dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 301 z 902
Pokaż wyniki od 6.001 do 6.020 z 18028
  1. #6001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    dynamicznym ogrzewaniu z pokojówką .
    Ooo...
    tak się to teraz nazywa
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #6002
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać " czy już po 10 godzinach przed kompem nie chce Wam się myśleć ?

    Pokojówka to nie tylko dział między sekretarkami a pielęgniarkami ,,,


  3. #6003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja dla odmiany dałbym tą rurę fi 1000, a w czym to przeszkadza? Czasem przy sobocie kominek pali się od 12 w południe, i zdarzyło mi się wyganiać gości do.... wanny . Kominek z płaszczem to historia Piczman dobrze mówi co do mocy, a i co do sprawności są w tym wątku moje pomiary. Tyle że silikat to nie pumeks vel. gazobeton ciężkie to i nieźle wciąga ciepło, antresola też swoje robi u mnie temp. w salonie podskakuje o 1 do 2 stopni. Kocioł gazowy, a w czym problem ????
    Jak to Adam mawia "następny co się boi tony ( a dlaczego nie więcej) gorącej wody".
    Ostatnio edytowane przez Teves ; 13-01-2012 o 15:18

  4. #6004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kawiarz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie

    Po pierwsze boję się ciężaru na strychu (bufor będzie na ścianie nośnej, stropodach będzie betonowy), a po drugie boję się pezwładności przy pracy na gazie (tym ziemnym)

  5. #6005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przy DN1000 już bym dał pionowe stężenie dekli.
    Siły, które tam działają (parcie) są spore.
    DN800 na strychu to dość, bo stropy umieją ile umieją a robienie czegoś ekstra jest drogie.
    W TAKIM miejscu parcie jest minimalne i nie ono decyduje...
    Ta tona świetnie się sprawdzi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6006

    Domyślnie

    Witam
    może ja wtrącę swoje trzy grosze, albo jak kto woli podzielę się radością z posiadania buforu

    pojemność zmierzona przy napełnianiu 6240l
    wysokość ok 3,2m
    średnica ok 1,6m

    piec na słomę wsad 2 kostki 80x50x40

    pale cały dzień 1 wizyta w kotłowni zajmuje mi ok 2 minut wybrać popiół włożyć następne kostki podpalić (w kotłowni magazynuje 70 kostek)
    Spalam 24 kostki by nagrzać go do 90 stopni w całej objętości.(w tym czasie również grzeje dom)
    Cwu to masakra po prostu nieograniczona Ogrzanie domu od momentu końca palenia to 3 doby przy temp na zewnątrz 5 stopni i wietrze (już się ciesze co będzie po ociepleniu )
    Jestem super zadowolony!!

    Izolacja
    podstawa styrodur XPS 20cm
    wylewka zbrojona z niecka na zbiornik oklejona styropianem 10cm
    zbiornik
    Wełna 15cm
    folia strecz
    folia aluminiowa
    wełna 15cm
    folia strecz

    nie wiem czy to dość przydał by się pirometr.

    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc to forum jest świetne i bardzo mi pomogło, pomogliście
    Gdyby ktoś miał jakieś pytania uwagi jestem chętny

    Pozdrawiam
    Dominik

  7. #6007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawiarz Zobacz post
    Po pierwsze boję się ciężaru na strychu (bufor będzie na ścianie nośnej, stropodach będzie betonowy), a po drugie boję się pezwładności przy pracy na gazie (tym ziemnym)
    Czego się obawiasz, jakiego efektu bezwładności?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przy DN1000 już bym dał pionowe stężenie dekli.
    Siły, które tam działają (parcie) są spore.
    DN800 na strychu to dość, bo stropy umieją ile umieją a robienie czegoś ekstra jest drogie.
    W TAKIM miejscu parcie jest minimalne i nie ono decyduje...
    Ta tona świetnie się sprawdzi.

    Adam M.
    Na tym strychu to parcia będzie ze 3 metry ale strop to już poważna sprawa.

  8. #6008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    dominik19866
    Masz ponad 6 ton?
    Robiłeś go "per analogiam" do wymiaru wsadu kotłowego?

    Obawiam się, że masz gdzieś spore straty, jak dom zbudowany co najmniej "normowo"
    Piszesz - 3 dni...
    Mało jakoś...
    Baniak niedocieplony?
    Ale opisujesz jego termoizolację, która "wygląda" w miarę porządnie...
    Dom "nie normowy"?
    Czyżbyś jeszcze nie zrobił mu zewnętrznego sweterka?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #6009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dominiku, podaj jakieś dane odnośnie domu jaki ogrzewasz tym buforem, powierzchnia i technologia budowania, może jakieś zapotrzebowanie wpisane w projekcie ?
    W tym zbiorniku możesz zmagazynować prawie 500 kWh energii, u mnie dało by to zapas na 10 dni w okolicy 0 C jeśli nie było by dużych strat .
    Tu chyba nie ma bo masz lepszą izolację od mojej .

  10. #6010

    Domyślnie

    Moim zdaniem to wina domu stoi w otwartym terenie wieje z wszystkich stron co daje się we znaki i to bardzo, straty na pewno są kolosalne. Nie posiada żadnej izolacji ściany to suporex +czerwona cegła ceramiczna

    Bufor wychładzam do 45 stopni poniżej tej temperatury nie mogę uzyskać 21 stopni. Bufor z domem połączone przez wymiennik. Mimo znacznego przewymiarowania grzejników. Może są straty na przesyle do domu? w końcu to 20m rury zakopanej w ziemi

    Tak zbiornik ma ponad 6 ton zmierzona pojemność dobrany przypadkiem, miał być inny lecz trafił się w bardzo dobrej kwocie z dodatkowym plusem bo bardzo lekki wykonany z Alu co ułatwiło montaż.

  11. #6011
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dalej nie podałeś metrażu domu, jeśli to 500 m2 to wcale nie jest źle !!!

  12. #6012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Dalej nie podałeś metrażu domu, jeśli to 500 m2 to wcale nie jest źle !!!
    Widocznie Napisałeś swój post gdy ja jeszcze tworzyłem. 120m czyli jest źle połowa podpiwniczona po eksmisji centralnego z piwnicy jest tam z 10-12 stopni więcej niż na dworze druga połowa to podłogi drewniane na legarach, pod nimi jest jak na dworze tylko nie wieje to wchłonie każdą ilość ciepła.

  13. #6013

    Domyślnie

    Dominik - daj jakieś fotki, bo takiego pierona to u nas na forum jeszcze nie było. Jak jest ocieplony ten ciepłociąg pod ziemią?

    Przy okazji możemy policzyć że jedna kostka słomy szacunkowo ma 13-18kWh

  14. #6014

    Domyślnie

    Wykonany z aluminium??!
    A reszta instalacji z czego?
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  15. #6015

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Dominik - daj jakieś fotki, bo takiego pierona to u nas na forum jeszcze nie było. Jak jest ocieplony ten ciepłociąg pod ziemią?

    Przy okazji możemy policzyć że jedna kostka słomy szacunkowo ma 13-18kWh
    Oto zdjęcie tego maluszka już wcześniej pojawiło się w tym temacie. Będą i inne jak to ogarnę

    Ciepłociąg
    -rura PEX 32
    -szara otulina
    -folia aluminiowa
    -wełna
    -rura 160 kanalizacyjna
    -folia strecz (uszkodzenia przy układaniu w wykopie)
    -wełna 20cm
    -folia strecz grubo 15 warstw
    -papa nawierzchniowa łączenia lepik na zimno
    -zółta folia (oznaczenie do ewentualnego kopania)

    pod ciepłociągiem melioracja całość zasypana piaskiem pod spodem 30cm z wierzchu drugie tyle reszta ziemia
    ciepłociąg na głębokości 1,2m
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0313.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	95203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0006.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	95204  

  16. #6016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    W tym zbiorniku możesz zmagazynować prawie 500 kWh energii
    Przy delcie 45 st. taka pojemność daje ok 330 kWh czyli 110 kWh na dobę.
    Przy słabo ocieplonym domku takie zapotrzebowanie na ciepło wydaje się realne.
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  17. #6017
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    To zużycie słomy też weźcie pod uwagę dla tych 330 kWh, wcześniej zakładałem co najmniej 20-80 C .
    Przypuszczam że jest wentylacja grawitacyjna .
    Wtedy te 110 kWh jest całkiem normalne .

  18. #6018
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    No i zaczęły się prace nad buforem.
    Wczoraj wygiąłem rurki pod wężownicę solarną i uczyłem się lutować (zdjęcia w dzienniku).

    Luty najlepiej wychodziły lutem AS5 L-AG5P mniejsza temperatura topnienia w porównaniu z lutem mosiężnym. Lutował ktoś tym?
    W opisie tego lutu doczytałem, że zalecany jest do połączeń miedzianych, brązu, mosiądzu i ich odmian. Zrobiłem też próbę na płaskowniku stalowym 6mm no i ładnie się to wszystko lutowało.

    Ma ktoś doświadczenie z tym lutem?

  19. #6019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Chyba wczoraj nawdychałem się za dużo tlenu
    Przecież ten lut zawiera coś koło 90% miedzi. Chyba nie można tym łączyć stali z mosiądzem.

  20. #6020

    Domyślnie

    Witam,

    od razu zaznaczam,że laik ze mnie w tym temacie,chociaż fascynacja i zainteresowanie duże.Chciałbym dowiedzieć się kilku kwestii,zanim zacznę rozmowy z instalatorami.
    Posiadam dom nowo wybudowany około 100 m2,ocieplony,jakieś 30 m2 podłogówki i 7 grzejników,bojler CWU 150 litrów.Mam niedużo miejsca w kotłowni i bardzo specyficzne podejście do komina,dlatego planuję zakup takiego kotła http://www.zielke.pl/offer.php?go=p&t=15 ,opalany byłby węglem i/lub drewnem. Teraz pytanie,czy przy tej mocy i moim metrażu, będzie co kumulować,czyli czy jest sens zakupu zbiornika akumulującego? Jeśli tak,to w jaką pojemność iść,myślałem o zbiorniku 500 ew. 750 litrów,tylko czy to da jakieś wymierne efekty?Czy np.można zrobić tak,żeby ze zbiornika zasilać tylko podłogówkę albo tylko grzejniki?
    Btw,mam takie też pytanie dot. zbiorników,są takie bez wężownic i z jedną lub dwoma,czym one się od siebie różnią??

    pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź,sorki za również za to jeśli moje pytania odstają poziomem
    Michał

Strona 301 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony