dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 100
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Czuję się pochwalony Dzięki wielkie! a tak naprawdę to najważniejsze by się mojej pani podobało. Ja to bym zrobił wszystko ciemne by brudu nie było znać

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzMag

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodnisty Zobacz post
    Czuję się pochwalony Dzięki wielkie! a tak naprawdę to najważniejsze by się mojej pani podobało. Ja to bym zrobił wszystko ciemne by brudu nie było znać
    Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego , ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

    Pozdrawiam PrzMag

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzMag Zobacz post
    Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego , ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

    Pozdrawiam PrzMag
    C2 E S1, np Atlas Plus Mega, bądź Keraflex extra S1. Zazwyczaj pracuję na Plusie Mega, praca na nim to cudo

    Pozdrawiam, Paweł

    PS. Nie ma klejów elastycznych, są odkształcalne klej dobieraj do podłoża, rodzaju i rozmiaru płytek, nie ma uniwersalnego

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodnisty Zobacz post
    Załącznik 247274Załącznik 247275Załącznik 247276

    Chyba się udało! Zdjęcia są jakie są bo łazienka nie za duża proszę mimo wszystko mnie pochwalić, bo w większości to wszystko moja praca! z drobną pomocą szwagra drobniuteńką
    Super, gratuluję -profesjonalna robota. Pozdrawiam

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzMag Zobacz post
    Wiem, że się będę powtarzał, ale doradzcie mi jaki klej pod ogrzewanie podłogowe wybrać? Dodam że na ściany dam Atlasa półelastycznego - bo już sprawdzałem i działa anie musze mieć elastycznego , ale nie wiem czy Atlas Plus jest warty na podłogę czy też lepiej coś innego wybrać?

    Pozdrawiam PrzMag
    Ja też będę się powtarzał, ale jak mam doradzić to dordzę EURO-MIX. Używałem i jestem zadowolony! U Ciebie może sprawdzić się ten klej http://www.euromix.com.pl/produkty/ex-1-03m-2/ poczytaj i sam oceń, ale moim zdaniem będzie dobry.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Poza tym co ważne są w przystępnej cenie.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał maggs1 Zobacz post
    Super, gratuluję -profesjonalna robota. Pozdrawiam
    Dziękuję bardzo

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wodnisty

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zalew83 Zobacz post
    C2 E S1, np Atlas Plus Mega, bądź Keraflex extra S1. Zazwyczaj pracuję na Plusie Mega, praca na nim to cudo

    Pozdrawiam, Paweł

    PS. Nie ma klejów elastycznych, są odkształcalne klej dobieraj do podłoża, rodzaju i rozmiaru płytek, nie ma uniwersalnego


    Są zaprawy plastyczne cechujące się dużą elastycznością
    Pozdrawiam

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wodnisty Zobacz post
    Są zaprawy plastyczne cechujące się dużą elastycznością
    Pozdrawiam
    Hmm, to tak normowo który to parametr? Widziałeś elastyczny klej cementowy? Na ogrzewanie podłogowe klej z min. odkształcalnością S1 (ugięcie od 2,5 do 5mm), zbyt duże naprężenia są na takiej podłodze, dodaj do tego jeszcze płytki wielkoformatowe i nieszczęście gotowe Tak samo wygodnym parametrem jest E - czyli wydłużony czas otwarty, a T - czyli ograniczony spływ na podłodze jest zbędny. Już dawno wyleczyłem się z czytania tego co producenci wypisują na opakowaniu, ważne parametry z norm. Nawet na kleju C1 potrafią napisać, że i na ogrzewanie podłogowe i trudne podłoża

  10. #90

    Domyślnie

    mam do położenia ponad 100m2 płytek na ogrzewanie podłogowe, połowa tej powierzchni to płytki 60x60 a połowa 60x30
    fugi bym nie chciał robić większej niż 3 mm
    użyć ceresit cm16 http://www.ceresit.pl/produkty/produ...-klejace/cm-16
    czy ceresit cm17 http://www.ceresit.pl/produkty/produ...-klejace/cm-17

    zastanawiam się też nad sopro no1 http://www.sopro.pl/products/tfp/fli...opro_no_1.html
    ceresit pisze że ich klej cm17 nadaje się do płytek o pow.1m2 więc może będzie lepszy od sopro ?
    Ostatnio edytowane przez papi240 ; 22-05-2014 o 10:53

  11. #91

    Domyślnie

    Na podstawie 15 lat w zawodzie glazurnika...mogę napisac że po wielu testach róznych klejów róznych firm zostałem na stałe przy Mapei.
    Budzetowe kleje kazdej firmy w oklicach 20 zł/25 kg to piasek...ale piasek piaskowi nierówny
    Atlas mimo gigantycznej promocji od lat produkuje dosyć słabe kleje.Dość topowy model Atlasa nie przeszedł testu wykonywanego przez europejskie centrum jakości,to samo model Atlasa do przyklejania styropianu fasadowego.Z moich doświadczeń wada szczególna jest urabialność..jest tragiczna.w porównaniu do mapei czy ceresita to jak zaprawa murarska.To samo tyczy fug,sa słabe pod kazdym względem.Trzymanie koloru,zabrudzenia,tragiczna urabialnośc/czas schnięcia/czas wygladzania


    Kleje elestyczne pod ogrzewania podłóg czy tarasy na zmienne warunki to marketing.Te kleje po prostu maja dodatek polimerów i nie tylko nie,,pracują,, ale sa po prostu bardzo zwartei mocne.wrecz nie do ruszenia. Równie dobrze mozna płytki połozyc na zwykła zaprawe cementową robiona na budowie i po 100 latach nie bedzie ich mozna skuc...pamiętam takie zlecenie skuwanie poniemieckiego sklepu miesnego..ceramika +zaprawa....masakra.Wiekszosc usterek tarasów czy trudnych podłozy to nie wina kleju ale błedy wykonawcze...jesli jakiś material ,, pracuje.. to wystarczy okladzinę połozyc tak żeby pracowała razem jako całość z tym podłozem..a tu już klej ma drugorzedne znaczenie.
    Jesli chodzi o własciwości robocze kleju czyli urabialność,tęzenie, czas pracy,wytrzymałość końcowa oraz tzw. przyjaznosc przy pracy to uwazam że najlepszym klejem jest mapei adesilex P9.
    Dodam że na mapei nie mam kopletnie reklamacjii od klientów ale być moze to nie wynika z kleju tylko z wykonastwa.
    Przy kladzeniu plytek wilekoforamtowych,tym bardziej na podloza poddawane zmiennym warunkom temperaturowym kolosalne i przewazające znaczenie ma nie klej ale wykonawca,dokladnosć i doswiadczenie spowoduje ze na przecietnym kleju latami bedzie wszystko w porzadku...natomiast partacz na najlepszym kleju polozy tak że będą spękania fugi,odspojenia płytek,nadłamena krawedzie. 80% wykonastwo /20 % klej
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 25-05-2014 o 22:47

  12. #92

    Domyślnie

    A czy ktoś z was używał może kleju KREISEL klejfix 2 ?? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej opinii na temat tego produktu. Najciekawsze jest to, że na stronie KREISELA nie ma słowa na temat tego kleju...

    W ogóle chciałbym poznać wasze zdanie na temat klei do płytek tej marki.

    Będę wdzięczny za opinie

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Troj31 ; 01-06-2014 o 22:18

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robex82

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja bym polecił kleje marki codex: http://www.codex-x.pl/nc/produkty/przeglad-produktow/. Najwyższa, niemiecka jakość ceniona przez wykonawców na całym świecie.

  14. #94

    Domyślnie

    witam
    możecie mi powiedzieć ci którzy kładli płytki na ceresit cm11 i cm 17 kilka lat temu
    czy coś się dzieje lub działo z płytkami czy wszystko jest ok
    osoba która będzie mi kładła płytki pracuje tylko na tych klejach i dlatego chciałbym się dowiedzieć czegoś o ich jakości itp
    płytki podłogowe będą miały wymiary 60x60 na ogrzewaniu podogowym

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Przy kladzeniu plytek wilekoforamtowych,tym bardziej na podloza poddawane zmiennym warunkom temperaturowym kolosalne i przewazające znaczenie ma nie klej ale wykonawca,dokladnosć i doswiadczenie spowoduje ze na przecietnym kleju latami bedzie wszystko w porzadku...natomiast partacz na najlepszym kleju polozy tak że będą spękania fugi,odspojenia płytek,nadłamena krawedzie. 80% wykonastwo /20 % klej
    Zgadzam się w dużej częsci, wiedza i umiejętności wykonawcy są podstawą, trzeba umieć również tą wiedzę wykorzystywać np. poprzez dobór parametrów kleju do zlecenia. Ale czy nie jest ignorancją twierdzenie, że wykonanie ma przewagę nad użytymi środkami? Najgorzej jak kierujemy się względem ceny robiąc pozorne oszczędności, np. na jakości kleju...

    Cytat Napisał jack77w Zobacz post
    płytki podłogowe będą miały wymiary 60x60 na ogrzewaniu podogowym
    Na ogrzewanie podłogowe klej klasy S1, CM17 spełnia te wymagania

  16. #96

    Domyślnie

    A jaki klej do garażu?
    Płytki gresowe 60x60cm, 10mm grubości. Garaż dla samochodów osobowych. Garaż 5 x 5 m

    Może być klej uelastyczniony, np. Ceresit CM11, czy konieczny jest w pełni elastyczny jak Adesilex P9?



  17. #97

    Domyślnie

    Witam.
    Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać jaki klej polecicie na elewację zewnętrzną. Muszę przykleić płytki klinkierowe 50x30 cm do styropianu 20cm z wklejoną siatką pancerną i zakołkowaną.
    Pozdrawiam.

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    Miałem pisać o MAPEI, ale widzę że Kasia242 napisała wszystko i z nawiązką

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak obecnie wygląda jakość Ceresit CM 17 ? Czy może Sopro FF450 , zwykły lub Premium jest bardziej godny uwagi ?

    Chodzi o położenie 130 m2 gresu 120x 30 cm pod ogrzewanie podłogowe.Dodatkowo jaki grzebień do tego kleju i takiego wymiaru płytki byście sugerowali ?

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Chciałbym podnieść temat wyboru kleju oraz sposobu kładzenia z powyższego posta.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony