dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu porada

    Witam potrzebuje porady dotyczącej ocieplenia stropu.
    Do ocieplenia jest strop z belek w stodole , mam zamiar miedzy belki wsadzić 15 cm wełny i od dołu przykręcić płytę OSB i to samo od góry będzie tam poddasze ale nie ogrzewane , i teraz pytanie czy dać folie na belki czy pod belki , zastanawiam się z tego względu ponieważ stodoła nie będzie ogrzewana przez co najmniej rok , a jak będzie grzana to tylko jak będę pracował a strop muszę zrobić .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a poco ci ta welna na stropie
    masz reszte stodoly ocieplonej czy co ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

    Domyślnie

    reszta ocieplona bedzie lada chwila styropianem a szkoda zeby cieplo uciekalo sufitem

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no to sufit tez trza faktycznie ocieplac i dac ta paroizolazje wysokoparoprzepuszczalna od gory od dolu ta z aluminium
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  5. #5

    Domyślnie

    a folia paroizolacyjna ? gdzie sie ją daje

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    od gory tylko w twoim przypadku to nie mam pojecia czy to ma sens ale zawsze to mozna miedzy bele poprzyklejac i na to dac deski zeby bylo sztywniejsze od gory oczywiscie
    hyba ze sie myle
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    od gory
    Paroizolację od góry?

    O ile wiem, paroizolację kładzie się od wewnątrz budynku, a od góry (czyli tu po zewnętrznej stronie) trzeba dać paroprzepuszczalną, jak to już zostało napisane.

    Zresztą sformułowanie "paroizolacja wysokoparoprzepuszczalna" budzi we mnie jakiś wewnętrzny niepokój.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał poselrulez
    a folia paroizolacyjna ? gdzie sie ją daje
    Paroizolacyjna tylko od strony wewnętrznej!!! podłogę na stropie bym zrobił z desek (z małym luzem na przewietrzenie) Widziałem co się dzieje z płytą w tym miejscu
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #9

    Domyślnie

    zrobiłem tak patrząc od dołu jest płyta osb, folia paroizolacyjna żółta , wełna 15cm twarda / na to tam deski ze szczelinami

    Mam do ocieplenia jeszcze kawałek skosu i zastanawiam się jaka folie dać miedzy belki czy może belki owinąć folia wtedy wełna i płyta osb

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no powiedzialem od gory bo autor chce troszke obnizyc sofit i jakby zrobic strych czy cos w podobie nie chodzilo mi o danie paroizolacji na dach
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11

    Domyślnie

    A czy przy ocieplanie skosów bez zdejmowania dachówek jak nie dam foli pod dachówki a sama wełnę i dopiero folie a na to płyty bedzie OK? czy z wełna cos się stanie ?

  12. #12

    Domyślnie

    w razie jakiegokolwiek przecieku narobisz sobie bałaganu! wata napije wody i odda ją w miejscu innym niz przeciek dachu. Belek nie owijaj folia bo jak wilgoć wlezie to zgniją. Jak nie chcesz zdejmować dachówki to przystrzel membranę między belkami z 1,5cm niżej niż łaty zawsze to coś da w razie "W"

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    o autor sie nie miesci na planowanej stodole mialo byc nizej bedzie wyzej
    oj beda klopoty
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #14

    Domyślnie

    bedzie niżej jakis metr od szczytu ale skosy i tak i tak wyszly /

    poszycie dachu jest jak nowe 100% szczelnosci wiec zrobilem bez foli jak zacznie sie cos dziac to znaczy ze poszycie do wymiany

  15. #15

    Domyślnie

    Tak to ma mniej wiecej wygladac . Tam gdzie folia tam wełna jest albo ma byc

















  16. #16

    Domyślnie

    Na suficie dałeś łaty i na to płyta osb? Mogłeś je chociaż na wysoki kant dać. Podaj adres, mam parę starych kasków budowlanych

  17. #17

    Domyślnie

    O to się nie martwię ponieważ łaty górne są pionowo a dolne są do nich poprzykręcane metalowymi kątownikami od góry , do tego są zrobione wieszaki , sufit nie jest wielki ma 2,30 szerokości tylko wiec jestem na 100 % pewien ze wytrzyma , a płyta OSB to tylko 8 mm , sufitów robiłem masę wiec kask będzie zbędny ;p ale dzięki za troskę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony