dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie rośliny z allegro

    Właśnie otrzymałam przesyłkę, a w niej nasiona roślin, które zakupiłam na Allegro. Są przeraźliwie(!) maleńkie. Zastanawiam się czy coś z nich wyrośnie.
    Ich nazwy to np. ŻYWE KAMIENIE SZCZĘŚCIA
    NIEBIESKA TRAWA
    RÓŻOWA TRAWA PAMPASOWA
    MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA
    Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze zetknął się z czymś takim, a może komuś nawet coś wyrosło?
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie


    A magnolia to ma akurat duże nasiona..

  3. #3

    Domyślnie Re: rośliny z allegro

    Cytat Napisał riood4
    Właśnie otrzymałam przesyłkę, a w niej nasiona roślin, które zakupiłam na Allegro. Są przeraźliwie(!) maleńkie. Zastanawiam się czy coś z nich wyrośnie.
    Ich nazwy to np. ŻYWE KAMIENIE SZCZĘŚCIA
    NIEBIESKA TRAWA
    RÓŻOWA TRAWA PAMPASOWA
    MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA
    Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze zetknął się z czymś takim, a może komuś nawet coś wyrosło?
    Pozdrawiam
    Nie przewiduję pożytku z tych nasion .
    Proponuję nie testuj w przyszłości tych cudów niewidów sprzedawanych na Allegro.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    julieta

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    200

    Domyślnie Re: rośliny z allegro

    Cytat Napisał riood4
    Właśnie otrzymałam przesyłkę, a w niej nasiona roślin, które zakupiłam na Allegro. Są przeraźliwie(!) maleńkie. Zastanawiam się czy coś z nich wyrośnie.
    Ich nazwy to np. ŻYWE KAMIENIE SZCZĘŚCIA
    NIEBIESKA TRAWA
    RÓŻOWA TRAWA PAMPASOWA
    MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA
    Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze zetknął się z czymś takim, a może komuś nawet coś wyrosło?
    Pozdrawiam
    A propos nasion Trawy pampasowej, są rzeczywiście maleńkie. Dwa lata temu wysiałam różową i białą, wprawdzie nie kupowałam na allegro tylko w sklepie, to nasiona T. pamp. wzeszły aż miło. Potem nawet wybrałam najmocniejsze siewki i rozsadziłam, ale z braku czasu i miejsca w ogrodzie nie pielęgnowałam ich dalej. A szkoda . Od wiosny do jesieni bardzo szybko urosły, więc teraz byłyby już pięknymi okazami.

    Tak, więc spróbuj wysiać. Powodzenia .
    julieta

  5. #5

    Domyślnie Re: rośliny z allegro

    Cytat Napisał riood4
    Właśnie otrzymałam przesyłkę, a w niej nasiona roślin, które zakupiłam na Allegro. Są przeraźliwie(!) maleńkie. Zastanawiam się czy coś z nich wyrośnie.
    Ich nazwy to np. ŻYWE KAMIENIE SZCZĘŚCIA
    NIEBIESKA TRAWA
    RÓŻOWA TRAWA PAMPASOWA
    MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA
    Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze zetknął się z czymś takim, a może komuś nawet coś wyrosło?
    Pozdrawiam
    Chyba nie jest dla Ciebie problemem wielkość tych nasionek?
    Większość z wymienionych gatunków lepiej jest nabywać jako sadzonki, zazwyczaj można je dostać w marketach
    i w cenach niższych niż odpowiadające im sadzonki z Allegro.
    Nie ma sensu męczyć się z uprawą ich z nasion, np "Żywe kamienie szczęścia" po parę zet możesz sobie kupić
    w doniczkach, zamiast czekać nie wiadomo ile na wykiełkowanie i wyrośnięcie tych sukulentów.
    Różową trawę pampasową nabędziesz w cenie ok. 10 PLN sadzonka ok. 30cm, aby otrzymać ją z nasion, stracisz wiele miesięcy.
    Moim zdaniem z powyżej wymienionych pewien sens może mieć zakup nasion "Niebieskiej trawy",
    zapewne Festuca glauca (niektórzy sprzedawcy celowo nie podają jej łacińskiej nazwy, znając ją możesz za grosze nabyć w jakiejś poważnej hurtowni nasion stosowną jej ilość w cenach (tu strzelam)
    np. 30 PLN za garść czyli parę tysięcy sztuk), gdyż wysiewając ją (ile sztuk nasionek Ci sprzedali? ) uzyskujesz od razu dużą ilość sadzonek, te się zapewne przydadzą przy aranżacji skalniaka i t. p.

    Pozdrawiam Paweł

  6. #6

    Domyślnie Re: rośliny z allegro

    Cytat Napisał pawelm
    Cytat Napisał riood4
    Właśnie otrzymałam przesyłkę, a w niej nasiona roślin, które zakupiłam na Allegro. Są przeraźliwie(!) maleńkie. Zastanawiam się czy coś z nich wyrośnie.
    Ich nazwy to np. ŻYWE KAMIENIE SZCZĘŚCIA
    NIEBIESKA TRAWA
    RÓŻOWA TRAWA PAMPASOWA
    MAGNOLIA WIELKOKWIATOWA
    Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze zetknął się z czymś takim, a może komuś nawet coś wyrosło?
    Pozdrawiam
    Chyba nie jest dla Ciebie problemem wielkość tych nasionek?
    Większość z wymienionych gatunków lepiej jest nabywać jako sadzonki, zazwyczaj można je dostać w marketach
    i w cenach niższych niż odpowiadające im sadzonki z Allegro.
    Nie ma sensu męczyć się z uprawą ich z nasion, np "Żywe kamienie szczęścia" po parę zet możesz sobie kupić
    w doniczkach, zamiast czekać nie wiadomo ile na wykiełkowanie i wyrośnięcie tych sukulentów.
    Różową trawę pampasową nabędziesz w cenie ok. 10 PLN sadzonka ok. 30cm, aby otrzymać ją z nasion, stracisz wiele miesięcy.
    Moim zdaniem z powyżej wymienionych pewien sens może mieć zakup nasion "Niebieskiej trawy",
    zapewne Festuca glauca (niektórzy sprzedawcy celowo nie podają jej łacińskiej nazwy, znając ją możesz za grosze nabyć w jakiejś poważnej hurtowni nasion stosowną jej ilość w cenach (tu strzelam)
    np. 30 PLN za garść czyli parę tysięcy sztuk), gdyż wysiewając ją (ile sztuk nasionek Ci sprzedali? ) uzyskujesz od razu dużą ilość sadzonek, te się zapewne przydadzą przy aranżacji skalniaka i t. p.

    Pozdrawiam Paweł
    Jak mieszkasz niedaleko Trójmiasta, to wpadnij i wykop sobie nawet 50 sadzonek tej trawki. Sieje się cholerstwo po całej działce

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mysle ze tu sa dwie kwestie. Po pierwsze to tak zwane zamilowanie do ogrodnictwa. Pewnie ze wiekszosc gatunkow znacznie lepiej kupic minimum w fazie ukorzenionej sadzonki albo rozsady, bo i taniej i ryzyko niepowodzenia znacznie mniejsze. Ale z drugiej strony to dla wielu osob jest frajda wysiac takie nasionka, nawet jesli sie przeplaci. Stad pewnie co jakis czas pojawiaja sie posty w rodzaju "jak wysiac sobie begonie", "jak ukorzenic pelargonie rabatowa w grudniu", albo "jak rozmnozyc storczyka w warunkach domowych".
    I przechodzac do drugiej kwestii. Moim zdaniem jezeli ktos chce miec radosc z uprawy rosliny od samego poczatku, to istnieja znacznie lepsze miejsca do zakupow niz allegro.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

  9. #9

    Domyślnie

    kilka razy kupowałam ale gotowe sadzonki - jestem naprawdę zadowolona. nie traciłam czasu na poszukiwania a przesyłam przyszła prostu do domu. sadzonki były ładne, dobrze zabezpieczone i ślicznie rosną

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja kupiłam na allegro jedna roslinkę...była bardzo dobrze zabezpieczona i dobrze rosnie.Sasiadka kupiła nasiona,wysiała i nie wyrosło nic

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    http://www.gadar.pl/sklep/catalog/pr...roducts_id=168
    No i proszę, nasionko kosówki (jedno) za jedyne 1,5 PLN!!!!
    Waga 1 tys nasion 6,6 g. 10 g kosztuje 9.8 PLN. Ile jedno nie chce mi się liczyć.

  12. #12

    Domyślnie

    Może pobłogosławione przez jakiegoś mistrza bonsai - w efekcie piękne drzewko w rok bez modelowania

    Pozdro
    Małpa bez ogona to i tak tylko małpa

  13. #13

    Domyślnie

    Nawet nie dziwią mnie sprzedający te cudeńka (chcą zarobić na naiwnych). Sa to zwykle małolaty i myśle, że z tego wyrosną.
    Nie sądzę jednak aby kupujacy zmądrzeli. Wprost przeciwnie będą udowadniać innym jaki to świetny interes zrobili kupując np. nasiona bonsai i różne podobne roślinne rewelacje
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #14

    Domyślnie

    ja kupiłam cebulki tulipanów, szafirków i lilii....i juz kiełkują
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    ja dwa razy kupiłam róże - od dwóch różnych sprzedawców (te tanie, bo zdarzaja się takie w kosmicznych cenach), i jestem zadowolona. Tzn byłabym, ale te kupione na jesieni niestety mają już pokaźne pędy. No i cały czas się zastanawiam, czy te pędy nie przemarzną. Są w donicach i chyba na większe mrozy bedę je wnosić do domu (na razie nie przewiduję tam wysokiej temperatury, zaledwie kilka stopni), Co o tym myślicie?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja myślę, że najpierw trzeba wiedzieć (albo doczytać) co z nasion warto kupić. Sa tacy, co sprzedają nasiona tui - nie dość, że nie wiadomo, czy wykiełkują, to jeszcze na efekty trzeba czeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekać w nieskończoność i po prostu nie warto. Kiedyś kupiłam na allegro nasiona kapusty olbrzymiej - zachęcona zdjęciami - kapusta wyrosła "normalna", bo pewnie ta olbrzymia była nieźle podrasowana i w innym kraju , a wisteria z nasion zakwitnie dopiero po kilku latach (jak nie wymarznie) - czasem więc lepiej nie kupować nasion, a gotowe rośliny.

  17. #17

    Domyślnie

    Znajoma kupuje i to już w jej wypadku wygląda na chorobę. Najpierw kupi a po otrzymaniu przesyłki narzeka, że źle zapakowane że nie przyjęło się. Potem zarzeka się że więcej nie kupi po czym ponownie zamawia. Myślę że na 100 zamówionych roślin z 15-20 rośnie zgodnie z zapewnieniami sprzedawców.

    Przyznam się że dostałam od niej 2 róże i jedna ma ok. 1,5 m i jest piękna a druga 0,40m i licha jak miniaturka.

  18. #18

    Domyślnie

    Tez nie mam pozytywnych wspomnien po nasionach z Allegro :
    to co ledwo wyroslo z nasion, puzniej poginelo po wysadzeniu na dzialce,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony