dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 734 z 734
Pokaż wyniki od 14.661 do 14.678 z 14678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

"Są sposoby...
    Brak informacji...
    Tak tak ...
    Spisek... "

Znudziły Ci się wynalazki...
    Rozumiem.

Spisek? Czemu?
    Mało jest kumatych, co czytają ze zrozumieniem tekstu.
    Czytałeś wątek o reaktorze JĄDROWYM?

Spisku w nim nie ma.
    Nic mądrego też nie ma...

Adam M.
    jak jestem potrzebny to: adam@mechatronix.com.pl

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    W nowym domu to tylko ogrzewanie kablami z bojlerem elektrycznym no chyba że ktoś ma jakąś misję do spełnienia ...
    To może bufor i grzałki i masz bardziej uniwersalne i niezawodne rozwiązanie.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Garażowiec

Kod pocztowy
    00-000

Domyślnie

Nie o sposoby czy brak info tutaj chodzi tylko o koszta inwestycji-koszta eksploatacji....
    Ma ktoś , kto umie tak na kumato czytać tekst , jakiś sposób na pozyskanie energii elektrycznej w myśl założenia - koszta inwestycji-koszta eksploatacji.?
    Mam duże możliwości techniczne wykonania różnych rzeczy , może sprawdzimy jakieś rozwiązanie?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka

Domyślnie

Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wiesz...
    Powiadają, że kiepskiej baletnicy to i fartuszek w tańcu słabo działa...

Słoneczko to zupełnie darmowy dostawca energii dla całego świata.
    Daje tę energię i kasy nie żąda!
    Każda roślinka potrafi z niej korzystać a nawet odłożyć sobie jakiś zapasik na chude dni.
    Człowiek niby taki mądry - a nie potrafi.
    Sposoby są, tylko kto o nich myśli?
    Dla wielu łatwiej jest zapieprzać w korpo aby zapłacić fakturę za to co im jakiś licznik naliczy.

Adam M.
    Jest szansa, że w przeciągu roku do czterech powinno być już łatwiej przechowywać energię na potem za sprawą zbiornika buforowego Paradigma FLEXCA.
    - pojemność 2760-5460l
    - klasa energetyczna A (próżnia)
    - konstrukcja modułowa (waga 150/190kg)
    - praca do 3 bar
    - warstwowy
    - bez spawania
    - koszt... na razie opuśćmy zasłonę milczenia

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLEXCA.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	391562
    "Słońce nie wystawia rachunków"

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk

Domyślnie

GRUBĄ!
    Najlepiej z czarnego pluszu...

Paradigma to bardzo dobra technicznie firma.
    Jak myślicie? CZEMU tylu ludzi dobre bufory "tymi recami" robi?
    (Wcale gorsze od Paradigmowych nie wychodzą!)

Swoją drogą...
    Naczynie Dewara o pojemności 5460 literków.... No, no...

Adam M.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

Kod pocztowy
    23-407

Domyślnie

Cytat Napisał Bullineczka Zobacz post
    To może bufor i grzałki i masz bardziej uniwersalne i niezawodne rozwiązanie.
    Jak mam grzałki do bufora zakładać to po co mi ten bufor cała ta armatura związaną z systemem grzewczym...?
    A jest coś bardziej prostego i niezawodnego od ogrzewania kablami w podłodze...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika obecnie 2,5kWp inwerter solarny z UPS zasilającym oświetlenie,telewizję,wentylację, lodówkę, CWU...

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

Domyślnie

Podłogówka jest dobra jak w zimie nie występują duże mrozy.
    W Kanadzie wybrnęli w ten sposób, że na kondygnacji stawiają duży ciężki piec, by temperatury podłogi nie podnosić po wyżej"standardu". W innym wypadku trzeba dać dodatkowe kaloryfery. Te zaś kojarzą się z nowymi "upierliwościami" technicznymi.
    W moim domku wybrnąłem w ten sposób, że zrobiłem duży ciężki piec grzejący wodę użytkową. Mogę powiedzieć, że jest to bufor hybrydowy
    Podłogi zaś wykonałem w ten sposób że są ciepłe, nawet te z kafelkami, choć pod nimi nie ma podłogówki. Ciepłe w tym zrozumieniu, że gołą stopą nie odczuwa się przykrego zimna.
    Myślę że jest to rozwiązanie proste i niezawodne. Nie do przeskoczenia, bo nawet jak odetną prąd, to będzie chodzić w najlepsze. Piec spala poprawnie wiec obsługa z popiołem nie uciążliwa. No i rodzaj ciepła jaki te urządzenie emituje jest też nie do przeskoczenia.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Garażowiec

Kod pocztowy
    00-000

Domyślnie

O, popatrz nie wiedziałem , a jakie to duże mrozy muszą być , żeby podłogówka nie dała rady ogrzać domu?

Moderator FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

Domyślnie

Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    W Kanadzie wybrnęli w ten sposób, że na kondygnacji stawiają duży ciężki piec, by temperatury podłogi nie podnosić po wyżej"standardu". W innym wypadku trzeba dać dodatkowe kaloryfery. Te zaś kojarzą się z nowymi "upierliwościami" technicznymi.
    W moim domku wybrnąłem w ten sposób, że zrobiłem duży ciężki piec grzejący wodę użytkową. Mogę powiedzieć, że jest to bufor hybrydowy
    Podłogi zaś wykonałem w ten sposób że są ciepłe, nawet te z kafelkami, choć pod nimi nie ma podłogówki. Ciepłe w tym zrozumieniu, że gołą stopą nie odczuwa się przykrego zimna.
    Myślę że jest to rozwiązanie proste i niezawodne. Nie do przeskoczenia, bo nawet jak odetną prąd, to będzie chodzić w najlepsze. Piec spala poprawnie wiec obsługa z popiołem nie uciążliwa. No i rodzaj ciepła jaki te urządzenie emituje jest też nie do przeskoczenia.
    Wow, proszę o wyjaśnienie dlaczego?
    Tej zimy zdarzały się dni gdzie w nocy, u mnie na Wschodzie kraju temp. spadała poniżej -20oC, a w domu przy OP nie spadała po niżej 23.5oC.
    Jak spore mrozy musiałyby nastać by podłogówka nie dala rady? Zapomniałem dodać, że w domu na większości podłóg ma położoną deskę warstwową.
    DB Aridela II
    Powierzchnia grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2. Ogrzewana kubatura 709m3.
    OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW, DZ 2×100m, 100% OP, reku, OC, GGWC.
    05.01.15-18.01.16 na CO 2525kwh, 01.2016-01.2017 na CO, CWU (od lipca)- 2945kwh.

Bogusław_58

Domyślnie

Właśnie chodzi o tego typu spadki temperatury.
    Jak jest to tylko kilka dni, to nic się nie dzieje przy dobrym dociepleniu domu.
    Jednak jak dłużej to niestety jest odczuwalne. W dodatku nie tylko w nocy ale i w dzień może tak mrozić.

Domyślnie

Słowa rozumiem.
    Treści - nie!
    Możesz jaśniej?
    Jaka jest istotna różnica pomiędzy 273st a 293st?
    - dla mnie ze 20 stopni...
    Obie temperatury prawie pod trzysta st.

Adam M.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Garażowiec

Kod pocztowy
    00-000

Domyślnie

Właśnie chodzi o tego typu spadki temperatury.
    Jak jest to tylko kilka dni, to nic się nie dzieje przy dobrym dociepleniu domu.
    Jednak jak dłużej to niestety jest odczuwalne. W dodatku nie tylko w nocy ale i w dzień może tak mrozić.
    Bredzisz .

Bogusław_58

Domyślnie

Sieknąłeś Garaż wiochą zamiast technicznie.
    Przy niższych temperaturach wychodzą mostki termiczne.
    Sprawa podobna jak to jest w izolowanych ciepłych urządzeniach typu bufor czy piec. Im wyższa temperatura izolowanego urządzeniu tym większa strata a wtedy jest potrzeba zastosowania grubszego ocieplenia.
    Powinno być zrozumiałe ze jeśli jest na dworze 0*C i w domu jest temperatura satysfakcjonująca, to gdy spadnie na dworze bardziej, należy "podnieść" podłogówkę, bo będzie już w domu chłodniej.
    Wielu ludzi ma nietolerancję do zbyt ciepłej podłogi i dlatego zamiast podnosić jej temperaturę podczas mrozów korzystają z drugiego systemu grzewczego.

Domyślnie

Gadasz niejasno.
    Przepływ ciepła wymuszany jest różnicą temperatur.
    Nie ma różnicy temperatur = NIE MA CIEPŁA!!!
    Mostki termiczne albo są albo ich nie ma.
    Jak są - wychodzą zawsze przy różnicy temperatur.
    Realnie to... NIE MA zera !
    Jest 273stopnie. To nie jest mało!

Adam M.

Bogusław_58

Domyślnie

Nie ma zera, bo jest 273 stopnie. No i można wtedy chodzić w podkoszulce
    Nie ma zera i pewnie niema Ciebie i bufora.
    Takie teorie też są w obiegu

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

Kod pocztowy
    23-407

Domyślnie

Sieknąłeś Garaż wiochą zamiast technicznie.
    Przy niższych temperaturach wychodzą mostki termiczne.
    Sprawa podobna jak to jest w izolowanych ciepłych urządzeniach typu bufor czy piec. Im wyższa temperatura izolowanego urządzeniu tym większa strata a wtedy jest potrzeba zastosowania grubszego ocieplenia.
    Powinno być zrozumiałe ze jeśli jest na dworze 0*C i w domu jest temperatura satysfakcjonująca, to gdy spadnie na dworze bardziej, należy "podnieść" podłogówkę, bo będzie już w domu chłodniej.
    Wielu ludzi ma nietolerancję do zbyt ciepłej podłogi i dlatego zamiast podnosić jej temperaturę podczas mrozów korzystają z drugiego systemu grzewczego.
    Nie wiem czy zauważyłeś że obecnie domy są izolowane, mają znacznie lepsze okna itd itp...
    Podłogi w takich domach są chłodniejsze w zimie kiedy działa ogrzewanie niż w lecie podczas upałów....
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika obecnie 2,5kWp inwerter solarny z UPS zasilającym oświetlenie,telewizję,wentylację, lodówkę, CWU...

Bogusław_58

Domyślnie

Zauważyłem jasiek71, że są dobrze ocieplone.
    Sam też mam taki, z tym że na podłogach osiągam efekt odwrotny, czyli w zimie są cieplejsze niż poza sezonem grzewczym.
    Cud ?
    W zimie utrzymuję średnio 23*C a podłogi wykonałem w małej bezwładności termicznej i się dobrze nagrzewają. Nie ma pod nimi rurek. Czasami nawet pytają czy mam podłogówkę w łazience Oczywiście nie dotyczy upałów jak przyjdą.

Bogusław_58

Domyślnie

15 cm styropianu a na nim wylewka betonowa. No i jak się na tej wylewce stoi gołą stopą to jest uczucie zimna.
    Przychodzi "niekumaty i leje wylewkę a na nią kładzie styropian. Jak się na czymś takim stoi, to w stopy jest ciepło. Nawet gdy położy się kafelki.
    Jedyna wada, to nie trwałość takiej podłogi.
    Te myślenie "niekumatego" było dla mnie inspiracją Wylewkę i styropian zastąpiłem keramzytem. Najpierw wysypałem warstwę keramzytu i go ubiłem a na to poszła warstwa keramzytu związana cementem(betonem). To tak w skrócie.

Strona 734 z 734

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia