dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Budowa na wąskiej działce

    Działka jest rzeczywiście wąska - ma tylko 15 metrow, za do jest dość długa
    Czy ktos z Was budował dom na tak wąskiej działce? Nie chodzi o dużą powierzchnię, mniej więcej 100 m2. Podobno odległość od granic działki musi mieć 4 metry!!! Czy to prawda? Jeżeli tak, to nie wyobrażam sobie wybudowania domu o szerokości 11 metrow...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Jakby dom miał mieć 11 m to by było dużo.
    Działka ma 15m szerokości. Załóżmy że po bokach nie dasz okien to odległość od granicy może wynieść 3m. Z jednej strony 3m, z drugiej 3 to na dom zostaje 9m

  3. #3

    Domyślnie

    moja działka ma 13,5 m na 100m

    jest narożna więc z 2 stron odległość 5 m od drogi.
    Ale ze względu na "wąskość" działki burmistrz wydał zgodę na zachowanie standardowej odległości 3 lub 4 m (z oknem czy bez).

    Właśnie architekt robi projekt. Dom z użytkowym poddaszem, około 120-130m2.
    Krótszy bok ma 7,5 m, ale okna w dłuższych bokach domu są w takich, hmmm, wnękach? odwrotnych wykuszach? nie wiem jak to opisać, trochę jak loggia. Są cofnięte o 1 m w głąb domu.

    Wygląda to (przynajmniej na papierze ok). Żeby okna mogły być "normalne" a dom sensowny to należałoby zrezygnować z okien na 1 lub 2 ścianach,a wtedy trudno rozplanować wnętrze i może być ciemno.

    Radzę dowiedzieć się o warunki zabudowy/plan zagospodarowania a potem znaleźć dobrego architekta.
    15 m- 3m - 4m (brak okien z jednej strony)=8m czyli całkiem ok moim zdaniem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_de
    moja działka ma 13,5 m na 100m

    jest narożna więc z 2 stron odległość 5 m od drogi.
    Ale ze względu na "wąskość" działki burmistrz wydał zgodę na zachowanie standardowej odległości 3 lub 4 m (z oknem czy bez).

    Właśnie architekt robi projekt. Dom z użytkowym poddaszem, około 120-130m2.
    Krótszy bok ma 7,5 m, ale okna w dłuższych bokach domu są w takich, hmmm, wnękach? odwrotnych wykuszach? nie wiem jak to opisać, trochę jak loggia. Są cofnięte o 1 m w głąb domu.

    Wygląda to (przynajmniej na papierze ok). Żeby okna mogły być "normalne" a dom sensowny to należałoby zrezygnować z okien na 1 lub 2 ścianach,a wtedy trudno rozplanować wnętrze i może być ciemno.

    Radzę dowiedzieć się o warunki zabudowy/plan zagospodarowania a potem znaleźć dobrego architekta.
    15 m- 3m - 4m (brak okien z jednej strony)=8m czyli całkiem ok moim zdaniem.
    Dzięki Kasiu, troche mnie podbudowałas Czyli jednak na takiej działce też można coś postawić.
    Musimy się dowiedzieć o te warunki zabudowy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Sąsiad gotów jest zgodzić się na budowę przy granicach działki, ale nie wiem, czy jest to brane pod uwagę przy wydawaniu pozwolenia na budowę...
    Mam nadzieję, że w końcu uda nam się postawić ten nasz wymarzony domek...

  5. #5

    Domyślnie

    juz pisalem ze buduje sie na dzialce o szerokosci 14 m ale jest bardzo dluga.Mam juz podpiwniczony dom o szerokosci 9m, oczywiscie jedna sciana bedzie "slepa" ale po przeciwnej stronie beda okna i zero problemow

  6. #6

    Domyślnie

    ...a nie będzie ciemno w niektórych pomieszczeniach...?

  7. #7

    Domyślnie

    z te slepej strony może być np łazienka, schody (w przypadku dwupoziomowego), pom. gospodarcze, garderoba, spiżarnia, kotłownia albo garaż (jesli w bryle); można też wbudować luksfery bo one nie liczą sie jako okna lecz jako ściana

  8. #8

    Domyślnie

    raczej nie ale tam beda garderoba, lazienka itp pomieszczenia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzynio
    juz pisalem ze buduje sie na dzialce o szerokosci 14 m ale jest bardzo dluga.Mam juz podpiwniczony dom o szerokosci 9m, oczywiscie jedna sciana bedzie "slepa" ale po przeciwnej stronie beda okna i zero problemow
    Musiałam w takim razie przeoczyć Twoją wcześniejszą notkę. Ale cieszy mnie bardzo, że jednak się da postawić coś na takiej działce
    A jak u Ciebie z odległościami od granic działki? Nie było problemu z pozwoleniem na budowę? A duży domek budujesz?

  10. #10

    Domyślnie

    Dość ciekawym projektem na tej szerokości działki jest http://blog.twojprojekt.pl/2006/12/d...-firmy-achron/ Minimalna szerokość działki 14 metrów i okna z obu stron.
    Regulamin forum

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarka
    z te slepej strony może być np łazienka, schody (w przypadku dwupoziomowego), pom. gospodarcze, garderoba, spiżarnia, kotłownia albo garaż (jesli w bryle); można też wbudować luksfery bo one nie liczą sie jako okna lecz jako ściana
    Z tymi luksferami to niezły pomysł, choć w ogóle nie wiedziałam, że liczą się jako ściana!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarka
    z te slepej strony może być np łazienka, schody (w przypadku dwupoziomowego), pom. gospodarcze, garderoba, spiżarnia, kotłownia albo garaż (jesli w bryle); można też wbudować luksfery bo one nie liczą sie jako okna lecz jako ściana
    luksfery...!!!!!!!!!!

    przecież to finansowe samobójstwo...

    ...one mają takie U(przenikanie ciepła)...

    ...że nie umiem tylu cyferek w głowie pomieścić...

    ...nie prościej agregat chłodzący?...

    ...effect podobny...







    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Mission Impossible IV:

    nauczyć Leppera poprawnego akcentu(nie wsioskiego)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    Dość ciekawym projektem na tej szerokości działki jest http://blog.twojprojekt.pl/2006/12/d...-firmy-achron/ Minimalna szerokość działki 14 metrów i okna z obu stron.
    Projekt jest całkiem niezły, tylko my chcemy wybudować trochę mniejszy domek, mniej więcej 100-metrowy, więc dla nas bardziej odpowiedni byłby ten: http://www.twojprojekt.pl/projekty/termini. Chodzi o te wymagane odległości od granic działki, wtedy okna z obu stron w naszym przypadku raczej nie wchodzą w grę, niestety.

  14. #14

    Domyślnie

    Nawet ciekawy projekt
    Parter

    Piętro


    Cały dom ma raptem 6,23 metra szerokości. Przy działce 15 metrowej można się pokusić nawet o dodatkowe okna Wszystko zgodnie z przepisami
    Regulamin forum

  15. #15

    Domyślnie

    Hmm... to jest prawie takie jak segment...

    ...dobrze, że nasza działka jest 60x29

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksetvipb
    Hmm... to jest prawie takie jak segment...

    ...dobrze, że nasza działka jest 60x29
    Może i jest jak segment, ale na tak wąską działke, o której mówimy ciężko znaleźć coś innego. Mnie się podoba wykorzystanie przestrzeni w tym projekcie i ogólny uk ład pomieszczeń

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur K.
    Nawet ciekawy projekt
    Cały dom ma raptem 6,23 metra szerokości. Przy działce 15 metrowej można się pokusić nawet o dodatkowe okna Wszystko zgodnie z przepisami
    Dzięki za przesłanie rzutów, tego mi się nie udało tam znaleźć, teraz projekt jeszcze bardziej nam się podoba

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki za przesłanie rzutów, tego mi się nie udało tam znaleźć, teraz projekt jeszcze bardziej nam się podoba
    Nie ma za co, zawsze jesteśmy do usług
    W tygodniu, spróbuję ten projekt opisać dokładniej na blogu.
    Regulamin forum

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="Artur K."]
    Nie ma za co, zawsze jesteśmy do usług
    W tygodniu, spróbuję ten projekt opisać dokładniej na blogu.
    No to na pewno zajrzymy

  20. #20

    Domyślnie

    Artur, jedno mnie jeszce ciekawi, jak jest rozwiązany problem ogrzewania domu w projekcie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony