dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Rewelacyjne wydajności ma najnowsze dziecko firmy PCI

    http://www.basf-cc.pl/NR/rdonlyres/2.../Nanolight.pdf

    Nanolight to kleje oparte na nanotechnologiach. Zużycie ca 30-40 % mniejsze, za to droższe, ale nadają się do wszystkiego.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Napisałem kilka postów powyżej.
    PCI i Ardex to najwyższa półka jakościowa.

    Co do ceny kleju: jeżeli na klej wydasz nawet 100% więcej to i tak nie zauważysz różnic w kosztach . Potrzeba na nasze powierzchnie 3-5 worków kleju . Wydasz więc około 150 PLN więcej na klej z najwyższej półki . A to jest jedna z najpewniejszych inwestycji w naszym domu.
    Poza tym kupujemy dobre płytki które kosztują wielokrotnie więcej niż ta różnica w cenach dobrego a bardzo dobrego kleju .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoBDG
    Cytat Napisał FREDY
    U mnie na tarasach w poprzednim mieszkaniu lepszy okazał sie atlas plus od ceresitu CM11. Taras od strony południowej na którym położyłem kafle na Atlasie plus ponad 5 lat temu jest kompletnie nienaruszony. Natomiast taras od zachodu na ceresicie(tak mnie namówił fachowiec) jest w kilku miejscach popękany
    ...ale co to za porównanie... odpowiednikiem elastycznego Atlasu plus jest również elastyczny CM17 (oczywiście dużo droższy bo trzykrotnie więcej niż CM11).
    Sorry pomyliłem się oba kleje były napewno elastyczne czyli raczej był to Ceresit CM17. Tak czy siak Atlas plus sprawdził się - odpukać a ten ceresit cały się kruszy. Pod kaflami czuć że jest pustka. Być może winne było podłoże - nie jestem w stanie tego teraz dociec.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.
    Tylko że ten sam wykonawca kładł też kafle na drugim tarasie na Atlasie i tam jest ok.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    Cytat Napisał Sp5es
    Pustka pod płytkami to wina wykonawcy, nie kleju.
    Tylko że ten sam wykonawca kładł też kafle na drugim tarasie na Atlasie i tam jest ok.
    Pewnie nie zdążył nic wypić...

  7. #27

    Domyślnie

    A ma ktoś doświadczenia z atlasem CAL-N ?

    Czy to jego "upłynnienie" jest problemem przy układaniu?
    Chodzi mi o stosowanie go na taras i czy np. pionowe powierzchnie schodów da się tym wykonać?

  8. #28

    Domyślnie

    A co powiecie na nowy CERESIT CM-18?
    Najpierw się wkurzyłem bo worek ma tylko 18kg a nie "uczciwe" 25kg a kosztuje tyle samo co CM-17. Jednak układa się b. dobrze i worek starcza na prawie 10m2 (paca 6mm) - więc wychodzi kosztowo tak samo
    Inwestor to brzmi dumnie....

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Sopro 372 FBK wzmocniony - wg mnie do wewnątzrz do płytek do 50x50 nie ma lepszego.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  10. #30

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko czy ktoś słyszał o takim kleju jak Kleib C10 ( [/url]http://rassbud.pl/keib/kleib-c10/). Fachowiec doradzał mi ten klej porównując jego właściwości do Atlasu Plus. Mam zamiar przykleić płytki na podłogówce i nie wiem, czy klej o połowe tańszy niż Atlas może być też taki dobry.Proszę o opinie.

  11. #31

    Domyślnie

    Polcecam Schonox-a.
    Glazurnik był zachwycony, całą chemią z tej firmy (grunty, folie w płynie, kleje, zaprawy ... ).

    Powiadał, że jest to o klasę lepsze od wszystkiego innego czym do tej pory robił.
    Produkt mało znany na rynku, ale na prawdę bardzo dobry.

    A sprzedaje go w W-wie. m.in. Hazym.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  12. #32

    Domyślnie Re: Ranking klejów do płytek

    Witam, a czy ktoś się zetknął z klejem Roffix Flex? Kupiłem ale nikt go nie poleca

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    stosowalismy kleje KNAUFa i SPORO,
    fachowiec byl bardzo zadowolony, ja tez, latwo kupic i w dobrej cenie.

    za kilka lat napisze czy plyki jeszcze sie trzymaja

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszek budowniczy
    Napisałem kilka postów powyżej.
    PCI i Ardex to najwyższa półka jakościowa.
    PCI znam, ale z BASFem tak jest, że czego się nie tknie jest to najwyższej jakości. Ja nie pracuję dla nich, ale dobrze znam ich produkty. I co najważniejsze niema z mini problemów.

    Ewentualnie mogę polecić również klej firmy SIKA; Sikabond T8 jeżeli nie odstraszy was cena to bardzo dobre rozwiązanie.

    Wcześniej przez kilka lat pracowalemdla dużego dystrybutora Atlasa i wiem co mówię, katastrofa, sprzedaż duża, a problemów trzy razy tyle. Znacznie mniej problemów było z Henklem,

  16. #36

    Domyślnie

    Probowałem wielu ale na dzień dzisiejszy Weber 414. Elastyczny klej bardzo dobrze się rozprowadza po posadzce. Ewentualnie Kreisel Elasti-Multi prawie identyczny jak 414 ale chyba droższy.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mockba
    Powiem tak... Ceresit i tylko ceresit !!!
    uzywaj 16 jest tansza od 17 a niewiele sie rozni...
    z nowej lini ceresitu... - to jezeli chodzi o podlogi i plytki zewnetrzne....

    sciany uzywaj 11...
    tak jak kolega napisał

    Natomiast jak najdalej od W_I_M-a. Przejechałem się na nim i już tego błędu nie popełnię. Wiąże 3 dni i związać nie może.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12krzysiek
    Cytat Napisał kaltam
    Do wszystkiego SOPRO No 1.
    Nie każdego stać by płacić 100zł za worek
    Ten klej jest na ekstremalne warunki
    Dobra, ale jest jeszcze tańszy Sopro 450, elastyczny jak najbardziej, nadaje się na podłogówke - i kosztuje o wiele mniej od Ceresitu CM17
    i tak, i nie...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    .... a ja kułem płytki położone przez jeszcze "komunistycznego" glazurnika na zaprawę beronową! Powtarzam - KUŁEM!!! Teraz takiego fachowca dostać... marzenie... Dobry fachowiec przy zachowaniu wszystkich prawideł sztuki położy na tanim kleju tak że nie można oderwać... partacz drogi klej zmarnuje a płytka sama spadnie... Wystarczy unikać błędów w sztuce to i tani klej będzie dobry (no może nie do przesady tani) A to dla przestrogi... nawet najlepszy klej nie pomógł... http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=2335 straszne...
    Nieprawda!!! Wiesz, czym różni się tani klej od drogiego? M. in. ilością piachu - czyli wypełniacza - oraz ilością i jakością cementu, plastyfikatorów itd. Czyli: na beton można ułożyć płytki w porządny sposób, ale na tani klej już niekoniecznie
    i tak, i nie...

  20. #40

    Domyślnie

    kurna coś dużo tych starych tematów odnajduję czy Ceresit Cm11 i 17 nadal górą ups nie górą tylko kupowany jest przez inwestorów
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony