dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 36
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 703
  1. #301

    Domyślnie dachówka roben plus kasztan kontra miedziana

    Różnią się poza ceną też tym, że kasztan jest bardziej błyszczący a miedziana matowa. Czy ktoś ma Robena miedzianą - czy ta matowa źle wygląda?

  2. #302

    Domyślnie

    Niedaleko mojej budowy stoi dom z taką dachówką. Fakt, miedziana jest bardziej matowa od kasztana, nawet bardzo wyraźnie. Ja bym to określił tak:
    - ceglana - totalnie matowa,
    - miedziana - mieni się, przy deszczu prawie błyszczy - na moje jest ładna,
    - kasztanowa - błyszczy się lekko,
    - czarno-brązowa - błyszczy się mocno (jak na angobę).

  3. #303

    Domyślnie

    Ja mam miedzianą i rzeczywiście mocno błyszczy się tylko wówczas kiedy jest czysta, jak pisze jz po deszczu lub w słoneczne dni, ale też nie poraża mnie jakaś szczególna matowość tej dachówki, poprostu normalna angoba, Sąsiad przez drogę ma kasztanową i też nie zauważyłem jakiegoś "szczególnego błysku",. Tak samo jak jest czysta i w słoneczne dni to się błyszczy naprawde nieźle, ale podejrzewam że jest to związane też z jej krwisto czerwonym kolorem który daje efekt jakby się bardziej błyszczała.

  4. #304

    Domyślnie

    Mam kasztan wygląda lepiej od miedzianej. Zobacz jeszcze na stronie Robena jest aplikacja we flashu z kolorami - oczywiście nie oddaje ona rzeczywistości ale zobaczysz różnice.

  5. #305

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że nie ma różnicy w błyszczeniu. Kasztanowa to po prostu inny odcień. Mam miedzianą, znajomi kasztanową.

  6. #306

    Domyślnie Re: dachówka roben plus kasztan kontra miedziana

    Też mieliśmy taki dylemat - wziąłem sobie z hurtowni po 1 sztuce tej i tej i oglądaliśmy ją na spokojnie w domu w różnych warunkach, w cieniu, słońcu, rano, wieczorem. Oczywiście 1 sztuka nie odzwierciedli dobrze koloru, ale lepsze to niż nic. Nasze główne spostrzeżenia:
    - kasztanowa jest zdecydowanie bardziej śliska w dotyku, bo ma angobę szlachetną, a miedziana jej nie ma
    - kasztanowa w pewnych warunkach jest dosyć ostro czerwono-ruda, co nam się nie podobało
    - miedziana w cieniu wygląda jak kasztanowa

    Podsumowując zdecydowaliśmy się na miedzianą. No i tańsza była. Jedynym naszym obawem było to, że może być za bardzo marchewkowa, ale jak już mamy ją na dachu to zdecydowanie nie jest marchewkowa i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru!

  7. #307

    Domyślnie

    U nas różnica w cenie mała - jakieś 300 zł brutto (o dziwo dodatki do kasztanowej tańsze od dodatków miedzianej) i chyba wybiorę błyszczącą czyli kasztana.

  8. #308

    Domyślnie

    Nawet gdyby była większa, to i tak bierz to co Ci się bardziej podoba. Koszt dachówki to niewielka część całego dachu (u nas jakieś 20% - 100% to całość z więźbą i robocizną)

    Zdecydowanie też polecam obejrzeć na żywo jedną i drugą na dachach. Żadne zdjęcie Ci tego nie zastąpi, ani próbka kilku dachówek.

  9. #309

    Domyślnie

    Bierz miedzianą a nie pożałujesz.Jest ładna.Mam ją od roku na dachu i nadal mnie urzeka...

  10. #310

    Domyślnie Miedziana!!!!

    My mamy dachówkę miedzianą,jesteśmy z niej bardzo zadowoleni
    Kasztanowa nam się nie podobała
    Pozdrawiam

  11. #311

    Domyślnie

    wg mnie kasztanowa daje wiecej mozliwosci jesli chodzi o pozniejszy kolor tynkow / elewacji

  12. #312

    Domyślnie

    Mam wprawdzzie zupełnie innę dachówkę na swoim dachu ale jako, że Roben w obu omawianych wersjach kolorystycznych jest bardzo popularny również na naszym terenie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Osobiście bardziej podoba mi się Roben kasztanowy, z tym, że jedna uwaga - kasztan Robena fatalnie wygląda w zestawieniu z tak modną obecnie stolarką w złotym dębie. Ładnie za to komponuje się ze stolarką orzechową i mahoniową. Ta miedziana dachówka jest moim zdaniem bardziej uniwersalna jeżeli chodzi o dobór koloru stolarki, ale trudniej z kolei dobrać do niej kolor elewacji.

  13. #313

    Domyślnie Dachówka Roben

    Dachówka Roben kolor kasztanowy,już położona u nas na dachu,wygląda super,dachóweczka równa,kolor piękny,fachowiec nie narzekał,jeszcze chwalił,że super

  14. #314

    Domyślnie

    u mnie też taka na dachu leży średzka plus kasztanowa dopiero od marca - nie narzekam

    był mały problem z stopnicami, ale jest OK


    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  15. #315

    Domyślnie Dachówka średzka falista plus - Roben

    Mam pytanie,

    Czy ktoś z Was wybrał do swojego domku dachówke Robena średzka falista plus (kolor miedziany lub kasztanowy) i jakie ma w związku z tym doświadczenia z tą dachówką w sensie jakości tej dachówki podczas krycia, jak również później w trakcie "użytkowania" (jak "trzyma" zabrudzenia, czy nie przecieka, czy nie zawiewa śnieg pod, itp. ewentualne defekty).
    Rozważam wybór tej dachówki na swój domek, dlatego będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Jerzy

  16. #316

  17. #317

    Domyślnie Prośba

    Mam prośbe, żeby ktoś mi podpowiedział jak EFEKTYWNIE używać opcji szukaj na tym forum, gdyż jak wrzuciłem np. słowo ROBEN do wyszukania, to wyświetla mi sie 753 postów, który żaden nie ma w temacie słowa roben. Domyślam się że chodzi o to, że wyszukiwarka szuka tego słowa zarówno w temacie jak i w tekście, a niestety nie znalazłem w opcjach wyszukiwania możliwości zaznaczenia tylko szukania w samym temacie postów.
    Jeśli coś przeoczyłem lub istnieje jakiś inny sposób wyszukiwania słów kluczowych TYLKO w samym tytule postów, to proszę o wskazówki jak to trzeba robić, żeby otrzymać przejrzysty wynik wyszukiwania konkretnego słowa.
    Rozumiem doskonale, że powinno się najpierw znaleźć czy już nie ma informacji na temat, którego szukam, a potem ewentualnie tworzyć nowy wątek.

    Z góry dziękuje za podpowiedź
    Jerzy

  18. #318

    Domyślnie Re: Prośba

    Cytat Napisał Jerzykk
    Mam prośbe, żeby ktoś mi podpowiedział jak EFEKTYWNIE używać opcji szukaj na tym forum, gdyż jak wrzuciłem np. słowo ROBEN do wyszukania, to wyświetla mi sie 753 postów(...)
    Wejdź na google i wpisz:
    Kod:
    roben site:forum.muratordom.pl

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Jerzykk jak zwykle starsi koledzy z forum się mądrzą i pouczają o funkcji "szukaj"
    która jak sam widzisz pokazuje......dużoooo tematów, postów itp. szukanego słowa.
    Jak "efektywnie" używać tej opcji?...radze potrenować i zawężać wyszukiwanie np do danego działu forum.

    ps. mi także po wpisaniu słowa "Roben" pokazało się 753 postów...

  20. #320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie Re: Dachówka średzka falista plus - Roben

    Ja tez ma taka,jesc dobra,fachowcy nie nazekali. nie przecieka

    Cytat Napisał Jerzykk
    Mam pytanie,

    Czy ktoś z Was wybrał do swojego domku dachówke Robena średzka falista plus (kolor miedziany lub kasztanowy) i jakie ma w związku z tym doświadczenia z tą dachówką w sensie jakości tej dachówki podczas krycia, jak również później w trakcie "użytkowania" (jak "trzyma" zabrudzenia, czy nie przecieka, czy nie zawiewa śnieg pod, itp. ewentualne defekty).
    Rozważam wybór tej dachówki na swój domek, dlatego będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Jerzy

Strona 16 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony