dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie sterowanie kominkiem

    Witam
    Mam taki mały problem,mam juz kominek z systemem dgp wlasnej budowy-dziala ok nawet lepiej niz myslalem.ale nie mam zadnej mozliwosci sterowania nim,tzn praca (predkoscia dmuchawy),wlaczana jest recznie,w odpowiednim momencie.jezeli juz ja wlacze to powietrze pedzi po kanalach z taka samo iloscia a wiadomo nie wszedzie go tyle potrzeba i takiej temperatury.

    chcce zrobic system sterowania:
    1.by dmuchawa włączala sie dopiero wtedy gdy w komorze grzania bedzie odpowiednia temperatura powiedzmy 40 st.aby reagowala na zmiane temp np 40 st pracuje wolniutko a przy 80 juz szybciutko.

    co o tym myslicie jest to do wykonania??? co mi potrzebne??napewno jakis regulator temperatury z czujnikiem,ale jaki jest wiele ich na rynku???

    2.dodatkowo by nie bylo zalatwo mysle o zalozeniu na niektorych przewodach rozprowqadzajacych przepustnic takich jak te:
    http://www.allegro.pl/item144708939_...lownikiem.html
    tak aby miec mozliwosc sterowania iloscia powietrza wdmuchiwaniego np na parter czy na dany pion lub pokój???
    i znow pytania czy takie przepustnice dadza rade?nie wiem jaka w takim kanale moze byc temp?czy go nie uszkodzi?
    no i sprawa sterowania?czy do kazdej takiej przepustnicy musi byc osobny termostat czy moze byc np centralny w domu z mozliwoscia podlaczenia kilku wejsc (czujników )i wyjsc na np przepustnice???

    3.kominek ma wymiennik wodny.trzeba zrobic tez sterowanie ta woda tj.gdy uzyska np 60st termostat ma załączyć taki zawor http://www.allegro.pl/item144723388_...lownikiem.html
    i pompe obiegowa.

    wogole to obieg wodny ma byc tez rozbudowany na grzanie wody c.w.u i jak starczy mocy c.o

    nastepnie jezeli juz temp zbiornika cwu osiagnie 60 st to zawor przełąłczy sie na obieg co
    taki http://www.allegro.pl/item144728413_...lownikiem.html
    teraz sama elektronika.czy sa termostaty ktore steruja wieloma uzadzeniami np jeden termostat -programator a kilka urzadzen?w moim mprzypadku pasowaly by mi 2 gora 3 szt.
    1 na parter i 1 na pietrzo i 1 na wode co i cwu.

    ps.wiem ze troche za duzo pytan ale chcialem wszystko w jeden post wrzucic by nie robic balaganu na forum

    Prosze o jaka kolwiek odpowiedz.i z gory wielkie dzieki

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BIAŁY

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj widze że masz problem nie wiele napisałaś,jednak wparu słowach spróbuje ci pomóc.

    Po pierwsze możesz zatosować do dmuchawy regulator obrotów ale jak dla mnie to bym zastosował kratki z żaluzjami lub anoeostaty które daja możliwość regulacji napływajacego powietrza w pokoju.Widze też że nie masz termostatu w dmuchawie a to wiele daje wtedy sama sie włącza i wyłącza w danym przedziale temp.
    Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania napisz postaram sie ci pomóc
    Pozdrawiam Biały

  3. #3

    Domyślnie

    czescdzieki za jakie klowiek info.moze pogadamy w niedziele rano na gg.tak by bylo najlepiej aby cos sie dowiedziec? odpisz

  4. #4

    Domyślnie

    Termostat z kapilarą lub przylgowy kupiony w sklepie z częściami do AGD kosztuje ok.24,00zł
    Posiada pokrętło,którym nastawia się żądaną temperaturę włączenia lub wyłączenia (posiada trzy styki).
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

    Domyślnie

    czesctłumaczysz to jak dziecku.
    zalezy mi na elektronicznym regulatorze z wyswietlaczem i znalazlem sa podobne ale ich pomiar temp jest robiony w pomieszczeniu a ma byc chyba w komorze grzania.czyli czujnik wlaczajacy jest w komorze grzania a sterujacy jej predkoscia w pokoju. TAK?

    TO POWIEDZ MI JAKA MUSZE KUPIC TURBINE NA ILE M3

  6. #6

    Domyślnie Re: sterowanie kominkiem

    cześć mam w domu piecyk typu koza opalany węglem rozprowadzam powietrze znad pieca przez zamontowany kuchenny okap umieszcony pod sufitem który wdmuhuje powietrze do łazienki i kuchni Piecyk odpalany od góry po jednym załadowaniu pali mi sie 48h okap jest sterowany przez termostat firmy jabel sa to zestawy do montażu jednak przerobiony tak że włancza mi okap kiedy powietrze nagrzewa się nad piecykiem do określonej temperatury termostat jest bardzo czuły i bardzo łatwo go zmontować obroty są rególowane przez rególator obrotów wiertarki też jest to kit do samodzielnego montażu firmy Jabel spisuje sie doskonale koszt jednego zestawu kilkanaście zł złozyc go to nic skomplikowanego pół godziny lutownica i gotowe ( termostat musisz dobrać do mocy dmuchawy) żeby w określonych pomieszczeniach była określona temperatura musiałabys do każdego pomieszcenia zamontować niewielki wyciąg łazienkowy i podłaczyć go przez osobny termostat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony