dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 36
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 703
  1. #241

    Domyślnie Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    witam,
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...
    czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi
    pozdr
    Piotr

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    mój dekarz też coś tam gadał że niby krzywe. wszystko się wyjaśni jutro jak przywiozą na budowę. trochę mu było nie w sosie że wybrałem robena a nie brassa, który wg niego super się kładzie, a przy robienie to trzeba być bardzo dokładnym
    pozdrawiam.

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Mamy na dachu Robena -ładnie wygląda ale gdybym wcześnij trafiła na forum to chyba decyzja była by inna.Przetrwał co prawda ulewy i wiatry ale kiedy patrzę na nasz dach to mam wrażenie że niektóre dachówki ''stroszą się'' co potwierdza opinię że nie przylegają dokładnie. Nie pamietam gdzie ale wiem,że był taki temat na forum i opinie uzytkowników były bardzo różne


    pozdrawiam
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar skaba
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4.117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    256

    Domyślnie

    nasza ekipa też odradzała Robena... a z tego co wiem doświadczenie w kryciu dachów maja spore.. namówili nas na Creatona.. mam nadzieję, ze nie będziemy żałować

  5. #245

    Domyślnie

    Ja mam Robena "S" i jestem zadowolony.

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    ja mam robena miedzianego i dekarze nie narzekali i nie widac zeby byla krzywa.Wyglada super na dachu.
    Na 190m2 dachu bylo okolo 10szt dachowki uszkodzonej badz przebarwionej, ktore bez problemu wymienili mi w hurtowni

    troch stara fotka bo sie juz sporo zmieniło..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #247

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał Piotr_ok
    witam,
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a; argumentowali, że krzywe dachówki, niejednolita barwa, często potłuczone/pokruszone w 'paczkach'; no i się zastanawiam czy tak jest faktycznie czy może mają niską marżę ...
    czy ktoś może z forumowiczów jednak się zdecydował na roben-a? jakieś wrażenia, uwagi
    pozdr
    Piotr


    No to dziwne. Ja będę na etapie pokrycia dachowego w niedługim czasie i już wypytuje dekarzy. Wprost przeciwnie mówią , że jak na dach to tylko Roben albo Rupp.Każdy jeden z którym rozmawiałem.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał skaba
    nasza ekipa też odradzała Robena... a z tego co wiem doświadczenie w kryciu dachów maja spore.. namówili nas na Creatona.. mam nadzieję, ze nie będziemy żałować
    Napewno nie będziecie. U mnie było dokładnie to samo. Przepadła także ruppceramika. Dach jest ekstra.
    Robena faktycznie wszyscy odradzali.

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Mam Robena / średzka falista / na dachu już dwa lata - dachówka jest piękna , równiutka , kolor jednolity / ciemny brąz / , podczas układania na dachu dekarze złego słowa nie powiedzieli , było bardzo mało odpadów czy uszkodzonych dachówek.
    --
    Pozdrawiam

  10. #250

    Domyślnie

    podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu

  11. #251

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_Pe
    podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu
    Bzdura ... - to wszystko w temacie .
    --
    Pozdrawiam

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy
    Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Na naszym dachu Roben siedzi już szósty rok (trochę się nam ciągnie ta budowa ) i nic mu się nie dzieje. Kolor taki, jaki był na początku, dachówki ułożone równiutko, jesteśmy z dachu zadowoleni. Fachowcy nas na Robena namawiali, zaufaliśmy im i nie żałujemy
    Uszkodzonych płytek było kilka, co przy ilości na dużą powierzchnię dachu było niczym, z resztą w hurtowni nam je wymienili.
    I nic się nie zlasowało ???? - niemożliwe ......

    PS. U mnie też jeszcze się żadna dachówka nie zlasowała / cokolwiek by to nie miało oznaczać ... /.
    --
    Pozdrawiam

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ani się nie zlasowała, ani się nie złuszczyła, ani ... nic innego się z nią nie stało, z czego bardzo się cieszę

    Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:
    - Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła Tak na wszelki wypadek, żeby klient się nie upierał przy swoim, to jakoś go trzeba postraszyć konsekwencjami. Nikt nie chce u siebie bubla, więc z reguły ulega namowom majstrów
    Tak to z grubsza działa w różnych branżach. Nie wszyscy fachowcy chcą poznawać nowe

  16. #256

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Słynny wątek o mercedesie ...
    --
    Pozdrawiam

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Marcin_Pe
    podobno wg. fachowców roben to wyrób dachówkopodobny nam też dekarz odradził - normalna dachówka ma nasiąkliwość ok 4% a roben ma 18... dla mnie to lipa. po paru lekkich zimach zlasuje sie na dachu
    Bzdura ... - to wszystko w temacie .


    Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    (...)

    Strasznie kolega negatywnie nastawiony na Robena. To samo mozna powiedzieć o Ruppie, Creatonie czy innnym. Jak ktoś źle trafił to przykro, ale bez przesady...
    Jest jeszcze jedna możliwość - każdy swoje chwali - wszystko inne jest beee ...
    --
    Pozdrawiam

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar skaba
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4.117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Zauważyłam jedną prawidłowość wśród majstrów różnej maści:
    - Każda technologia, w której nie robili, albo jeszcze się z nią nie spotkali jest z założenia zła
    to akurat w moim przypadku nie ma zastosowania (choć zgadzam się z tym stwierdzeniem!)- panowie mają baaaardzo duże doświadczenie w wykonywaniu różnych pokryć dachowych.. kilkanaście ich realizacji widziałam w naszej okolicy.. z doświadczenia, więc powiedzieli, że lepiej kupić Creatona.. akurat jak przyszli do nas to jeden z ich klientów wygrał proces z Robenem (oni byli po sądach ciągani jako wykonawcy)... ale nie przesadzałabym z krytyką Robena.. pytałam sprzedawcę i mówił, że oprócz tego jednego przypadku nigdy nie miał problemów z tą dachówką, a sprzedaje od 11lat.. zresztą nasz majster odkupił od gościa tą zdjętą z dachu dachówkę i połozył ją u siebie podsumowając: jak ktoś ma zasoby finansowe niech kupi Creatona - choć jak widać i tu są wpadki - dlatego pisałam, że mam nadzieję, że będę zadowolona.. a jak musi zaoszczędzić - niech bierze Robena i się nie martwi! zresztą sprzedawca powiedział też, że kiedyś różnica w cenie pomiędzy Robenem a Creatonem była proporcjonalna do jakości.. niestety teraz Creaton widuje ceny (gdyby nie promocja - miałabym na dachu Robena)[/i]

Strona 13 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony