dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie Pękające schody dębowe

    Dzień dobry. W sierpniu zostały u mnie zamontowane stopnie dębowe na wylane betonowe schody. Schody były wykonywane przez stolarza przez 3-4 miesiące z powodu tego że jak twierdził drewno musi wyschnąć itp. Montaż schodów był ostatnim etapem , nie było po nim żadnych mokrych etapów oraz temperatura także nie była niska gdyż we wrześniu już zacząłem ogrzewać dom. Dom jest ogrzewany już drugi sezon.
    Kilka dni temu zauważyłem że podest o wymiarach 1x1 metra w kilku miejscach zaczyna pękać a z jednego stopnia złuszczył się lakier na narożniku stopnia. Nie wiem czy to normalne zjawisko czy coś jest nie tak zamontowane? Czy w tej sytuacji powinienem od razu zwrócić się do wykonawcy celem naprawy tych pęknięć czy jeszcze odczekać by pękło bardziej i dopiero zgłosić problem?
    Jak w ogóle wygląda taka naprawa?

    Druga sprawa to ogólnie twardość takiego drewna. Od wielu ludzi słyszałem że schody dębowe są ogólnie jedne z twardszych. Jakoś nie widzę tego u siebie. Przez przypadek córka coś upuściła na stopień i schód w tym miejscu się lekko wgniótł. W domu u rodziców są schody z gruszy lub czereśni (nie pamiętam dokładnie) ale przez prawie 30 lat przeszły już tyle a są jak nowe. Te moje za 30 lat to chyba znikną...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	437997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	437998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	437999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	438000  

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno jest to źle wysuszone drewno.
    Jest też zbyt mały promień zaokrąglenia krawędzi stopnia.
    Optimum to promień 20mm.

    Być może tani lakier.
    Ile zapłaciłeś?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Stopnie akurat chciałem takie kwadratowe. Może to mój błąd. Schody są w kolorze Beż Sopur bpa df343/16. Zapłaciłem 11,5 tys ; 14 schodów, 2 podesty o wymiarach 1x1m i barierka metalowa z drewnianą poręczą.

  4. #4

    Domyślnie

    Stopnie z pełnego drewna mogą pękać i to się tutaj dzieje. Można zrobić takie stopnie z jednego kawałka drewna, ale to nie jest praca na trzy miesiące i nie ta cena. Trzeba było sobie zażyczyć stopni klejonych, wtedy by nie pękały.
    Na krawędziach, według mnie, uszkodzenia mechaniczne. Ale to też, moim zdaniem świadczy o niższej klasie materiału.

  5. #5

    Domyślnie

    cena jest strefie średniej-wyższej - bo to nie są schody a tylko trepy dębowe nakładane na schody.

    uszkodzenia mechaniczne na krawędzi - pewnie były jakieś meble wnoszone, a kant masz ostry. efekt takiego uszkodzenia jest najzupełniej normalny.

    upuszczenie kluczy może spowodować wgniecenie, to też normalne.

    pękanie - raczej nie powinno mieć miejsca, ale może się zdarzyć przy litym drewnie.
    umów się ze stolarzem na poprawkę za jakiś czas, gdy już się materiał ustabilizuje.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jak wygląda naprawa takich pęknięć?

  7. #7

    Domyślnie

    najprawdopodobniej: zdarcie lakieru, szpachla, szlifowanie i nowy lakier

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony