dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 36
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 703
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał Piotr_ok
    witam,
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...
    czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi
    pozdr
    Piotr
    Mi też odradzili. Chciałem Robena, na Creatona i Creatonopodobne nie miałem kasy więc jest betonowy Euronit.

    Dekarz mówił mi o jej (Roben) kruchości, niedokładności wymiarowej. To samo mówili mi w składzie + doszły informacje z forum. Stwierdziłem, ze jak jest tyle negatywnych opini to jest tam może ziarnko prawdy i zdecydowałem się na beton.
    pozdrawiam,
    M

  2. #262

    Domyślnie

    Mam Robena typ S angoba miedziana, trochę uszkodzonych przyjechało, wymienili bez słowa. Leży prawie rok na dachu, nic nie spadło, zmieniło barwy ... wydaje się też być prosta
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  3. #263

    Domyślnie dachowka Roben

    Ja wlasnie kupilem taka dachowke, kolorystycznie mi sie podoba i problem fachowcow polega na tym, ze trzeba miec idealnie polozone laty. W przypadku Brasa nie ma to tak duzego znaczenia.
    'fachowcy' odradzaja Robena, tylko dlatego ze trzeba sie bardziej postarac przy kladzeniu lat.
    Moj 'goral' uczciwie mi to wytlumaczyl. ALe na efekt musze poczekac jeszcze kilka tygodni
    Jedyne zastzrezenie mam takie, ze on chce przeyklrecac dachowki wkretami, tak zeby sie dorze trzymaly, uwaza ze spinki sie nei sprawdzaja. Robil ktos tak moze?
    Czym rożni się mądry człowiek od głupiego...? Głupi uczy sie na własncyh błędach...

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Żadne wkręty - tylko spinki .
    --
    Pozdrawiam

  5. #265

    Domyślnie

    Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki
    W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  6. #266

    Domyślnie

    opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
    taki jeden z forumowych mitow ....

    PS
    najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
    generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki
    W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie
    Jak to na wkręty ?? - czyli każda dachówka dziurawiona i przykręcana wkrętem do łaty ??

    Klamra do dachówki - w akcesoriach - ja takimi klamrami mam mocowane dachówki ...
    --
    Pozdrawiam

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Mice
    Ja mam na wkręty, nawet nie wiedziałem, że można na spinki
    W hurtowni nie mówili, że istnieją, dekarz nie pytał o nie
    Jak to na wkręty ?? - czyli każda dachówka dziurawiona i przykręcana wkrętem do łaty ??
    a nie wiem czy każda, nie wchodziłem na górę jak to robili.
    Były ostre wichury i nic nie odleciało, znaczy sie trzyma.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  9. #269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Nie no - oczywiście - to zrozumiałe - nie każda - tylko jeszcze jedno - nie rozumiem - od góry - czyli od powierzchni zewnętrznej przykręcana śrubą dachówka ??
    --
    Pozdrawiam

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Nie no - oczywiście - to zrozumiałe - nie każda - tylko jeszcze jedno - nie rozumiem - od góry - czyli od powierzchni zewnętrznej przykręcana śrubą dachówka ??
    si, od góry, tam jest takie oczko, to nawiercali a potem przykręcali z tego co widziałem.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
    taki jeden z forumowych mitow ....

    PS
    najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
    generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....
    Zgadzam się z Tobą, ale dobrze wiesz że dach jest najbardziej eksponowaną częścia domu. Dlatego tematy dachów i dekarzy tak często są poruszane. Nie znam na rynku producenta, który by nie dał " ciała" z dostarczonymi dachówkami. Creaton - wiadomo to inny juz poruszany na forum temat, Nelskamp - odbarwienia ( dostawy z kilkupartii produkcji) i peknięcia po zimie, Róben - krzywe zamki, RuppCeramika - lasowanie się dachówki Syriusz itd. Dekarz poleca często te produkty z których najczęściej kryje dachy lub (to patologia) z których czerpie zyski od danej hurtowni. W pólnocno - zachodniej Polsce zaczyna się to zmieniać gdyż dachy zaczynają kryć dekarze z ...niemiec i całkiem nieźle im to wychodzi.
    Czego nie widać gołym okiem... zakrywa warstwa tynku.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał adam2007
    (...)

    Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...
    Jest jeszcze jedna możliwość - każdy swoje chwali - wszystko inne jest beee ...

    No ja jeszcze nie mam ale zastanawiam się nad Robenem, Ruppem ale czytając takie posty nie wnoszą one nic dobrego.Jedni chwala Robena, drudzy Creatona , inni Rupp, jeszcze inni Braas itd....
    Podsumowując z takim obrazem na forum ciężko kogoś przekonać do danej marki.

  13. #273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Podsumowując z takim obrazem na forum ciężko kogoś przekonać do danej marki.
    Dokładnie - dlatego wyboru musisz dokonać sam z pełną swiadomością konsekwencji tego wyboru ...
    Z dachówkami tak jak z innymi produktami - trafiają się i buble nawet wśród mercedesów ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #274

    Domyślnie

    a co powiecie o Koramicu....?

  15. #275

    Domyślnie

    Stawiam na Robena 30 lat gwarancji.

  16. #276

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał Piotr_ok
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a
    Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

    Ja byłem w takiej jednej i też odradzali mi Robena twierdząc, że wszystkie inne dachówki ceramiczne są o dużo lepsze, no i jak położę Robena, to nie będę potrzebował rynien, bo wszystko w dachówkę wsiąknie... Oczywiście polecali te dachówki, którymi najłatwiej im się handlowało i na których mogą najwięcej zarobić (Creaton, Nelskamp). Handlowali też Ruppem, ale powiedzieli, że oni wolą jej nie sprzedawać, bo ciężko im się dogaduje z handlowcem Ruppa... Za jakiś czas jak się u nich pojawiłem (nie pamiętali mnie) i powiedziałem, że wybrałem dachówkę Robena, to nic nie powiedzieli.

    Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze. Wybierz dachówkę, która odpowiada Ci ceną, kształem i kolorem.
    Ja kupuję Robena (to już pewne) i w ogóle nie zwracam uwagi na jakiekolwiek opinie sprzedawców. Widziałem wiele dachówek Robena na dachu i wyglądają świetnie nawet po paru latach. Porównując do Ruppa (podobny cenowo) uważam, że dachówki Robena są ładniejsze kolorystycznie (szczególnie najczęściej kupowany kolor miedziany). Roben daje też gwarancję na 30 lat, natomiast Rupp na 20. To też o czymś świadczy. Rozpatrywanie gwarancji w Robenie jest bardzo korzystne dla klienta, o czym można poczytać w wielu wątkach na tym forum.

    W 2006 roku (jeśli nie w tym, to niech ktoś mnie poprawi) wyszła wadliwa partia dachówek Roben, która później została wstrzymana i od tej pory wszyscy kraczą i papugują, że Roben jest beznadziejny, a w życiu nawet takiej dachówki nie mieli w ręku. Żaden nie ruszy głową i nie pomyśli co papuguje. Każdy producent zalicza wpadki, nawet Creaton, co jest nawet udowodnione na tym forum. O Ruppie też coś jest, zdaje się jeden wątek o niejednolitym kolorze i dodatkowy o uszkodzeniach dachówki i nie uwzględnieniu gwarancji.
    Najlepszy test to przejść się po jakimś nowym osiedlu i popytać właścicieli jaką mają dachówkę i jak długo leży. Popatrzeć sobie, pooglądać, zastanowić się chwilę.
    Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

    Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.

  17. #277

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał Piotr_ok
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a
    Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!

    Ja byłem w takiej jednej i też odradzali mi Robena twierdząc, że wszystkie inne dachówki ceramiczne są o dużo lepsze, no i jak położę Robena, to nie będę potrzebował rynien, bo wszystko w dachówkę wsiąknie... Oczywiście polecali te dachówki, którymi najłatwiej im się handlowało i na których mogą najwięcej zarobić (Creaton, Nelskamp). Handlowali też Ruppem, ale powiedzieli, że oni wolą jej nie sprzedawać, bo ciężko im się dogaduje z handlowcem Ruppa... Za jakiś czas jak się u nich pojawiłem (nie pamiętali mnie) i powiedziałem, że wybrałem dachówkę Robena, to nic nie powiedzieli.

    Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze. Wybierz dachówkę, która odpowiada Ci ceną, kształem i kolorem.
    Ja kupuję Robena (to już pewne) i w ogóle nie zwracam uwagi na jakiekolwiek opinie sprzedawców. Widziałem wiele dachówek Robena na dachu i wyglądają świetnie nawet po paru latach. Porównując do Ruppa (podobny cenowo) uważam, że dachówki Robena są ładniejsze kolorystycznie (szczególnie najczęściej kupowany kolor miedziany). Roben daje też gwarancję na 30 lat, natomiast Rupp na 20. To też o czymś świadczy. Rozpatrywanie gwarancji w Robenie jest bardzo korzystne dla klienta, o czym można poczytać w wielu wątkach na tym forum.

    W 2006 roku (jeśli nie w tym, to niech ktoś mnie poprawi) wyszła wadliwa partia dachówek Roben, która później została wstrzymana i od tej pory wszyscy kraczą i papugują, że Roben jest beznadziejny, a w życiu nawet takiej dachówki nie mieli w ręku. Żaden nie ruszy głową i nie pomyśli co papuguje. Każdy producent zalicza wpadki, nawet Creaton, co jest nawet udowodnione na tym forum. O Ruppie też coś jest, zdaje się jeden wątek o niejednolitym kolorze i dodatkowy o uszkodzeniach dachówki i nie uwzględnieniu gwarancji.
    Najlepszy test to przejść się po jakimś nowym osiedlu i popytać właścicieli jaką mają dachówkę i jak długo leży. Popatrzeć sobie, pooglądać, zastanowić się chwilę.
    Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

    Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.



    Bardzo ładnie powiedziane i napisane. Przychylam się w 100% do przedmówcy.
    Bravo!!!!!

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter1972
    Cytat Napisał jacekp71
    opinie nt zlej jakosci Robena sa na tym forum rozdmuchane i tyle ....
    taki jeden z forumowych mitow ....

    PS
    najbardziej smieszy mnie to, ze wyjatkowym zaufaniem obdarzylismy dekarzy polowa postow jest w stylu "nasz dekarz to, nasz dekarz tamto ....",
    generalnie narzekamy na wykonawcow roznych maci .... ale dekarz to wyrocznia .... zal to czytac ....
    Zgadzam się z Tobą, ale dobrze wiesz że dach jest najbardziej eksponowaną częścia domu. Dlatego tematy dachów i dekarzy tak często są poruszane.
    i co z tego, ze najbardziej ? a jak czegos nie widac, to moze byc do kitu ?
    a poniewaz dach jest eksponowany, to tym bardziej polecam przeczytanie posta jz, i tyle .... w pelni sie z nim zgadzam,

  19. #279

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał Piotr_ok
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a
    Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!
    dlaczego nie? tak samo mogę kierować się tym co mówią w hurtowniach jak tym co na forum jak rownież mogę wogóle nie brać tego wszystkiego pod uwagę. skoro jednak jz cytasz to forum to chyba też szukasz tutaj pewnych wskazówek, sugestii, opinii jeśli nie to nie bardzo rozumiem po co tracisz czas na forum ?? i taki jest sens pytań zadawnych w hurtowniach, wykonawcom i na forum, poznanie opinii i doświadczeń innych po to żeby nie powtarzać na okrągło ,że polak i przed szkoda i po ....'

    Cytat Napisał jz
    Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze.
    żebym to jak wiedział ...

    Cytat Napisał jz
    [Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

    Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.
    zapewne zrobię tak jak będę uważał że jest 'najlepiej i najładniej', ale z chęcią poczytam opinię innych.
    pozdr
    Piotr

  20. #280

    Domyślnie

    A ja akurat jestem w trakcie pokrywania dachówką - wybrałem Robena MonzaPlus - kolor kasztanowy. Moi dekarze uważają, że dachówka jest bardzo ładna, ale "przepieroństwo w układaniu" - jak ktoś już wcześniej napisał - muszą być idealnie położone łaty, żeby dachówka ładnie się trzymała.
    Do uciętych dachówek stosują takie spinki:
    http://www.ivt.pl/jpg/f513.jpg
    Jeżeli zaś chodzi o pękanie - do tej pory w paczkach były pęknięte dwie sztuki, dwie rozbili oni (uchwyt pękł przy przenoszeniu) - poza tym jest OK.
    Generalnie - wg mnie i nie tylko - trudność układania nie jest Twoim problemem. Tobie dachówka ma się podobać i mieć korzystną cenę.
    Gdy mężczyźnie źle - szuka żony.
    Gdy mężczyźnie dobrze - żona jego szuka...
    ______________
    Moje albumy: http://pl.fotoalbum.eu/t_i_t_o/

Strona 14 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony