dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 626
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 12519
  1. #8001
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ratki
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Zaczynamy budowę a wraz z nią musimy podejmować kolejne decyzje.
    Dzisiaj podczas rozmowy z murarzem doszliśmy do wyboru kominów. I tutaj pytanie do Was jakie rozwiązanie wybraliście? Zastanawiam się nad systemem kominów Brata do więźby a powyżej połaci dachu pełna cegła klinkierowa.
    Murarz natomiast proponuje cały komin systemowy a powyżej połaci obłożyć ten komin płytkami klinkierowymi które przypominają całe cegły.
    Może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?
    Pozdrawiam

  2. #8002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratki Zobacz post
    Witam ponownie
    Zaczynamy budowę a wraz z nią musimy podejmować kolejne decyzje.
    Dzisiaj podczas rozmowy z murarzem doszliśmy do wyboru kominów. I tutaj pytanie do Was jakie rozwiązanie wybraliście? Zastanawiam się nad systemem kominów Brata do więźby a powyżej połaci dachu pełna cegła klinkierowa.
    Murarz natomiast proponuje cały komin systemowy a powyżej połaci obłożyć ten komin płytkami klinkierowymi które przypominają całe cegły.
    Może proponujecie jeszcze inne rozwiązanie?Pozdrawiam
    Przede wszystkim pomyśl o zagospodarowaniu salonu wokół komina. Na forum było kilka propozycji m.in. wypuszczenie otworu kominowego z boku i postawienie kominka obok. Wmurowanie komina w ścianę nośną (kanały wentylacyjne obok) i postawienie kominka w projektowym miejscu, ale mniej wychodzącego na salon. i na koniec wymurowanie komina od poddasza - opcja z kominkiem jak wyżej.

    Osobiście robiłem systemem do połaci, a później cegłą klinkierową. Zdecydowanie taka wersja bardziej mi się podoba. Jeśli zdecydujesz się na system do samego końca i klejenie płytek, to kup naprawdę dobry i najlepiej sprawdzony klej. Mnie przestrzegali, że jak się kupi pierwszy lepszy, to płytki mogą po jakimś czasie odpaść. Zdecydowanie najmniej podoba mi się rozwiązanie z tynkiem mozaikowym. No chyba, że masz jakiś upatrzony styl elewacji, wtedy rozważaj pod tym kątem.

  3. #8003
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    mWilQ ma rację z tym obklejaniem płytkami.
    Ze swojej strony jeszcze dodam, że na tym etapie nie oszczędzaj na materiale.
    U nas kominy są z pełnej cegły - i to z tej dobrej (drogiej bo po 1,12 zł/szt - była też po 0,60zł/szt, która rozpadała się w ręku) ponad dach idzie cegła klinkierowa (w sumie na 3 kominy poszło ok 1000 szt klinkieru i coś ok 2000 szt zwykłej cegły)
    Komin do kominka zaczyna się od pierwszego piętra- u mnie w dzinniku masz pokazane jak to jest zrobione.

  4. #8004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nutka_
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witaj,

    Pełna cegła jest droga ale nas bardzo odwodzili od obklejania komina płytkami. - Komin na górze jest mocno narażony na warunki atmosferyczne, nie warto tu oszczędzać.
    Zrobiliśmy z pełnej cegły i jesteśmy bardzo zadowoleni choć tanio nie była.
    Poza tym komin robiliśmy systemowy schiedel - jakość dobra, tanio niestety nie było. Za to teraz przy wycenie montażu pieca gość powiedział że jest tanij przy systemowym kominie.

    ---------------------------------------------------------------------------------

    Nam dziś ciśnienie mocno podnieśli tynkarze - ciągle opóźniali swoje przybycie....w końcu przyszłi i przepraszali....byliśmy o krok od wywalenia ich z budowy i szukania kogoś innego. Zobaczymy,hmmm jacy teraz będą słowni...


    Dokszatałcamy się też w kwestii bramy garażowej i bramy wjazdowej na działkę...strasznie drogo nam to wyceniają i zastanawiamy się co wybrać.


    I ostatni temat - może coś doradzicie, a mianowicie:
    Szukamy dobrej oczyszczlni i chcemy montować w najbliższym czasie.

    Jak na razie na działce był Pan z tej firmy:
    http://www.ekodren.pl/?gclid=CJGense9vq8CFcNF3wodIyBBwA

    Rozwiązania mają bardzo fajne, to szwedzkie oczyszczalnie, niestety są drodzy - cena z VAT 8 tyś plus z montażem, żwirkiem, koparką, etc wychodzi pewne 10 tyś a nawet 10 i pół za całość, no sam VAT pewnie odzyskamy.
    Gość prezentował wszystkie jakościowe walory....tylko ta cena nas trapi.
    Facet z tej firmy przekonuje nas że kupowanie oczyszczalni w catoramie z 3, 5 tyś to wyrzucone pieniądze.
    Co o tym myślicie?
    Czy szukać tańszej oczyszczalni?

  5. #8005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Nutka, zawsze warto miec dla porownania ze 2 lub 3 oferty.

  6. #8006

    Domyślnie

    Nutka jeśli Ci mogę pomóc to polecam oczyszczalnię firmy EKOPOL http://oczyszczalnia.net/ u mnie działa już 2 lata i jak na razie sobie chwalę.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  7. #8007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nutka_
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Nutka jeśli Ci mogę pomóc to polecam oczyszczalnię firmy EKOPOL http://oczyszczalnia.net/ u mnie działa już 2 lata i jak na razie sobie chwalę.
    Dzięki aLien, sprawdzę sobei jaka to oczyszczalnia.

    Dalej rozkminiamy ten temat. Znalazłam jeszcze kilka ofert tańszych oczyszczalni ale tam goście nawet nie pytają jaką mamy glebę, nic zupełnie, za 6 - 7 tyś chcą zrobić całość.
    Przy tej ekodren gość był na działce, sprawdzał ziemię, wyniki odwiertów, etc, zalecił wielkość i ilość żwirku który miałby iść (całkiem sporo i określona granulacja), nie wiem, jak na razie opócz ceny to nam się ta firma podoba. No i oczywiście chcielibyśmy żeby to działało bezproblemowo a glebę mamy mocno gliniastą więć sprawa o tyle istotna.
    No nic, będziemy myśleć dalej
    Ostatnio edytowane przez Nutka_ ; 19-04-2012 o 11:32

  8. #8008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nutka_
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Ja jeszcze o tej oczyszczalni.

    aLien - fajnie też ta Twoja wygląda, wydaje mi się że jakoś bardzo podobna do tej szwedzkiej ekodren, którą wcześniej sprawdzałam.
    Cena tez prawie taka sama (Twoja 6650 a moja 6900) plus oczywiście żwir i koparka to wychodzi taka cena koło 10 tyś.
    Jedna różnica jest - do Twojej jest większa powierzchnia potrzebna i wydaje mi się że by się u nas nie zmieściła.
    Ale ogólnie wygląda fajnie.
    Dziękuję i pozdrowienia

  9. #8009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar margaret2011
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    237

    Domyślnie

    Witam.
    Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
    Pozdrawiam

  10. #8010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar margaret2011
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    237

    Domyślnie

    Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

  11. #8011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaret2011 Zobacz post
    Witam.
    Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
    Pozdrawiam
    wylewki poczatek kwietnia, ocieplenie poddasza koniec maja, zabudowa sufitow czerwiec, elewacje lipiec


    Cytat Napisał margaret2011 Zobacz post
    Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

    tak dostalismy, atest szczelnosci i dane techniczne - jest potrzebny do odbioru

  12. #8012

    Domyślnie

    Witam
    Co sądzicie o tej wycenie??
    Etap przed tynkami.

    vc garaż-120ZŁ
    umywalka garaż-120zł
    pralka-120zł
    zlew w pralni-120zł
    grzejnik garaż 2 szt-220zł
    grzejnik pralnia -110 zł
    kratka w garażu fi 110-20 zł
    woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł
    umywalka-120zł
    kabina-120zł
    vc geberit-200zł
    grzejnik łazienka dół-110zł
    zmywarka-120zł
    zlewozmyak kuchnia-120zł
    wanna-120zł
    vc geberit-200zł
    umywalka-120zł
    grzejnik łazienka góra-110zł
    pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł
    ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL
    podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł
    podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

    suma 3300zł + podłogówka
    Ostatnio edytowane przez kojak139 ; 22-04-2012 o 18:29

  13. #8013

    Domyślnie

    hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

  14. #8014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wrzuccie do ulubionych "folder publiczny" mWilQ-a tam sa wszystkie dane, haslo chyba to mwrodo lub mwirodo, albo przeszukiwanie watku tez szybko mozna znalezc

    tu folder publiczny:
    http://www.4shared.com/dir/qkLufkTG/archon.html

    no moze nie wszystkie dane ale duzo
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 22-04-2012 o 21:38

  15. #8015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar margaret2011
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kojak139 Zobacz post
    Witam
    Co sądzicie o tej wycenie??
    Etap przed tynkami.

    vc garaż-120ZŁ
    umywalka garaż-120zł
    pralka-120zł
    zlew w pralni-120zł
    grzejnik garaż 2 szt-220zł
    grzejnik pralnia -110 zł
    kratka w garażu fi 110-20 zł
    woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł
    umywalka-120zł
    kabina-120zł
    vc geberit-200zł
    grzejnik łazienka dół-110zł
    zmywarka-120zł
    zlewozmyak kuchnia-120zł
    wanna-120zł
    vc geberit-200zł
    umywalka-120zł
    grzejnik łazienka góra-110zł
    pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł
    ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL
    podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł
    podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

    suma 3300zł + podłogówka
    To jest cena za samą robociznę?

  16. #8016

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaret2011 Zobacz post
    Witam.
    Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.
    Pozdrawiam
    Według mnie nie tyle istotny jest czas schnięcia, co warunki temu sprzyjające. Bo tydzień czasu przy +25 i przy +5 stopniach będzie miał inny wpływ na posadzki.

    Cytat Napisał margaret2011 Zobacz post
    Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?
    Na pewno możliwości kończą się na szambie? Nie można tam zrobić oczyszczalni? Zrób wywiad środowiskowy, przejdź się po sąsiadach, zadzwoń do urzędu. Może oczyszczalnia będzie lepszym rozwiązaniem.

    Cytat Napisał kristos07 Zobacz post
    hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...
    Zależy jaki materiał. Kable mają sporą rozpiętość cenową. Zawsze podczas wycen życz sobie od wykonawców wyceny za robociznę i zestawienie materiału. Bo ja np nie zaryzykowałbym kupna kuchni ze sprzętem za 20 tyś. Bo jakiego producenta, jakie modele itd... Cena za punkt waha się w zależności od regionu od 30 do 60zł (ta druga to już bardziej rozwinięte instalacje).

  17. #8017

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristos07 Zobacz post
    hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\??

    Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2

  18. #8018

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiona123 Zobacz post
    Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2
    Właśnie ja też liczyłem z projektu dla pojedynczego rodo i mi wyszło podobnie, a niektórym wychodziło mniej na podwójnym
    Dla potwierdzenia, bo mi to spać nie dawało latałem z miarką po każdym pomieszczeniu.

  19. #8019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar margaret2011
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    237

    Domyślnie

    mWilQ
    Niestety u nas jest ochrona wód gruntowych i gmina nie wyraża zgody na przydomową oczyszczalnię, a poza tym w planach jest kanalizacja. A w sprawach atestu nie masz żadnych info?
    Ppozdrawiam

  20. #8020

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaret2011 Zobacz post
    mWilQ
    Niestety u nas jest ochrona wód gruntowych i gmina nie wyraża zgody na przydomową oczyszczalnię, a poza tym w planach jest kanalizacja. A w sprawach atestu nie masz żadnych info?
    Ppozdrawiam
    Tylko tyle, że podczas odbioru przez inspektorat zostałem poproszony o wszystkie dokumenty związane z oczyszczalnią. U mnie na szczęście projektant adaptujący wcisnął dokumentację do projektu i to wystarczyło. Co do samej oczyszczalni, kiedyś miałem gazetkę, w której były przedstawione różne rozwiązania, m.in. takie do gruntów z wysokimi wodami. Robili tam nasyp ziemi, były jakieś studzienki i wszystko zostało obsadzone specjalnymi roślinkami. Wyglądało dobrze i przede wszystkim spełniało funkcję odbioru szamba.
    Ostatnio edytowane przez mWilQ ; 23-04-2012 o 08:28

Strona 401 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony