dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 239
 1. #1
  Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
  Zarejestrowany
  Mar 2003
  Skąd
  Warszawa
  Dzielnica
  Białołęka
  Posty
  4.513
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  31

  Domyślnie Przestrzegam przed pseudo-stolarzem od schodów!!!

  Witam

  Zdecydowanie odradzam pseudo-stolarza wykonującego tragicznej jakości schody!!!

  Maksymilian Araszkiewicz - firma MAX Stolarstwo-Kołodziejstwo (w Allegro MAX_schody) z Pomiechówka

  W lipcu 2005r zamówiłem u tego fachofca trepy schodów (podstopnice mam z gresu) i montaż. Pan Araszkiewicz przyjechał na pomiary i na koniec wizyty zarządał zaliczki. Zasugerowałem, że powinniśmy najpierw podpisać umowę. Był zniesmaczony . Zaczął opowiadać, że u kogo to on robił schody i za ile pieniędzy i umowy nie podpisywał...
  Stanęło na tym, że w następnym tygodniu przyjadę do jego stolarni, pokaże mi towar, różne rodzaje zakończenia krawędzi trepa i różne wybarwienia, a ja przywiozę zaliczkę.
  Na nasze spotkanie poza pieniędzmi przygotowałem umowę. Araszkiewicz był strasznie niezadowolony, ale w końcu widmo pozyskania gotówki w formie zadatku przemówiło do niego i podpisał umowę. Dopisał jednak punkt o tajemniczej treści:
  "Wykonawca nie odpowiada za usterki spowodowane przez urzytkownika w czasie eksploatacji oraz z powodu złych warunków termicznych w pomieszczeniu" (pisownia oryginalna).
  Zgodnie z zapisem umowy, zostawiłem próbkę koloru, na jaki miały być wybarwione trepy.
  ...
  Po kilku tygodniach wykonawca przyjechał z zamówionymi trepami. Pokazał mi dwa trepy - były zdecydowanie ciemniejsze, niż zostawiona próbka, ale wykonawca skwitował to słowami "no, trochę ciemne wyszły..."
  "Trochę" mi ciśnienie skoczyło , ale przemilczałem. Błąd! W końcu zostawiłem mu próbkę koloru. Teraz już wiem, że zrobił takie ciemne schody, żeby łatwiej mu było zamaskować wszystkie wady i niską jakość materiału!
  Pracownicy Araszkiewicza przystąpili do montażu, a ja... musiałem jechać do pracy
  Została żona - z pieniędzmi (błąd!).
  Oni skończyli, żona szczęśliwa, że już mamy schody i możemy się przeprowadzić, zapłaciła Araszkiewiczowi.
  ...
  Następnego dnia pojechałem na budowę i mało mnie szlag nie trafił!!!
  W zamówieniu ustaliliśmy, że wszystkie trepy będą kanciaste (bez żadnych zaokrągleń i zaobleń), a on mi zrobił dolny trep z obu stron znacznie zaokrąglony na rogach (promień 2 cm). Do tego nie wiedzieć po co, to samo zrobił każdym trepie zabiegowym i w w ostatnim trepie!!! Pozostałe trepy są kanciaste. Na pytanie mojej żony, dlaczego tak są zaokrąglone te trepy, Araszkiewicz odpowiedział, że tak ustalał ze mną - bezczelny typ!
  Do tego dwa trepy były nie równo wklejone.  Szczytem "zdolności" Araszkiewicza, był spocznik, a raczej jego wykonanie.
  Spocznik był w całości wykonany w stolarni. Na płytę pilśniową (!) nakleił kawałki dębowych cienkich deseczek, do tego dokleił tzw. nosek (frontowa część trepa). Nosek z jednej strony pękł, ale Araszkiewicz zaszpachlował to i maznął lakierem . Żona mówi do niego, że to widać, a ponad to to będzie zawsze pękać, a on do niej, że to ściemnieje i na pewno nie będzie pekać i pęka . Ponad to upaćkali mi lakierem gres polerowany na podstopnicach i nie chce zejść .  Ponad to w kilku trepach są pod lakierem głębokie rysy i inne ślady.

  Niemalże wszystkie trepy są źle wyszlifowane, bo widać (i czuć pod palcami) łączenie drewna.

  ...
  Zadzwoniłem do Araszkiewicza z żądaniem usunięcia wad, a on do mnie, że jak mają być kanciaste trepy, to on będzie musiał zrobić nowe, ale będę musiał mu dopłacić .
  ...
  Po jakimś czasie zadzwonił do mnie w ciągu dnia, że on będzie w okolicy i żeby mu udostępnić dom. Byłem w pracy na drugim końcu miasta, więc zadzwoniłem do żony. Pojechała i wpuściła go. Zerwał pierwszy i ostatni trep i przyniósł z samochodu nowe trepy, ale okazało się, że są polakierowane w półmacie (a pozostałe trepy są w macie). Powiedział, że następnym razem przeszlifuje i polakieruje te trepy lakierem matowym. Przykleił te nowe trepy z błyszczącym lakierem i zarządał kasy (nie usuwając pozostałych usterek!). Żona skierowała go po pieniądze do mnie, więc wkurzony zabrał się i pojechał.
  ...
  Dzwoniłem, pisałem e-maile - on za każdym razem wymyślał jakąś historyjkę.
  Minęło z pół roku . Po kolejnym wykręcie Araszkiewicza, kategorycznie zażądałem natychmiastowego przybycia i usunięcia wad schodów, albo oddam sprawę do sądu! Ten bezczelny typ do mnie na to, że on w sumie już cztery razy był u mnie (jak by to było z mojej winy), a tak w ogóle, to ma nie dopłacone (a dostał całą kasę zgodnie z umową tuż po zakończeniu montażu)!!!
  Zgodziłem się dopłacić, ale jak usunie wszystkie usterki.
  ...
  Minęło kolejnych kilka miesięcy, w schodach wyszły następne wady, m. in. uniósł się z obu stron spocznik (wygiął się do góry) i popękał

  Dzwoniłem, pisałem e-maile, a Araszkiewicz nie był łaskaw przyjechać. Napisałem mu wezwanie i wysłałem poleconym. Zero reakcji. Po miesiącu wysłałem kolejne wezwanie ostateczne. Też nic. W końcu raczył odpowiedzieć, że za dwa tygodnie będzie gdzieś w okolicy, to przyjedzie do mnie i oceni, co z tym da się zrobić. Przyjechał, ocenił co musi zrobić, zerwał dwa krzywe trepy i pojechał obiecując, że za dwa tygodnie przyjedzie z gotowymi elementami.
  ...
  Po trzech tygodniach zaskoczenie, Araszkiewicz dzwoni do drzwi (bez uprzedzenia). Żona była sama, bo ja jak zwykle w pracy. Po godzinie żona dzwoni zdenerwowana, że Araszkiewicz przywiózł cały spocznik i ostatni, górny trep zrobiony z... bukowej sklejki z doklejonym dębowym noskiem, a to wszystko nieudolnie zabejcowane i polakierowane lakierem... w półmacie (dla przypomnienia - całe schody są lakierowane matem).

  Ponad to zarówno spocznik, jak i ostatni, górny stopień nie przylega do ściany!  Tu widać też, jak "pięknie" świeci się nie odpowiedni lakier na nowych trepach .  Do tego nie zrobił nowego trepa zabiegowego, tylko poszpachlował ten stary (bo mu się pokancerował przy zrywaniu) i jak był za wąski i krzywy, taki został.

  Zadecydowałem, że ma nic nie przyklejać, tylko zostawić to, co przywiózł, a ja jak wrócę, to zobaczę co i jak.
  ...
  Dobrze, że go nie było pod ręką, jak przyjechałem do domu i zobaczyłem, co on przywiózł
  Od tamtej pory Araszkiewicz nie odbiera telefonów, ani nie odpowiada na e-maile
  ...
  Moja cierpliwość się skończyła! Szukam rzeczoznawcy od stolarstwa, a następnie złożę pozew do sądu.

  Przykre w tym wszystkim jest jeszcze to, że zanim wyniknęły te wszystkie problemy, zdążyłem polecić tego nieudacznika innemu forumowiczowi .
  Od niego Araszkiewicz wziął zaliczkę, zwodził go, zwodził, aż w końcu kolega machnął ręką i wziął innego stolarza do schodów.
  Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

  Piszcie na adres: zbychdom@op.pl

  http://ochrona-mienia.blog.pl/

 2. #2
  REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
  Zarejestrowany
  Nov 2002
  Posty
  18.876

  Domyślnie

  kilof w plecy

 3. #3

  Domyślnie

  dziwię sięstrasznie jak "takie fachowcy" funkcjonują na rynku

 4. #4

  Domyślnie

  Witam

  ZBYCH-u wspołczuję ci takich przeżyć .Oceniajac twoje zdjecia myślę że bez zastanowienia powinieneś skierować sprawę do sądu - to wygląda tragicznie i niechlujnie ........................obiłbym mu mordę i kopnął w d.... Jest to kolejny przykład na to że fachowca który żąda zaliczki zanim rozpocznie pracę należy od razu wygonić .
  pozdrawiam

 5. #5

  Domyślnie

  Spróbuj najpierw uderzyć przez federację konsumenta, bo może się przestraszy? Zażądaj w pierwszej fazie zwrotu pieniędzy i zerwania schodów na jego koszt. Jeżeli federacja nie pomoże, to skieruj za jej pośrednictwem lub indywidualnie sprawę do sądu. Wierz mi, że federacja we Wrocławiu jest bardzo skuteczna, a nie ponosisz w pierwszym etapie kosztów i masz fachową obsługę prawną.
  Pozdrawiam

 6. #6

  Domyślnie

  tylko współczuć .

  Oddaj sprawę do sądu - najlepiej, niech jakaś porządna kancelaria prawna wyśle do gościa pismo "motywujące" go do działania - to bardzo często pomaga.


  Inna sprawa, to, to że tak wiele osób czytających to forum, wierzy w Allegro, i to że da się bardzo tanio wybudować dobrze dom!!!!

  NIestety jakość kosztuje, i to zazwyczaj dużo.


  Tak na koniec - dokop facetowi (może jacyś ......, co to obijają mo.......).

 7. #7

  Domyślnie

  Jednak widzę, miałeś racje...kolejny dom a jednak stresy te same...
  Ale jeden twój ruch wydał mi się bardzo ciekawy, nie wpadł bym na to...chodzi o to, że wziąłeś ze sobą próbkę kolorystyczną w jakiej miały być utrzymane schody....później nie ma gadki, że światło inne, a ja myślałem...

  No ale inna strona medalu, to taka, że wciąż są jednak tacy co kręcą i rujnują domy z kieszeniami...
  Jednak wciąż króluje zasada, zero zaliczek, odbiór roboty tylko przez "uprawnione" osoby

 8. #8

  Domyślnie

  Przykra historia. Czy dodales odpowiedni komentarz na allegro?

 9. #9
  Guest

  Domyślnie

  Podałabym gada do sądu bezapelacyjnie
  Reklamę moderator powinien przykleić

 10. #10

  Domyślnie

  Cytat Napisał pozeracz
  Przykra historia. Czy dodales odpowiedni komentarz na allegro?
  Pewnie skorzystał tylko z kontaktu na Allegro...ale przestań, co to zmienia??
  Jak już dostanie negatywa w odwecie...
  Nie wiesz jak działa Allegro??
  Sam chciałem w co najmniej jednym przypadku wystawić zasłużonego negatywa...ale po co mi to...sam czasem tam sprzedaje, jakbym wyglądał z negatywem...a kto by się przejmował czy zasłużony??
  To i tak nie ważne...ważne, że Zbychowi do sprawy to i tak nic by nie wniosło...

 11. #11

  Domyślnie

  ZBYCH - u współczuję ....
  To już Twój drugi dom i facet tak Cię zestresował. Wniosek jest prosty : nawet najlepszego fachowca i najbardziej polecanego należy pilnować a najlepiej tak pisać umowy aby 50% ustalonej sumy za usługę wypłacać po dwóch lub trzech miesiącach od wykonania prac

 12. #12
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
  Zarejestrowany
  Oct 2004
  Posty
  5.914
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  215

  Domyślnie

  Zbychu szczerze współczuje...

 13. #13
  DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
  Zarejestrowany
  Oct 2003
  Skąd
  z okolicy stolicy
  Posty
  654

  Domyślnie Re: Przestrzegam przed pseudo-stolarzem od schodów!!!

  Cytat Napisał _ZBYCH_
  Zdecydowanie odradzam pseudo-stolarza wykonującego tragicznej jakości schody!!!

  Maksymilian Araszkiewicz - firma MAX Stolarstwo-Kołodziejstwo (w Allegro MAX_schody) z Pomiechówka

  (...)
  Przykre w tym wszystkim jest jeszcze to, że zanim wyniknęły te wszystkie problemy, zdążyłem polecić tego nieudacznika innemu forumowiczowi .
  Od niego Araszkiewicz wziął zaliczkę, zwodził go, zwodził, aż w końcu kolega machnął ręką i wziął innego stolarza do schodów.
  _ZBYCH_u wiesz dobrze, że tylko dzięki temu, że w porę mnie ostrzegłeś i uczuliłeś na pewne kwestie w tej chwili mogę cieszyć się komfortem psychicznym, który szczególnie w obliczu tego co piszesz, jest bezcenny .

  No i mogę szczerze przyłączyc się do tej reklamy. To wyjątkowy nierzetelny i niesłowny wykonawca. Napiszę w skrócie...Zjawił sie u mnie zaraz na drugi dzień po rozmowie z nim na pomiar schodów i... po zaliczkę oczywiście. Schody miały być w kolorze jednej z próbek, które pokazał. Okazało się, że kolor wyszedł całkiem inny... bo to już inny dąb, z innej partii...ale bejca na pewno ta sama. Później wyszło na jaw (sam się pogubił w swoich krętactwach), że niestety ale bejca z próbki juz była nie do kupienia, zatem to co wyszło było efektem pomieszania dwóch różnych Duluxów. Wzięliśmy do domu resztkę bejcy, która pozostała w puszce, żeby samemu poeksperymentować z kolorem, ale ku naszemu zdiziwieniu bejca była przeterminowana. Oglądanie trepów w trakcie robienia było bez sensu, bo wszystkie uwagi kwitowane były zdaniem, że są one jeszcze nie dokończone. Strasznie nalegał, żeby zapłacić mu za material i zabrać go, a z montażem to się zobaczy, trudno powiedzieć kiedy (a jak pisałem na wstępie po zaliczkę znalazł czas przyjechać już na drugi dzień!). Ale my uparliśmy się, że zapłacimy za całość dopiero po montażu, gdy zobaczymy, że trepy i podest pasują na wymiar i są dobrej jakości. Ale to już nie przeszło, rozmowa była burzliwa i wiele by pisać. Z perspektywy też dostrzegam, że uwagi, które mieliśmy do schodów - to były ewidentne niedoróbki - on negował i przekonywał, że białe jest czarne. Jednocześnie w tym czasie doszły mnie też informacje, że częste bywają tam kłótnie przed domem z niezadowolonymi klientami. Jest więc coś na rzeczy.

  _ZBYCH_u to może czarny humor, ale dla mnie był półmat, więc to co on Ci wciska, to nie żadna pomyłka, ale zapewne jakieś materiały po takich jak ja niezadowolonych kientach, którzy np. z powodu innego koloru śmiali zrezygnować z zamówienia.

  Cytat Napisał Senser
  Nie wiesz jak działa Allegro??
  Sam chciałem w co najmniej jednym przypadku wystawić zasłużonego negatywa...ale po co mi to...sam czasem tam sprzedaje, jakbym wyglądał z negatywem...a kto by się przejmował czy zasłużony??
  Senser ja czytając negatywne komentarze dużą uwagę zwracam na odpowiedź (można skomentować komentarz!) tej strony, której wystawiono negatywa i zdaję sobie sprawę, że mógł to być negatyw w odwecie. Wystawiłem kiedyś komentarz neutralny, a w odwecie dostałem komentarz pozytywny, co tak na marginesie również świadczy o klasie tej drugiej strony

 14. #14

  Domyślnie Re: Przestrzegam przed pseudo-stolarzem od schodów!!!

  Cytat Napisał Rocky
  Wystawiłem kiedyś komentarz neutralny, a w odwecie dostałem komentarz pozytywny, co tak na marginesie również świadczy o klasie tej drugiej strony
  No ale to chyba nie za częste zjawisko...i totolotek, raz się uda a raz nie...

 15. #15
  REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
  Zarejestrowany
  May 2006
  Posty
  15.932
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  319

  Domyślnie

  Tak, przeczytałam, zdjęcia poogladałam.....i przeraziłam się . Sama często zamawiam przez allegro różne rzeczy (od ciuchów na kabinie prysznicowej kończąc) i powiem Wam, że schody tez nagminnie obserwuję . Zresztą nie tylko schody, wszystko co związane w budową....bramy, ogrodzenia, materialy budowlane.....
  I zastanawiam się czy zamawianie przez internet właśnie takich rzeczy jak schody czy dachówka nie jest za bardzo obarczone ryzykiem. Często ceny sa naprawdę preferencyjne, komentarze też oki (jak właśnie w w/w firmie)....a tu taki przekręciarz się trafi i co zrobić wtedy....gdzie go po Polsce szukać .

  Chyba zastanowię się nad tym głębiej, żeby nie wtopić jak kolega.
  kto szuka ..... ten znajdzie ......

 16. #16

  Domyślnie

  To nie tak...on nie zamawiał tych schdów "za pobraniem", on tam tylko jak sądze kontakt znalazł...więc nie ma tu raczej mowy o stricte "internetowych zakupach"...

 17. #17
  REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
  Zarejestrowany
  May 2006
  Posty
  15.932
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  319

  Domyślnie

  No tak, ale gdyby zamawiał u niego przez allegro to byłoby pewnie tak samo. Sprawdzałam, allegrowicz max_schody naprawdę na allegro istnieje, komentarze przejrzałam....w miarę oki. I nic nie wskazywałoby na to że to taki chachment .
  kto szuka ..... ten znajdzie ......

 18. #18
  REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
  jareko

  Zarejestrowany
  Mar 2004
  Posty
  16.684

  Domyślnie

  ZBYCHU - wspolczuje ogromnie
  sam z Allegro korzystam ale w innej dziedzinie i poki co zadnego przekretu nie bylo - zadowolony jestem a syn zwlaszcza, ubranka nowe, sliczne
  mimo wszystko nie zaryzykowalbym podobnych jak Ty zakupow.
  A system ocen jest g.... wart. Nie odzwierciedla faktycznego stanu relacji klient / dostawca
  Po dłuższym zastanowieniu się i zarzutach, że występowałem tu także pod innym nickiem (nikt ważny) i by nie robić Redakcji kłopotów swoją osobą powracam do swego pierwotnego nicku pod którym udzielałem się ostatnio tylko w wątku mnie dotyczącym

  http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
  http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

  nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

 19. #19

  Domyślnie

  Niezłe partactwo. _ZBYCH_ - bardzo ładnie te podstopnice się prezentują, szkoda że tak u siebie nie pomyślałem (ale to nic straconego, dopiero pierwszy dom wybudowałem). Kolor trepów jak dla mnie trochę przyciemny. Możesz opisać, jak facet montował te trepy, że tak łatwo je potem demontował?

 20. #20

  Domyślnie

  Cytat Napisał jareko
  A system ocen jest g.... wart. Nie odzwierciedla faktycznego stanu relacji klient / dostawca
  Dokładnie.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony