dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 308 z 902
Pokaż wyniki od 6.141 do 6.160 z 18027
  1. #6141

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów

    co myślicie (z racji ograniczonego miejsca w kotłowni - piwnicy budynku) o postawieniu bufora w ziemi, przy ścianie piwnicy?

    Planuję zrobic wykop przy ścianie budynku-obok pomieszczenia z kotłem, wylac płytę, wymurowac sciany, w to wstawic bufor, wszystko dobrze zaizolowac - myslałem o nawet 100 cm styropianu, wełny po bokach i na górze, na dole styrodur.

    Pomysł warty realizacji?

    Czy nie bawic się w takie kombinacje?

  2. #6142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki za porady. Zbiornik faktycznie chcę postawić na tym kołnierzu, który powstanie po wbiciu dekla. Dekle już wycięte dawno dlatego nie bedę zmieniał. Pakuły, detergent, ciśnienie do 2atm (przy bacznej obserwacji i poza linią strzału z dekla ) itd. bardzo dziękuję również za otuchę.
    Dzisiaj mocno zastanawiam się jak wpiąć się do układu, który już mam. Trochę źle się myśli z okopconą od spawania głową włożoną do tej beczki. Beczka wnet będzie gotowa, i co dalej? Mam co mam. Narysowałem co mam zwłaszcza pod wylewką. Nie wygląda to za dobrze:

    Zieloną przerywaną linią dorysowałem to co chcę wstawić reszta jest jak jest i chodzi na gazie (nie ma jeszcze kominka i naczyń wzbiorczych). Te rurki pod buforem, które są zaznaczone przerywaną linią wystają z podłogi i są na razie zakręcone zaworami.


    Tłumaczenie:
    Zacznę od naczyń wzbiorczych: daję dwa bo mam bardzo mało miejsca, a jak już dyskutowaliśmy wskazane jest żeby było coś bezpośrednio nad kominkiem a tam nie zmieszczę tak dużego zbiornika (dwa będzie łatwiej upchnąć w skosach). Jak zagotuje kominek to wywali bezpośrednio w górę, a jak będzie pracować normalnie to oba będą przyjmować pracujący zład.
    Kocioł jest jednofunkcyjny z funkcją grzania wody użytkowej (sterowanie osobnym pokrętłem) i może by tam podłączyć bufor i resztę zasilać z niego bo tak jak teraz to piec podaje bezpośrednio do CO i przy okazji by grzał bufor. Kiedy temp osiągnie wyznaczony poziom piec się wyłącza i obieg zapewnia mieszacz ale woda zasilajaca bufor będzie płynąć raz w jedną raz w drugą str. Zresztą przy piecu można coś zmienić tak samo dolne króćce mieszacza też moge przerobić. Ograniczony jestem tylko tym co pod wylewką zostało zmotane.
    Ostatnio edytowane przez Grand72 ; 30-01-2012 o 19:59
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  3. #6143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    Witam wszystkich Forumowiczów

    co myślicie (z racji ograniczonego miejsca w kotłowni - piwnicy budynku) o postawieniu bufora w ziemi, przy ścianie piwnicy?

    Planuję zrobic wykop przy ścianie budynku-obok pomieszczenia z kotłem, wylac płytę, wymurowac sciany, w to wstawic bufor, wszystko dobrze zaizolowac - myslałem o nawet 100 cm styropianu, wełny po bokach i na górze, na dole styrodur.

    Pomysł warty realizacji?

    Czy nie bawic się w takie kombinacje?
    A nie łatwiej przytulić do domu bez kopania? Będzie wyżej od kotła(grawitacja). A co jak np. podmoknie. Nie wiem. Nie znam się, ale chciałbym pomóc
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  4. #6144
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur201
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Opisałem się przed chwilą i poszło w cholerę

  5. #6145
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur201
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    64

    Domyślnie

    Co do bufora który bardzo dawno temu robiłem chyba jutro bo padam na pysk a ten pod ziemią to niegłupi pomysł.

  6. #6146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Tomku
    Miałem ten sam problem i w następnej konstrukcji wstawiłem te grzałki (3 sztuki bo są trzy fazy) poziomo pod lejkiem i stożkową wężownicą solarka.
    Grzałki im dłuższe w takim układzie - tym lepsze bo mają większą powierzchnię przy danej mocy.
    Takie dają się łączyć od 1,2kW przez 3 x 1,2kW do 3 x 3 x 1,2kW.
    Wtedy baniak stanął na podstawie "cała stopą" (dolnym deklem).
    Grzałka zalana wodą i poprawnie policzona jest, praktycznie, wieczna!
    Ale...
    W baniakach do grzania CWU obrasta kamieniem i WTEDY nie wytrzymuje.
    CO można napełnić destylatką (deszczówką) i nigdy ten problem nie wystąpi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #6147

    Domyślnie

    Adamie_mk - co myslisz o moim pomysle?

    jakbyś to zrobił?

  8. #6148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Locost
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    100

    Domyślnie

    Jestem po kolejnych przeróbkach-żeby nie było że nic nie robię (poza tynkowaniem )
    Pompka z bypassem wyleciała na powrót , zawór kulowy w poziomie- pracuje elegancko, przy okazji udało się rozwiązać problem małej odległości od rury powrotnej do posadzki.Baniak zaizolowany wełną 10 -porażka nie nadaje się, przy średnicy 800mm nie da się tego owinąć, i zabezpieczyć streczem-choć by nie wiem jak luźno owijanym.Przy tej średnicy wełna sama się "Spłaszcza" . Powrót grzejników wpięty w połowie baniaka.
    Przy takim zainstalowaniu pompki nie ma mowy o kawitacji , w układzie nie pojawia się żadne powietrze -podsumowując warto było 3 raz przerobić układ, pompka nie pracuje "na gorąco" i pracuje cicho.
    Miałem również małą przygodę, bufor złapał w górnej części 115 :/ -moja nie roztropność, chciałem go troszkę "podciągnąć do 90 paru, poszedłem na górę tynkować a łańcuszek od miarkownika zablokowałem , no i się narobiło.Kurcze! jak pompa była na zasilaniu , to było słychać jak piec się gotuje , a teraz ledwo słychać bulgotanie w rurę.

    W takim układzie , z pompką zainstalowaną na powrocie, nie było nie przyjemnych odgłosów z pieca, troszkę pobulgotało w rurę wznośną i się uspokoiło.
    Ale bufor przypominał parowiec , przez odpowietrznik para cisnęła jak z czajnika (raczej nie było zagrożenia, bo w buforze nic nie bulgotało, strzelało ).
    Jak widać bufor jest w stanie spełnić swoją rolę w 110 procentach, łyka nawet nie takie małe PIKI mocy.
    Polecam Miarkownik elektroniczny + pompka na powrocie.

  9. #6149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Wyobrażasz sobie to zdarzenie w układzie zamkniętym?
    Podejrzewam, że byłby konieczny spory remont.
    Co sądzisz o głosach - a mnie się to nie zdarzy?

    Przecież i Ty tego nie planowałeś...
    W kółko powtarzam - kocioł stałopalny, kominek z PW tylko w układzie otwartym!
    Bo co najwyżej pobulgota i chmurkę wyprodukuje.

    sewerynslowi
    Przytulenie do chałupy bez kopania i obudowanie + bardzo solidna termoizolacja chyba lepsze technicznie, ale trudniejsze od strony kwitów.
    Zmieni się wielkość domu.
    Przytulenie zakopanego to trudność techniczna większa i problem bardzo solidnej hydroizolacji, bo mokre ocieplenie to zero ocieplenia.
    Oba rozwiązania dobre.
    Trzeba wybrać to, które da się łatwiej zrealizować.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #6150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Locost
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    100

    Domyślnie

    Nauczka jedna:
    Jak ktoś myśli,że przy kotle stałopalnym zastosuje wspaniale obliczony układ zamknięty z olbrzymią baterią zbiorników przeponowych, to od razu może zastosować "zbiorniczek" wielkości buforka.
    Ja tam wole taki "zbiorniczek" zalać wodą i mieć duży bufor, a zamiast przeponek rura na strych o i tyle!
    Co racja to racja!
    Sie zapomni, nie zauważy, przeoczy.
    Jak jest fajnie zrobiona instalacja- pracuje cicho, to nawet nie wiemy ,że bomb-ka zaczęła tykać w piwnicy

  11. #6151

    Domyślnie

    Adamie, a czym być zaizolował i jakiej grubości?

    bardziej mimo wszystko pasuje mi w ziemi - grunt mam piaszczysty.

  12. #6152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Locost
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    100

    Domyślnie

    Sewerynslowi
    Będziesz musiał wodę wpompować , do dołu ciepła sama nie poleci. Jak byś zrobił wyżej (im wyżej...) to by się samo ładowało.

  13. #6153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Ja zrozumiałem , że ten dołek ma być obok piwnicy, na tym samym poziomie. Przytulone do fundamentu chyba. Czy tak?
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  14. #6154

    Domyślnie

    dokładnie tak jak pisze Grand72 - na wysokości piwnicy, przytulony do ściany.

  15. #6155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przytulenie do chałupy bez kopania i obudowanie + bardzo solidna termoizolacja chyba lepsze technicznie, ale trudniejsze od strony kwitów.
    Zmieni się wielkość domu.
    (...)
    Trzeba wybrać to, które da się łatwiej zrealizować.
    Adam M.
    Widać od razu Adam, że starłeś się ze współczesną biurokracją W naszym wolnym kraju, żeby grabie wbić na swojej ziemi trzeba zgłoszenia / pozwolenia / trzy podania, klucz od mieszkania i fotografię ojca!

  16. #6156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    A czy nie można tej przybudówki zrobić nietrwale połączonej z gruntem -jako pomieszczenie na grabki, albo jak tutaj beczkę. Taka sobie szopka tylko mocno ocieplona. Ja rok chodziłem wokół chałupy i nie znalazłem miejsca na beczkę na zewnątrz. Raz kiedyś przyjechała znajoma i rower postawiła w kącie obok wiatrołapu. Olśniło mnie ale już za późno bo instalacja by wymagała dużych przeróbek. Wcześniej jak ślepy chodziłem koło tego miejsca i do głowy mi nie przyszło że to idealne miejsce. Dlatego przejdź się jeszcze i pomyśl co by było gdyby beczkę przytulić tu, potem tu i znowu gdzie indziej może pojawi sie błysk
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  17. #6157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Znalazłem: http://cdn1.muratordom.smcloud.net/t...74b931da5e.pdf taka żóta tabelka na str.12 po prawej
    Niestety wg tego informatora to se można huśtawkę bez pytania postawić
    Ostatnio edytowane przez Grand72 ; 31-01-2012 o 16:48
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  18. #6158

    Domyślnie

    w sumie nad ziemią też bym mógł postawic - i chyba nie miałbym problemu z załatwieniem papierków - tylko poradzcie mi czym to ocieplic, tak dobrze ocieplic

    no i chodziło by bez pompy

  19. #6159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Gruba wylewka styrobetonowa jako podstawa.
    Obudować czymś, co da kształt i sztywność.
    Cegła, bloczki czy jakie płyty.
    Podłączyć, sprawdzić i zasypać perlitem do pełna.
    Powinno być dobrze.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #6160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wyobrażasz sobie to zdarzenie w układzie zamkniętym?
    Podejrzewam, że byłby konieczny spory remont.
    Co sądzisz o głosach - a mnie się to nie zdarzy?

    Przecież i Ty tego nie planowałeś...
    W kółko powtarzam - kocioł stałopalny, kominek z PW tylko w układzie otwartym!
    Bo co najwyżej pobulgota i chmurkę wyprodukuje.


    Adam M.
    Trafiłem kiedyś na wątek na tym forum jak to gotują się kominki z PW w układzie otwartym i z naczyniem wzbiorczym w salonie!!!! To jest dopiero zabawa i ładny remont. A postów było sporo łącznie z wybieraniem szuflą żaru. Wiem, wiem: co za idiota robi naczynie w salonie

    A co do układów zamkniętych to montuje się w nich takie zaworki termostatyczne na chłodnicy, ja mam taki z dosyć nisko ustawioną temp. 92C. Przy załączeniu trochę "stuka" więc robi za alarm, wtedy zamykam powietrze i po chwili święty spokój.

Strona 308 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony