dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Co robić jak nie ma prądu potrzebnego do budowy ?

    Proszę o radę - Zamierzam się budować , pozwolenie mam lecz brak przyłącza energetycznego , wniosek złożyłem do Energetyki lecz jest długi okres oczekiwania, a szkoda mi czasu . Jak załatwić prąd tz budowlany ile kosztuje KW , czy można pożyczyć prąd od siąsiada, czy lepiej kupić agregat prądotwórczy o jakiej mocy i czy jest to opłacalne.
    Czy ktoś był w takiej sytuacji i jak sobie poradził.

  2. #2

    Domyślnie

    Mieliśmy agregat - praktycznie cały stan surowy tak wybudowaliśmy - POŻYCZONY (AGREGAT).

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli jest mozliwość zakładaj prąd, na co masz inwestować w agregat i wydawać kasę?
    A tak na marginesie to moze sobie coś poczytasz:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88823
    a nie tylko pytanie i czekać co doradzą
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    Pożyczyć od sąsiada.O ile na początku budowy będzie potrzebny.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

    Domyślnie

    Prąd budowlany to taryfa C11, płacisz tam za zużyty prąd z licznika oraz abonament miesięczny za posiadanie prądu plus płacisz jeszcze za samo przyłącze ale to jest jednorazowe.
    Natomiast za prąd pożyczony od sąsiada to płacisz tylko tak jak sąsiad ci zaproponuje, na pewno będzie taniej niż od ZE.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    najtaniej pozyczac od sasiada i chyba najlepiej na podlicznik i rozliczac sie ze zuzytego pradu ustalajac jakas tam stawke z kW albo ryczaltem ale to juz kwestia dogadania z sasiadem a prad zalozysz jak juz bedizesz mial budynek wybudowany

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem za OD SĄSIADA. Zapłać mu więcej a syskasz dobrego sąsiada
    Tu była reklama

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    My prąd i wodę pożyczamy od sąsiada.

  9. #9

    Domyślnie

    Zgodnie z umową jaką podpisaliście z ZE nie możecie "pożyczać " sąsiadom prądu ( nie wiem jak jest z wodą) grożą za to ogromne kary finansowe.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  10. #10

    Domyślnie

    Sasiad dobra sprawa
    ale pamietajcie
    NA DYSTANS, BEZ PRZESADY, A CO BĘDZIE JAK SĄSIAD COŚ ZECHCE W RAMACH REWANŻU, np. POSTAWIĆ WARSZTAT W GRANICY

    Tak i tak musisz zakładać prąd , nie ma rady, a układów z saiadem nie popieram a wręcz odradzam.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    , a układów z saiadem nie popieram a wręcz odradzam.
    Oj zezo... ze wsią to Ty miałeś mało wspólnego.

  12. #12

    Domyślnie

    Kup agregat:
    - Po zakończeniu budowy możesz go odsprzedać,
    -możesz zostawić jako zasilanie awaryjne,
    -same opłaty miesięczne energetyce to już jakiś tam koszt,a są miesiące kiedy na bydowie nic sie nie robi a płacić trzeba - pamietaj że prąd budowlany jest droższy.

  13. #13

    Domyślnie

    Krzysztofik napisał
    Oj zezo... ze wsią to Ty miałeś mało wspólnego.

    Jesteś w bardzo dużym błedzie, ja po prostu znam zycie /przeciwnie do ciebie/
    wiem jak to bywa na tym padole ziemskim, drobna pomoc sąsiedzka oczywiście jest wskazana, browarek wypić - jak najbardziej ale trzeba zachowac pewien dystans,
    dalej uważam że porzyczanie prądu od sąsiada nie ma najmniejszego sensu dlatego że i tak trzeba się z tym zagadnieniem uporać a najgorsze są długi wdzięczności.
    Może ty należysz do takich sąsiadów co jak coś chcą to sąsiad ma wręcz obowiązek im dać ale jak odwrotnie to nie ma mowy,
    Swoje wiem
    SĄSIAD TAAAAK ale na zdrowych zasadach
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  14. #14

    Domyślnie

    stiff napisał
    Kup agregat:
    średnia cena około 1000 zł, to już jest 1000 zl do załatwienia prądu, jeszcze parę tysięcy i już mamy przyłącze ale 1000 już jest
    Po zakończeniu budowy możesz go odsprzedać,
    czywiście, ale zawsze na tym tracimy
    możesz zostawić jako zasilanie awaryjne,
    i tutaj się zgadzam, tylko w roku średnio ile może nie być napięcia ??
    same opłaty miesięczne energetyce to już jakiś tam koszt,a są miesiące kiedy na bydowie nic sie nie robi a płacić trzeba - pamietaj że prąd budowlany jest droższy.
    śmieszna kasa jak się pomyśli, a tak na marginesie to ten agregat na wodę też nie chodzi tak więc nie wiem czy ta benzynie więcej nie wyniesie niż roczne opłaty w energetyce
    Powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #15

    Domyślnie

    średnia cena około 1000 zł, to już jest 1000 zl do załatwienia prądu, jeszcze parę tysięcy i już mamy przyłącze ale 1000 już jest

    Na razie rozpatrujemy co zrobić gdy energetyka ociąga się z podłaczeniem czyli te 1000zł można sobie w buty włożyć bo pradu i tak szybko nie bedzie i tak ...

    czywiście, ale zawsze na tym tracimy

    Niestety skończyły się te czasy ze się coś przez 2 lata eksploatowało a sprzedając jeszcze na tym zarobiło

    i tutaj się zgadzam, tylko w roku średnio ile może nie być napięcia ??

    Nie chciej żeby Ci wyłaczyli tylko raz w zimie przez 3 dni przy minus 20 stopniach.

    śmieszna kasa jak się pomyśli, a tak na marginesie to ten agregat na wodę też nie chodzi tak więc nie wiem czy ta benzynie więcej nie wyniesie niż roczne opłaty w energetyce

    Przy stanie surowym otwartym zuzyłem benzyny za ok 30 zł czyli miesięczna opłata za prąd budowlany - teraz można policzyc ile płaci się rocznie samych opłat - za same opłaty można już kupić mały agregat czyli taki jaki miałem.
    pozdrówka

  16. #16

    Domyślnie

    hej stiff
    dzisiaj taki piekny dzień W I G I L I A
    Niech tak zostanie że ty masz rację choć...........
    a tam nie istotne
    Wesołych Świąt, szęśliwych,spokojnych i pogodnych dni życzę
    Powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    hej stiff
    dzisiaj taki piekny dzień W I G I L I A
    Niech tak zostanie że ty masz rację choć...........
    a tam nie istotne
    Wesołych Świąt, szęśliwych,spokojnych i pogodnych dni życzę
    Powodzonka
    Nie - to Ty masz rację
    pozdrówka ,wesołych świąt.

  18. #18

    Domyślnie

    Wybudowałem cały dom w stanie surowym zamkniętym z ogrodzeniem i bramami bez prądu. Zakład Energetyczny do dzisiaj nie wykonał przyłącza mimo, że termin zgodnie z umową mija 31.12.2006r. Wykonawca, który budował dom przywoził zaprawę z mieszalni betonu tylko tyle ile potrzeba na 1 dzień. Fundamenty i stropy - przyjeżdżała grucha z betonem. Ogólnie prąd nie był do niczego potrzebny. Koszty budowy były takie same jak z prądem. Przepraszam niższe bo nie płacę bandytom z ZE. Czwarty rok prąd podłączają - szkoda słów. Wykonawca ogrodzenia miał swój agregat i koszty były takie same jak z pradem. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z Energetyką.
    Pytaj zawsze, nawet wtedy gdy wydaje Ci się, że pytanie jest głupie.

  19. #19

    Domyślnie

    My wybudowaliśmy do stanu surowego otwartego dom na agregacie prądotwórczym.
    Skrzynkę prądową wkopano dopiero w grudniu br.
    Akurat do wykończeń chałupy będzie już płynął prąd z sieci

    Kup agregat albo pożycz prądu od sąsiada

  20. #20
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    prąd trzeba łapać ale nie tak szybko jak pchły

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony