dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Jaki wymiar stołu?

    No właśnie jakie wymiary powinien mieć stół przy którym usiądzie 10 osób i w jakiej odległości powinien stać od ściany żeby wygodnie siedzieć i wstawać ?
    Z góry dziękuję Edka
    Edka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Czy to ma być stół okrągły?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Oj rzeczywiście zapomniałam dodać, że prostokątny.
    Edka

  4. #4

    Domyślnie

    "Wielkość stołu

    Najwygodniejszy jest stół szerokości 100 cm - zmieszczą się na nim nakrycia osób siedzących po obu jego stronach, a na środku pozostanie miejsce na naczynia z potrawami.

    Jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż blatu i 40 cm w głąb (czyli powierzchnię 60 x 40 cm).

    Odstęp między stołem a ścianą powinien być na tyle duży, by można było swobodnie odsuwać krzesło - minimum 80 cm.

    Odległość tę powinno się zwiększyć do 110 cm - jeżeli jest potrzebne przejście, np. dla osoby roznoszącej dania, do 130 cm - jeśli za stołem stoją szafki, a do 150 cm - jeśli jest tam kuchenka z piekarnikiem."



    to ze strony http://www.takmieszkam.pl/archiwum/index.php?d=PM&nr=1
    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam 90/90 ktory rozklada sie na 90/240
    10 osob spokojnie sie przy nim miesci

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    jak Fasolka25

    z małą modyfikacją - stoł szer. 110 cm
    2 x 40 cm i zostaje 30 cm na duże 1/2miski, no i proporcje są korzystniejsze.
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo wszystkim dziekuję i pozdrawiam
    Edka

  8. #8

    Domyślnie

    Nasz stary dębowy stół miał po rozłożeniu 2,5m.Zzałożenia był stołem na 8 osób,ale na ścisk usiądzie 10.Teraz cóż zaszaleliśmy i kupiliśmy stół na 24 osoby po rozłożeniu ma 4,5m.

  9. #9

    Domyślnie

    Wystarczy 90(100)*270
    ok.1m od ścian.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłam stół o szerokości 105 cm. i dł. 200 cm.i rozkłada się na 4 metry !!! To ile osób ja przy nim zmieszczę !!!
    Ma być na święta i będzie u mnie 14 osób ( może 18, jak przyjdzie brat cioteczny z rodziną )
    Pozdrawiam Magda

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał badi
    Ja właśnie zamówiłam stół o szerokości 105 cm. i dł. 200 cm.i rozkłada się na 4 metry !!! To ile osób ja przy nim zmieszczę !!!
    Ma być na święta i będzie u mnie 14 osób ( może 18, jak przyjdzie brat cioteczny z rodziną )
    spokojnie sie zmieszcza

    pokaz nam ten stol
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heliodor
    Nasz stary dębowy stół miał po rozłożeniu 2,5m.Zzałożenia był stołem na 8 osób,ale na ścisk usiądzie 10.Teraz cóż zaszaleliśmy i kupiliśmy stół na 24 osoby po rozłożeniu ma 4,5m.
    A gdzie można kupić taki stół i ile takie cudo kosztuje?
    Też mi się taki marzy ale nie spotkałam nigdzie o takich wymiarach.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał badi
    Ja właśnie zamówiłam stół o szerokości 105 cm. i dł. 200 cm.i rozkłada się na 4 metry !!! To ile osób ja przy nim zmieszczę !!!
    Ma być na święta i będzie u mnie 14 osób ( może 18, jak przyjdzie brat cioteczny z rodziną )
    ooo i BADI ma taki
    ja też chce

  14. #14

    Domyślnie

    No to tylko powiedzcie mądrzy ludzie gdzie taki stół ok. 360 cm kupić za rozsądne pieniądze. Sąsiad ostatnio kupił Klose za ok. 4000 i ... no cóż ładny ale za tyle to ja jeszcze i krzesła bym chciał . Sądzę że 2-2,5 tys. to rozsądna cena.
    Czekam na rady
    Paweł

  15. #15

    Domyślnie

    ja swój kupiłam za 3 tys na 14 osób i 6 krzeseł w Radomsku w fabryce mebli giętych, ale to było 4 lata temu. jest naprawdę fajny

  16. #16

    Domyślnie

    Niestety w tej chwili Padwa (taki masz?) kosztuje ok. 3 tys - bez krzeseł

    http://www.mebleradomsko.pl/stoly.htm

    A tak swoją drogą to ten "prawdziwy" zakład meblarski to jest to:
    http://www.fameg.pl/firma.php
    reszta to zdaje się jakieś klony
    Paweł

  17. #17

    Domyślnie

    to nie padwa i my mowi, e to piotrkowska fabrzka mebli )ale kupiliđmz go w Radomsku= i nayzwa sie Oxford sorki

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: Jaki wymiar stołu?

    Cytat Napisał Edka
    No właśnie jakie wymiary powinien mieć stół przy którym usiądzie 10 osób i w jakiej odległości powinien stać od ściany żeby wygodnie siedzieć i wstawać ?
    Z góry dziękuję Edka
    Hmmm ja będę miał stół w salonie jednak planuję prostokątny 120x90 a po rozłożeniu 1,5-2,0m.
    Niestety będzie przysunięty prawie do ściany na codzień, ot będzie służył do codziennych śniadań, natomiast na większe imprezy rodzinne 1 sofa pójdzie pod ścianę a stół na środek - przecież i tak głównie siedzi się przy stole i rozmawia.
    Nie wiem, czy jest sens kupowac stoły na 24 osoby używając ich na codzień w 4 osoby.

  19. #19

    Domyślnie

    popieram w pełni,
    również zamówiliśmy stół 90x160, po rozłożeniu 220.
    Na codzień wymiar wystarczajacy, na imprezy tez będzie musiał wystarczyć....
    Agas

  20. #20

    Domyślnie Re: Jaki wymiar stołu?

    Cytat Napisał carringtontomas
    Hmmm ja będę miał stół w salonie jednak planuję prostokątny 120x90 a po rozłożeniu 1,5-2,0m.
    Niestety będzie przysunięty prawie do ściany na codzień, ot będzie służył do codziennych śniadań, natomiast na większe imprezy rodzinne 1 sofa pójdzie pod ścianę a stół na środek - przecież i tak głównie siedzi się przy stole i rozmawia.
    Nie wiem, czy jest sens kupowac stoły na 24 osoby używając ich na codzień w 4 osoby.
    Ja zamierzam zrobić dokładnie to samo, tylko szukam stołu 120*90 lub 120*100 rozkładany do 180/240, może być trochę mniej. Na razie spotkałam tylko stoły 120/240, a wolałabym aby był rozkładany na dwa razy.
    A jakiej firmy jest Twój stół?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony