dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 626
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 12519
  1. #41
    M12345y
    Guest
    M12345y

    Domyślnie

    No to pisze remle współczuję tego płacenia, ale zazdroszczę postępu w budowie my jesteśmy jeszcze na etapie wprowadzania zmian przez architekta, ale pozostałe papierzyska już prawie mamy ufff ja mam tylko jeden problem, który spędza mi sen z powiek tj. też chciałabym powiększyć salon o ten mały pokój... napisz proszę czy w tym celu macie dodatkową ławę w salonie?? bo za bardzo nie mogę pojąć po co ta druga ława no i jakie zmiany trzeba wprowadzić, żeby zlikwidować ten słupek co pozostanie po małym pokoju. Czy wystarczy zmienić strop na gęstożebrowy i to wszystko? Pytam bo nasz architekt stwierdził, że nie da się tego słupka usunąć, a patrzę, że u was można odpisz błagam bo jutro chcę porozmawiać z tym architektem, żeby wprowadził tą dodatkową zmianę aaa i napisz jak masz zamiar postawić kanapę w salonie, bo ja marzę o wielkiej rogówce, gdzie po zmianie salonu na większy umieścicie telewizor itp. głupie pytanie wiem ale zachęcacie do dyskuji hihi no i prześlijcie więcej fotek zwłaszcza od strony wykusza... a i co jeszcze przemawia za powiększeniem salonu to widok na schody i napisz czy wiatrołap, który powiększyliście do lini kominka będzie z drzwiami czy otwarty pozdrawiam i czekam na odp z niecerpliwościa papa

  2. #42

    Domyślnie

    Magdalena Loranty po kolei odpowiadam
    1. Aby zlikwidować słup jest potrzebna dodatkowa belka żelbetowa, na której będą się opierać żebra stropu. W razie problemów z Twoim architektem daj znać a prześlę Ci skan dostosowania stropu i fundamentów 2. Ta druga ława, która nie daje Ci spokoju jest wzmocnieniem fundamentów na szkody górnicze i na niej opiera się słup podtrzymujący belkę pod stropem 3. Co do rogówki to zamieniamy na długiej ścianie okno z drzwiami tarasowymi i wypoczynek stawiamy w okolicy okna 4. TV dajemy na ścianie krótkiej pomiędzy drzwiami tarasowymi a schodami (był jeszcze pomysł dania go na drewnianym panelu przy schodach ale za blisko by patrzeć) 5. Jeśli chodzi o wiatrołapa to chcemy mieć śliczne drzwi do połowy przeszklone (chyba, że wyobraźnia jeszcze cosik wymyśli) - to chyba wszystkie odpowiedzi jeśli czegoś nie rozumiesz, bo zakręciłam daj znać
    Zdjęcia dołączymy od strony wykuszu jak zniknie góra piachu ale to już jutro, bo będą zasypywać fundamenty i ukształtują taras
    Vanka z tą bramą garażową mamy dylemat a koszt (ktoś opisał na forum) między 1 a 2 bramami to około 1000 zł

  3. #43

    Domyślnie

    Fundamenty pięknie zasypane (tyle kasy zasypać piachem ) i zagęszczone Niestety tarasu nie ukształtowali, bo koparka się topiła Musimy poczekać i z tarasem i górą piachu-gliny jeszcze miesiąc
    Magdalena Loranty jak tam spotkanie z architektem???

  4. #44
    M12345y
    Guest
    M12345y

    Domyślnie

    Dzięki remle właśnie udaję się do architekta trzymajcie kciuki

  5. #45

    Domyślnie

    Trzymamy, trzymamy Jeszcze napisz co mądrego Wam powiedział Ciekawa jestem

  6. #46

    Domyślnie

    no w końcu zalogowałam się pod starym adresem byłam u architekta i wstępnie powiedział, że chyba da radę, ale nie będziemy tego zmieniać tylko podczas budowy zrobi się inny strop... on nam wyliczy ile potrzeba materiału remle mam prośbę tak czy siak prosze prześlij mi skan dostosowania stropu i fundamentów na adres [email protected]. jestem zdecydowana wprowadzić tą zmianę bo salon jest po prostu za mały w tym tygodniu odbieramy projekt od architekta i występujemy o pozwolenie na budowę!! architekt nic ciekawego nie powiedział, ale ja chcę mieć w pomieszczeniu nad garażem z jednej tej większej garderoby - pralnio suszarnię w związku z tym komin będzie powiększony o jeden kanał wentylacujny dla tego pomieszczenia i też rezygnuję ze spiżarki w kuchni, w to miejsce zrobię zabudowę piekarnik na wysokości wzroku, a stara kotłownia będzie przedłużeniem wiatrołapu tam wstawię dużą szafę, drzwi z wiatrołapu nie będą otwierane w prawo tylko w lewo żeby nie zasłaniały wejścia do kuchni, no i zamieniamy w garażu drzwi wychodzące na ogród, będą tam, gdzie okno, a okno tylko mniejsze tam gdzie drzwi w tym fyrtlu z oknem mój mąż zrobi sobie mały warsztat, no i będzie jedna brama duża 5 metrow. No i chyba powiększymy hol na górze, żeby wyjście z łazienki nie było na schody tylko będą się otwierały jakby na ten pokój obok, a drzwi z tego pokoju będą posunięte do przodu... nie wiem czy nie zakręciłam ale fajny pomysł z tym wykuszem, będzie trzeba to przemyśleć... kto z was był w rodo 5?? ludzie z rodo prześlijcie jakieś fotki błagam na forum albo na maila pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    remle mam jeszcze prośbę napisz ile wam wyliczyli materiałów na strop z czego robicie strop i ile potrzebujecie stali, bo wiadomo, że jak się zmieni strop na gęstożebrowy to tej stali jest o wiele mniej pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Zdjęcia z dostosowań poszły przed chwilą na maila
    Co do rodo5 byliśmy w Wieliczce zobaczyć - suuuper domek Zdjęcia ma McKlusky - jak prześle to i ja Tobie odeślę
    Co do powiekszania holu to się zastanówcie - po co zmniejszać pokoje kosztem powierzchni, którą wykorzystujesz tylko do komunikacji (to moje zdanie). Ja też kombinuję co zrobić z naszą górą tak, by jednak tego pokoju nie zmniejszać.
    Co do stali dam znać wieczorem, bo dla mnie nasz kosztorys jest strasznie zakręcony

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki remle proszę prześlij mi zestawienie tej stali i terrivy jeśli z niej robicie stropy pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    remle jesli można to ja się też zapisuje na fotki.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Nie powiem że jestem miłośniekiem tego do domku aczkolwiek chyba na ten sie zdecydujemy tylko czeka nas zmiana elewacji bo ta zupelnie odpada. W srodku jest bardzo ok. Podobny do projektu który mielismy zamawiac ten domek pojawił sie u nas przez przypadek ale bardzo podoba nam sie jak jest rozwiazany w srodku. Narazie jestesmy juz pod koniec załatwiania papierkow zamawiania materiałow i jak dobrze pojdzie to w sierpniu powinniśmy zaczac

  12. #52

  13. #53

    Domyślnie

    remle dziekuje, dostałam !!

  14. #54

    Domyślnie

    Mam pytanko czy ktoś podpiwniczał ten domek i jak to zostało rozwiazane bo koniecznie chcemy miec w domu piwnice

  15. #55

    Domyślnie

    Michell niestety nie robiliśmy piwnicy więc nie pomogę
    Moi kochani w poniedziałek zaczynają murować ściany

  16. #56

    Domyślnie

    Ja myślę o takim rozwiązaniu jak w Rododendronach 2 ale nie chcialabym sie pozbywac prysznica na dole niestety i nie wiem jak to rozwiązac

  17. #57

    Domyślnie

    No i zdjęcie ze wczoraj:

  18. #58

    Domyślnie

    bomba ale Wam zazdroszczę

  19. #59

    Domyślnie

    Ja dziś stałam się posiadaczką projektu niestety bez podpiwniczenia ale zajmie sie tym nasza pani architekt

  20. #60

    Domyślnie

    Michell gratuluję i życzę powodzenia
    No i postępy prac na naszej budowie:

Strona 3 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony