dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100
  1. #61

    Domyślnie

    u nie łazienki - ściany i podłogi (podłogówka) położone na Weber maxit. Teraz kładzione podłogi z ogrzewaniem podłogowym - gres Woodentic 21,5x98cm, 55m2, klej Ceresit elastyczny do gresu polecany na podłogówkę. Majster chwali zarówno Webera jak i Ceresit.
    Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.
    piotr

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    .
    Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.

    No i własnie o tym pisałem wczesniej-jak ktoś nie umie kłasc tej fugi to klnie i kładzie te ,,lepsze,, co oznacza ŁATWE W POŁOZENIU-dla glazurnika...pytanie tylko czy beda one dobre dla klienta w perspektywie wielu lat uzywania? Odpowiedz brzmi...nie,..po kilku latach klient będzie załamany wyglądem fugi wtedy najczesciej jest za pózno.
    pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    Fugowalam sama Mapei, bez wczesniejszego doswiadczenia. Nie mialam zadnych powodow do przeklinania. Dobrze sie rozprowadza, nie bylo problemu z wyczyszczeniem plytek - wszystko zgodnie z czasem podanym na opakowaniu.

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    u nie łazienki - ściany i podłogi (podłogówka) położone na Weber maxit. Teraz kładzione podłogi z ogrzewaniem podłogowym - gres Woodentic 21,5x98cm, 55m2, klej Ceresit elastyczny do gresu polecany na podłogówkę. Majster chwali zarówno Webera jak i Ceresit.
    Z fugami było tak: na sciany w dolnej łazience kupiliśmy fugę Mapei. majster wyklinał na czym świat stoi. I rzeczywiscie jakaś mocno cementowa ta fuga, bardzo szybko wiązała. Na pozostałe powierzchnie kupilismy fugi Ceresitu, odkształcalne. Nawet dla mnie, jako laika, fuga zdecydowanie lepsza od tej Mapei.

  4. #64

    Domyślnie

    ale że co?? fuga ceresita jest niedobra?? Bo rozmawiałem z kilkoma osobami, poprzez sprzedawców w sklepie z płytkami, glazurnika w rodzinie, znajomych, do naszego majstra, wszyscy zgodnie twierdzą, ze te fugi są ok. Zresztą dolna łazienka dość intensywnie eksploatowana (jak to na budowie ) już dwa miesiace, wnoszony cały syf na butach. Wczoraj przetarłem podłogę, nie mam jej nic do zarzucenia. Natomiast jeśli chodzi o mapei, to nie wiem, moze trafiłem na jakąś felerną, ale na ścianach ta biała wygląda kiepsko (dobrze że białe płytki i wąziutka fuga). Po położeniu było ok, jak wyschła, ma rózne odcienie, szczególnie widać to na mozaice.
    piotr

  5. #65

    Domyślnie

    Jaki polecacie klej do gresu 60x60cm na ogrzewanie podłogowe. Ceresit CM-16, Adesilex P9, Sopro FF450. Do jakiej grubości można użyć tych klejów. Zależy mi na grubości warstwy kleju 10-12mm - jak uzyskać taka warstwę? Pacą z zębami 15mm smarować płytkę i podłoże?

  6. #66

    Domyślnie

    U mnie do identycznych płytek była P9, glazurnik nie marudził chociaż był z tych wybrednych, w pozostałym zakresie nie wypowiem się.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszysiek20 Zobacz post
    Jaki polecacie klej do gresu 60x60cm na ogrzewanie podłogowe. Ceresit CM-16, Adesilex P9, Sopro FF450. Do jakiej grubości można użyć tych klejów. Zależy mi na grubości warstwy kleju 10-12mm - jak uzyskać taka warstwę? Pacą z zębami 15mm smarować płytkę i podłoże?
    Mapei Keraflex Maxi S-1 . Nadaje się do dużych formatów , na ogrzewanie podłogowe , a zakres stosowania ma do 15mm grubości warstwy .

  8. #68

    Domyślnie

    A mieliście do czynienia z Ceresit CM-22?

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja w weekend zabieram się za kładzenie płytek w łazience. Po konsultacjach społecznych wybrałem Euro-mix. Podobno jest trwały. Czy ktoś na forum może coś na ten temat powiedzieć? Ja będę mógł po weekendzie i mam nadzieję, że pozytywne rzeczy. Miałem do wyboru ceresit, ale ze względu na cenę wybrałem Euro-mix. Zobaczymy, dam znać.

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    tak się zabierałem, że urlopu nie dostałem :/ no więc płytki położę być może w nadchodzący weekend. Poczytałem trochę o tym euro-mix i powinno być w porządku, ale dam znać.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Fugowalam sama Mapei, bez wczesniejszego doswiadczenia. Nie mialam zadnych powodow do przeklinania. Dobrze sie rozprowadza, nie bylo problemu z wyczyszczeniem plytek - wszystko zgodnie z czasem podanym na opakowaniu.

    Kładłem na Mapei, dobrze urabialny i długo plastyczny, oczywiście do gresu inny niż do zwykłych płytek. Fugowałem Mapei, trzeba sie śpieszyć bo szybko wiąże lub fugować mniejszą powierzchnie, jak dla mnie nr 1. Co do fug Ceresitu, dla mnie jakościowo gorsze od poprzednika lecz łatwiejsze w użyciu, dłużej pozostaje plastyczna.
    Więc tylko Mapei.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. U mnie na podłodze w łazience płytki lecą na Keraflex Mapei. Na scianę Mapei Extra plus ich fugi. Jakoś mam przekonanie do tej firmy.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem bardzo dobry jest klej firmy Euro-Mix. Producent od lat zajmuje się chemią budowlaną. Myślałem na kogo postawić, bo wiadomo że każdy chce miec płytki połozone ładnie ale i trwale. Dlatego jak dla mnie sprawdził się ten klej Euro-Mix. Wybrałem superplastyczną zaprawę do płytek. Jest naprawdę łatwa w użyciu.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Teraz już wiem, że jak kleje do płytek to tylko EURO-MIX! Łazienka skończona. Wszystko poszło gładko (jeśli chodzi o klej, bo miałem trochę problemu z docięciem płytki) i jestem zadowolony. EURO-MIX ma kilka rodzajów zapraw do płytek, wkrótce zabieram się za płytki w salonie gdzie nie mam ogrzewania podłogowego i wybiorę inny klej. Moim zdaniem ta firma to specjalista w branży i dokładnie dopasowuje produkt do zadania Polecam.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodnisty Zobacz post
    Teraz już wiem, że jak kleje do płytek to tylko EURO-MIX! Łazienka skończona. Wszystko poszło gładko (jeśli chodzi o klej, bo miałem trochę problemu z docięciem płytki) i jestem zadowolony. EURO-MIX ma kilka rodzajów zapraw do płytek, wkrótce zabieram się za płytki w salonie gdzie nie mam ogrzewania podłogowego i wybiorę inny klej. Moim zdaniem ta firma to specjalista w branży i dokładnie dopasowuje produkt do zadania Polecam.
    wrzuć fotkę i napisz jaką fugę zastosowałeś -bo na razie to wygląda jak reklama. Pozdrawiam

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Z chęcią się pochwalę. Tylko teraz przed żoną wyjdzie, że tak naprawdę nie robiłem tego zupełnie sam i nie zostanę bohaterem w swoim domu No nic. Dodaje zdjęcia mojej łazieneczki. Kafle ozdobne z ktorych jestem bardzo dumny. I mega wypasiony detal - lustro Każdy tu na forum pisze co poleca, to polecam co się sprawdziło. I już

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego zdjęcia się nie dołączają??? czerwony wykrzyknik pokazany. Co zrobić?

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Muszę zmniejszyć zdjęcia a nie wiem jak Aha! a fugę miałem z mapei. Zostało bratu, nam spasowało i jak dla mnie efekt piękny. Wkrótce dodam zdjęcia. Jeśli ktoś podpowie jak zdjecia zmniejszyc! pomóżcie!

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (1).jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	105,0 KB
ID:	247274Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 (3).jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	247275Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 (5).jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	119,7 KB
ID:	247276

    Chyba się udało! Zdjęcia są jakie są bo łazienka nie za duża proszę mimo wszystko mnie pochwalić, bo w większości to wszystko moja praca! z drobną pomocą szwagra drobniuteńką

  20. #80

    Domyślnie

    To Ty mieszkasz i Tobie ma się podobać. Ale OK masz jeden głask - czuj się pochwalony

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony