dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Posty
    52

    Domyślnie

    a co gdy chcemy zamontować oświetlenie halogenowe w ociepalnym poddasz??
    jak z tego wybrnąć ?
    czy można nacinać folię paraizola.?
    czy folia sie nie przegrzeje od temp halogenów??
    gdzie schowac transfo.??

  2. #62

    Domyślnie

    Czytajac powyzsze posty rozumiem, ze welne lepiej jest ciac w poprzek anizeli wzdluz rolki by uniknac odpadow? Tzn jesli po rozlozeniu rolka welny ma szrokosc 120 cm i dlugosc 425 cm, a odstep miedzy krokwiami mam 90 cm, to z szerokosci 120 cm tne pasy o dlugosci ok. 95 cm (kilka cm wiecej niz odsteop miedzy krokwiami - by welna lepiej sie "trzymala"). Wtedy tez odcieta dlugosc 95 cm bedzie u mnie szerokoscia pasa ocieplenia, natomiast szerokosc rolki 120 cm bedzie u mnie skladala sie na dlugosc pasa ocieplenia (ostatni pas tylko trzeba bedzie dociac na inny wymiar). Czy dobrze rozumuje? I jeszcze jedno: czy welne tne na prostokaty (120 x 95 cm) czy tez skosnie na trojkaty prostokatne badz trapezy o podstawie trojkata prostokatnego (tak chyba kiedys pokazywal to jeden z n-row Muratora)? Czy ma to wplyw na szczelnosc warstwy dociepleniowej?

  3. #63

    Domyślnie

    Jeśli stosujecie gwoździki, to tylko ocynkowane.
    Jeśli stosujecie drut do podtrzymywania wełny, to tylko ocynkowany.
    Jeśli stosujecie sznurek, np. taki stosowany w rolnictwie, to tylko biały- nylonowy.
    Pamiętajcie, że folia paroizolacyjna stosowana jest po to, by dozować- przepuszczać określoną ilość wilgoci w określonym czasie a nie całkowicie ją zatrzymywać w pomieszceniu, choć wentylacja grawitacyjna pomieszczeń też jest tu bardzo ważna.
    Stosując do ocieplenia wełnę należy znać jej parametry, i tak np. wełna firmy Ursa: całkowita grubość ocieplenia poddasza powinna wynosić 20 cm, ale przy zastosowaniu DF35 (0,035).
    Stosując natomiast DF40 grubość całkowitą ocieplenia musimy zwiększyć do 22 cm ze względu na współczynnik (0,03.
    Stosując inną paroizolację niż np. popularne żółte folie, tj, np. folie powlekane warstwami aluminium pamiętajmy o tym, że tworzymy termosy, które muszą mieć odpowiednią ilość kratek wentylacyjnych, czyli sprawną wentylncję pomieszczeń.
    Aby uniknąć pęknięć i rys na płytach GK winno się je montować na ruszcie montowanym na wieszakach.
    Może to coś komuś pomoże

  4. #64

    Domyślnie

    Ponieważ mam u siebie krokwie 17,5 x 7,5 - na tym deskowanie i papę
    przy ociepleniu powinienem zostawić szczelinę wentylacyjną 2-3 cm
    między deskami a wełną.

    Pytanie nr 1: Czy tę szczelinę zabezpieczać rozciągnięciem drucików
    czy po prostu ułożyć wełnę 15 cm i ją oprzeć na drucie?

    Dalej byłby ruszt na 5 cm. i druga warstwa wełny.
    Czy można coś wykombinować aby było 10 cm?

    Pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    Proponuję Ci na deskowanie przybić teraz równolegle do krokwi np. po 3 paski styropianu gr. 3cm o szerokości 3-5 cm (ilość pasków ich rozstaw i szerokość zależy od rozstawu krokwi). Jest to bardzo fajny patent ZBYCHA- naszego forumowego specjalisty od alarmów. Paski te zapewnią Ci tę szczelinę i zabezpieczą wełnę przed przyleganiem do deskowania. Nie wyobrażam sobie bicia gwoździ i zawijania drutu w takich warunkach. Potem sznurek nylonowy biały lub drut ocynkowany. Dalej stelaż poprzeczny- drewniany o odpowiedniej grubości do kolejnej warstwy wełny (bity bezpośrednio na krokwie) lub metalowy podwieszany na wieszakach metalowych.
    Powodzenia.

  6. #66

    Domyślnie

    Dzięki - niezłe to!

  7. #67

    Domyślnie

    Dzięki - niezłe to!

  8. #68

    Domyślnie

    co lepiej układać pod stelażem wełne gr.5cm w płytach czy z rolki??

  9. #69

    Domyślnie

    według mnie płyty to lepsze rozwiązanie-lepiej się docina, lepiej się trzymają przy wciskaniu. Pamiętaj, że w stelaż też dajemy wełnę.

  10. #70

    Domyślnie

    A może ktoś umieści zdjęcia z kolejnymi etapami ocieplania swojego poddasza.

  11. #71

    Domyślnie

    No to jedziemy (zestaw który mi był bardzo pomocny)

    http://www.castorama.pl/porady/art-b...-poddasza.html
    http://www.e-izolacje.pl/41_1833.htm
    http://www.isover.pl/cad_library.php...rent=5&level=2
    http://www.miwo.pl/11_216_Poddasze%20u%C5%BCytkowe.html
    http://www.rockwool.pl/sw51969.asp

    Mam nadzieje, że pomoże ...

    Dodatkowo z własnego doświadczenia:
    - układać tylko w rękawiczkach i okularach (wełna wchodzi wszędzie)
    - praca ze sznurkiem i elektrycznym pistoletem na zszywki (już ok 80 PLN w necie)
    Janusz

  12. #72

    Domyślnie

    w przypadku konstrukcji poprzecznej bym się skłaniał ku profilom metalowym. u znajomego który zrobił drewniane strasznie pokręciło i zrobiły się pęknięcia na g-k i stwierdził iż to właśnie przez drewnianą konstrukcję.
    nie wiem na ile jest w tym prawdy - właśnie stoję przez wyborem i sam nie wiem

  13. #73

    Domyślnie

    Dzięki za materiały, rozjasniły mi w głowie.

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szadam
    Mogę się pochwalić, że ocieplenie jest skuteczne. 20cm wełny i śnieg już od ladnych kilku dni leży na całym dachu równiuteńko. A mam blachę o nachyleniu 40stopni. W domciu jest 22stopnie.
    a jaka to była wełna?

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Czytałem dwie różne instrukcje ocieplania. Jeni mówią aby dawać folię paroziolacyjną na całym poddaszu a inni że tylko w łazienkach i kuchniach. Robił ktoś może ociplenie bez tej folii w pokojach?

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rozen

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Re: jak zamocować folię paroizolacyjną?

    Cytat Napisał marekd
    witajcie
    zamierzam dać wełnę dwuwarstwowo t.zn.16cm między krokwie a później 5cm między stelaż do mocowania płyt g-k .rozumiem że folia ma osłaniać wełnę przed zawilgoceniem więc powinna być położona na wełnie 5cm leżącej w stelażu. Powiedzcie jak założyć folię i do czego i czym ją przymocować,jakoś sobie tego nie wyobrażam aby folia trzymała się aluminiowego stelażu ... a może gdzieś o czyms zapomniałem..?
    pozdrawiam
    Marek
    Witajcie,

    mam podobny przypadek jak kolega. Właśnie układam wełnę pomiędzy krokwiami (15cm), docelowo mam zamiar dołożyć pomiędzy profile alu jeszcze 5cm warstwę, ale nie nastąpi to w najbliższym czasie. Zakupiłem już folię paroizolacyjną i jej dotyczy moje pytanie: czy mogę położyć folię na pierwszą warstwę i potem na nią położyć drugą warstwę wełny czy wstrzymać się z folią i położyć ją dopiero po ułożeniu całości izolacji?

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mientus751

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Właśnie zaczynam zabawę w ocieplanie poddasza użytkowego.Związku z tym mam pytanie.Czy muszę zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy pokryciem dachowym a wełną?Pokrycie dachowe mam blacha,łaty,kontrłaty,folia wysokoparoprzepuszczalna i pełne deskowanie.Za pomoc wszystkim dzięki.

  18. #78

    Domyślnie

    pełne deskowanie utrudni cyrkulacje, daj

  19. #79

    Domyślnie

    tez mam pytanie, kupilismy stary, maly dom, dach to deski, nie malowane chyba niczym i na to papa, chcialabym to ocieplic,
    jak sie do tego zabrac ? czy czyms te deski pomalowac ? pozniej folia i na folie welna na welne znowu folia? chyba beda polozone dechy od srodka na polowie domu a druga polowa (stryszek) plyty gipsowe, dodam ze w gorace dni ta papa sobie miejscami zaczyna kapac
    chcialabym zeby bylo krokwie widac, ale chyba to pomieszczenie sie dosyc sporo obnizy jak dodamy ociepleniy. Zrobic nowe krokwie dla ozdoby? czy to ma sens?

  20. #80

    Domyślnie

    krokwie utoną w izolacji niestety jeśli chcesz mieć ciepło, jesteś skazana na ich brak lub imitacje, pod papą szczelina wentylacyjna obowiązkowa, może zmień pokrycie na blachę co, ja nie jestem jakoś przekonany do papy na dachu

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony