dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 317 z 902
Pokaż wyniki od 6.321 do 6.340 z 18027
  1. #6321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrTomo Zobacz post
    Wg. mnie najprościej tak:
    rura z pieca (woda gorąca) od dołu zbiornika.
    Przelew do kanalizacji.
    Odpowietrzenie u góry.
    MrTomo, Locost
    To niewatpliwe najprostrze rozwiazanie - ale czy najlepsze?
    Jak temperatura w instalacji spadnie do 30stopni to naczynie wyrownawcze bedzie prawie puste (napelnione na 20-30%).
    Zaczynamy palic - temperatura na piecu 90stopni - jesli naczynie bedzie podlaczone do gory pieca to woda o temperaturze 90stopni bedzie trafiac do naczynia wzbiorczego - czy nie mam racji?
    Jesliby naczynie podlaczyc do najchlodniejszego punktu (dna bufora) to bedziemy je napelniac znacznie chlodniejsza woda.
    Wtedy w razie zagotowania wody w piecu para poleci tymi zawinietymi do naczynia wzbiorczego rurkami - wilk syty i owca cala .
    Caly czas mam na uwadze minimalizaowanie strat ciepla.

    m.d.w

  2. #6322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Locost Zobacz post
    Tak jak pisałem , zagotowałem o ile pamiętam do 115 i nawet nie słyszałem jak się gotuje, jest bardzo cicho.
    Nie było nic słychać bo chyba jeszcze się nie gotowała.
    O ile się nie mylę to woda pod ciśnieniem 1 bar gotuje się w temp. ok. 120 st. a przy 1,5 bara coś ok. 130 st.
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  3. #6323
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.d.w Zobacz post
    Cruz,
    Czy w tej sytulacji zbiornik wyrownawczy nie jest zarazem zbiornikiem bezpieczenstwa?

    m.d.w
    Chyba nie,oprócz zbiornika masz prowadzone rury odprowadzające ewentualną parę i to są rury bezpieczeństwa poprowadzone do zbiornika wyrównawczego.

  4. #6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.d.w Zobacz post
    MrTomo, Locost
    To niewatpliwe najprostrze rozwiazanie - ale czy najlepsze?
    Jak temperatura w instalacji spadnie do 30stopni to naczynie wyrownawcze bedzie prawie puste (napelnione na 20-30%).
    Zaczynamy palic - temperatura na piecu 90stopni - jesli naczynie bedzie podlaczone do gory pieca to woda o temperaturze 90stopni bedzie trafiac do naczynia wzbiorczego - czy nie mam racji?
    m.d.w
    Trafi tam tyle ciepła ile potrzeba żeby woda w zimie nie zamarzła i nic więcej.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  5. #6325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    raczej 100 st. jest właśnie przy naszym ciśnieniu atmosferycznym ok 1bara, a reszta fakt, im wyżej tym wyżej.

    Na rysunkach jest pokazane 3rurki jedna od dołu zbiornika połączona z powrotem do pieca i druga wchodzi od góry zbiornika połączona bezpośrednio z pieca. Trzecia przelewowa z odpowietrznikiem.
    Kiedy się objętość zwiększa to woda w zbiorniku ma maks. temp wody powrotnej, a kiedy dochodzi do wrzenia do para zap.... sobie tą drugą rurą. Później jak jest już nabity bufor to woda w zbiorniku wyrównawczym jest chłodna, bo jakby miała być ciepła skoro niema tam obiegu. Mam racje?
    Ostatnio edytowane przez madric ; 14-02-2012 o 20:46

  6. #6326
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał colorfun Zobacz post
    Czy mógłby Kolega rozwinąć co miał na myśli, bo nie zrozumiałem.
    Dziękuję.
    Chodzi o to, że jak już zamieszkasz i będziesz chciał mieć te 20st. w pomieszczeniach to ile st. trzeba będzie wpuśćić w podłogówki żeby osiągnąć komfort. Ciepłe podłogi są niezdrowe. Piszą tu na forum, że komfort mają przy zasilaniu zaledwie kilka stopni powyżej spodziewanej temp. w pomieszczeniach. Ja teraz w te mrozy zasilałem nawet 35st. i szału nie było tzn. ciepło, ale koszulka jaka by się przydała. Mrozy osłabły i poprawa nastąpiła -czyli termoizalacja... gdyby była lepiej wykonana. Mam styro na chudziaku, ocieplenie na placki klejone, wełnę pod dachem -poczytaj co to oznacza. Wszystko z najlepszych firm!!! A jakie parametry!!! Hmmm!!! Tylko do d...y zastosowane. Nie tam gdzie trzeba i nie tak jak trzeba. Założę się, że masz podobnie
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  7. #6327

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    pompa ciepła to nie jest źródło zasilania dla bufora
    A mozesz mi powiedziec w jaki sposob mozna zmagazynowac cieplo od pompy ktora pracuje cala noc a podlogowka juz go nie odbiera?
    Czy jak zagrzeje wymiennik 700l.do 50°c a podlogowka potrzebuje 30° i to nie caly czas. Nie mozna wykozystac tej energi??
    Dom parterowy z poddaszem nieuzytkowym pow.150m² z garazem.Calosc podlogowka .Rozstaw.co 15cm pokoje i co 10cm strefy brzegowe i lazienki ,garaz co 20 cm
    .Ocieplenie odloga 20cm styropian 0.035.
    Sciany Silikat 24 cm -ocieplenie 20cm styropian grafitowy 0.031.
    Strop drewniany ocieplony 20+10 cm welna 0.035.
    Okna 3 szybowe wsp.dla calego okna 0.8.przeszklenia 30m²
    Wylewka Anhydrytowa 5cm.
    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
    Zaprojektowana PC NIBE 6KW DZ dwa odwierty po 70m

  8. #6328
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Nie raz pisałem, że na świecie sprawdził się tandem: podłogówka i ciężki piec ceramiczny na kondygnacji. Tak właśnie starają sie mieć, bo tego się nie przeskoczy. Duże bufory, podłogówka ustawiona jednakowo i regulacja piecem. Nie piszę tego dla reklamy, ale z życzliwości.

  9. #6329

    Domyślnie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    raczej 100 st. jest właśnie przy naszym ciśnieniu atmosferycznym ok 1bara, a reszta fakt, im wyżej tym wyżej.
    W kotle oprócz ciśnienia atmosferycznego masz przecież ciśnienie słupa wody, np. 6 metrów to dodatkowo 0,6 barai wtedy woda wrze w temp. ok.115 st. ale już przy 8 metrach to jest to ok. 118 st.
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  10. #6330
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Locost
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Kod pocztowy
    08-300
    Posty
    100

    Domyślnie

    ... u mnie tak z 0,5 bara wyjdzie .Gotowała gotowała ! bo z odpowietrznika na buforze dawała para jak z jakiego parowozu albo czajnika.

  11. #6331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    r7m8
    Teraz masz rację. Poprzednio nie zgodziłem się, bo najprawdopodobnie chciałeś napisać przy 1barze woda wrze przy 100st. a napisałeś, że przy 1 barze wrze przy 120st.
    pozdrawiam.

  12. #6332

    Domyślnie

    Odnośnie budowy naczynia wzbiorczego, to fajny pomysł opisano tutaj:
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...e-po-fuszerce/
    obrazek skopiowałem, żebyście zobaczyli bez logowania się:


    Rura lewa: przelewowa, do umywalki
    Rura środkowa: wznośna, wpięta gdzies na dole w najzimniejszą wodę
    Rura prawa: bezpieczeństwa, wpięta na wyjściu z kotła
    Jest mikrocyrkulacja (kosztem pewnej straty ciepła) żeby naczynie nie zamarzło. Czy nie jest tak że większość wybuchów kotła to przypadki że zmarzło naczynie na nieogrzewanym strychu?

  13. #6333

    Domyślnie

    Troszkę późno ale w końcu udało się wydobyć zdjęcia z telefonu, jakość nie powala.

    Zdjęcie pieca oraz dwa jak ładnie pali się słoma.

    Najważniejsze bufor 6000l "kurczak" jakoś tak się przyjęło, jeszcze nie dokończony

    Piecem steruje MTS8 od momentu kiedy zacząłem go używać udało się ograniczyć ilość spalanej słomy o ok 30% przy tej samej ilości wyprodukowanego ciepła

    Od tej chwili cena węgla nie będzie podnosiła mi ciśnienia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0081.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	101087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0079.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	101088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0082.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	101089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0080.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	101090  
    Ostatnio edytowane przez dominik19866 ; 15-02-2012 o 15:22

  14. #6334

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdzicho48 Zobacz post
    A mozesz mi powiedziec w jaki sposob mozna zmagazynowac cieplo od pompy ktora pracuje cala noc a podlogowka juz go nie odbiera?
    Czy jak zagrzeje wymiennik 700l.do 50°c a podlogowka potrzebuje 30° i to nie caly czas. Nie mozna wykozystac tej energi??
    1. skąd wiesz że 30*
    2. dlaczego PC ma dalej chodzić jeżeli podłogówka nie odbiera ciepła?

  15. #6335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Nie raz pisałem, że na świecie sprawdził się tandem: podłogówka i ciężki piec ceramiczny na kondygnacji. Tak właśnie starają sie mieć, bo tego się nie przeskoczy. Duże bufory, podłogówka ustawiona jednakowo i regulacja piecem. Nie piszę tego dla reklamy, ale z życzliwości.
    Bogusław, już kiedyś pytałem Ciebie czy można wykorzystać piec ceramiczny z wbudowanym grzejnikiem żeliwnym do ładowania bufora

  16. #6336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    Bogusław, już kiedyś pytałem Ciebie czy można wykorzystać piec ceramiczny z wbudowanym grzejnikiem żeliwnym do ładowania bufora
    Tu nie problem pieca ale tego grzejnika. Ile in odbierze ciepła temu piecowi albo inaczej jaki (ten grzejnik) ma być duży by w akceptowalnym czasie naładować bufor.


    ....
    Może kiedyś se jakiś piecyk dolnego spalania wymuruje, wyspawam za nim ładny wymiennik i naładuje jakieś 10t wody. A potem będę się cieszył ze zgromadzonego ciepełka na 2(?) tygodnie.

  17. #6337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.d.w Zobacz post
    Cruz,
    Czy na poprawionym schemacie nie jest zawarte wlasnie to co mowisz
    Na poprawionym wszystko wygląda dobrze.

  18. #6338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Bardzo ładne naczynko wzbiorcze/bezpieczeństwa!
    Wymaga więcej niż dwóch rurek, ale jest BARDZO praktyczne!
    100 problemów mniej!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #6339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szaryb
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    LU Miasto czerwonych świateł
    Posty
    107

    Domyślnie

    Nadrobiłem trochę wątek. Nie jestem święty, ale rzuciło mi sie w oczy słowo: "kozystałem" - bynajmniej, stało się modne
    Cytat Napisał m.d.w Zobacz post
    ...W calym domu mam podlogowke na zelbetowych izolowanychod spodu stropach (lalem beton na styropian 3cm). ...m.d.w
    Zainteresował mnie ten fragment. Może nadinterpretuję coś zwyczajnego. Czy to jest ~"strop parteru" nad "przestrzenią podpodłogową"? , inaczej, czy to jest strop jak na zdjęciach (początkowych) zdjęciach Piczmana -> google: +piczman +dziennik +budowy ?
    Zanoszę się z zamiarem wylania płyty "stropowej" (bez wykonywania piwnicy) - wykonaniem stropu nad gruntem z pozostawieniem tam pustki.
    Ostatnio edytowane przez szaryb ; 16-02-2012 o 06:10

  20. #6340
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    Bogusław, już kiedyś pytałem Ciebie czy można wykorzystać piec ceramiczny z wbudowanym grzejnikiem żeliwnym do ładowania bufora
    Można jak najbardziej.
    Jednak trzeba patrzeć na zagadnienie bez mitu jak śledczy fizyk. Kilka takich prób tu i ówdzie przeprowadzono i sporo osób eksperymentuje nawet obecnie. Można więc załapać się tu na przydomek "Kolumba"...
    Sama ceramika też jest buforem, ale inaczej buforuje i inaczej oddaje. Połączenie obu rodzajów buforowania może być bardzo praktyczne.

Strona 317 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony