dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kmiler

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Wysokie wnetrze jakie oswietlenie??

    Witam mam wysoki duzy pokoj/salon na 3,50m dodam ze w pokoju nie ma za duzo okien... macie jakis pomysl nad oswietleniem takiego wnetrza???

  2. #2

    Domyślnie

    kmiler bujałam się z tym samym problemem
    rozwiązanie jest odrobinę problematyczne
    po pierwsze nad stół w jadalni znalazłam lampę która zwisa na 2 m (spotline)
    tam gdzie jest jeszcze wyżej zdecydowałam się na oświetlenie reflektorkami halogenowymi na ścianach na wysokości mniej więcej 2,70 m
    rozwiązania które mi się podobały, ale nie "przeszły":
    halogeny na stalowych linkach
    lub lampki na systemie szynowym

    na wynik wizualny muszę jeszcze poczekac tak z miesiąć (mam nadzieję)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Właśnie pisałam post o podobnej treści, ale Warkot mnie ubiegła.
    Przy tak wysokim wnętrzu lepiej oświetlać halogenkami wzdłuż ścian (na linach stalowych lub wbudowanych w płyty gips-kart). Oświetlenie sufitowe tylko nad stołem.
    marta

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Temat jak bumerang.
    Oswietlanie wnetrza spotami to pomysl malorozsadny.
    Oswietlenie kazdego pomieszczenia reflektorami jest bledem.Kazde wnetrze mieszkalne potrzebuje ok 2 rodzajow swiatla. Oswietlenie wnetrzea takiego jak pokoj dzienny mozna uznac za mobilne jesli ma 3 typy oswietlenia.
    Pokoj dzienny potrzebuje swiatla rozproszonego a takiego zadne "oczko" halogenu nie da.
    Przy wysokich pomieszczeniach zeby uzyskac swiatlo rozproszone stosuje sie oprawy scienne typu"gzyms swietlny", plafoniera-plafon czasem nawet downlight z rastrem i wspomaga oswietleniem miejscowym/zwisy, zyrandole/ oraz jak potrzeba punktowym /spoty halogenowe - na samym koncu i jak nazwa wsakzuje to zrodlo specjalnego stosowania a nie oswietlenie ogolnego /.
    Zastosowanie samych halogenow da efekt meczacy a przytulnie bedzie jak w galerii handlowej.
    Jako zrodel najlepiej uzyc lamp zarowych lub swietlowek z cieplym swiatlem.
    Jesli nie ma mozliwosci zastosowania plafonu to stosuje sie swiatlo kierowane na sufit lub rozproszone z opraw sciennych np ze swietlowek liniowych , linestrow, kinkietow szerokokatnych itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Wojtku to wszystko brzmi super, ale napisz proszę co ja mam zrobić jak mam salon 5 m do góry i nie cierpię plafonów i kinkiecików
    i daj nać gdzie mogę dostać żyrandol do takiego pomieszczenia - tylko nie kryształowy!
    przy okazji ośwcieć mnie co to jest - downlight z rastrem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony