dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 626
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 12519
  1. #10041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ankakro

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    A oto chodzi! Tam będzie taboret. Nie zmieściły się dwa hokery.
    A uchwyty miały być małe, i tak jakoś wyszło, ale chyba się nie "gryzą" aż tak bardzo.
    A na "dokładkę" jeszcze..
    tar-
    a jeśli chodzi o pochłaniacz to twoja zasługa-jest super.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7227.jpg
Wyświetleń:	616
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	192156   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7228.jpg
Wyświetleń:	610
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	192157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7229.jpg
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	192158   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7232.jpg
Wyświetleń:	578
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	192159   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7237.jpg
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	192160  


  2. #10042

    Domyślnie

    u nas prace idą pełną parą. wczoraj skończyli deskować dach, ściany szczytowe i kominy gotowe. dziś wchodzą robić ścianki działowe a w piątek montaż drzwi i okien - zamykamy dom

    dachówkę zamówiliśmy dosyć nietypową bo koramic marsylkę, czerwona angoba (w tej dachówce ma naturalny kolor). dekarz też dogadany - będzie działać w połowie lipca. do tego czasu pewnie zrobimy elektrykę i może hydraulikę.

    posadzkę też mamy poprawioną - wykonawca skuł i ubił miejsca które się zapadły no i jest zalane od nowa. kier-bud zatwierdził i miejmy nadzieję, że będzie ok

    przy okazji co myślicie o takim zagospodarowaniu przestrzeni nad garażem? (garaż mamy podwójny poszerzony o 0,5m)
    1. pralnio-suszarnia
    2. garderoba
    3. sypialnia
    4. garderoba/szafa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoje.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	192205

    mC

  3. #10043

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalc Zobacz post

    przy okazji co myślicie o takim zagospodarowaniu przestrzeni nad garażem? (garaż mamy podwójny poszerzony o 0,5m)
    1. pralnio-suszarnia
    2. garderoba
    3. sypialnia
    4. garderoba/szafa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoje.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	192205

    mC
    do 4 będzie się dało wejść na stojąco?

  4. #10044

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    do 4 będzie się dało wejść na stojąco?
    tak, spokojnie - umiejscowienie ścianek jest orientacyjne. ocieplenia pod belki damy pewnie 5cm jakiejś supermaty, więc mocno to nie ograniczy wysokości. na stronie naszego projektu można zaznaczyć obszar poniżej 2,2m a ścianka ma być jeszcze bliżej środka domu. ja mam 176cm i jestem nawyższy w rodzinie (na razie). plan jest taki że w pomieszczeniu nr 4 będą po lewej same półki i po prawej jakieś szafki - po środku 60-80cm przejścia do "obsługi". taka szafa.

    mC

  5. #10045

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalc Zobacz post
    tak, spokojnie - umiejscowienie ścianek jest orientacyjne. ocieplenia pod belki damy pewnie 5cm jakiejś supermaty, więc mocno to nie ograniczy wysokości. na stronie naszego projektu można zaznaczyć obszar poniżej 2,2m a ścianka ma być jeszcze bliżej środka domu. ja mam 176cm i jestem nawyższy w rodzinie (na razie). plan jest taki że w pomieszczeniu nr 4 będą po lewej same półki i po prawej jakieś szafki - po środku 60-80cm przejścia do "obsługi". taka szafa.

    mC
    Osobiście bym wolał ozdobne rozsuwane drzwi od strony sypialni i przestrzeń użytkową po bakach i całą pod skosem, ale wiadomo, robicie to dla siebie i jeśli Wam to będzie pasowało to ok.

  6. #10046

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    Osobiście bym wolał ozdobne rozsuwane drzwi od strony sypialni i przestrzeń użytkową po bakach i całą pod skosem, ale wiadomo, robicie to dla siebie i jeśli Wam to będzie pasowało to ok.
    dokładnie tak będzie w pomieszczeniu nr 2. a pralni nie zmieścimy w kotłowni bo musimy mieć hydrofor i pewnie małą stację uzdatniania wody - to nam wyszło, że nad garażem będzie najlepsze do tego miejsce. zresztą u rodziców była pralnia w piwnicy i ostatecznie została przeniesiona na piętro, bo za dużo było biegania...

    mC

  7. #10047

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalc Zobacz post
    dokładnie tak będzie w pomieszczeniu nr 2. a pralni nie zmieścimy w kotłowni bo musimy mieć hydrofor i pewnie małą stację uzdatniania wody - to nam wyszło, że nad garażem będzie najlepsze do tego miejsce. zresztą u rodziców była pralnia w piwnicy i ostatecznie została przeniesiona na piętro, bo za dużo było biegania...

    mC
    To jeszcze bardziej z doświadczeń kolegi, niż moich, bo ja nie mam suszarni... to pomieszczenie nr 1 będzie bardzo hmm "egzotyczne", będzie ciepło i wilgotno. Wiem, że kolega często otwiera okno w suszarni, tutaj okna nie ma, więc pomysł o jakieś dobrej wentylacji, Zastosuj też łazienkowe regipsy. Nie wiem jak z garderobą obok, też może potrzebować wentylacji.

  8. #10048

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    To jeszcze bardziej z doświadczeń kolegi, niż moich, bo ja nie mam suszarni... to pomieszczenie nr 1 będzie bardzo hmm "egzotyczne", będzie ciepło i wilgotno. Wiem, że kolega często otwiera okno w suszarni, tutaj okna nie ma, więc pomysł o jakieś dobrej wentylacji, Zastosuj też łazienkowe regipsy. Nie wiem jak z garderobą obok, też może potrzebować wentylacji.
    w 1 dajemy okno dachowe łazienkowe z nawiewnikiem (okien nie naniosłem na ten szkic). o tę szafę rzeczywiście się trochę obawiam w kontekście wentylacji. najlepiej by było pewnie zmienić wejście, żeby nie było z suszarni, ale to pociąga sporo zmian...

    mC

  9. #10049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar margaret2011
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    237

    Domyślnie

    O tak, potwierdzam, wentylacja w suszarni to podstawa. Ja mam pralnię w kotłowni, a na suszarnię zabrakło mi miejsca na osobne pomieszczenie i przenośna suszarka stoi w pokoju nad garażem. Bez otwierania okna byłoby koszmarnie.

  10. #10050
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar slavex17
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas791 Zobacz post
    gratuluję postępu....
    Może Kolega podpowie ile poszło styroduru czy styropianu na ocieplenie ściany fundamentowej....
    Szczerze to nie pamiętam, na pewno szła 10 styropian i na to siatka + klej i dysperbit a na to folia kubełkowa.
    Weź projekt i policz ściany zewnętrzne wysokośc razy metry bieżące i jedziesz do hurtowni powiesz że masz tyle metrów2 i powie Ci ile paczek.

  11. #10051
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Dzień Dobry : )
    Te kwoty za kuchnie, podawane parę stron wcześniej obejmowały wszystko - łącznie z AGD, montażem, brutto?
    Pozdrawiam.

  12. #10052
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Same szafki i blat z montażem brutto - w moim przypadku.

  13. #10053

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80mariusz80 Zobacz post
    Dzień Dobry : )
    Te kwoty za kuchnie, podawane parę stron wcześniej obejmowały wszystko - łącznie z AGD, montażem, brutto?
    Pozdrawiam.
    W moim przypadku meble brutto. AGD nie ma sensu wliczać, bo rozstrzał cenowy jest ogromny. Poza tym nie wszyscy chcą mikrofalówki, nie wszyscy mają kuchnie gazowe itd.

  14. #10054
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Mhm... Czyli z 20k trzeba liczyć na kuchnię. Taka mała a taka droga : /

  15. #10055

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80mariusz80 Zobacz post
    Mhm... Czyli z 20k trzeba liczyć na kuchnię. Taka mała a taka droga : /
    Kotłownia jest jeszcze mniejsza, a w moim przypadku ze 3 razy droższa

  16. #10056
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Potwierdzam
    U mnie na to co związane z kotłownią i hydrauliką już 50 000 pękło...

  17. #10057

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Potwierdzam
    U mnie na to co związane z kotłownią i hydrauliką już 50 000 pękło...
    50 000 !!! Czy masz Lokmen pompę ciepła?
    U mnie w piątek wstawiają drzwi, okna i bramę
    Ostatnio edytowane przez gosik102 ; 29-05-2013 o 11:31 Powód: literówka

  18. #10058
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Tak jestem powiedzmy na etapie składania jej do kupy
    Ale przy piecu koszt hydrauliki z osprzętem myślę że do 40000 tez śmiało dobije.

  19. #10059

    Domyślnie

    Co do hydrauliki to moje wyceny potwierdzają sumę w okolicy 40 tyś.

    A czy ktoś się podzieli kosztami elektryki? Ile za punkt sobie obecnie liczą elektrycy? A ile trzeba liczyć na materiały?

    mC

  20. #10060
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Za materiały wyszło mi ok 8000 robota moja ale liczą ok 55zl za punkt z materiałem. Bez materiału 30zl

Strona 503 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony