dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 108
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2142
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13hp
    Cytat Napisał Ulka&Mariusz
    Czy ktoś zastanawiał się nad ścianką kolankową? Moim zdaniem 50cm to trochę za mało. Uważam, że minimum to od 80cm do100cm.
    Projektant mówi tak (cytat nieautoryzowany - mam nadzieję, że nie pośle mnie do sądu ): Ścianka kolankowa W-49 (od posadzki):
    Scianka kolankowa ma wysokość od strony tarasu w świetle 105 cm razem z
    murłatą a pozostałe ścianki 50 cm razem z murłatą z tym, że projekt
    przewiduje postawienie ścianki kurtynowej, tak aby uzyskać w
    pozostalych częściach wysokość również około np. 105 - 130cm, ale można
    też zrezygnować z nich wogóle.

    Co do ścianek kurtynowych to osobiście uważam, że trochę szkodza kasy na budowanie pomieszczeń na poddaszu dla powietrza. Tyle, że w łazience to się chyba bez takiej ścianki nie obejdzie.
    Tak sobie siedzę nad projektem i chyba zostawię scianki kolankowe bez zmian. w wyobraźni już mam wykończenie i wszystko mi pasuje. Ale chętnie bym spojrzał jaki taka zmiana będzie wyglądać.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13hp
    Domek b. ładny i funkcjonalny jest na mojej TOP liście w pierwszej trójce.
    Wątek W-49.12 jest na forum od grudnia 2006 na stronie http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88736 i może żeby nie włóczyć się po całym forum tam będziemy pisać.
    Lubię uporządkowanych ludzi, czemu nie, miejsce dobre, wszyscy razem

  3. #43

    Domyślnie

    Witam. Cieszę się, że znalazłam ten wątek. Moje dzieci też będą budować ten domek, projekt (odbicie lustrzane) jest już u architekta. Z tego co wiem to też dokonują trochę zmian: garaż będzie powiększony do dwóch stanowisk, chyba też zrezygnowali z balkonu, łazienka na dole będzie jedna - likwidują wejście z sypialni, zresztą sypialnie będą na piętrze, zastanawiają się też nad zrobieniem wejścia do kuchni z przedsionka. Zainspirowaliście mnie tym powiększeniem salonu poprzez wyrównanie ścian. Czy wobec tego zadaszenie tarasu nie będzie za małe? Jiri i Agahat, czy moglibyście mi przesłać mailem swoje zeskanowane rysunki? A jak duże macie działki? Ja mam obiekcje, czy powiększona bryła domu o dodatkowy garaż będzie dobrze się prezentowała na niedużej działce (830 m2). Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie. Budujemy na Mazowszu 30 km od Warszawy. Ekipa jest już "zaklepana". Pozdrawiam
    Mój adres: [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Na okładce Własnego Domu nr 1/2 2007 jest zdjęcie elewacji mojego domu (w przyszłości )

  5. #45

    Domyślnie

    Witam. Znaczy, że zrezygnowałeś bodajże z projektu W- 27.12d nad którym się zastanawiałeś na innym wątku? Robisz jakieś zmiany w W-49.12 ?

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaalicja
    Witam. Cieszę się, że znalazłam ten wątek. Moje dzieci też będą budować ten domek, projekt (odbicie lustrzane) jest już u architekta. Z tego co wiem to też dokonują trochę zmian: garaż będzie powiększony do dwóch stanowisk, chyba też zrezygnowali z balkonu, łazienka na dole będzie jedna - likwidują wejście z sypialni, zresztą sypialnie będą na piętrze, zastanawiają się też nad zrobieniem wejścia do kuchni z przedsionka. Zainspirowaliście mnie tym powiększeniem salonu poprzez wyrównanie ścian. Czy wobec tego zadaszenie tarasu nie będzie za małe? Jiri i Agahat, czy moglibyście mi przesłać mailem swoje zeskanowane rysunki? A jak duże macie działki? Ja mam obiekcje, czy powiększona bryła domu o dodatkowy garaż będzie dobrze się prezentowała na niedużej działce (830 m2). Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie. Budujemy na Mazowszu 30 km od Warszawy. Ekipa jest już "zaklepana". Pozdrawiam
    Mój adres: [email protected]
    Witam i pozdrawiam kolejnego sympatyka tego uroczego domku. Wysłałem mailem moje ilustracje zmian jakich już dokonałem w projekcie.

  8. #48

    Domyślnie

    Agahat i Jiri - bardzo Wam dziękuję. Wszystko dotarło, teraz studiuję Wasze rysunki Pozdrawiam.

  9. #49

    Domyślnie

    hihihihi,, studiuj, i zdaj relację ze swoich wniosków, . Podejdź krytycznie do tego, może coś przeoczyłem.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaalicja
    Witam. Znaczy, że zrezygnowałeś bodajże z projektu W- 27.12d nad którym się zastanawiałeś na innym wątku? Robisz jakieś zmiany w W-49.12 ?
    Jeszcze nie wybrałem, ale w W-49.12 bardziej odpowiada mi układ pomieszczeń i prawdopodobnie na jego podstawie bedę robił adaptację. Planowane zmiany to skrócenie domu o ok. 0,6 m, garaż o szer ok. 3,5 m z dachem jednospadowym (brak pom. nad garażem, ale za to okna w ścianie szczytowej łazienki i pokoju na poddaszu). Reszta zmian jak u większości - rezygnacja ze spiżarni przy kuchni, jedna łazienka na parterze z wejściem z korytarza - tylko trochę większa od tej z oryginalnego projektu, likwidacja ścian odzielających korytarz od korytarza prowadzącym do tej łazienki (?) - będzie ładne miejsce na duże lustro - żona się ucieszy , pojedyncze okno w kotłowni. W sumie to drobiazgi, a tak naprawdę sen z powiek spedza mi zamiana na piętrze łazienki z pokojem, nie wiem czy to możliwe (komin, pion wodny). Na razie czekam na WZ, jest czas na myślenie i obserwowanie forum.

  11. #51

    Domyślnie

    Witam! Mam domek podobny do tego, sam go narysowałem. Garaż ma 4,5m szer, 5m dł. z niego wchodzę do kotłowni, a z kotłowni poprzez pom. gospodarcze- spiżarnię do kuchni otwartej na"słynne" salony.Jak nie ma piwnic to garaż moim skromnym zdaniem musi być duży, nie chodzi już o komfort dla kierowcy ale gdzie będzie miejsce na kosiarkę, narzędzia,rowery i inne "bzdury". Jeżeli kotłownia ma być miedzy innymi na paliwo stałe to musi spełniać jakieś nie pamiętam wymogi i nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie w jednym pomieszczeniu dwóch rodzajów kotłów? Poza tym jak tyle siana chcecie przeznaczyć na różne źródła ogrzewania to jeszcze trochę i będzie na pompę ciepła!Dwa lata temu był to wydatek 40-50tys, teraz nie wiem przeszło mi. Radzę to sobie policzyć i dokonać sensownego wyboru, a na początek przepisy.Dach nad garażem mam pod niewielkim kątem dlatego,że nie chciałem okien dachowych, z których sąsiedzi wcale nie są zadowoleni a szczególnie zimą. Dzieki temu mam doświetlone normalnie łazienkę i pokój na oiętrze. Moje spostrzeżenie po przewertowaniu masy projektów jest takie, że co innego projektują na handel, bo sami podejrzewam mieszkają w bardziej sensownych chałupach.Ta uwaga nie odnosi się do Waszego projektu. Dlatego zacząłem sam rysować na papierze i na asfalcie by chałupa miała sens i jej nie przekląć. Co i Wam radzę, bo jak widać jeszcze jej nie ma a już są zmiany w projekcie! Pozdrawiam!

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! Mam domek podobny do tego, sam go narysowałem. Garaż ma 4,5m szer, 5m dł. z niego wchodzę do kotłowni, a z kotłowni poprzez pom. gospodarcze- spiżarnię do kuchni otwartej na"słynne" salony.Jak nie ma piwnic to garaż moim skromnym zdaniem musi być duży, nie chodzi już o komfort dla kierowcy ale gdzie będzie miejsce na kosiarkę, narzędzia,rowery i inne "bzdury". Jeżeli kotłownia ma być miedzy innymi na paliwo stałe to musi spełniać jakieś nie pamiętam wymogi i nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie w jednym pomieszczeniu dwóch rodzajów kotłów? Poza tym jak tyle siana chcecie przeznaczyć na różne źródła ogrzewania to jeszcze trochę i będzie na pompę ciepła!Dwa lata temu był to wydatek 40-50tys, teraz nie wiem przeszło mi. Radzę to sobie policzyć i dokonać sensownego wyboru, a na początek przepisy.Dach nad garażem mam pod niewielkim kątem dlatego,że nie chciałem okien dachowych, z których sąsiedzi wcale nie są zadowoleni a szczególnie zimą. Dzieki temu mam doświetlone normalnie łazienkę i pokój na oiętrze. Moje spostrzeżenie po przewertowaniu masy projektów jest takie, że co innego projektują na handel, bo sami podejrzewam mieszkają w bardziej sensownych chałupach.Ta uwaga nie odnosi się do Waszego projektu. Dlatego zacząłem sam rysować na papierze i na asfalcie by chałupa miała sens i jej nie przekląć. Co i Wam radzę, bo jak widać jeszcze jej nie ma a już są zmiany w projekcie! Pozdrawiam!
    Witam
    Janusz_21 czy możesz pochwalić się swoim domem?
    Wklej parę fotek albo wyślij mi na pocztę.
    Fajnie jest zobaczyć podobny dom w realu.
    Pozdrawiam
    Agata

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! Mam domek podobny do tego, sam go narysowałem. Garaż ma 4,5m szer, 5m dł. z niego wchodzę do kotłowni, a z kotłowni poprzez pom. gospodarcze- spiżarnię do kuchni otwartej na"słynne" salony.Jak nie ma piwnic to garaż moim skromnym zdaniem musi być duży, nie chodzi już o komfort dla kierowcy ale gdzie będzie miejsce na kosiarkę, narzędzia,rowery i inne "bzdury". Jeżeli kotłownia ma być miedzy innymi na paliwo stałe to musi spełniać jakieś nie pamiętam wymogi i nie wiem czy jest dopuszczalne stosowanie w jednym pomieszczeniu dwóch rodzajów kotłów? Poza tym jak tyle siana chcecie przeznaczyć na różne źródła ogrzewania to jeszcze trochę i będzie na pompę ciepła!Dwa lata temu był to wydatek 40-50tys, teraz nie wiem przeszło mi. Radzę to sobie policzyć i dokonać sensownego wyboru, a na początek przepisy.Dach nad garażem mam pod niewielkim kątem dlatego,że nie chciałem okien dachowych, z których sąsiedzi wcale nie są zadowoleni a szczególnie zimą. Dzieki temu mam doświetlone normalnie łazienkę i pokój na oiętrze. Moje spostrzeżenie po przewertowaniu masy projektów jest takie, że co innego projektują na handel, bo sami podejrzewam mieszkają w bardziej sensownych chałupach.Ta uwaga nie odnosi się do Waszego projektu. Dlatego zacząłem sam rysować na papierze i na asfalcie by chałupa miała sens i jej nie przekląć. Co i Wam radzę, bo jak widać jeszcze jej nie ma a już są zmiany w projekcie! Pozdrawiam!
    Janusz_21 witam również. Na pewno trochę racji masz. Ale gdybyś dokładnie czytał posty od poczatku byłbyś może lepiej zorientowany w całości. Teraz ja odpowiem na kolejne "zarzuty".
    Wystarczyłoby spojrzeć na rzut parteru i tam byś zobaczył pomieszczenie schowka za garażem. Po wyrównaniu ław i fundamentów pomieszczenie uzyskuje powierzchnię prawie 10 m kw.. Nie wiem jakim ty jeździsz rowerem ale moich zmieści sie tutaj ok 20-stu, a i kilka kosiarek swobodnie sobie postawię, nie mówiąc o wiszącej na ścianie miotle czy grabiach.
    po drugie, znam kilka już osób które specjalnie przebudowały projekt dla posiadania dużej kotłowni, a tym ona juz jest beż przeróbek. I według mnie od razu warto wstawić drugi kocioł na paliwo stałe, chociażby na ciągłosc prowadzenia instalacji. W kosztach całośći wydatek 6 tys, nie jest aż tak wielki, a rezerwa opłacalności nabywania róznego opału jest naprawdę warta tego. Sprawdziłem to, koszt nabycia groszku i jeden sezon zimowy to trzy sezony opalania gazem, sezon opalania korą lub brykietami drewna to 5 sezonów opalania gazem. Obecne koszty ogrzewania sa na poziomie 2300 zł rocznie,i to tylko dlatego ze jednak w tygodniu brakuje czasu na zajmowanie sia kotłem stałym. A gazowy jest wtedy wygodniejszy. A zechcą zakręcić kurek? Proszę bardzo. Ja nawet nie odczuję zmiany temperatury przy 20-sto stopniowych mrozach. A ile się będzie musiał nakombinować ktoś kto ma tylko kocioł gazowy, choćby najlepszy?

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniek1969

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witajcie!
    Ja również jestem posiadaczem projektu W - 49.12.Będę budować w zachodniopomorskim.Zmiany jakie wprowadziliśmy w prjekcie to:
    - połączenie łazienki zubikacją na parterze
    - likwidacja przejścia z łazienki do sypialni
    - powiększenie garażu o 1 m
    - rezygnacja z balkonu
    - likwidacja jednego okna w kotłowni
    - likwidacja spiżarni w kuchni
    Mamy zamiar rozpocząć budowę w kwietniu.
    Czy ktoś liczył już koszt całej inwestycji?

  16. #56

    Domyślnie

    Witam! To co napisałem to nie są zarzuty względem projektu, opisałem tylko to jak jest w mojej chałupie, bo tak chciałem. Każdy ma prawo wyboru. Moim zdaniem garaż powinien być szerszy o 1mb choćby dla wygody. O tych rowerach fakt napisałem ponieważ tam gdzie u Was jest pomieszczenie mam kotłownię , stąd rowery i inne będą stały w garażu. Projekt jest bardzo ważny by nie było potem zbyt wielu zmian, które kosztują niestety. Znam pewien kuriozalny przypadek gdzie przemiła znajoma kupiła projekt jak kilo kiełbasy. Ma całą masę problemów i wydatków. Niestety nie mogę pokazać zdjęć domu , budowa mnie prawie zrujnowała, zakaz wydatków na du...le. Dom to nic, gdybyście zobaczyli okolicę i te widoki - bajka. Pomysł wziął się z tego, że to coś miało stanąć w przepięknym zakątku Galicji, stąd i chałupa miała byc typowo galicyjska by nie okaleczać swoją bryłą okolicy. Wziąłem wymiary ze starego wsiowego domu drewnianego, powiększyłem do wielkości 7,2x11m, dokleiłem garaż 9x5 z dachem, który pozwolił mi, by mieć okna do łazienki i pokoju. Chałupa ma ganek jak to w Galicji, w którym mieszczą się schody i wiatrołap (tak tu nie robiono-ganek służył kiedyś nie do tego). Elewacja jest biała, dachówka jest ceglasta, okna drewniane. Mnie się podoba i bywa,że podoba się innym, na czym mi specjalnie nie zależy. Murator sprzedaje projekt o nazwie bodaj "dom doskonały", którego bryła jest podobna do wiejskiej chatki u nas jest inny rozkład pomieszczeń. Ten projekt też brałem kiedyś pod uwagę i dopiero wiejska chałupa mnie przekonała, że to ma być tak. Pozdrawiam ! [/url]

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    hihihihi,, studiuj, i zdaj relację ze swoich wniosków, . Podejdź krytycznie do tego, może coś przeoczyłem.
    Czy mogłabym prosić też o rysunki Twoich poprawek? Chętnie się im przyjrzę.
    Zamin odktyłam 49.12 moim ideałem był "Właściwy" z kolekcji muratora.

    Właśnie taką elewację planuję w moim domku, chcę podwyższyć ściankę kolankową, a takie deskowanie fajnie zniweluje optycznie efekt podwyższenia. No i ten drewniany ganeczek jest boski

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    todoga

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jak mi jest miło, że jesteście na forum z domkiem, który i my wybraliśmy. Jiri i Agahat Bardzo podobają mi się pomysły jakie wprowadzacie w waszych projektach, moje myśli i plany są prawie identyczne. Jeżeli mogę liczyć na wasze skany, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna. Ciekawa jestem także dokładnych wymiarów poszczególnych pomieszczeń (czyli długość i ich szerokość). Napiszcie proszę jakiej szerokości macie działki. Mój adres to: [email protected]
    Dorota i Tomek

  19. #59

  20. #60

Strona 3 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony