dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie przerwa między deskami a wełną - konieczna?

    Na wylewce i posadzkach betonowych mam zamiar położyć deski:

    1. folia
    2. legary (6cmx6cm) a między nimi wełna mineralna 5cm.
    3. deski sosnowe 2.5cm

    Pytanie: upychać między legary wełnę 2 ściśnięte warstwy po 5cm czy zostawić raz 5cm + 1cm powietrze?

    Wysokości 6cm nie mogę przekroczyć. Jeśli koniecznie stosuje się taką przerwę - jakie jest tego uzasadnienie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Uzasadnieniem stosowania odstępu między wełną a deskami, jest wentylacja wełny, która jest materiałem nasiąkliwym i podatnym na gnicie. W przypadku braku odpowiedniej wentylacji, proces zawilgocenia i później gnicia jest wysoce bardziej prawdopodobny.

  3. #3

    Domyślnie

    Pod legary dobrze jest położyć pasy filcowe dla izolacji akustycznej.
    Dałem pasy wycięte z wykładziny dywanowej.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #4

    Domyślnie Re: przerwa między deskami a wełną - konieczna?

    Cytat Napisał wiciu2
    Pytanie: upychać między legary wełnę 2 ściśnięte warstwy po 5cm czy zostawić raz 5cm + 1cm powietrze?
    Ściskanie wełny nie ma sensu i nic dobrego Ci nie da. Właściwości izolacyjne są poprawne jeżeli wełna jest odpowiednio luźna. Im bardziej ją zbijesz tym gorszym będzie izolatorem.
    Od 17.12.2007 na swoim

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryfpc
    Uzasadnieniem stosowania odstępu między wełną a deskami, jest wentylacja wełny, która jest materiałem nasiąkliwym i podatnym na gnicie. W przypadku braku odpowiedniej wentylacji, proces zawilgocenia i później gnicia jest wysoce bardziej prawdopodobny.
    Wełna to nie zgnije.
    A wentylacja? Jak wykonać wentylację pod podłogą? Nawet przerwa 10cm co tutaj pomoże? Jak wprawić powietrze w ruch? To jedno pytanie.
    A drugi problem: duża przerwa, to siedlisko myszy i innych gryzoni, nie mówiąc o akustyce.
    Ja mam zamiar położyć podłogę z desek sosnowych na stropie z wypełnieniem całkowitym wełną szklaną. Bardziej "gryzie", to może nie będzie gryzoni. Pod wełnę dam warstwę luźną wapna. I tutaj mam zagwostkę. Czy w takim przypadku dawać izolację przeciwilgociową. Mając pod stropem suchą piwnicę, będę miał bez izolacji jakąś tam wentylację pionową. Po zaizolowaniu odetnę całkowicie przepływ powietrza przez strop.
    Co o tym sądzicie?
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony