dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze energetyczne tylko z pozwoleniem na budowę domu?

    Planuję w przyszłym roku doprowadzić do działki prąd elektryczny. W ZE otrzymałem informacje że muszę mieć pozwolenie na budowę domu, bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Prosze o odpowiedz czy faktycznie warunkiem jest pozwolenie na budowe domu, i jakąś podstawę prawną. Próbowałem na prawo i pieniadze, ale nik nie pomógł więc może tutaj Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie było to samo ZE równiez wymagał pozwolenia na budowe

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bendzamin
    u mnie było to samo ZE równiez wymagał pozwolenia na budowe
    i u mnie również, ale słyszałem coś takiego, ze ZE wymaga pozwolenia albo zgłoszenia . To spróbuj np. zgłosić budowe ogrodzenia i ponoć wtedy ZE realizuje przyłącze. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    kiedys tak było ,i jak miałem sie budować na dziko to wpisałem ża prąd potrzebny mi jest do hydroforu czyli na podlewanie ogródka , ale to prawo sie dawno temu zmieniło
    ,moze ZE nie widzi zysków z takiej inwestycji tylko czy to moze byc przyczyną odmowy ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Prawo Budowlane art 29 pkt 1 ust 20, pozwolenia na budowę przyłączy nie wymaga się , jest za to zgłoszenie.
    Żadać to se mogą.

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Za żądanie pozwolenia na budowę domu to wysłałbym ich na drzewo, - art 29 ust. 1 pkt 20 Prawa Budowlanego natomiast za żądanie zgłoszenia budowy przyłącza to mogą mieć rację - art 30 ust. 1 pkt 1a -tu mogą mieć rację
    Rozwiązanie: zgłoś budowę przyłącza i po 30 dniach - wojska saperskie do akcji - ziemia, łopata, powietrze
    „Jakbym wiedział ze się przewrócę to bym się położył”

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    Pozwolenie na budowę domu jest wymagane do podpisania umowy przyłączeniowej na V grupę czyli na zasilanie docelowe i to pewnie energetyka miała na myśli.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  8. #8

    Domyślnie

    Chetnie przy okazji zapytytam o swoja "sprawe"

    Tez wlasnie kupuje dzialke nieuzbrojoną, i...sasiad z naprzeciwka powiedzial mi ze mial problem z dociagnieciem np pradu do budynku /lauba taka/ -4,5m na 2m

    Ponoc mozna zglosic do UM umiejscowienie czasowego budynku na potrzeby budowy - czas rozpoczecia np za 2-3lata...

    pozniej sprobowac prad dociagnac..

    ja sie zastanwiam - skoro w planie zagospodarowania jest mieszkalne budynki - to jak "rekreacyjna" laube tam podlaczyc do pradu ? Hmmm....jakies wyzwanie..

    Macie pomysl ?

  9. #9

    Domyślnie

    jesli ma to być przyłącze do budynku mieszkalnego czy do celów budowy to owszem

    natomiast zawsze możesz założyć prąd na działce do jak to wspomniał poprzednik podlewania trawnika

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja mam przyłącze "altana, docelowo plac budowy" Weż wykonawce współpracującego z ZE, to ci wszystko się uprości. I tak jakiegoś pewnie musisz wziąć...

  11. #11

    Domyślnie

    Rozwiązanie: zgłoś budowę przyłącza i po 30 dniach - wojska saperskie do akcji - ziemia, łopata, powietrze
    I tu jest problem właśnie. Nie da się zgłośić w starostwie przyłącza do budynku bez budynkku lub prawomocnego pozwolenia na budowę tego budynku. Stąd ZE nie podpisze umowy na przyłączenie budynku bez pozwolenia bo nic dalej nie zrobi.
    Oczywiście jak koledzy mówili nie każdy musi mieć przyłącze do budynku. Tylko nie zdziwcie się jak potem przy odbiorze budynku nie będziecie mieli przyłącza do niego. O grupie taryfowej G też raczej nie może być mowy
    Z tym ,że potem można to przerabiać na przyłącze do budynku.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Przyłącze energetyczne tylko z pozwoleniem na budowę dom

    Cytat Napisał Va_ldi
    Planuję w przyszłym roku doprowadzić do działki prąd elektryczny. W ZE otrzymałem informacje że muszę mieć pozwolenie na budowę domu, bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Prosze o odpowiedz czy faktycznie warunkiem jest pozwolenie na budowe domu, i jakąś podstawę prawną. Próbowałem na prawo i pieniadze, ale nik nie pomógł więc może tutaj Dziękuje i pozdrawiam.
    wydaje mi się, że też nie ma podstawy prawnej do tego,że ZE musi Ci wykonać przyłącze
    a pewnie w ten sposób zabezpieczają się, że jak wydadzą kasę na wykonanie przyłącza, to w wielce prawdopodobny będzie odbiór energii na jakimś tam poziomie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony