dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 36
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 703
  1. #661
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał S-DACH Zobacz post
    Nie wiem ile w twojej okolicy ja bym wycenił na deskowanie (zależy jaki dach bi nie wspominasz o tym) od 5-20zł/m2 i położenie papy (rozumiem że zamiast membrany dachowej) od 10-20zł/m2
    Dach zasadniczo dwuspadowy około 270m. Skąd tAK duże rozbieżności w cenach? Deski powinny chyba być suche?

  2. #662
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dkgitara

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    ok.Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez wladnie tego szukam i nigdzie nie widzialem na dachu.....

  3. #663
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dkgitara

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    ok.Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez tego szukam...znalazles/znalazlas moze?

  4. #664
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    Szanowni
    Czy Piemont Tobago glazurowana i Monza Plus Tobago glazurowana mają ten sam kolor/odcień?

  5. #665
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ma ktoś dachówkę Roben Piemont miedzianą? Czy mógłby wstawić zdjęcie jak to wygląda budynek z taką dachówką?

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Chyba ja ją mam (dokładnie nie pamiętam bo kładłem osiem lat temu)



    Dachówka od północy szybko zachodzi mchem (najszybciej na całej ulicy), a kominek wentylacji kanalizacji się po krótkim czasie rozsypał. Na szczęście kolejny stoi do dzisiaj.
    Ogólnie wyrób taki sobie.


  7. #667
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Czy ma ktoś na dachu Robena PIEMONT DACHÓWKA CERAMICZNA antracytowa angobowana i mógłby wstawić zdjęcie? Taki kolor nam się podoba, ale w okolicę nie widziałem u nikogo tej dachówki. O dziwo nam Robena polecił wykonawca, który od jakiegoś czasu wykonuje dachy głównie na tym produkcie - według jego opini ta dachówka jest bardzo dobrym wyborem w świetnej cenie. Czy ktos z Was ma na dachu dachówkę Piemont i może coś powiedzieć na ten temat? Dodam, że poprzednie strony przewertowane, jednak o Piemoncie jest niewiele. Pozdrawiam

  8. #668
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Skąd piszesz? Gdyż mogę wskazać Ci wiele dachów pokrytych tym produktem. Podzielam opinię Twojego dekarza, jest to jeden z najlepszych produktów ceramicznych na polskim rynku budowlanym. Opinia moja wynika z zachowania relacji cena-jakość. ROBEN jest jednym z najsolidniejszych producentów dachówki ceramicznej i zawsze wywiązuje się ze spraw gwarancyjnych.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  9. #669
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest minimalna i maksymalna szerokość krycia dla dachówki roben monza plus. Średnia szerokość krycia to 263 mm, natomiast nie mogę znaleźć informacji jakie są wartości min i max. Może ktoś z praktyki potrafi powiedzieć, czy dachówkę monza plus można zsunąć do 260mm (jeśli chodzi o szerokość krycia)?

  10. #670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Weź 10 szt. dachówek i ułóż na maksymalnym sunięciu a następnie maksymalnym rozsunięciu. Jak każdą wartość podzielisz przez 10 otrzymasz minimalną i maksymalną szerokość krycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #671
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Niestety nie mam możliwości pomiaru. Problem polega na tym, że chce pokryć garaż, który jest podstawiony i dach ma pokryty membraną, ale dachówki jeszcze nie kupiłem, a dopiero wybieram. Szukam czegoś co wejdzie bez komplikacji i kombinowania na szerokość połaci 6700mm. Nie chcę w ciemno kupić czegoś co potem sprawi problemy, bo się okaże, że dach musi być dłuższy lub krótszy o naście cm.

  12. #672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    W każdej profesjonalnej hurtowni pokryć dachowych Ci to policzą. A jak zastosowałeś folię dachową i nie zakrywasz to lipa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #673
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest minimalna i maksymalna szerokość krycia dla dachówki roben monza plus. Średnia szerokość krycia to 263 mm, natomiast nie mogę znaleźć informacji jakie są wartości min i max. Może ktoś z praktyki potrafi powiedzieć, czy dachówkę monza plus można zsunąć do 260mm (jeśli chodzi o szerokość krycia)?
    Tu masz - https://roben.pl/do-pobrania/katalog..._monzaplus.pdf

  14. #674
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Panie Andrzeju Ok. Dzięki za wskazówki. Z tą membraną jestem świadomy, że lipa, ale tak musi być to tylko garaż wolnostojący. W ciągu miesiąca od położenia folii będzie dachówka, a folia niby 6 miesięczna.

    @Pytajnick przejrzałem ten dokument wiele razy i nie widzę. Jeśli tam są a ja mam coś z oczami proszę podaj wartości.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 26-11-2019 o 15:10

  15. #675
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Panie Andrzeju Ok. Dzięki za wskazówki. Z tą membraną jestem świadomy, że lipa, ale tak musi być to tylko garaż wolnostojący. W ciągu miesiąca od położenia folii będzie dachówka, a folia niby 6 miesięczna.

    @Pytajnick przejrzałem ten dokument wiele razy i nie widzę. Jeśli tam są a ja mam coś z oczami proszę podaj wartości.
    Masz tam napisane orientacyjne szerokości krycia według liczby szeregów dachówki. Fachowcem nie jestem, ale wątpię by ta dachówka miała znaczące widełki min-max jeśli chodzi o SZEROKOŚĆ.
    Ja u siebie mam Piemont którą można było "regulować" w pionie ale nie na boki, bo są zamki. Dach (szerokość) trzeba było dostosować pod dachówki a nie odwrotnie.

  16. #676
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    @Pytajnick Czy nie widzisz, że są to wielokrotności średniej długości pokrycia?!! Czy rozumiesz o co w ogóle jest pytanie?? Chodzi o wartości MIN I MAX szerokości pokrycia, a nie średnią. Pytanie jest czy dachówkę monza plus można ułożyć co 260mm, czy zamki nie pozwalają na taką regulację?? Rozumiesz teraz o co pytam? Jeśli nie masz pojęcia nie spamuj. Dachówka ma regulację także na szerokość.

    Liczyłem, na to, że na tym forum będzie jakiś dekarz z takim doświadczeniem, że odpowiedź na takie proste pytanie nie będzie problemem.

    W hurtowniach krzyczą, że oni nie wiedzą, a wystawek nie będą rozbierać. Na infolinii robena też nie wiedzą i każą kupić sobie dachówki i zmierzyć. Śmiech na sali.

    Kupie titanie, bo tam przynajmniej podają parametry min i max szerokość krycia i da się ją ułożyć co 260mm.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 27-11-2019 o 10:48

  17. #677
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    @Pytajnick Czy nie widzisz, że są to wielokrotności średniej długości pokrycia?!! Czy rozumiesz o co w ogóle jest pytanie?? Chodzi o wartości MIN I MAX szerokości pokrycia, a nie średnią. Pytanie jest czy dachówkę monza plus można ułożyć co 260mm, czy zamki nie pozwalają na taką regulację?? Rozumiesz teraz o co pytam? Jeśli nie masz pojęcia nie spamuj. Dachówka ma regulację także na szerokość.

    Liczyłem, na to, że na tym forum będzie jakiś dekarz z takim doświadczeniem, że odpowiedź na takie proste pytanie nie będzie problemem.

    W hurtowniach krzyczą, że oni nie wiedzą, a wystawek nie będą rozbierać. Na infolinii robena też nie wiedzą i każą kupić sobie dachówki i zmierzyć. Śmiech na sali.

    Kupie titanie, bo tam przynajmniej podają parametry min i max szerokość krycia i da się ją ułożyć co 260mm.
    Cóż... ja potrafię używać wyobraźni , więc patrząc na te średnie, przekrój zamka itd, wziąłbym policzył - szerokość dachu jaki mam przez ilość średniej, ilości dachówek i gdyby mi wyszło, że muszę dołożyć jedną dachówkę a aby ją zmieścić to resztę bym musiał poprzesuwać o np 6mm każdą od średniego wymiaru to... qpa a gdyby to było po 2mm to jak najbardziej.
    Kupuj Titanię, tylko jak wyliczysz na sztywno, bo papier wszystko przyjmie, to wystarczy krzywo wypalony zamek czy jakiś paproch i cały system runie. Powodzenia.

    PS..hurtownie, które nie mają kilku dachówek luzem to aby na pewno hurtownie ?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 27-11-2019 o 14:52

  18. #678
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Jak to w internecie.. konkretów zero.

  19. #679
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz057

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Andrychów
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    1

    Domyślnie Dachówka Roben NIE POLECAM

    Zakupiłem dachówkę ROBEN TOBAGO MONZA po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiły się białe pęknięcia w postaci pajęczyn. Wygląda to bardzo nieestetycznie i obawiam się że po latach będzie się to powiększać. Mamy czarną dachówkę więc jest to mocno widoczne.
    Złożyłem reklamację ale niestety producent stwierdził że to nie jest wada produktu i dlatego nie może uznać reklamacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20191128_113244.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	439383

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20191128_113224.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	439382

  20. #680
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz057 Zobacz post
    Zakupiłem dachówkę ROBEN TOBAGO MONZA po pięciu latach użytkowania na dachówce pojawiły się białe pęknięcia w postaci pajęczyn. Wygląda to bardzo nieestetycznie i obawiam się że po latach będzie się to powiększać. Mamy czarną dachówkę więc jest to mocno widoczne.
    Złożyłem reklamację ale niestety producent stwierdził że to nie jest wada produktu i dlatego nie może uznać reklamacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20191128_113244.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	439383

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20191128_113224.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	439382
    Szukając dachówek dla siebie, w kilku hurtowniach, gdzie ekspozycje z dachówek stały na dworze i w słońcu, zauważyłem na czarnych i grafitowych dachówkach takie właśnie pajęczynki. To było doskonałym argumentem, by moją żonkę zniechęcić do takich kolorów.

Strona 34 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony