dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 36
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 703
  1. #641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Sądząc po ilości napisanych postów i braków zdjęć zamieszczonych przez Pana "PrzemekMarcin" - nasuwa się chyba tylko jedna odpowiedź ...
    Byłem u niego na budowie. Dach kryje samodzielnie. Miał trochę pecha, że trafiła mu się część trochę bardziej krzywych choć pewnie mieszczących się w normie. Roben dostarczył mu dodatkową partię skrajnych, z których wyselekcjonował najlepsze. Jest człowiekiem pedantycznym więc szczyty wyszły mu bardzo ładnie stracił tylko trochę czasu. Żeby osiągnąć spodziewany efekt dachówka trzeba się trochę pobawić czasami coś podłożyć a czasami podszlifować. Może zamieści zdjęcia jak skończy? Myślę, że będzie zadowolony. Roben zachował się elegancko. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiek80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś jest w stanie wrzucić dwa zdjęcia dachów: jeden kryty monzą plus, a drugi piemontem.

  3. #643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek80 Zobacz post
    A czy ktoś jest w stanie wrzucić dwa zdjęcia dachów: jeden kryty monzą plus, a drugi piemontem.
    mam podobny problem z dokonaniem wyboru dachówki.. piemont czy monza.. patrząc na wymiary obu to przy dwuspadowym dachu (taki mam) myślę, że piemont górą.
    miło będzie jeśli ktoś jeszcze się wypowie
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210878-Nasze-miejsce-na-ZIEMI-%29-kapitalny-remont[/url]

  4. #644
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dabc*
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    53

    Domyślnie

    [QUOTE=misiek80;6316095]A czy ktoś jest w stanie wrzucić dwa zdjęcia dachów: jeden kryty monzą plus, a drugi piemontem.[/QUOTE

    monza kolor trentino,miedziany i piemontKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00151.jpg
Wyświetleń:	1177
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	238008Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00544.jpg
Wyświetleń:	1011
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	238009Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00215.jpg
Wyświetleń:	1082
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	238010

  5. #645

  6. #646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiek80

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję. Wydaje mi się, że piemont ma delikatniejszą falę i przy niedużym (200 m2) dwuspadowym dachu może wyglądać nieco lepiej niż monza. Bądź co bądź obie są ładne.

  7. #647
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hania0488

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Tak czytam i czytam wasze posty i dużo sie dowiedziałam na temat Robena. Sprzedawca z którym się konsultowałam na temat jakiej firmy kupić dachówkę zachwala mi Robena ale do mnie bardziej przemaiwia Nelskamp tylko kurcze nigdzie nie umię znaleźć ile te dachówki kosztują.Chciałabym wiedzieć orientacyjnie czy są droższe od Robena czy tańsze. Jeśli ktoś ma porównanie proszę o wypowiedź bardzo ułatwi mi to decyzję wyboru.

  8. #648

    Domyślnie

    Raczej na pewno każda wyjdzie nieco drożej od robena o ile nie wynegocjujesz jakichś wyjątkowo korzystnych rabatów. Z ciekawych dachówek za rozsądną cenę sugeruje jeszcze zwrócić uwagę na koramica l15 - podobna cena za szt. jednak dachówka nieco mniejsza więc i szt. więcej na metr, fajne kolory w angobie szlachetnej i dobre zamki czy bogena innovo 10, te dostaniesz bez problemu, z nelskampem jest taki problem, że dystrybucja jak już zauważyłaś w Polsce marniutka.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 31-01-2014 o 16:04

  9. #649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    Dzisiaj przejechałam się do hurtowni i wstępnie wybrałam piemont tobago..na powrocie do domu zajechałam na osiedle nowo powstałych domków i dopiero jak zobaczyłam jak wygląda piemont i monza na dachu to ostatecznie zapadła decyzja, że monza;dd co do koramic l15 też braliśmy pod uwagę ale wycena tej dachówki w porównaniu do robena to różnica ok 4tyś więcej.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210878-Nasze-miejsce-na-ZIEMI-%29-kapitalny-remont[/url]

  10. #650

    Domyślnie

    A za 4 tys to można już kupić papę na dach

  11. #651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    A za 4 tys to można już kupić papę na dach
    jak dla mnie 4 tyś to dużo dlatego zostaje Roben. Papy nie będziemy mieć na dachu..w wycenie jest folia.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210878-Nasze-miejsce-na-ZIEMI-%29-kapitalny-remont[/url]

  12. #652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgoś83 Zobacz post
    w wycenie jest folia.
    Ciekawe jaka, pewnie podobna jaką ja miałem we wszystkich wycenach, made in krzak za 3zł Jeżeli tak to przydają się za 15 lat te 4000 zaoszczędzone.

  13. #653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Dlatego ja kupiłem na pełne deskowanie papę podstawową za 55zł za 15m2 i na pewno wytrzyma dłużej niż ta folia a koszt ok 3,7 za m2

  14. #654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Ciekawe jaka, pewnie podobna jaką ja miałem we wszystkich wycenach, made in krzak za 3zł Jeżeli tak to przydają się za 15 lat te 4000 zaoszczędzone.
    folia membrana Ventmax 125g cena 2,03/m2. nie znam się Panowie dlatego przeglądam to forum i oczywiście dziękuję za cenne uwagi.

    Cytat Napisał Ostap Zobacz post
    Dlatego ja kupiłem na pełne deskowanie papę podstawową za 55zł za 15m2 i na pewno wytrzyma dłużej niż ta folia a koszt ok 3,7 za m2
    dzięki. Warto wziąć to pod uwagę zanim zdecydujemy się na zakup dachówki..wiadomo,że papa jest trwalsza niż folia.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210878-Nasze-miejsce-na-ZIEMI-%29-kapitalny-remont[/url]

  15. #655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    może ktoś mi pomoże w tym wątku :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6556958

  16. #656

    Domyślnie

    Postanowiłem włączyć się do dyskusji i dołożyć swoje dwa grosze. Miałem robena 6 lat na dachu (ciemny brąz średzka falista) z czego 3 lata trwała procedura reklamacyjna. Ostatecznie udało mi się sprawę polubownie załatwić, aczkolwiek sprawa prawie że otarła się o sąd. Jak wiele osób pisało, prawie że standardem jest pojawianie się po paru latach tzw. pajęczynki na warstwie szkliwionej zwanej HARYSAMI. OCZYWIŚCIE według robena nie jest to wada bo mikropęknięcia są dostrzegalne tylko z bliskiej odległości więc nie zmieniają estetyki dachu, poza tym powstające harysy według ich normy są naturalnym procesem. Obserwując przez 3 lata mikropęknięcia stwierdziłem że z roku na rok jest ich coraz więcej i zaczyna z pod niektórych lekko prześwitywać czerwona warstwa więc nie trudno przewidzieć jaki byłby efekt za 10 lat. Wada ta występowała losowo na około 60% dachówek więc nie można mówić o przypadkowej felernej palecie (tak podejrzewałem na początku) gdyż losowo na całej powierzchni dachu problem występował. Co najciekawsze 40% dachówki było w stanie idealnym, wiec jest to dowód że powstające HARYSY nie są naturalnym procesem. Reklamację po wielu przejściach ostatecznie udało mi się załatwić pozytywnie (wymieniono dach) choć nie było to łatwe. Zdecydowanie odradzam, nawet nie ze względu na wadę, bo kupując najtańszą dachówkę można się wszystkiego spodziewać, ale za sposób w jaki firma podchodzi do reklamacji.
    pavlo

  17. #657
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dekarz ze śląska

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    ODRADZAM ZAKUP DACHÓWKI ROBEN!!!- Kolor schodzi. Chodzi o model Roben Monza Plus kolor antracyt . Współpracuje ( handel, montaż ) z firmą roben już 9 lat i nie było "większych" problemów z reklamacjami. W roku 2013 zakupiłem dachówki w/w na dwa dachy tj 600 m2 ( w jednym składzie Roben - 500 m2 a w innym dokupiłem 100 m2). W roku 2014 dwóch inwestorów zauważyło, że na dachówce łuszczy się warstwa angoby ( kolor ). Okazało się po moich oględzinach, że problem dotyczy całych dwóch dachów tj 500 m2 bez tych 100 m2 które zakupiłem na innym składzie Roben. Znam się b. dobrze na dachówkach ( braas, roben, monier i inne ) i stwierdziłem, że jest to nienormalne aby angoba się łuszczyła w taki sposób, że dach jest z bliska lekko czerwony – co będzie za rok?? Zgłosiłem pilnie sprawę Panu A. Majewski w Roben oczekując, że firma Roben jak najszybciej rozwiąże problem i co się okazało?! Firma Roben umyła ręce zwalając problem na wykonawcę wpierając, że podczas docinania dachówek osiadł pył na dachówce i się teraz nie chce zejść. Pytam jak to ? Wiem, że jest to niemożliwe! Pytam Roben jak to możliwe, że dachówka się ŁUSZCZY tylko na tych 500 m2 a na tych 100 m2 już nie ( każdy dach ma po 300 m2 i tam gdzie dokupiłem te 100 m2 to dachówka jest super).
    Okazało się, że mój znajomy tez miał rok temu identyczny PROBLEM i tez mu nie uwzględnili reklamacji ale On sobie wykonał ekspertyzę u rzeczoznawcy i Roben wymienił mu na własny koszt cały dach ( ale jaki był problem z Robenem aby to zrobił - sprawa prawie szła do sądu).
    Na dzień dzisiejszy walczę z Robenem i wiem, że będą się musieli przyznać do błędu ale kiedy?? - za rok, dwa i ile stresu i pieniędzy mnie to będzie kosztować. NIE POLECAM TEGO PRODUCENTA. FIRMA się ZEPSUŁA.
    Jeśli ktoś ma podobny problem to proszę to opisać. E-mail [email protected]

  18. #658
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie Robena Piemont titan glazurowana

    Cytat Napisał malinusia66 Zobacz post
    Witam.Czy ktoś z forumowiczów ma Robena Piemont kolor titan glazurowana?? Będę wdzięczna za zdjęcia umieszczone
    Witam,

    Trochę czasu minęło, może ktoś dysponuje fotkami dachu pokrytego tą dachówką? Pozdrawiam.

  19. #659
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Wie ktoś ile kosztuje deskowania dachu + papa za m2? Chodzi o koszty robocizny i materiału. Pozdrawiam

  20. #660
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SADH*

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Motycz
    Kod pocztowy
    21-030
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKAS9 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Wie ktoś ile kosztuje deskowania dachu + papa za m2? Chodzi o koszty robocizny i materiału. Pozdrawiam
    Nie wiem ile w twojej okolicy ja bym wycenił na deskowanie (zależy jaki dach bi nie wspominasz o tym) od 5-20zł/m2 i położenie papy (rozumiem że zamiast membrany dachowej) od 10-20zł/m2

Strona 33 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony