dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o telefony stacjonarne i wewnętrzne centralki abonenckie to jest to tzw "bramofon" np. firmy Silican. Domofon odbierasz na zwykłym aparacie telefonicznym który podczas dzwonienia z furtki wydaje inny dźwięk dzwonka, dzięki temu wiesz skąd pochodzi wywołanie. Używając telefon bezprzewodowy oczywiście pozwala to na powiększenie się zasięgu działania często do 100m w porównaniu z telefonem "na sznurze". Możesz przeprowadzić rozmowę a potem wbijając kod z klawiatury otwierasz elektrozaczep przy furtce i wpuszczasz "intruza"
    Przy telefonie komórkowym są dwie opcje jedna to droższa w użytkowaniu przez przekierowanie połączenia z bramofonu przez sieć telefonii stacjonarnej na nr tel komórkowego .Ograniczeniem jest wtedy tylko zasięg sieci komórkowego, możesz np. zdalnie wpuścić np chłopaka od koszenia trawy pod Twoją nieobecność. Tańsze rozwiązanie jest w przypadku gdy Twój telefon obsługuje voip i wifi, wtedy koszty wywołania telefonu są zerowe a ograniczone są tylko zasięgiem sieci wifi na działce. Przy technologii voip telefon stacjonarny jest naprawdę tani a wewnętrzne centralki abonenckie są fajną sprawą zastępując w dużym domu tez funkcje interkomu pomiędzy poziomami domu.

  2. #42

    Domyślnie

    podciągam temat. Jako, że salon będzie na pietrze i na parterze nikogo nie będzie to chciałabym videofon - czy coś macie, coś polecacie? coś sprawdziliście?
    dodam, że to będzie dzwonek na drzwiach domu, ponieważ ogrodzenia brak.
    dzięki.

  3. #43

    Domyślnie

    wITAJCIE. Czy możecie napisać co sądzicie o tych zestawach:
    http://sanserwice.pl/pl/wideomonitor...-137mc-1b.html
    http://www.miwiurmet.com.pl/domofony...,pr,16792.html
    Myślę jeszcze o Fermaxie, ale żadnych opinii nie znalazłam.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja polecam videodomofon, to optymalne rozwiązanie dla każdego. Od razu widzisz, z kim masz do czynienia
    http://sklep.cseie.com.pl/p/780/374/...blicznych.html

  5. #45

    Domyślnie

    Czy jest coś takiego jak wideodomofon IP z możliwością podglądu i otwarcia furtki przez telefon/tablet?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  6. #46

    Domyślnie

    ABB Welcome?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwlodar Zobacz post
    ABB Welcome?
    Już widzę że strasznie drogie, a jeszcze nie sprawdziłem nawet czy robi to, co potrzebuję.
    Mnie się udało namierzyć domophone, ale zdaje się że jeszcze nie jest w sprzedaży. No i nie wiadomo jaka cena, ale nie wydaje mi się że wyższa niż ten Welcome. Przede wszystkim składa się z samego panelu zewnętrznego, co powinno obniżyć koszty.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #48

    Domyślnie

    Dawidek, ja słyszałem że kupując tam można nieźle się zdziwić, a osoby reklamujące tę firmę to same głąby.
    I już mieszkamy !

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Compi, moglbys rozwinac sa wypowiedz?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #50

    Domyślnie

    Wiesz, jeśli ktoś w swoich trzech pierwszych postach na forum wkleja trzy razy ten sam link, pomimo że mod go wycina, to jest.... sam dopisz
    I już mieszkamy !

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Trol
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #52

    Domyślnie

    My z mężem od kilku lat posiadam domofon urmet z panelem mikro i też jesteśmy zadowoleni na razie nam bardzo długo służy zobaczymy jak będzie dalej. Niejednokrotnie spotkałam się już z pochlebną opinią tej firmy aczkolwiek ostatnio zastanawiamy się nad wideodomofonem
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-03-2015 o 14:24

  13. #53
    Banned
    Lokerea

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja osobiście uważam, że na obecne czasy domofony bezprzewodowe zdecydowanie najlepiej będą się sprawdzać. Mam banalny układ, z najprostszym unifonem. Mój kolega z pracy polecił mi firmę Genway (tutaj można znaleźć wiele systemów, w tym ten który ja posiadam ( XL-6011S) to właśnie od nich kupiłem cały zestaw i w styczniu mijać będzie drugi rok odkąd działa w moim domu. Jak do tej pory nie zawiódł mnie ani razu. Cenowo również nie wygląda to źle, więc dla bardziej wymagających też się może sprawdzi .
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-03-2015 o 14:23

  14. #54
    Banned
    chojniak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-368
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zainwestuj w dobrą sprawdzoną firmę domofonów. Nie ma sensu kupować głupot za grosze w supermarketach, bo te domofony szybciej się zepsują, niż je założysz. Ja w swojej firmie zdecydowałem się na Fermax, bo mieli naprawdę duży wybór, a domofony są świetnej jakości.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał chojniak Zobacz post
    Zainwestuj w dobrą sprawdzoną firmę domofonów. Nie ma sensu kupować głupot za grosze w supermarketach, bo te domofony szybciej się zepsują, niż je założysz. Ja w swojej firmie zdecydowałem się na Fermax, bo mieli naprawdę duży wybór, a domofony są świetnej jakości.
    To musi być beznadziejna firma, skoro wynajmuje pajaca latającego po forach i sikającego z zachwytu jaki to cudowny sprzęt, którego nawet na oczy nie widział.

    Cytat Napisał rentowna Zobacz post
    Do sprawdzonych firm w tym zakresie należy też z całą pewnością Ivel, więc warto zajrzeć na ich stronę i zapoznać się z ofertą. My zainwestowaliśmy w domofony jednorodzinne http://ivel.pl/k196,domofony-jednorodzinne.html , ale z tego, co widzę mają też różnego rodzaju wideodomofony z możliwością sterowania z urządzenia mobilnego, więc całkiem fajny bajer.
    I kolejny matoł od jakiejś g*wnianej firmy latający po forach za 50 gr od postu.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Makrelnet

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-559
    Posty
    14

    Domyślnie

    Tak jak wyżej ja też montowałem prosty model Fermaxa ok 2 lat temu. Kaseta na zewnątrz. Osobny zasilacz. Do tej pory zero kłopotu. Z firm które mogę polecić to na pewno Miwi-Urmet i Eura Professional.

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    można obsłużyć wideodomofon i elektro-zamek furtki jednym kabelkiem np 6 żyłowym czy to za mało ? Ile minimum żył wymagają wideodomofony ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  18. #58

    Domyślnie

    Kolego zależy jaki sprzęt będziesz zakładał - do transmisji obrazu i dźwięku wystarczą już dwie żyły, kolejne dwie żyły potrzebne będą do zasilenia elektrozaczepu.
    Jednak oprócz ilość żył ważna jest długość odcinka między centralą/unifonem a bramofonem co się z tym wiąże - odpowiedni dobór przekroju przewodu.
    Dlatego najlepiej obrać sobie markę przed wykonaniem instalacji i przygotować okablowanie zgodnie z wytycznymi producenta.
    pzdr

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony