dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 142 z 902
Pokaż wyniki od 2.821 do 2.840 z 18028
  1. #2821

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się nad buforkiem o średnicy ok 1,2 m i wysokości jakieś 2,2m to będzie prawie 2500L. Czy taka średnica może generować jakieś większe problemy w porównaniu do buforów o mniejszej średnicy. Czy może lepiej lepiej by było mała średnica i większa wysokość. Bufor będzie pracował z podłogówką i z piecem na paliwo stałe myślę że zastosowanie dużego buforka pozwoli na zmagazynowanie ciepła na kilka dni oraz pozwoli na zastosowanie pieca bez podajnika po prostu bufor łyknie co mu piec da. W buforku planuję 3 grzały elektryczne (trzy fazy), wężownicę do CWU, wężownicę do solara (stożek), wężownicę do PC (stożek) będzie wpięta bezpośrednio do PC i będzie pracować w roli skraplacza z R407C, oczywiście odpowiednio wyprofilowane wloty i wyloty do podłączenia pieca wszystko będzie pracować w układzie otwartym. Bufor planuję wykonać z blachy 4mm.
    Co myślicie o takiej konstrukcji?
    Bufor ma między innymi zadanie sprzęgnięcia ze sobą kilku źródeł ciepła z pieca na paliwo stałe, energia z grzałek elektrycznych, pompa ciepła, może kiedyś solarek w co wątpię. Chcę mieć też możliwość grzania podłogówki bezpośrednio z PC bez pośrednictwa bufora ale to już kwestia połączeń. Zdarzają się zaniki prądu (czasami nawet długie) bufor chcę też zbudować z myślą uniezależnienia się od dostaw prądu planuję spore akumulatory i przetwornicę do zasilania niezbędnych pomp obiegowych w przypadku braku prądu.
    Ostatnio edytowane przez danielsq ; 12-09-2010 o 20:27

  2. #2822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    mam ten sam problem z tym prądem wymyśliłem sobie podobne rozwiązanie z aku. założę chyba te pompy

    http://allegro.pl/pompa-wilo-stratos...211612841.html

    pobór prądu mniejszy to i aku mniejsze tylko czy one faktycznie te 3W biorą

  3. #2823
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    najbardziej banalny problem to jak takie monstrum przenieść przez drzwi które maksymalnie to tylko 100cm, a wliczając futrynę która zawęża światło do 90cm to większość z nas robi maksymalnie 80cm żeby zostawić sobie trochę luzu i nie szarpać się z 200kg ciężarem
    He he dokładnie, a co zrobić jak ja mam rurę 80-tke i waży 500 kg? Aż osiwiałem od myślenia jak toto wciągnąć do środka. Trzeba się będzie nieźle napocić - dodam, że ma wysokości 3m a pomieszczenie prosto ze drzwi ma 2 m.....

  4. #2824
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Brłem udział przy transportowaniu tego typu beczek i zbiorników do różnych pomieszczeń.Urzywaliśmy do tego ręcznych wózków do palet,czasami dwóch na raz..Gruby mocny zbiornik,szkoda tylko że 500 kg stali może zgromadzić tylko tyle ciepła, co 50 kg wody o tej samej temperaturze.

  5. #2825
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    gruby bo ścianka ok 1cm, heh, ale innego w pobliżu nie znalazłem, więc musi taki być... Jak będę robił już go to porobię zdjęcia i też się pochwalę

  6. #2826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Proponowane wymiary są bardzo dobre, ale...
    Jak to tam wnieść?
    Czekać ze stropem i zatrudnić jaki dźwig?
    Robić na gotowo w docelowym pomieszczeniu?
    Rozwalić wejście?

    To trochę komplikuje problem...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #2827
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    no tak, he he
    Strop już jest więc odpada , na gotowo też trzeba najpierw to wtaszczyć a i tak nie ma miejsca by go tam kleić. Pocieszające, że wysokość to 3,43m i teraz trzeba główkować jak toto wcisnąć

  8. #2828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Usiąść na nim!
    Spłaszczy się - to wejdzie!
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #2829

    Domyślnie

    Miałem podobny problem
    Bufor miał wysokości 2,5 pomieszczenie 2,7 a na wprost drzwi ściana w odległości 1,5 metra !!
    i dało radę w dwie osoby a bufor ważył 500 kg. Podobnie jak u kolegi ścianka 1 cm.
    Wszystko da radę tylko trzeba trochę pokombinować .
    Pozdrawiam i życzę powodzenia

  10. #2830

    Domyślnie

    No więc sprawa transportu w moim przypadku jest bajecznie prosta, kotłownia jest na poziomie parteru i na dodatek stanowi jedno pomieszczenie z garażem więc bufor po prostu przyjedzie pewnie na jakiejś przyczepie. A co do wymiarów nic nie stoi na przeszkodzie aby nieco jeszcze zwiększyć jego średnicę jeżeli miałoby to podnieść w jakikolwiek sposób poziom komfortu obsługi systemu CO

  11. #2831
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał pioos Zobacz post
    Miałem podobny problem
    Bufor miał wysokości 2,5 pomieszczenie 2,7 a na wprost drzwi ściana w odległości 1,5 metra !!
    i dało radę w dwie osoby a bufor ważył 500 kg. Podobnie jak u kolegi ścianka 1 cm.
    Wszystko da radę tylko trzeba trochę pokombinować .
    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Możesz zdradzić trochę szczegółów?

    Ja u siebie planuję wsunąć go w drzwi, a na ścianie nad drzwiami umieścić zblocze i planuję przyspawać uszy do zbiornika na górze i na dole. poprzez system linek i wielokrążków ma być zaczepiony od góry, a wyciągnik zamocowany do dolnego ucha. Sciągając powinien się podnosić się zbiornik górą i wtedy napychać go dołem do środka pomieszczenia..... tak myślę na razie teoretycznie ale rzeczywistość pewnie będzie inna

  12. #2832

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko do znawców tematu czy taki zbiorniczek http://allegro.pl/naczynie-przepnowe...212942786.html nada się na buforek mieszkam niedaleko tego składu . Dzisiaj ogladałem ten zbiornik osobiście wsadziliśmy go na wagę około130 kg pokazało trochę mało wydaje mi się dlatego proszę Was o fachowe słowo na ten temat czekam na odzew z niecierpliwościa pozdrawiam Sławek

  13. #2833
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z wagi widać, że to cieniutkie (ścianka).
    Ale obłe....
    Piszą, ze wytrzymuje sporo...
    Ale...
    Jak rozetniesz i powkładasz co potrzeba to będzie słabszy.
    Do domu jednorodzinnego i w układzie otwartym - dobry.
    Po przeróbkach w zamkniętym, ciśnieniowym, bym go nie stawiał.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #2834

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk Zobacz post
    Możesz zdradzić trochę szczegółów?

    Ja u siebie planuję wsunąć go w drzwi, a na ścianie nad drzwiami umieścić zblocze i planuję przyspawać uszy do zbiornika na górze i na dole. poprzez system linek i wielokrążków ma być zaczepiony od góry, a wyciągnik zamocowany do dolnego ucha. Sciągając powinien się podnosić się zbiornik górą i wtedy napychać go dołem do środka pomieszczenia..... tak myślę na razie teoretycznie ale rzeczywistość pewnie będzie inna
    Ja też musiałem dorobić uchwyty do przykręcenia na suficie aby wciągać go do środka
    Ogólnie przydają się jak najszersze pasy aby opasać zbiornik

  15. #2835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat976 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanko do znawców tematu czy taki zbiorniczek http://allegro.pl/naczynie-przepnowe...212942786.html nada się na buforek mieszkam niedaleko tego składu . Dzisiaj ogladałem ten zbiornik osobiście wsadziliśmy go na wagę około130 kg pokazało trochę mało wydaje mi się dlatego proszę Was o fachowe słowo na ten temat czekam na odzew z niecierpliwościa pozdrawiam Sławek
    Witam
    wczoraj właśnie nabyłem taki zbiorniczek tylko ze o pojemności 1600 l mój ważył 270 kg po przecięciu to blacha ma 5mm na ściankach ,wewnątrz zdrowizna bo jest oddzielony od wody gumowym workiem jak dla mnie rewelacja jak na układ otwarty no i ta cena 5 stówek ,jak gwiazdka w maju

  16. #2836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    koledzy pytanko czym zrobić otwór (w domowych warunkach) pod mufkę 1" oglądałem wiertło choinkowe i zastanawiam się czy da rade blacha 5mm HELP

  17. #2837

    Domyślnie

    dobrą spawarką wypalisz

  18. #2838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    edde dzieki za odpowiedz
    jeszcze jedno pytanko obcientom dennice lepiej przyspawać TIG-iem czy MMA ,mam do dyspozycji te dwie matody ???

  19. #2839

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy,
    potrzebuję Waszej porady dotyczącej odpowiedniego wykorzystania zbiornika, którego szczęśliwym właścicielem jestem od wczoraj.
    Zbiornik 750l, fi 750mm, wysokość zbiornika bez nóżek ok. 1850mm.
    W zbiorniku został zamontowany wymiennik ciepła JAD - nie jestem pewien jego oznaczenia, ale wg opisu producenta tych wymienników, najprawdopodobniej będzie to JAD 3/18, posiadający 2,1m2 powierzchni wymiany. Z wymiennika został usunięty płaszcz, więc rurki mają bezpośredni kontakt z wodą znajdującą się w zbiorniku. Wymiennik został zamontowany w osi pionowej, jego długość to 1500mm, średnica ok 100mm, "dotyka" górnej dennicy, drugi koniec wisi nad dolną dennicą w odległości ok 30cm.
    Poniżej znajduje się tabelka z charakterystyką cieplną wymiennika.

    [IMG][/IMG]
    Oprócz wymiennika w zbiorniku zamontowany został piec elektrodowy o mocy 3-18kW.

    W związku z tym, że nie wiem jak najlepiej wykorzystać ten zestaw, proszę Was o poradę jak to zrobić.
    Mam trzy propozycje:
    - z uwagi na to, że wymiennik usytuowany jest pionowo od góry do dołu bufora, nie nadaje się chyba do zasilania bufora - wyciąć i wstawić odpowiednią wężownicę połączoną z kominkiem lub solarem
    - nie wycinać, zostawić do CWU
    - nie wycinać, zostawić do CWU i wcisnąć wężownicę obok wymiennika - mało miejsca, ok 30cm

    Liczę na Wasze wypowiedzi w tej sprawie i sugestie jak można rozwiązać to w inny, lepszy sposób.

    Aha, nie napisałem jeszcze najważniejszego, że bufor będzie ładowany głównie piecem elektrodowym (II taryfa) a zasilać podłogówkę.

    [IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

  20. #2840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że słabo to zadziała...
    JADy potrzebują przepływu a tu w buforku woda praktycznie stoi.
    Pół JADa we wrzątku a połowa w zimnym.
    Nie da się zastosować danych fabrycznych.
    Puścić wszystko w układzie otwartym. Podłogówkę, kominek i co tam jest.
    Do solarka wsadzić wężownicę.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 142 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony