dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41

    Domyślnie

    My wszystkie płytki w mieszkaniu położyliśmy na elastyczny klej Mapei. Kładło się dobrze i nic nie odpadło. Staraliśmy się zachować aptekarską dokładność przy mieszaniu kleju z wodą (wszystko zgodnie z instrukcją na worku). Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy nadal z tego kleju zadowoleni.
    W życiu tylko dwie rzeczy mogą uratować człowieka - poczucie humoru i filozoficzne podejście do własnego losu.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Spróbuję w tym wątku, żeby nie mnożyć tematów.

    Przy klejeniu gresu 60x60 nie chcę go ciąć na dylatacjach tylko położyć cale płytki. Słyszałem, że można, tylko część płytki ( z jednej strony dylatacji) klei się normalnie, a pozostałą (z drugiej strony) na specjalnym kleju.
    Gość, który mi to mówił rekomendował coś z Soudala, ktoś jeszcze zarekomendował Sikabond T8 firmy Sika.
    Produkt Soudala jest rzekomo konsystencji butapren-u. Czy ktoś wie o co chodzi? Czy ktoś tak robił?

  3. #43

    Domyślnie

    My właśnie wybraliśmy gres na podłogówkę 60x60 sprzedawca powiedział ze oczywiście do tego musi być super klej i żeby najlepiej był bez ograniczeń wielkościowych, czy możecie trochę rozjaśnić ?
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  4. #44

    Domyślnie

    Witam!


    Podbijam ten temat mając pytanie o dobry klej do gresu 60x60 na ogrzewanie podłogowe. Mam do połozenia ok 50m2 gresu więc sporo kleju pójdzie.
    Czy konieczne jest użycie "Sopro No.1" czy może wystarczy "Sopro FF 450"? Albo inny producent?

    pzdr
    Spejsi

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Spejsi...

    jeśli masz idealnie równą posadzkę to zastosuj klej samorozpływny. Zazwyczaj wg specyfikacji jest to C2 E lub C2 F. Z sopro jest to bodajże 430 a z mapei adesilex p4. jak masz pytania to pisz na priv. Jaką fuge będziesz stosował? Mam na myśli kolor

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Niby tu jest to wytłumaczone:
    http://www.mapei.it/CMS/Template/_ve...pSClass_02.htm

    ale dalej nie wiem co wybrać. Jaką grubą się przyjmuje warstwę kleju pod takimi płytkami 60x60? Chciałbym wiedzieć ile potrzebuję kleju na pokrycie 60m2

    Fuge chce zastosować Sopro Saphir 5, "29 jasny beż"

    Pozdrawiam
    SP

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Witam
    Za 2 tygodnie będę miał glazurnika na budowie. Płytki mam też o wymierze 60x60 - gres polerowany z Nowej Gali. Blisko 65 m2. Do tego 12 m2 Wodentic wymiar 98x21. Klei jaki wybrałem to Mapei Keraflex Maxi S1. Typowy gres do wielkoformatowych płytek i do tego odkształacalny. W moim przypadku, gdzie mam ogrzewanie podłogowe w całym domu jest to nie bez znaczenia. Poza tym wynegocjowałem dobrą cenę. Co o nim sądzicie ?
    Poniżej link

    http://eluvi.pl/keraflex-maxi-szary-p-18311.html

    spejsi - ja zakładam 6 kg/m2. Podłogę mam równą. Zamówiłem 16 worków po 25kg na 65m2
    Ostatnio edytowane przez s.m. ; 02-05-2010 o 21:14

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    bardzo dobry wybór
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50

    Domyślnie

    Podbijam temat, jaki klej wybrać do gresu technicznego 30x30, który będzie polożony w nieogrzewanym garażu i kotlowni.
    Fachowiec poleca Mapei Adesilex P9, a sprzedawca w sklepie ceresit CM16 albo Weber elastyczny.
    Z góry dziękuje za wszelkie rady!

  11. #51

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam zamiar dać Mapei Glazurnika. Tylko płytki gresowe mam 8 mm grube.
    Adesilex P9 jest do płytek na ogrzewanie podłogowe. To samo z Ceresitem CM16. Nie ma sensu dawać takiego drogiego kleju do kotłowni i garażu.

  12. #52

    Domyślnie

    klej Adesilex P9 szary zakupiony poza Warszawą - w cenie 42 zł za worek 25 kg, pewnie można było kupić za połowe ceny zwykły klej ale zaufałam fachowcowi i klei nim, teraz zostaje wybór fugi.

  13. #53

    Domyślnie

    Kupiłas w bardzo dobrej cenie.Zazwyczaj jest w cenie ok. 48 zł.
    Co do fug to polecam Mapei Ultrakolor Plus. 5 kg w cenie 47 zł.

  14. #54

    Domyślnie

    cena normalna, jak dobrze sie poszuka i nie kupuje jednego worka to i za 40 można kupić, a przy dobrych układach to odkształcalny keraflex maxi s1 szary mało drożej można dostać (ja np. kupowałem po 50z), za fugą ultracolor plus nie przepadam, dała ciała u mnie na balkonie, za to z mapeia flex fugą nie miałem żadnego problemu, podobnie jak z sopro saphir5

  15. #55

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o fugę to kupiłam Atlas prestige fuga elastyczna - 38 zł - 5kg w Leroy, niestety w sklepie nie było mapei i brak czasu spowodował że kupiłam atlas mam tylko nadzieje że jest lepszej jakości niż kleje tej firmy.

  16. #56

    Domyślnie

    Co do Atlasa to kleje do styropianu i zatapiania siatki mają bardzo kiepskie. Mam nadzieję że fuga będzie lepsza.
    Zakupy w markecie to chyba nie jest najlepszy pomysł.

  17. #57

    Domyślnie

    Nie ma kleju do wszystkiego, zapytaj avatara aiboot na stronie sopro.pl . To jest najnowsza technologiahttp://www.sopro.pl

    (miła Pani, można z nią porozmawiać )))))))))

  18. #58

    Domyślnie

    Co ekipa to inne preferencje, obecna ekipa preferuje klej greinplast, ale dla mnie cena 57 zł (promocyjna) za worek 25 kg jest zbyt duża i zostałam przy kupionym mapei, ostatnio kupiłam w hurtowni po dobrej cenie 40 zł za worek, tylko na schody na zewnątrz dałam greinplast bo nalegali że lepszy.

  19. #59

    Domyślnie

    jesli moge sie wypowiedziec mna podstawie 14 lat robót glazurniczych ,w tym dość duzo zewnetrznych tarasy jakies elewacje...
    U mnie po wielu próbach zostałem przy..Mapei...Oczywiscie duzo zalezy od glazurnika czy umie robic ale generalnie kleje elasyczne z mapei to ekstraliga...to samo zreszta tyczy sie fug. Niezłe sa kleje webera od saint-gobain.Przy tych firmach w ciemno jest pewnosc ze materiał przetrwa wszystko.
    Natomiast zdecydowanie odradzam atlasa- nie raz sie przejechałem(inwestor wymusił),zdecydowanie za drogie w poirównaniu do miernej jakosci,ceresit nie jest dla mnie tak dobrze rozrabialny i przy pracy niestety ,,leje sie,,. Inne kleje te tansze bezfirmwki to piasek...mozna przykleic ale gwarancjii na lata nie ma.

    Jesli chodzi o fugi sytuacja wyglada jeszcze gorzej,fugi atlasa mozna wymywac w nieskonczonosc ....słabe,brudzące sie i ulegające szybkiej erozjii pod wpływem lekko zmiennych warunków,niekoniecznie na zewnatrz. Znów tutaj prym u mnie wiedzie mapeja,jest kilka powodów..te fugi po około 2-3 tyg ,,lezakowania ,, nie chłona praktycznei brudu(z czasem zapuszczaja sie na zewnatrz i łatwo je umyc i sa jak nowe,dosłownie),pisze tu o linii ultracolor i epoksydowej-innych nie uzywam.
    Ultracolorem mapei czy epoksydówka przecietny glazurnik z pierwszej łapanki boi sie robic poniewaz jeden bład i cała robota do smietnika,juz widziałem jak glazurnik ,flexą z tarcza scierna jechał po 3 godzinnym ultracolorze
    Z przyjemnoscia oglada sie 10 letni taras który po umyciu wyglada jak połozony ,,przedwczoraj,,

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 27-12-2011 o 22:33

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Boat

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-781
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeżeli jest podłogówka to godny polecenia jest:
    - Sopro FF450
    http://www.sopro.pl/products/tfp/pra...ro_ff_450.html
    lub
    - PCI Pericol Flex
    http://www.basf-cc.pl/pl/produkte/pl...icol_Flex.aspx
    lub
    - Mira 3110 unifix
    http://www.mira.ee/?op=body&id=124

    Dla dużych, obciążalnych powierzchni (np. garaż) warto rozważyć dodatkowo klej rozpływny:
    - PCI Pericol Fluid Flex
    http://www.basf-cc.pl/pl/produkte/pl...s/default.aspx

    Wyżej wymieniona Mira jest również świetna do kamienia, ponieważ jest to klej biały.

    W/w Sopro i Pericol Flex jest również bardzo dobry do większości rodzajów ścian.

    Wszystkie w/w kleje są z górnej półki ale rozsądne cenowo od 45 do 60zł za 25kg.

    Sopro jest ogólodostępne, za Mirą i PCI trzeba się nachodzić (ale warto).

    W Warszawie np. są dwa punkty na Bartyckiej, ja kupowałem tu http://www.dav.com.pl/davt/index.html
    Trzeba się targować bo na wejściu ceny są sporo wyższe.

    Przy okazji polecam również fugi PCI, kto jest w temacie wie o czym piszę. Fugi Sopro są również bardzo ok ale kuriozalnie droższe od PCI.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony