dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 36
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 703
  1. #621
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Ale **** ze mnie
    No nie taka wielka. Oczywiście da się bez problemu trzeba tylko dokładnie rozmierzyć kalenicę lub rozłożyć gąsiory na "sucho" a następnie montować od strony połaci zasadniczej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #622

    Domyślnie

    Ale jest jakaś różnica w tym zakończeniu czy bez różnicy oba tak samo dobre ... ?

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście oba tak samo dobre. Muszą być inne bo bo gąsior nie jest symetryczny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #624

    Domyślnie

    Zdjęcia będą jak będę miał chwilę czasu. Póki co, dzisiaj po raz drugi był przedstawiciel firmy i razem przeglądaliśmy kolejne partie dachówek skrajnych. O ile wczoraj na placu budowy używał wyrażeń typu: "dachówki mocno zwichrowane", "ktoś za to beknie" itp. to dzisiaj już twierdził że oczywiście to jednak nie jest wina dachówek, tylko ja mam złe łaty itp. No to przywiedziono makietę Robena, z idealnymi przecież łatami - i na niej też nikt nie potrafił ułożyć 3-4 rzędów dachówek skrajnych.
    Z ciakawostek: spisaliśmy dziś protokół, w którym ja zasugerowałem napisanie, że większość jest krzywych - pan przedstawiciel napisał, że ja tak uważam. Zapytałem czy on tak nie uważa. Powiedział, że nie jest rzeczoznawcą i tak nie napisze. Poprosiłem by w takim razie napisał, że są proste - odpowiedział, że tak też nie napisze, bo on tylko pisze protokół (co jest nieprawdą bo jest członkiem komisji spisującej reklamację).
    Ostatnio edytowane przez PrzemekMarcin ; 31-12-2013 o 20:47

  5. #625

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, z całym szacunkiem, to co Pan pisze jest mało adekwatne do tego, o co chodzi. Jeżeli dachówka jest (jak to ktoś napisał wcześniej) robiona na wzór śmigła, a instrukcja techniczna pokazuje schemat jej montażu, który świadczy o tym, że ten kto ją pisał, w życiu tego nie miał w ręce, a wymiary, nie wiem, ściągnął od konkurencji (z innego typu dachówki moż?), to co ma do tego samoszacunek dekarza? Czy szanujący się dekarz to taki, który zakłada, że wszystko co widzi i czyta to prawdopodobnie bzdura? To po co to piszą? Czy wiara w opis produktu świadczy o braku szacunku do siebie? Kupując ceramiczny kubek, sprawdza Pan najpierw poziomicą, czy aby na pewno się nie "gibnie" przy nalewaniu herbaty? Chyba wiemy wszyscy, że w przypadku reklamacji czegokolwiek, pierwsze czego czepia się gwarant, to to, że nie zrobiono czegoś zgodnie z instrukcją, piłowano materiał itp.

    Szczęśliwego Nowego Roku - mam nadzieję, że kieliszki z szampanem nie będą się chwiały
    Ostatnio edytowane przez PrzemekMarcin ; 31-12-2013 o 20:48

  6. #626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Żeby była jasność ja w swojej wypowiedzi nie bronię ślepo producenta. Ileś lat pracy na dach nauczyło mnie, że wszelkie instrukcje czy sugestie producentów to jedno a dachówka to tylko wypalona glina. Oczywiście warto trzymać się instrukcji ale to nie jest żaden dogmat. Raz przebijałem łaty i od tej pory nigdy nie rozpoczynam montażu łat nie mając dachówki ceramicznej na budowie. Nie ma zdjęć więc na bazie Twojego opisu przedstawiłem swoje uwagi. Moja wypowiedź w żadnym stopniu nie przesądza o wynikach Twojej reklamacji. Życzę Ci aby była dla Ciebie korzystna. Pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę na fakt, że istnieją normy dotyczące tolerancji wymiarowej i tolerancji kształtów, o których żaden sprzedawca przed zakupem nie informuje. Te normy są przestrzegane. Ja w swojej karierze nie miałem żadnych problemów przy montażu dachówek Robena.
    Życząc pomyślnego zakończenia tej sprawy pozdrawiam noworocznie.

    p.s.
    tak na marginesie gliniane kubki mają przeszlifowane spody aby się nie chwiały.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekMarcin Zobacz post
    Postępując zgodnie z instrukcją wykonania łaty kalenicowej i osadzenia gąsiorów, straciłem trzy dni na ponowne rozłożenie łat - osoba, która ją wykonywała nigdy nie miała tego w ręku i nie sprawdzała - tego się tak nie da zrobić jak rysują i opisują we wszystkich instrukcjach technicznych i katalogach..
    Jak sam łaciłem swój dach , instrukcja dla dachówki creatona również podaje nieprawidłowo położenie łaty kalenicowej, ale zanim przybiłem pierwszą łataę na dachu zrobiłem sobie model z paru dech poskręcanych na palecie i rozmierzyłem okap i kalenicę. i wtedy wiedziałem jak to wypada w rzeczywistości. Jednak lepiej być niewiernym Tomaszem lub zatrudnić fachowca z doświadczeniem.

  8. #628

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, wyimaginowane wymiary LAF/FLA nie są przyczyną koszmaru z jakim mam do czynienia tylko krzywizny dachówek skrajnych. Podstawowa im jako tako wychodzi, więc czemu skrajne (10 razy droższe) wypuszczając krzywe.

    Co nie zmienia faktu, że nie rozumiem czemu każdy może naprędce wymierzyć te wartości na budowie, a firma od wielu lat nie umie. W świetle tego nie dziwi, że nie umieją bardziej skomplikowanych rzeczy - np. wyprodukować skrajnej dachówki.

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Musisz starać się zrozumieć istotę wypalonej gliny. Dachówki podstawowe wyciskane są na identycznych formach a po wypaleniu mogą się różnić. Każdy doświadczony dekarz wyznacza średni rozstaw łat zsuwając i rozsuwając minim 10 szt dachówek. Natomiast na połaci stara się tak dobrać (o ile to możliwe) aby w kalenicy uniknąć cięcia. U każdego producenta dachówki skrajne to jakiś problem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    U każdego producenta dachówki skrajne to jakiś problem.
    Zawsze można z nich zrezygnować zastępując wiatrownicami - takie z tytancynku lub miedzi też mogą estetycznie wyglądać i nieco taniej kosztować niż dachówki skrajne.

  11. #631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście! Czasami jest to nawet jedyne wyjście jak szerokość dachu nie jest wielokrotnością dachówek a szerokości tej zmienić nie można. Uwaga dotyczy dachówek zakładkowych bo przy karpiówce nie ma takich problemów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemekMarcin Zobacz post
    przyczyną koszmaru z jakim mam do czynienia tylko krzywizny dachówek skrajnych. Podstawowa im jako tako wychodzi, więc czemu skrajne (10 razy droższe) wypuszczając krzywe.
    Ja mam creatona i wszystkie skrajne były dobre , ani jedna krzywa, miałem wszystkie w ręce bo sam kładłem, gdyby tak nie było wymieniłbym je na składzie bez problemu. w instrukcje nie wolno ślepo wierzyć ,lepiej samemu sprawdzić. pozdrawiam.

  13. #633

    Domyślnie

    To jak będzie doczekamy się zdjęcia tych krzywusów ???
    Sprawdze swoje mam akurat na palecie tylko że obciągłem juz je streczem , ale akurat mam Monze ...

  14. #634

    Domyślnie

    ZDJĘĆ DALEJ BRAK

    U mnie prościutkie

  15. #635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiek80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Chciałem zapytać, czy poza wielkością dachówki jest jakaś różnica pomiędzy Robenem Monza Plus i Piemont?

  16. #636

    Domyślnie

    Na pewno mniejsza fala niż monza ... i ma większa tolerancja krycia (nie wiem jak to fachowo nazwać ... Monza ma chyba z 8mm a Piemnot maaz 38 !

  17. #637
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Piemont zastępuje Fleminga w ich ofercie.
    Kurcze ja też czekam na te zdjęcia. Ciekawe czy będą przed późna wiosną gdy dachówka do mnie przyjedzie bym wiedział jak sprawdzić krzywiznę

  18. #638

    Domyślnie

    Sądząc po ilości napisanych postów i braków zdjęć zamieszczonych przez Pana "PrzemekMarcin" - nasuwa się chyba tylko jedna odpowiedź ...

  19. #639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiek80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hokejgk1 dzięki za info.
    Właśnie o wielkość tej fali mi chodziło.
    Dzięki tej mniejszej fali moim zdaniem ten Piemont jest nieco zgrabniejszy niż Monza.

  20. #640

    Domyślnie

    Zależy ... moim zdaniem na prostej dwu spadówce lepiej będzie piemont sie prezentował a na wielospadowym monza.

    Na pewno w okolicy znajdziesz nie jeden dach pokryty robenem - a robena łatwo rozpoznać po kszatłcie gąsiora ...

Strona 32 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony