dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie kąt nachylenia dachu a dachówka i okna dachowe

    architekt zaprojektował dach o kącie nachylenia 20 stp, to jest 36.4%.

    1. Czy nie będziemy mieli problemu z położeniem dachówki?

    2. W projekcie są dwa okna dachowe - muszą być bo nie ma innego źródła światła dziennego (w łazience i takiej małej klitce typu "hobby" .
    Ścianka kolankowa ma około 170 cm, więc te okna będą wysoko i prawie na płasko - czy one w ogóle będą funkcjonalne? jak śnieg na nie napada, to stracą sens istnienia

    napiszcie co myslicie, może warto ten dach trochę zmienić?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie brzmi najlepiej to co piszesz. Widzę kilka punktów do rozważenia.

    Jeśli ścianka "kolankowa" ma 170 cm - to ja bym w niej jakieś okna zrobiła, niezależnie od dachowych. Bo bez nich będziesz jak w studni - w którą stronę się nie obrócisz, to wzrok w ścianę i tyle. Bardzo niemiłe uczucie. W łazience to jeszcze obleci, ale w "hobby" gorzej. Mogą być zwykłe, a mogą też takie łamane, przechodzące w welux na styku z dachem.

    Kąt nachylenia dachu - przestaje być problemem przy oknach połaciowych, od pewnego czasu są w handlu specjalne dla małych kątów nachylenia, ale jeśli to będą jedyne okna - to faktycznie jak śnieg zapada - to bye bye światło dnia.

    Upewnij się jeszcze, ale o ile pamiętam to dachówkę można kłaść bodaj powyżej 30 stopni nachylenia. Ale chyba niektóre rodzaje dachówek wymagają bardziej stromych połaci. Forumowicze podpowiedzą, jak sądzę.

  3. #3

    Domyślnie

    nie ma szans na inne okna w ściance kolankowej - działka jest wąska i mam max wykorzystaną powierzchnię - z obydwu stron po 3 metry do granic działki.
    Na dole część budynku jest "wciśnieta" o 1m co pozwoliło zrobic okna.

    Uczucia "studni" się nie obawiam, w łazience do tej pory nie miałam żadnego okna i żyję a ten pokój hobby to taka dziupla mojego męża, głównym meblem będzie komputer i to w niego a nie widoki za oknem będzie się wgapiał

    bardziej mnie interesuje problem z dachówka i zaleganiem śniegu na tych oknach

  4. #4

    Domyślnie

    wyczytałam że min 22 stp muszą być, żeby dachowkę położyć... wrrr!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Kasia, ja mam dach o nachyleniu 15 stopni i kładę dachówkę cementówą braas. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby pod dachówką było pełne deskowanie.

  6. #6

    Domyślnie

    no właśnie widziałam na jakiejś stronie producenta dachówek że nawet 10 stp może być...
    architekt mnie namawia na blachę, bo mówi, e tej dachówki i tak z dołu nie będzie widać a teraz sa ponoć blachy dobrej jakości

    ja w sumie pół życia spędziłam w pokoju na poddaszu, gdzie na dachu była blacha i uwielbiam odgłos padającego deszczu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_de
    no właśnie widziałam na jakiejś stronie producenta dachówek że nawet 10 stp może być...
    architekt mnie namawia na blachę, bo mówi, e tej dachówki i tak z dołu nie będzie widać a teraz sa ponoć blachy dobrej jakości

    ja w sumie pół życia spędziłam w pokoju na poddaszu, gdzie na dachu była blacha i uwielbiam odgłos padającego deszczu
    Sama sobie odpowiedziałaś A co do okien - w pracy mam nad sobą veluxy na bardzo niewielkim spadku. Niestety - jak solidnie napada śniegu, to przez jakiś czas jest ciemno.
    Pozdrawiam,
    Krisker

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony