dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 390 z 902
Pokaż wyniki od 7.781 do 7.800 z 18028
  1. #7781

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25 Zobacz post
    weź komuś ścinki z budowy i sam zrób.Ktoś się pozbędzie śmieci(przynajmniej nie spali) a Ty masz materiał na granulat
    można i tak, ale to nie do końca jest ten granulat o który by nam chodziło

  2. #7782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    O kruszarce słyszałeś?
    Wiadro z dziurą w deklu, wiertarka i mieszadło do zapraw...
    TAKI SAM wychodzi...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #7783

    Domyślnie

    Adam, nie jest taki sam, widziałem i taki i taki, przez 3 lata woziłem różne pierdoły ze styro jako kurier do różnych ludzi i wszyscy zgodnie twierdzili, że granulat "domowej roboty" ma inne parametry. Kilka postów wyżej ktoś to samo napisał o odsysanym perlicie

  4. #7784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ok.
    Rozumiem...
    Tylko jak tak - to po co namiastki?
    Jak istotny jest ten wskaźnik na fyfnastym miejscu po przecinku - kup aerożel!

    99 razy na sto szukamy aby było dobrze i nie za kosmiczną kasę...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #7785
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    W piecu do ocieplenia czopucha ceramicznego zastosowałem keramzyt we frakcji 10-20mm i sprawdza się takie ocieplenie dobrze. Keramzyt ma tą zaletę, że powietrze w nim jest zamknięte i nie wyfrunie podczas podgrzewania. Wadą są te puste przestrzenie i najlepiej je wypełnić frakcjami mniejszymi. Jednak te mniejsze gorzej izoluja od tej frakcji największej. Można spróbować tą pustą przestrzeń wypełnić perlitem. Do pieca nie chciałem perlitu używać by nie bylo brudu przy ewentualnej rozbiórce.
    Jak komuś pasuje, to może spróbować perlit z keramzytem użyć do ocieplenia zbiornika.

  6. #7786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Co sądzicie: keramzyt + perlit,a może perlit i wydmuszki z jaj przepiórczych? Przydało by mi się coś dowiedzieć jeszcze przed ostatecznym rozwiązaniem (jak kolwiek to brzmi ) dowiedzieć się co tam wsypać (przypominam, że najbliżej sciany będze u mnie jakieś 15cm) na razie planuję bardzo szczelne wykończenie ścian w kącie, w którym ma to wszystko stać. Zwłaszcza strop akermana 30cm powyżej -wlazło tam 15 butelek pianki No i na razie planuje sam perlit. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Włożyłem w to tyle serca, że już mnie nawet koszty nie przerażają. Proszę o poradę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121128_003428.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	152131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121123_125108.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	152132  
    Ostatnio edytowane przez Grand72 ; 03-12-2012 o 03:12
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  7. #7787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121121_153207.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	152133 Dwie połączone beczki. Jeszcze nie ustawione, bo studiuję temat opomiarowania, ocieplenia i pompek
    Ostatnio edytowane przez Grand72 ; 03-12-2012 o 03:10
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  8. #7788
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    Adam, nie jest taki sam, widziałem i taki i taki, przez 3 lata woziłem różne pierdoły ze styro jako kurier do różnych ludzi i wszyscy zgodnie twierdzili, że granulat "domowej roboty" ma inne parametry. Kilka postów wyżej ktoś to samo napisał o odsysanym perlicie

    Perlit to jednak trochę inny materiał, jak się poobija o siebie to się rozbija i zamiast bombek - perlit jest złom bombkowy - perlit nieużyteczny

  9. #7789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kawiarz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie

    Kolejne wrażenia z eksplatacji bufora:

    Ruch napędu grawitacyjnego daje woda zimna która prze w dół. Nagrzałem górę bufora grzałką do ok 50 C i liczyłem że dzięki temu temp. na kotle będzie utrzymywac sie na tym poziomie a tu . Kocioł wodę ledwo co podgrzewał i woda letnia leciała na środek bufora (bo góra się nie wychładzała, a grzał sie właśnie środek).

  10. #7790
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jeśli te beczki ustawisz Grand podobnie jak stoją na zdjęciach , to możesz spróbować wykorzystać te dwie ściany jako nośnik izolacji. wtedy trzeba dobudować tylko jeszcze dwie z blachy sklejki lub jakiejś płyty. Sciany można wykleić grubym styropianem i powstanie dobrze izololowana skrzynka a przestrzeń między baniakami a styropianem zasypać keramzytem lub wełną w granulkach lub innym granulatem w tym możliwy jest styropianowy. Takie zasypanie uniemożliwi ruch powietrza i jego ucieczkę poza izolację.

  11. #7791

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    A więc pomiary na n czujek robimy tak (prościej się kurka nie da):
    1) Potrzebujemy komputer z portem RS232 instalujemy tam linucha.
    2) Robimy sobie przejściówkę tzw. DS9097 wpiszcie to w wszukiwarce i przełączcie na grafikę wyskoczy milion schematów.
    3) Instalujemy program digitemp (debian/ubuntu: #apt-get install digitemp)
    4) initializujemy: #digitemp_DS9097 -s /dev/ttyS0 -i
    5) odczytujemy sobie pomiary z czujek takim poleconkiem: #digitemp_DS9097 -a
    Co zrobimy z wyjściem tego polecenia to juź indywidualna sprawa.

    Właśnie sprawdziłem, działa wybornie! Co ciekawe z przodu biórka mam 22.06*C a na środku (bliżej kompa) 23.00*C bo dwie czujki DS18b20 mam pod to podpięte.

    Jak to się mówi, PROSTE A CIESZY!
    mały update! Jeśli nie mamy w zanadrzu kompa z rsem możemy kupić port szeregowy na usb (własnie był kurier, ważne żeby miał gdzieś w opisie Prolific PL2303) kosztuje to 16zł z przesyłką, więc chyba znośnie. Po podłączeniu do kompa pojawi nam się na koniec wyjścia polecenia dmesg nazwa użądzenia u mnie to ttyUSB0. Teraz u mnie nie zadziałało od razu doczytałem w necie że trzeba ustawić dtr na stan wysoki najpierwej, zrobiłem to odpalając poleconko "minicom -D /dev/ttyUSB0" i już działa jak ta lala. Aha oczywiście punkt czwarty powyższej instrukcji będzie wyglądał tak:
    #digitemp_DS9097 -s /dev/ttyUSB0 -i

  12. #7792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    mały update! Jeśli nie mamy w zanadrzu kompa z rsem możemy kupić port szeregowy na usb (własnie był kurier, ważne żeby miał gdzieś w opisie Prolific PL2303) kosztuje to 16zł z przesyłką, więc chyba znośnie. Po podłączeniu do kompa pojawi nam się na koniec wyjścia polecenia dmesg nazwa użądzenia u mnie to ttyUSB0. Teraz u mnie nie zadziałało od razu doczytałem w necie że trzeba ustawić dtr na stan wysoki najpierwej, zrobiłem to odpalając poleconko "minicom -D /dev/ttyUSB0" i już działa jak ta lala. Aha oczywiście punkt czwarty powyższej instrukcji będzie wyglądał tak:
    #digitemp_DS9097 -s /dev/ttyUSB0 -i
    U mnie też był kurier i przywiózł MP00202 z przesyłką 89zł -przepłaciłem Ale dobra ciekawość mnie zżera to niech będzie, ale gorzej bo wg wskazówek z innego forum trzeba było zakupić router asusa i ten niestety przyszedł padnięty
    Herakles znasz się coś na linuxie? Zainstalowałem sobie Ubuntu -czarna magia Czeka mnie kolejny doktorat
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  13. #7793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1wykres.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	152212 Jest bajer
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  14. #7794

    Domyślnie

    teraz to ubuntu do przeklikania jest dasz radę. Tylko odpal sobie xfce albo kde bo ten nowy gnome to pożal się bosze, nie da się tam nic zrobić. Czyli tak, centrum oprogramowania ubuntu i kde se zainstaluj. Potem się wyloguj i zaloguj do kde. Dasz radę, tylko się przeklikać trzeba. wcale nie trudniaj jak w googlu..

  15. #7795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    na razie po chińsku mówisz ale od czegoś trzeba zacząć
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  16. #7796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kawiarz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie

    Trendowanie temperatur w buforze w 3 punktach + temperatura zewnętrzna pozwoli zoptymalizować pracę grzałki w II taryfie.

  17. #7797

    Domyślnie

    Witam wszystkich dawno mnie tu nie było chciałem powiedziec cos o swoim buforze i ogrzewaniu po 1 sezonie a juz w trakcie drugiego.

    pierwsza sprawa SŁOMA ma MOC trzeba sie troche na nosić ale warto. Bufor z alu to nie był zły pomysł jakoś na początku czerwca opróżniłem go celem inspekcji wnetrza brak jakich kolwiek niepokojących uszkodzeń czy czegokolwiek podobnego daje rade. Jak to wychodzi w praktyce 6m3 to była dobra decyzja CWU brak ograniczeń 5 osobowa rodzina latem po sezonie jedno załadowanie wystarczało na miesiąc. Ogrzewam dom ,szklarnie, garaz ,warsztat, kurnik (tak od tej zimy mają ciepło) przechowalnie warzyw. A plan był tylko na pierwsze dwa. Bufor spokojnie zaspokaja chwilowe duze pobory szcególnie szklarnia dużo ciągnie bez bufora sam piec niedał by rady. Bez bufora piec ma zbyt dużą bezwładność i bardzo ciężko nim sterować.

  18. #7798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Słoma ma dużo MOCY ale też i chlor.
    Ciekawy jestem jak taka instalacja do slomy powinna być prawidłowo wykonana, by ten chlor nie przyśpieszał zużycia pieca i ewentualnie komina. Jeśli masz na ten temat Dominik wiedzę, to się podziel.

  19. #7799

    Domyślnie

    Witam napisze co wiem z własnych obserwacji:
    Widziałem już u siebie co robią skropliny z pieca na słome co prawda nie wyplają dziur ale przyspieszają korozje kilkakrotnie, próba na 2 starych lemieszach jedne polewałem wodą a drugi skroplinami oba raz dziennie po tygodniu ten od skroplin wyglądał znacznie gożej.

    Słoma jeszcze przed zbiorem powinna poleżeć a najlepiej zmoknąć by ja grzyby troche wzięły(chyba że już wcześniej oberwała) najlepiej pali sie właśnie taka która jest już aż bura, nie piekna złocista u siebie przewracam ją minimum 2 razy nim zbiorę gdyż nieprawdą jest że najlepsza jest taka o wilgotności 10-14% jedynnie do brykietowania (cały ten proces to moim zdaniem strata czasu i zbędne koszty) kostki powinny być na wymiar do pieca nie za małe nie za duże i dobrze zbite(prasa wysokiego zgniotu) takie palą sie równo, z małymi i luźnymi to szkoda chodzenia a za duże są problemem mimo iz do pieca o komoże 85cm potrafie zapakować takie o długości 1m

    Spalanie:

    Z tego co sie nauczyłem mimo, że można palić uchylając lekko popielnik zdecydowanie lepszym wyjściem jest dmuchawa ze sterownikiem można uzyskać wiecej użytecznego ciepła przez dokładniejsze dawkowanie powietrza u mnie wtłacza je do popielnika wygląda to tak jakby słoma została zagazowana pali sie fioletowym płomieniem przez mniej więcej 1/3 czasu spalania wsadu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	152325 Taki mało udany obrazek mojego pieca praktycznie cały jest z płaszczem wodnym tylko drzwiczki do popielnika,wymiennika, rewizyjne w dużych oraz czopucha nie posiadają płaszcza. zamknięty na głucho a jedynie dmuchawa dostarczajaca powietrze mimo zabezpieczenia przed wytrącaniem rosy w czopuchu gromadzi skropliny które, wyeliminowałem w czasie obserwacji w pierwszych dniach użytkowania trzeba jedynie delikatnie uchylić małe drzwiczki w dzrzwiach wsadowych.
    Następny piec będzie inny musi posiadać dzielony nadmuch do popielnika i górnej części komory spalania. Spalając bardzo łagodnie produkujemy duże ilości "smoły" łatwo się spala ale przy mocnym ogniu. W moim przypadku najlepszą wydajność uzyskuje przy nastawie 80-85 stopni (z buforem) czujnik sterownika jest wprowadzony do płaszcza wodnego przymocowany do rury tak jak powinno być nienadążał za piecem. Dzienna obsługa pieca nie przekracza 15-20minut popiół którego i tak prawie niema wykorzystuje jako nawóz.

    Komin pokrył się w środku smołą i to tyle trzyma sie dobrze ma wysokość 6m i przekrój ok 36cmX36cm po pierwszym sezonie czyszczony lecz nie z sadzy a popiołu, który nieraz zassa z pieca gdy ten wpadnie w rezonans.

    A własnie na koniec mam pytanie gdzie kupic lub z czego zrobić wycior do czyszczenia wymiennika musi mieć średnice conajmniej 180mm szczotki do kominów sa za delikatne i rozpadaja się.

    Chętnie odpowiem na wszelkie pytania jesli tylko będę potrafił

    pozdrawiam

  20. #7800
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Ten Twój piec Dominik wygląda na taki z niskiej półki, w którym spalanie słomy jest mało efektywne. Chyba że źle rozumiem zamieszczony przez Ciebie rysunek.
    Wiem ze Skandynawia ogrzewa się słomą ale ich piece wypoasażone są w "spalanie przeciwprądowe". Piece, które są produkowane w Polsce i mają certyfikat na Skandynawię są OK. Jesli Twój piec jest dopuszczany do obrotu np. w Norwegii, to sorry bo na pewno jest dobry i spala jak rakieta.

Strona 390 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony