel.-zółty. jak w ty przypadku prawidłowo podpiąć?

    z góry dziękuję za cierpliwość....

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    emild,
    Masz 1-fazę 230V i umowę z ZE prawdopodobnie na około 5kW. 25A*230V=5,75kW. Kuchnia potrzebuje dodatkowo 6kW...
    wlasnie dostałem umowę i napisane jest, że moc umowna wynosi 4kW jeszcze gorzej.
    Musze w końcu sie tam wybrać.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glop1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    A czy przy jednej fazie zabezpieczeniu przedlicznikowym 32A i w domu 25A wytrzyma z indukcją?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    chyba raczej nie

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Przy zasilaniu 230V i prądzie 25A mamy max moc ok 10kW - więc spokojnie powinno wystarczyć.
    Wszystko zależy także od przewodów i bezpiecznika, bo prąd graniczny zadziałania płynący długotrwale może powodować zadziałanie zabezpieczenia termicznego w bezpieczniku.
    Jeśli na tej fazie będą jakieś inne obciążenia także trzeba je wsiąść pod uwagę.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    glop1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hmm no to klin bo mój elektryk mówi że spokojnie wytrzyma i nic się nie będzie dziać, kable będą nowiutkie bo zakładam całą instalację (na razie jej nie ma jest tylko licznik i tablica z bezpiecznikami) i jak to teraz ugryźć

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk
    Przy zasilaniu 230V i prądzie 25A mamy max moc ok 10kW - więc spokojnie powinno wystarczyć.
    A nie 5.75kW? 230*25=5750

  11. #31

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie, będę właśnie kładł kabel do indukcji Boscha 7kW i czy przewód 4x2.5mm jest wystarczający? Kuchnia będzie podpięta na 230V po zmostkowaniu dwóch żył fazowych. Czy żyła N nie jest w tym układzie za cienka?

  12. #32

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie, będę właśnie kładł kabel do indukcji Boscha 7kW i czy przewód 4x2.5mm jest wystarczający? Kuchnia będzie podpięta na 230V po zmostkowaniu dwóch żył fazowych. Czy żyła N nie jest w tym układzie za cienka?
    7kW na 230 do będzie około 31,5A w szczycie. Do takiego prądu to sie już daje przewód 6mm^2 i nie 4x tylko 3x6, bo przy jednej fazie taki sam prąd płynie żyłą fazową co i neutralną.

    Jakbyś podłączył na dwie fazy 400V to w zalezności od konstrukcji płyty, czy pola pracują na napięcie międzyfazowe 400V, czy są po prostu rozdzielone po 2 palniki na jedna fazę, musiałbyś dać w pierwszym przypadku przewód 4x1,5 (około 9A w szczycie) lub w drugim 4x2,5 (około 16A w szczycie). Z tego co sie orientuje to płyty sa jednak konstrukcjami 2x230V.


    Jeżeli jesteście na etapie instalacji elektrycznej to proponuje od razu doprowadzić do indukcji i piekarnika zasilanie trójfazowe. Różnica w przewodzie 3x od 5x jest przy kosztach domu pryszczem.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    znalazłem taką płytę:
    http://www.radar.pl/Plyta-indukcyjna...054/informacje
    Płyta na 230V, podobno może być podłączona na 1 2 lub 3 fazy. W każdym razie na razie planuje pracować na jednej fazie (...człowiek nie czuje kiedy rymuje..), ale w przyszłości chcę podłączyć 3 fazy, czy myślicie że będzie ok..?

    Narazie kupiłem sobie dla testów indukcję jednopalnikową z lidla i to mnie zachecilo. Ma 2kW, ta z amici jest na 4 palniki i ma 3,5kw. Podobno ma ogranicznik że jak chcesz ustawić większą moc na jednym palniku to musisz zmniejszyć na innych palnikach. Max wartość to 8 na 4 palnikach..

    Co o tym myślicie?
    Xiff..

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    znalazłem taką płytę:
    http://www.radar.pl/Plyta-indukcyjna...054/informacje
    Płyta na 230V, podobno może być podłączona na 1 2 lub 3 fazy. W każdym razie na razie planuje pracować na jednej fazie (...człowiek nie czuje kiedy rymuje..), ale w przyszłości chcę podłączyć 3 fazy, czy myślicie że będzie ok..?

    Narazie kupiłem sobie dla testów indukcję jednopalnikową z lidla i to mnie zachecilo. Ma 2kW, ta z amici jest na 4 palniki i ma 3,5kw. Podobno ma ogranicznik że jak chcesz ustawić większą moc na jednym palniku to musisz zmniejszyć na innych palnikach. Max wartość to 8 na 4 palnikach..

    Co o tym myślicie?
    A tak właściwie, to o co chodzi?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Xiff
    znalazłem taką płytę:
    http://www.radar.pl/Plyta-indukcyjna...054/informacje
    Płyta na 230V, podobno może być podłączona na 1 2 lub 3 fazy. W każdym razie na razie planuje pracować na jednej fazie (...człowiek nie czuje kiedy rymuje..), ale w przyszłości chcę podłączyć 3 fazy, czy myślicie że będzie ok..?

    Narazie kupiłem sobie dla testów indukcję jednopalnikową z lidla i to mnie zachecilo. Ma 2kW, ta z amici jest na 4 palniki i ma 3,5kw. Podobno ma ogranicznik że jak chcesz ustawić większą moc na jednym palniku to musisz zmniejszyć na innych palnikach. Max wartość to 8 na 4 palnikach..

    Co o tym myślicie?
    A tak właściwie, to o co chodzi?
    Fakt.. przydałoby się zadać konkretne pytanie..
    Czy jest to możliwe że ta kuchenka działa na 1-3 faz? Nie znam się na tym do końca, a nie mogę znaleźć żadnych konkretnych specyfikacji... Tak jak mówiłem, na razie mam tylko jedną fazę, ale w przyszłości chciałbym mieć 3 i wtedy bym mógł podłączyć to inaczej, tyle czy to da radę...
    Xiff..

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A guzik prawda że nie ma znaczenia czy płyta jest podłaczona do 230 v czy do siły... MA! Robilismy eksperyment w firmie i podlaczylismy te same płyty i efekty były rózne. Woda sie zagotowała szybciej przy 400V, poza tym "zachowanie sie indukcji przy mocy tez jest nieco inne

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezniok
    A guzik prawda że nie ma znaczenia czy płyta jest podłaczona do 230 v czy do siły... MA! Robilismy eksperyment w firmie i podlaczylismy te same płyty i efekty były rózne. Woda sie zagotowała szybciej przy 400V, poza tym "zachowanie sie indukcji przy mocy tez jest nieco inne
    Jeśli kuchenkę podłączyliście międzyfazowo (piszesz, że do 400V), to nie dziwię się, że gotowała szybciej, szczerze mówiąc dziwię się raczej, że po prostu jej (kuchenki, nie wody) szlag nie trafił. Wszystkie domowe kuchnie elektryczne są przystosowane do zasilania 230V, można co najwyżej się zastanawiać, czy podłączamy jedną, czy dwie fazy (wykorzystujących trzy fazy chyba nie ma?), ale cały czas zasilanie mamy 230V, nie 400.

    Kuchenka podłączona do dwóch faz, jeśli ma jakieś inteligentne sterowanie mocą, być może bardziej swobodnie tą mocą gospodaruje w rozbiciu na poszczególne pola grzejne i być może różnica jest widoczna przy uruchomieniu dwóch lub więcej pól grzejnych, ale sprawności grzania pojedynczego uruchomionego pola to nie ma prawa zmienić.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Xiff
    Czy jest to możliwe że ta kuchenka działa na 1-3 faz? Nie znam się na tym do końca, a nie mogę znaleźć żadnych konkretnych specyfikacji..
    to wyobraź sobie że kupiłeś cztery jednopalnikowe kuchenki i każdą z nich podłączyłeś do jednego kontaktu przez jakiś rozgałęźnik, to jest zasilanie na jedną fazę
    a teraz wyobraź sobie że każda z tych jednopalnikowych płyt jest podłączona do osobnego gniazdka z prądem, a każde z tych gniazdek to inna faza, to jest podłączenie do różnych faz
    i jest jeszcze jedna możliwość, każda z jednopalnikowych płyt jest podłączona do innego gniazdka, a każde z tych gniazdek ma własne zasilanie i bezpiecznik choć są z tej samej fazy, to jest podłączenie to jednej fazy ale ponieważ jest kilka bezpieczników to system działa tak samo jak by był podłączony na 3 fazach
    ? niby jak ? Jedna faza, to jedna faza, nia ma znaczenia czy idzie przez kolejny bezpiecznik czy nie.. Jak nie ma przesunięcia fazowego to chyba jest to ta sama faza.. Chyba że chodzi ci o to że nie będzie bi wywalać esów, ale dla kuchenki to i tak nie ma różnicy..

    Czy dobrze qmam że wszystkie kuchenki są na dwie fazy i część z nich można podłączy na 1 fazę? Jak na razie to znalazłem tylko jedną płytę http://www.radar.pl/Plyta-indukcyjna...054/informacje która jest przystosowana do pracy na 230V..
    Xiff..

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    jak oglądam inne instrukcje obsługi to w prawie każdej jest adnotacja ze może pracować na 400V
    A możesz wskazać konkretny przykład? Bo nie widziałem takiej kuchni w życiu, jedynie czytałem kiedyś, że profesjonalne urządzenia do gastronomii nie tyle mogą, co po prostu mają tak i nie inaczej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    większość myli, miesza i stosuje zamiennie pojęcia zasilanie kuchenki z zasilaniem pól grzejnych, dlatego wychodzi misz-masz. Co zresztą i tak jest bez znaczenia, bo zdecydowana większość użytkowników ma jedną kuchenkę i musi konkretnie popatrzyć jaka ona jest. I wszelkie inne warianty ich nie interesują.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony