dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wykładzina pcv a nierówne podłoże

    mieszkam w starym domu kostce. Jestem na etapie remontu - chcę położyć PCV na podłoge. Problem to podłoga : deski z szerokimi przerwami, oraz nierówna wyskość tych desek. Moje pytanie brzmi :
    Czy wystarczy pod pcv położyć np tekture falistą dla zniwelowania nierówności podłogi czy trzeba kłaść płyty osb. Jak Państwo radzicie ? Bo ja juz sama nie wiem ......
    mój jest ten kawałek podłogi ........

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: wykładzina pcv a nierówne podłoże

    Cytat Napisał ania303
    mieszkam w starym domu kostce. Jestem na etapie remontu - chcę położyć PCV na podłoge. Problem to podłoga : deski z szerokimi przerwami, oraz nierówna wyskość tych desek. Moje pytanie brzmi :
    Czy wystarczy pod pcv położyć np tekture falistą dla zniwelowania nierówności podłogi czy trzeba kłaść płyty osb. Jak Państwo radzicie ? Bo ja juz sama nie wiem ......
    Sama tektura chociaz najtansza i najgrubsza,raczej niestety nie wystarczy.Podloze musi byc stabilne i rowne zeby moc polozyc pcv. Nie musi to byc tez tylko OSB. Jest cala mas produktow do renowacji podlozy drewnianych pod nowe posadzki. Od lekkich plyt ze spienionych "poli-" po wylewki i masy uszczelniajaco wyrownujace.
    Wybor systemu to potrzeba i... kasa. Na takie drewniane podlogi, bez ich zrywania zalewania betonem, mozesz nawet klasc plytki ceramiczne.
    PCV natomiast powinno byc takze klejone do podloza, wiec jak widzisz tektura to lipny ersatz nawet pod wykladzine dywanowa.

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za rady, natomiast jakie to są te płyty ze spienionych "poli-" ? taka ich cała nazwa, cobym mogła w sklepach budowlanych popytac ? Oczywiście chodzi o kase, natomiast wole zrobić raz a porządnie, niz za 3 lata wymieniać te płyty na podłodze
    mój jest ten kawałek podłogi ........

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    zapytaj o plyty do renowacji podlog drewnianych i niestabilnych podlozy ,jest tego moc np Wedi ze spienionego poliuretanu zbrojone siatka szklana /nie sa tanie, ale nic co w systemie nie jest tanie/
    Moga to byc plyty renowacyjne tzw suchy jastrych, plyty z prasowanego korka, pilsni, wiora, sklejki, osb etc
    W skladach beda wiedzieli, powiedz tylko jaki masz problem i ile kasy gotwa wydac.
    W przypadku bardzo duzych nierownosci, klawiszowania itd byc moze trzeba bedzie zastosowac dodatkowo wylewke wyrownujaca. Prosta plyta na krzywej podlodze nie zawsze jest w stanie ja wyrownac. Jesli wiec to ma byc zrobione raz a dobrze to byc moze trzeba bedzie zrobic wiecej niz tylko nabic /nakleic/ plyty podkladowe.

  5. #5

    Domyślnie

    troche kombinuje - pewnie za mocno
    Wymyśliłam, ze pod płyte dam pianke taką jak daje się pod panele .... nierówności desek na podłodze wahają się do 3 mm ....
    do świąt zamierzam położyć to lioleum.
    dam znać jak to wyszło, aczkolwiek wszelkie wady pewnie wyjdą po miesiącach uzytkowania.
    mój jest ten kawałek podłogi ........

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    to fajnie , tylko czy my nie mowimy o roznych rzeczach. Linoleum a pcv to 2 rozne rzeczy.
    Dobrze polozone pcv powinno byc przyklejone do podloza, do pianki nie przykleisz.

  7. #7

    Domyślnie

    ok jeszcze raz . Ja planuje tak :
    na moje krzywe deski na podłodze położyć ( przykleić , przybić ...)warstwami:

    - pianke taką jak sie stosuje przy panelach ( aby zniwelować krzywizne desek)
    - płyty osb lub podobne
    - no i na to wykładzine pcv ( linoleum w mojej miejscowości jest niedostępne ) a nie mam czasu jeździć i szukać
    mój jest ten kawałek podłogi ........

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony