dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 36
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 703
  1. #281

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał Piotr_ok
    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał Piotr_ok
    w kilku punktach odradzano mi pomysł zakupu i położenia na dachu roben-a
    Zwariować można... Nie kieruj się tym, co Ci odradzano w hurtowniach budowlanych!
    dlaczego nie? tak samo mogę kierować się tym co mówią w hurtowniach jak tym co na forum jak rownież mogę wogóle nie brać tego wszystkiego pod uwagę. skoro jednak jz cytasz to forum to chyba też szukasz tutaj pewnych wskazówek, sugestii, opinii jeśli nie to nie bardzo rozumiem po co tracisz czas na forum ?? i taki jest sens pytań zadawnych w hurtowniach, wykonawcom i na forum, poznanie opinii i doświadczeń innych po to żeby nie powtarzać na okrągło ,że polak i przed szkoda i po ....'

    Cytat Napisał jz
    Kieruj się tylko i wyłącznie tym co dla Ciebie jest najlepsze.
    żebym to jak wiedział ...

    Cytat Napisał jz
    [Każda dachówka ceramiczna jest dobra. Jaka jest dla Ciebie - sam zdecyduj. Nie ważne jaką kupisz, będzie dobra i Cię przeżyje.

    Jeśli podoba Ci się Roben, kupuj Robena.
    zapewne zrobię tak jak będę uważał że jest 'najlepiej i najładniej', ale z chęcią poczytam opinię innych.
    pozdr
    Piotr
    Jak to powiedział pewen Rabi " co bys nie wybrał i tak bedziesz żałował"... to żart . Propozycja jest taka: weź rodzinę na spacer po jakimś osiedlu domów jednorodzinnych w Twoim mieście. Wybierz kilka dachów, które Ci sie spodobają, zapytaj właściciela jakie to pokrycie i takie sobie kup! Ja słyszałem że z oferty Creatona dobre jakosciowo są dachówki firmy Pfleiderer ( fabryka, którą Creaton kupił) oraz produkty firmy Erlus ( niemcy). Z Robena też piekne dachy widziałem i opinii negatywnych też sporo do mnie dotarło. Wybierz kolor a reszte olej! Pewnie bedziesz miał to szczęście iz trafisz na dachówke bez wad. Tego naprawde Ci życzę.
    Czego nie widać gołym okiem... zakrywa warstwa tynku.

  2. #282

    Domyślnie Re: Roben-ma ktos? dekarze mi odradzja ..

    Cytat Napisał Peter1972
    Wybierz kolor a reszte olej! Pewnie bedziesz miał to szczęście iz trafisz na dachówke bez wad. Tego naprawde Ci życzę.
    no dzięki pewnie tak zrobię
    pozdr
    Piotr

  3. #283

    Domyślnie

    Roben ma chyba nadal promocję na dachówki - pisałem o tym na forum jakieś dwa miesiące temu - ale jak byłem przypadkiem w hurtowni słyszałem że nadal trwa. Poza tym zauważyłem że w moich okolicach ( Koszalin ) wszyscy układają Robena lub cementowego Brasa .

  4. #284

    Domyślnie

    wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...
    Co do innych rodzajów robena się nie wypowiadam, podobno nie są aż takie złe, ale tylko NIE średzka plus !!! NIE NIE NIE !

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał noster78
    wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...
    Jeśli myślisz, że dachówki innych producentów są równiejsze, to się grubo mylisz. To normalne, ponieważ są to produkty ceramiczne.
    Opisałaś Robena, więc ja dam Ci opisy "równości" innych producentów:

    Rupp Ceramika:
    http://www.dachy.org/forum/index.php...=topic&id=3137
    http://www.grupy.otopr.pl/dachowka-r...n,8344504.html

    Creaton:
    http://www.forumbudowlane.pl/viewtop...hlight=creaton

    Widziałem sporo dachów i Robena i Ruppa i Creatona. Jakoś nie widziałem, żeby końcowy wynik ułożenia na dachu był w jakimś przypadku lepszy/gorszy, żeby coś było krzywe czy bardziej lub mniej proste. Jeśli dachówka jest tak krzywa, że nie da się jej ułożyć na dachu, to się ją reklamuje.

    Jeszcze jeden grosz co do twardości Ruppa z życia wzięty.
    Ostatnio byłem u kolegi na budowie i miał Siriusa 13 miedzianą na paletach. Złapałem jedną dachówkę i podniosłem do góry, a on na mnie: "Nie podnoś!". Zapytałem czemu, bardzo zdziwiony, a on odpowiedział, że pękają i trzeba z nimi się delikatnie obchodzić Rzeczywiście twarde i mocne... (akurat sztuka, którą podniosłem nie pękła, innych nie podonosiłem, bo się bałem) Skoro Roben jest kruchy to ciekawe jak oni go w całości dowożą na budowę?

  6. #286

    Domyślnie

    Witam

    Ja mam Robena na dachu od wiosny, więc jeśli chodzi o trwałość nic do rozmowy nie wniosę

    Z układaniem nie było żadnego problemu. Dekarze dostali dachówki do łapek i położyli na dachu. na ok 200m2 dachu kilka było uszkodzonych (tragedii nie było)

    Jedyny dowcip polegał na tym że jest to ta większa rozmiarowo dachówka i nie było do nich oryginalnych stopnic. Chwilę się pokombinowało i stopnice zostały poddane małemu tuningowi i teraz pasują.

    Zdjęcia są w moim dzienniku

    http://forum.muratordom.pl/aksamitka...im,t136192.htm
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak mówi stare polskie porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy...". Nie ma złych dachówek są tylko trochę słabsi dekarze. Żadne wypalane gliniane dachówki zakładkowe nie są proste i dlatego mają zamki. Karpiówka jest w miarę prosta więc i zamków nie posiada. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórym kolegom dekarzom brakuje elementarnych zasad etyki zawodowej i lansują tylko te produkty, ze stosowania których mają dodatkowe profity. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Jak mówi stare polskie porzekadło: "złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy...".
    Dokładnie moi dachowcy skończyli układać Robena + na garażu - pytam się czy są jakieś problemy - krzywe ale poza tym ok - nie robiło im to żadnej różnicy - a dachówka jest położna równo i nigdzie nie odstaje .Poza tym pozostało parę złotówek w kieszeni które zostały wykorzystane na lepszą cegłę klinkierową na kominy.

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał t_i_t_o
    Generalnie - wg mnie i nie tylko - trudność układania nie jest Twoim problemem. Tobie dachówka ma się podobać i mieć korzystną cenę.
    teoretycznie tak - a praktycznie jeżeli coś jest problemem to i tak spada to w końcu na inwestora bo albo fachowcy sobie nie poradzą albo będzie to więcej kosztowało... - często jest tak że jak materiał tańszy (krzywy, trudniejsza praca) to koszt robocizny większy...

    mnie dekarz przed wyceną zapytał jakiej firmy będzie dachówka

    aha - mam betonową Nelskamp

  10. #290

    Domyślnie

    w zeszłym roku położyliśmy robena średzką plus, antracytową. dekarz nie narzekał, zrobił swoje, odpadów było mało, dachówka równa, wytrzymała zimowo wiosenne wiatry urywajace łby...
    akurat takie mi się zachowało pod ręką
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sedah

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Nie ma złych dachówek są tylko trochę słabsi dekarze.
    Uwierz mi, ze jesli dachowka jest nierowna, to sie ja gorzej uklada. Z poziomu ziemi nie wszystko widac, ale bedac na dachu, to jest po prostu krzywo. Co do lansowania produktow, to najczesciej jest tak, ze klient sam sobie kupuje dachowke, a potem dekarz musi to ulozyc
    Cytat Napisał pawelo_pl
    pytam się czy są jakieś problemy - krzywe ale poza tym ok
    Dobre Sa krzywe, ale poza tym ok.
    Ulozyc da sie wszystko, tylko wiecej roboty.

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał jz
    Cytat Napisał noster78
    wzięłam kilka sztuk robena średzka PLUS na budowę, żeby ekipa oceniła. Widziałam na własne oczy ja, mąż, kierownik i ekipa, że zamki dwa! a nie trzy, są KRZYWE i nie przylegają jak trzeba, co więcej miejscami w ogóle nie pasują ! Roben mniejszego formatu jest podobno lepszy. Całe szczęście że nie kupiłam tego g...
    Jeśli myślisz, że dachówki innych producentów są równiejsze, to się grubo mylisz. To normalne, ponieważ są to produkty ceramiczne.
    Opisałaś Robena, więc ja dam Ci opisy "równości" innych producentów:

    Rupp Ceramika:
    http://www.dachy.org/forum/index.php...=topic&id=3137
    http://www.grupy.otopr.pl/dachowka-r...n,8344504.html

    Creaton:
    http://www.forumbudowlane.pl/viewtop...hlight=creaton

    Widziałem sporo dachów i Robena i Ruppa i Creatona. Jakoś nie widziałem, żeby końcowy wynik ułożenia na dachu był w jakimś przypadku lepszy/gorszy, żeby coś było krzywe czy bardziej lub mniej proste. Jeśli dachówka jest tak krzywa, że nie da się jej ułożyć na dachu, to się ją reklamuje.

    Jeszcze jeden grosz co do twardości Ruppa z życia wzięty.
    Ostatnio byłem u kolegi na budowie i miał Siriusa 13 miedzianą na paletach. Złapałem jedną dachówkę i podniosłem do góry, a on na mnie: "Nie podnoś!". Zapytałem czemu, bardzo zdziwiony, a on odpowiedział, że pękają i trzeba z nimi się delikatnie obchodzić Rzeczywiście twarde i mocne... (akurat sztuka, którą podniosłem nie pękła, innych nie podonosiłem, bo się bałem) Skoro Roben jest kruchy to ciekawe jak oni go w całości dowożą na budowę?
    Być może w jakimś stopniu masz rację, ale w końcu kupiłam Koramica, renesansową L15 i wszystko było ok, równiutkie, wyprofilowane, wychuchane więc też nie ma co generalizować że WSZYSTKIE dachówki są krzywe

  13. #293

    Domyślnie

    ja mam robena i zlego slowa nie powiem, a wyglada to tak na dachu:




  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sedah
    ...Uwierz mi, ze jesli dachowka jest nierowna, to sie ja gorzej uklada...
    A niby dlaczego ma Ci uwierzyć? Nie jedną dachówką kryłem dachy i jeszcze prostej nie spotkałem! Zacznij od cementowych a jak nabędziesz wprawy to i z glinianymi sobie poradzisz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #295

    Domyślnie

    Długo wstrzymywałam sie z opinią ,ale już nie wytrzymałam...
    Mój dach ROBEN KASZTAN PLUS jest łaciaty !
    Po ułożeniu dachówek,okazało się,że widać różnokolorowe placki.
    Złożyłam reklamację .Dziś otrzymałam odpowiedz,że po wnikliwych analizach (trwały ponad 1,5 miesiąca)uznali,iż dachówki spełniają jakieśtam normy.
    Dlatego jeżeli ktoś chce mieć dach ładny ,w jednym kolorze,to dachowek
    ROBEN NIE POLECAM!!!

  16. #296

    Domyślnie

    A może załozymy kolejne wątki typu : Czy warto kłaść Rupp Ceramikę, Brasaa, Creatona, i inne. Ten wątek zaczyna być bez sensu. Zaczyna to przybierać formę licytacji...ja polecam, ja nie polecam itd....

    Mnie nikt nie przekona do Ruupa czy Creatona skoro mi się nie podoba ta dachówka. Po co mam kłaść coś co mi się nie podoba ?

    Ci którzy trafili na gorszą partię Robena to przykro ale nie można uogólniać ,że Roben jest do d....

    Byłem w wielu miejscach związanych z dachami i nie spotkałem kogoś kto narzekał na Robena. Wszędzie zdarzają się reklamacje , w każdej branży , przy każdym towarze... zawsze tak będzie.

  17. #297

    Domyślnie

    Owszem, reklamacje wszędzie sie zdarzają,ale gdybym chciała dach o niejednorodnej barwie,to taka dachówkę bym sobie kupiła.
    I nie przekonują mnie ich normy,bo dach mi sie nie podoba.
    Dachówki powinny mieć powtarzalną barwę,a dach z nich wykonany jednolity kolor!

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulak
    Owszem, reklamacje wszędzie sie zdarzają,ale gdybym chciała dach o niejednorodnej barwie,to taka dachówkę bym sobie kupiła.
    I nie przekonują mnie ich normy,bo dach mi sie nie podoba.
    Dachówki powinny mieć powtarzalną barwę,a dach z nich wykonany jednolity kolor!


    To jak była kładziona to nic nie było widoczne na zewnątrz ?
    Tak czy siak trzeba walczyć z dostawcą czy sprzedacą. W końcu gwarancja 30 lat chyba jest.

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    w zeszłym roku położyliśmy robena średzką plus, antracytową. dekarz nie narzekał, zrobił swoje, odpadów było mało, dachówka równa, wytrzymała zimowo wiosenne wiatry urywajace łby...
    A my dzisiaj zamowilismy Roben Sredzka Plus kasztan - wyszło bardzo dobrze cenowo a dekarz tez nie narzeka kładł nie jeden z niej dach ..
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  20. #300

    Domyślnie

    jak im sie zle kladzie to odradzaja

    a kto bedzie w tym domu mieszkał ? Wybierasz to co Ci sie podoba !
    jak komus sie zle kladzie - ma problem

Strona 15 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony