dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Grubość ściany nośnej zewnętrznej, czy wystarczy???

    W projekcie tego domu: http://www.archipelag.pl/switch_obj....D=16&CanBack=1
    mam ściany nośne zewnętrzne PROTHERM 44, zdecydowałem się budować z gazobetonu 24 plus 15 cm. styro, dach miał być z blachodachówki (materiały takie bo chcę budować jak najtaniej), ale w międzyczasie udało mi się zakupić dosyć promocyjnie dachówkę ceramiczną BRAAS i teraz problem czy te ściany utrzymają dużo cięższy dach. Dom będzie stawiany wiosną br. więc mogę jeszcze swoje plany zmienić odnośnie materiałów budowlanych, znajomy z firmy budowlanej twierdzi że spokojnie wytrzyma a doświadczenie w budowaniu już ma dosyć duże, zresztą pracuję w banku który budował.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Utrzymają, nie ma się czym martwić.
    Kup gazobeton 24cm odmiany 600.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

    Domyślnie Re: Grubość ściany nośnej zewnętrznej, czy wystarczy???

    Cytat Napisał boszczak
    W projekcie tego domu: http://www.archipelag.pl/switch_obj....D=16&CanBack=1
    mam ściany nośne zewnętrzne PROTHERM 44, zdecydowałem się budować z gazobetonu 24 plus 15 cm. styro, dach miał być z blachodachówki (materiały takie bo chcę budować jak najtaniej), ale w międzyczasie udało mi się zakupić dosyć promocyjnie dachówkę ceramiczną BRAAS i teraz problem czy te ściany utrzymają dużo cięższy dach. Dom będzie stawiany wiosną br. więc mogę jeszcze swoje plany zmienić odnośnie materiałów budowlanych, znajomy z firmy budowlanej twierdzi że spokojnie wytrzyma a doświadczenie w budowaniu już ma dosyć duże, zresztą pracuję w banku który budował.
    Ściany jak ściany, o nie bym się nie martwił, ale czy więźba wytrzyma
    Pozdrawiam,
    Krisker

  4. #4

    Domyślnie

    więźba będzie jak w projekcie, a w projekcie jest dach z dachówki ceramicznej, martwią mnie tylko ściany, ale chyba będzie dobrze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony