dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 902
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 18028
  1. #2861

    Domyślnie

    Hymmm - dosc ciekawe i oryginalne rozwiazanie to pudelko.
    Widze tu taka zalete, ze jak nawali grzala to nie trzeba spuszczac 1000l aby ja wymienic ale zakrecic 2 zaworki i spuscic wode jedynie z tego pudelka.
    A jak to podlaczyc? - tak jak zwykly kociol? Grawitacja wystarczy jesli to pudelko bedzie stalo obok zbiornika?

    A co z pozostalymi moimi pytaniami - nie wierze ze nikt nie ma zadnych uwag, sugestii,
    choc potrafie zrozumiec brak checi
    Pozdrawiam
    Paweł

    Buduję 3-5 litrowy

  2. #2862

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonar Zobacz post
    ........

    Bogusław,
    fajne masz złomowisko na którym znajdujesz jakby na zamówienie "eksponaty" potrzebne do aktualnie omawianego wątku. W mojej okolicy jest tylko jedno złomowisko z prawdziwego zdarzenia, ale tam nie można nic kupić a jedynie popatrzeć przez siatkę.
    to fakt, dziś przejeżdżając przez Augustów zahaczyłem o jedno z miejsc Bogusława i do domu przywiozłem bojler nieocynkowany 120l na naczynie wzbiorcze za całe cztery dychy

  3. #2863
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W dużym piecu będziesz krócej palił,bo więcej włożysz na raz.Sprawność dłuższego palenia jest wyższa,ponieważ wszystko będziejuż ciepłe przy następnych podkładaniach.Wadą mniejszego pieca jest, że dłużej trzeba zajmować się paleniem,ale przy kominku może to być zalata.
    Firma Tuli kivi produkuje ciężkie piece(średnio 1.5 t) i palenisko jest tam bardzo małe, a to tylko po to, by na pełne nagrzanie masy podłożyć 3 razy.Mniejsz ilośc spalin lepiej przepalonych dobrze przechodzi przez komin.

  4. #2864
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Widziałem ten bojler, ale pomyślałem że może Edde będzie tędy przejeżdżał...

    Pisałem,że można wykorzystać zbiorniki od powietrza od ciężarówek. Walnąłem się,chodzi o zbiorniki gazowe z samochodów.

  5. #2865
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał pga Zobacz post
    Hymmm - dosc ciekawe i oryginalne rozwiazanie to pudelko.
    A jak to podlaczyc? - tak jak zwykly kociol?
    Tak ,to pudełko jest piecem(kotłem) elektrycznym i można podłączyć je jak zwykły piec(kocioł) lub inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 22-09-2010 o 21:38

  6. #2866

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Rura przelewowa powinna być prowadzona z góry tego naczynia.
    Z poziomu najwyższego stanu płynu (wygodnie - poziomo).
    Jeżeli będzie poprowadzona w dół do jakiegoś spustu - to automatycznie TO NACZYNIE stoi NA POZIOMIE JEJ WYLOTU!!!!
    Po to, żeby to naczynie było najwyższym punktem instalacji trzeba w zbiornik wkręcić trójnik. Z trójnika poprowadzić gdzieś w dół tę rurę do odpływu a w górę trójnika wkręcić odpowietrznik pełniący rolę ZAPOWIETRZNIKA.
    Co ma polecieć to poleci rurą (zamykając odpowietrznik).
    Potem, jak już wyleci ile trzeba, to ta rura zostanie zapowietrzona przez niego.
    Spłynie jedynie jej zawartość a nie CAŁY PRAWIE ZŁAD!!!
    To "stary numer" w takiej instalacji.

    Coś jak spuszczanie wężykiem paliwa z baku.
    Taka U-rurka wygięta w górę....

    Jak tego zapowietrznika tam nie ma to są całkiem fajne efekty!
    Najpierw wylatuje bardzo wiele wody (prawie cała) a potem tą rurą układ robi "wdech".
    I zaczynamy od nowa....

    Adam M.
    nawiązując do powyższej wypowiedzi Adama mam pytanie: czy naczynie wg załączonego rysunku będzie poprawnym w wykonaniu, podłączeniu i działaniu?


    czy może poprawniejsze jest wykonanie tego szczegółu tak jak tu:

    Ostatnio edytowane przez edde ; 22-09-2010 o 21:46

  7. #2867
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Robią z tych zbiorników różne wynalazki i sobie chwalą.Ja myślałem o wykorzystaniu tych zbiorników jako wężownicy a zastosować chcę jako zbiornik wody użytkowej.Powiedz Mpoplaw w jakich warunkach rdzewieją.
    Tak na prawdę, to chcę wykorzystać ten zbiornik jako dennicę.Mam rurę o podobnuch wymiarach i i zbiornik przecięty na pół daje dwie piękne dennice grube na 5 mm.Bojler ten byłby stojący (ok 2m) i wyposażony ma być w wężownicę w dolnej części.Srednica wewnętrzna tego wynalazku ma mieć 30 cm.Ten bojler ma grzać wodę użytkową ale może również ładować duży bufor.
    Nie sprawdzałem symbolu stali na tym zbiorniku gazowym a wykorzystałem tylko dobrą opinię o nim.Powiedz czy w warunkach ,któe opisuję się sprawdzi.

  8. #2868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Z tym rdzewieniem....
    Zład w CO jest odkamieniony i odgazowany.
    Wystarczy go podgrzać i taki się robi sam.
    Ten kamień z wody tworzy na ściankach baniaka całkiem fajną i cienką warstewkę izolującą.
    Tam nic nie ma ochoty korodować.
    Bywa, że robią się ogniwa, jak napchamy kupę różnych metali.
    Wtedy, przy grubych ściankach, trwa całe lata zanim coś padnie.

    Inaczej jest z CWU.
    Tu zawsze jest sporo powietrza (tlenu) i kamienia.
    Bojlery lecą po kilku latach. Nierdzewka broni się nieźle, ale jest droga.
    Zastosowanie wężownicy miedzianej w dużym baniaku rozwiązuje te problemy.
    Na miedzi kamień jakoś tak nie chce się osadzać.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #2869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ten cud techniki....

    Adam M,
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #2870
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Wężownica Adam będzie ze stali(grawitacyjna) a całość ma być wypełniona wodą użytkową.Pasują mi te dennice z przeciętego zbiornika ,ale jeśli nie jest "trafione"(skład stali),to zrobię inaczej.Urzytkuję w domu bojler stalowy do grzania bezpośredniego i wisi już 12 lat.Muszę się więc śpieszyć z wykonaniem nowego.Poza tym ma to być prototyp do grzania wody użytkowej przez piec ceglany.Główny więc bufor będzie z ognia i gorących cegieł dobrze zaizolowanych a woda użytkowa ma się zagrzewać od wężownicy w tym zbiorniku,która będzie połączona z wężownicą (kaloryferem) w piecu.

  11. #2871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Zainteresuj się czy w okolicy ktoś nie cynkuje. Robią to w wielu miejscach.
    Nawet konstrukcje stalowe cynkują.
    Zrobić co trzeba i dać do piaskowania/cynkowania i będzie trwałe na tyle na ile się da.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #2872
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W moim regionie jako chyba ostatnim w kraju, używa się bojlerów do grzania wody z płyty kuchennej.Te ocynkowane też nie mają najleps.zej opinii.Doczytałem w starych źródłcach,że ocynk dobry jest do 60*C,ponieważ po wyżej wytaca się wapń z wody i zaczyna wyżerać.W zbiorniku będzie do 6at od hydroforu, a wężownice mają chodzić na grawitacji + naczynie wzbiorcze.Przy tej wodzie co tu mamy blachy 4mm wytrzymują15 - 20 lat.Łatwiej byłoby mi kupic gotowy czy zamówić u Ciebie, jak się kiedyś umawialiśmy, ale jest to prototyp i nie wiem na ile się, to sprawdzi.

  13. #2873

    Domyślnie

    http://allegro.pl/zbiornik-akumulacy...229170632.html

    co myslicie o tym buforze ? cena chyba bardzo okazała, nie??

  14. #2874
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak za goły baniak pusty od środka to cena taka se ,,,

  15. #2875

    Post

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    http://allegro.pl/zbiornik-akumulacy...229170632.html

    co myslicie o tym buforze ? cena chyba bardzo okazała, nie??

    Od ceny odlicz kilkanaście procent, które zwróci Ci US (jeżeli budujesz się)


    Dodzwoniłem się do producenta kotła elektrodowego, ale niczego ciekawego nie dowiedziałem się poza tym, że ich kocioł sprawi iż koszty ogrzewania będą niższe o 20% w porównaniu z gazem. I to w zwykłej taryfie!!!
    Ostatnio edytowane przez sonar ; 23-09-2010 o 20:09

  16. #2876
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dzięki Mpoplaw.Przyjrzę się jeszcze tym zbiornikom za nim się zdecyduję.

  17. #2877

    Domyślnie

    może mi ktoś podpowie jaka wkładka termostatyczna laddomatu będzie lepsza: 72 czy 78st (kocioł 30kW, bufory poj. ~1700l)?
    czym będzie sie różniła praca tych wkładek w praktyce, tzn co można osiągnąć a co stracić przy zastosowaniu jednej a nie drugiej?

  18. #2878

    Domyślnie

    Witam wszystkich buforowców.
    Oto moje zmagania z wężownicą solarną "by Adam".
    Forum to jest kopalnią wiedzy i pomysłów za co Wam wszystkim BARDZO DZIĘKUJĘ. Pozwolę sobie wkleić zdjęcia mojej wężownicy pod Waszą krytykę.








    Jeszcze tylko króciec powrotu i przejścia przez dennice. Jeżeli będą zainteresowani to wkleję zdjęcia z przebiegu dalszych prac.

    Pozdrawiam

  19. #2879
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    pięknie to wygląda Kolego fachowa robota
    czekam na dalsze fotki

  20. #2880

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Uruchomiłem już bufor i podłogówkę.
    Mam pytanko z innej beczki. Sterownik pogodowy Ceta 106. Jak często u was pracuje zawór z siłownikiem ??
    Bo mi nie może utrzymać zadanej temperatury. Jeśli ustawię 20 stopni to sterownik ustala sobie temp zasilania powiedzmy na 30 i miarę jest ok. Zawór mieszający trzyma temp zadaną z lekkimi wahnięciami może o 2 st.
    natomiast jeśli ustawię żeby w pomieszczeniu było 23 i więcej to sterownik ustala sobie jakieś powiedzmy 40 parę ale już waha się od 30 do 50 st. i tak w kółko.
    Jeszcze jedno pytanko czy czujnik temp. może być podłączony kablami odwrotnie ??

    ??

Strona 144 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony