dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 245 z 902
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.900 z 18028
  1. #4881

    Domyślnie

    No ja na razie ociepliłem tylko pustką powietrzną (ok 3 cm.) owinąłem folią bąbelkową z aluminium i badam.
    Na razie całkiem nieźle. Na to pójdzie wełna co najmniej 15 cm (taka mi została - w płytach) na to znowu folia ale bez aluminium i obudowa z OSB.
    Niestety nie mam jeszcze termometrów, ale rozpalone wczoraj rano, w piecu wygasło około 14 tej dodatkowo uruchomiona podłogówka na jakieś dwie trzy godziny. Bufor nabity cały średnio na 60'C. Wieczorem gorąca kąpiel, rano uruchomiłem podłogówkę i jeszcze letnia woda z kranu leci. Myślę że będzie dobrze tylko jeszcze kilka poprawek po hydraulikach mi zostało

  2. #4882

    Domyślnie

    A ja obudowałem swoje baniaki w ośmiokątne rusztowanie, żeby było mniej więcej jednakowa ilość ocieplenia w koło. Wyszło mi średnio 11cm + rigips.
    Jak będzie mało to nakleję na płyty styropian ale nie sądzę by trzeba było. Przy samym obudowaniu rigipsem i pustej przestrzeni w środku już zaczęło działać inaczej.
    Kupiłem 12 worków perlitu Epa-180 za 400PLN i obsypuję. Idzie wolno bo pyli niemiłosiernie! Nie wyobrażam sobie obsypywania drobniejszą frakcją - chyba łyżeczką od herbaty Obciąłem 5 litrowy pojemnik z wody do spryskiwaczy i tak sypię.
    Załączam fotki. Nie są najlepszej jakości (światło w kotłowni + telefon)
    Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie070.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	82100
    PS
    Dno (denka) owinąłem wełną w folii aluminiowej (5cm) i wywinąłem na boki.
    Upchałem styropian między deski a korpus baniaka i opiankowałem.
    Tak zrobiłem dno konstrukcji do obsypywania. Zabawy trochę z tym było.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie077.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	82107   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie066.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	82101   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie074.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	82103   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie076.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	82104  
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 30-10-2011 o 08:46
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  3. #4883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie


    Nie masz odkurzacza?
    W byle markecie były do odkurzaczy sprzedawane takie "prawie pistolety do malowania" pędzone odkurzaczem.
    Obejrzałbyś to sobie gdzieś...
    Potrzebujesz czegoś podobnego do pistoletu do piaskowania pożenionego z tym "prawie pistoletem do malowania".
    Inaczej - inżektora...
    Rurkę igielitową wsadzasz do wora z perlitem, załączasz odkurzacz i przez jaka dziurę napychasz tę przestrzeń szybko i bez dokonywania cudów.
    "Przyrząd" zrobisz w 15 minut z tego co po kątach w garażu zwykle leży...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4884

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    Nie masz odkurzacza? ...
    Niestety ostatni odkurzacz warsztatowy trafił szlag w wakacje (pamiętał jeszcze czasy prl-u ...) i ostatecznie poleciał do śmieci.
    Będę musiał się męczyć. Ale dzięki za podpowiedź.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  5. #4885

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Przyrząd" zrobisz w 15 minut z tego co po kątach w garażu zwykle leży...
    Adam: albo na prawdę jesteś z MacGywerem spokrewniony, albo masz inny garaż niż ja. U mnie w garażu "po kątach" to bym wynalazł jedynie: łopatę do śniegu, konewkę, rower, pół kompletu kołpaków i ze 3 pająki rozmiaru małej dłoni Z tego wszystkiego może rower by się nadał, ale żal rozbierać

    A tak bardziej poważnie: kiedyś opisywałeś, że podobne rozwiązanie da się być może zrealizować w stosunku do granulowanego styropianu. Jesteś w stanie to ciut dokładniej opisać? Np. w jakie średnice rur (głównej i inżektorowej) celować? I czy worek z granulatem nie powinien być z grubsza "powietrznie szczelny"? Mam do zasypania szacht ze wszystkiemi instalacjami i trochę boję się perlitu a raczej jego ciężaru nasypowego (podobnie jak granulatu PUR od pigeona), bo większość instalacji z plastiku zrobiona. Za to (re)granulat styropianu (jak go sobie "zgranuluję") mógłbym mieć prawie za darmo...

    PS. Taki typowo "garażowy" syf ja trzymam w piwnicy

  6. #4886

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem malować, jutro wkleję zdjęcia
    Wbrew pozorom taki buforek do masa roboty.

  7. #4887

    Domyślnie

    Wszystkich zdjęć niestety nie jeszcze nie mam. To są z samego początku prac:
    moja dennica blacha 8mmKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0272.JPG
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	82518

    buforek 480litrów blacha 6mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0273.JPG
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	82519

    wspawany świniaczek do środka, jednak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0274.JPG
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	82520

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0275.JPG
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	82521Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0276.JPG
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	82522

    Oczywiście stożek z miedzi wg pomysłu samego Mistrza oraz grzałki 3x1,5kw oraz 3x2kw.
    Do bojlera zakupiłem nawet w dobrej cenie rurę z nierdzewki 10m. Niestety nie udało mi się jej zamontować i założyłem od samego dołu do dołu bojlera 10metrów miedzi. Rura stalowa to może i fajny sposób na łączenie ze sobą elementów ale na zewnątrz. Walczyłem z nią dobre pół dnia, niestety z wynikiem negatywnym. Osoby, które nie miały z nią do czynienia przestrzegam.
    Zakupiłem sobie zestaw do lutowania propan-tlen ze niewielkie pieniądze i gorąco polecam osobom, które będę same wykonywały przede wszystkim stożek taki zestaw. Zdecydowanie ułatwia pracę przy lutowaniu.

    W najbliższym czasie wkleję zdjęcia już postawionego w kotłowni

    Potrzebuję rady do pomiaru temperatur. Zastanawiam się, że najlepiej byłoby elektronicznie chyba, ze względu na brak wspawanych czujek. Chyba, że przylgowe.
    Pomóżcie

  8. #4888
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał marko222 Zobacz post
    buforek 480litrów blacha 6mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_0273.JPG
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	82519
    Dobry pomysł na ograniczenie kosztów kołnierza - zrobienie go z kawałków.

    Cytat Napisał marko222 Zobacz post
    Potrzebuję rady do pomiaru temperatur. Zastanawiam się, że najlepiej byłoby elektronicznie chyba, ze względu na brak wspawanych czujek. Chyba, że przylgowe.
    Pomóżcie
    Wspawaj mufki (stalowe do spawania) w to wkręcasz rurkę dla kapilary:
    http://allegro.pl/kapilara-oslona-cz...898801012.html
    włożysz do tego wszystko co mierzy temperaturę - później możesz zdecydować co Ci odpowiada lub po jakimś czasie zmienić zdanie i włożyć coś innego.
    Ja mam takie coś szt. 7 100mm

  9. #4889

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz
    Dobry pomysł na ograniczenie kosztów kołnierza - zrobienie go z kawałków.
    Można też kołnierz wyciąć jako jedno koło z drugim deklem.

  10. #4890

    Domyślnie

    Muszę się zastanowić z tymi mufkami do termometrów. Trochę nastawiłem się na przylgowe, może niepotrzebnie. Teraz będę miał już problem wyciąć bo mam go już skręconego i pomalowanego. A więc raczej tylko pozostają przylgowe, aby nie przedziurawić wężownicy do bojlera.
    Chyba muszę się przespać z tematem, bo przy tych termometrach i ogólnie przy sterowaniu całego ogrzewania (regulatory pokojowe, pompy itd) to chyba "wjechałem do pit stopu i nie mogę wyjechać"



    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Można też kołnierz wyciąć jako jedno koło z drugim deklem.
    Chyba ktoś na początku tematu, chyba Adam M. podawał ten sposób o którym bajcik piszesz, ale moja ograniczona wyobraźnia nie podołała temu i do tej pory się zastanawiam o co w tym pomyśle chodziło

  11. #4891

    Domyślnie

    jeślii masz tylko możliwosć to wspawaj mufki na kapilary, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję, mam termoemtry "analogowe" tarczowe z metrową kapilara przylgową, ale to syf, niedokładny, nie polecam, będę miał też pomiar elektroniczny ośmiopunktowy ale też przylgowy, nie ma to jak kapilara wewnątrz zbiornika, ale już raczej nie dla mnie nie w tym życiu buforów

  12. #4892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ansu
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    ja tu się wziąłem
    Posty
    172

    Domyślnie

    Kołnierz można skręcić z płaskownika na giętarce. Robiłem takie coś u gościa który produkuje bramy.
    Trafiło do nie nieużywane naczynie wzbiorcze reflex N 800, 6 bar. Czy można by z tego zrobić bufor , w sumie cienka ścianka?

  13. #4893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szaryb
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    LU Miasto czerwonych świateł
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansu Zobacz post
    Trafiło do nie nieużywane naczynie wzbiorcze reflex N 800, 6 bar. Czy można by z tego zrobić bufor , w sumie cienka ścianka?
    740 x 1996 / 600L / 103kg ... cena: 4 141,94 zł (?) - może lepiej sprzedać ? i kupić sobie coś "normalnego" , no, tak z 1000-2000 L. (mnie wyszły 1000 zeta blachy (rura + blacha na dekiel) z transportem, robocizny nie ma bo dopiero będzie się robił (ojciec spawacz).

  14. #4894

    Domyślnie

    co myslicie o kwadratowym zbiorniku z blachy 4 mm o wymiarach 110 cm x 110 cm x 220 cm ?

    mogę taki zdobyć za 500 zł

    tylko prosiłbym Was o radę czy będzie się nadawał na bufor

  15. #4895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    O prostopadłościanach już było w tym wątku. Poszukaj i poczytaj.
    Ogólnie - za dużo zachodu i przeróbek (trzeba dawać stężenia) komplikujących cały układ.

  16. #4896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To 2,6 tony za te 500zł....
    Jak parterówka, to może bym się zastanowił...
    Jak piętrowy, to bym się zastanowił BARDZO MOCNO!!!
    Kupa z tym problemów, bo nie ciśnienie, ale parcie tu sprawę komplikuje.
    Ale, jak jesteś biegłym spawaczem, masz czas i dużo cierpliwości, lubisz bardzo trudne wyzwania...
    -Czemu nie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #4897

    Domyślnie

    W takim razie dobrze że tych analogowych z kapilarą przylgową nie kupiłem, dzięki za info.

    Mam pytanko, czy do ciepłej wody użytkowej, na zasilaniu potrzebuję naczynko przeponowe?
    Bardzo mnie to zastanawia, ponieważ ja zasilanie mam z hydroforu z "poduszką powietrzną". Zasilanie mam bezpośrednio bez żadnych zaworów.
    Nie wiem czy dobrze rozumie, ale gdy nastąpi rozszerzenie wody w moim świniaczku 115l, to powinno nadmiar cofnąć do hydrofora?
    A czy nie będzie sytuacji takiej, że w przypadku braku zaworu zwrotnego na zasilaniu bojlera będzie mi wysysało ciepłą wodę?

  18. #4898

    Domyślnie

    hmm, chyba jednak odpuszczę sobie

    w takim razie szukam rury na bufor

    gdzie można zamówić takie rury?

    macie jakieś sprawdzone kontakty?

  19. #4899
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    hmm, chyba jednak odpuszczę sobie

    w takim razie szukam rury na bufor

    gdzie można zamówić takie rury?

    macie jakieś sprawdzone kontakty?

    http://www.hermes.rzeszow.pl/

    I pamiętaj, kto pierwszy ten lepszy

  20. #4900

    Domyślnie

    Zależy gdzie ci blisko, ja swoją fifke kupowałem na złomie w Oświęcimiu, i mieli jeszcze tam troche rur. A allegro też takie sprzedają.

Strona 245 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony