dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 409 z 903
Pokaż wyniki od 8.161 do 8.180 z 18045
  1. #8161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Zielone są sole niklu, jak pamiętam..
    Błękitne - miedzi.
    Kran PH wody nie lubi?
    Dziwne...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #8162

    Domyślnie

    Muszę dokładnie sprawdzić: zielone czy błękitne
    Nie chciałbym, żeby zbyt miękka woda przeżarła spiralę wymiennika.

  3. #8163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    W bardzo niewielu miejscach w tym kraju miedź nie lubi chlorovitu.
    Miedź ma warstwę tlenkową (od środka rury), która nie dopuszcza do powstawania kłopotów...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #8164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Czytam i czytam i piszą ludzie, że zbiorniki po 1000l w najgorsze te mrozy starczają na 1 dzień, Więc 50m3 powinno wystarczyć na 50 dni mrozów. Sporo! Tak bez liczenia tych kelwinów........
    Piszą,a ja piszę, że 2700l mi starcza zapasem na dobę w większe mrozy. Ale jak palę teraz w tygodniu to też mi starcza na dobę. I to wszytko prawda. Bo bufor można załadować różną temperaturą a i tez on może ogrzewać różne powierzchnie o różnym zapotrzebowaniu na ciepło.

  5. #8165

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Piszą,a ja piszę, że 2700l mi starcza zapasem na dobę w większe mrozy. Ale jak palę teraz w tygodniu to też mi starcza na dobę. I to wszytko prawda. Bo bufor można załadować różną temperaturą a i tez on może ogrzewać różne powierzchnie o różnym zapotrzebowaniu na ciepło.
    Krótko: 4kJ/kg/K

    blablablablabla......

  6. #8166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarski

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Na tej stronie znalazłem prościutki sposób na obliczanie co jaki czas trzeba nabijać bufor http://www.holzvergaser-forum.de/ind...vergaseranlage
    w zeszłym roku spaliłem 6000 kg miału kaloryczności 22000KJ/kg w przeliczeniu na kWh to 36696 rocznie dzielimy na 3000 - pewnie liczba godzin w sezonie wychodzi średnie zapotrzebowanie u mnie 12,232 czyli podobnie jak u autora artykułu w takim układzie też potrzebowałbym 5000l bufor żeby trzymał 24h - chata 250 m2 ocieplona. Te liczenie nie bierze pod uwagę sprawności kotła i innych pierdół ale przeszła mi chęć instalacji takiego konia.

  7. #8167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarski Zobacz post
    Na tej stronie znalazłem prościutki sposób na obliczanie co jaki czas trzeba nabijać bufor http://www.holzvergaser-forum.de/ind...vergaseranlage
    w zeszłym roku spaliłem 6000 kg miału kaloryczności 22000KJ/kg w przeliczeniu na kWh to 36696 rocznie dzielimy na 3000 - pewnie liczba godzin w sezonie wychodzi średnie zapotrzebowanie u mnie 12,232 czyli podobnie jak u autora artykułu w takim układzie też potrzebowałbym 5000l bufor żeby trzymał 24h - chata 250 m2 ocieplona. Te liczenie nie bierze pod uwagę sprawności kotła i innych pierdół ale przeszła mi chęć instalacji takiego konia.
    Sag mal, spinst du? Soll ich das ales lesen? Bischen zu viel fuer mich!

  8. #8168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarski Zobacz post
    Na tej stronie znalazłem prościutki sposób na obliczanie co jaki czas trzeba nabijać bufor http://www.holzvergaser-forum.de/ind...vergaseranlage
    w zeszłym roku spaliłem 6000 kg miału kaloryczności 22000KJ/kg w przeliczeniu na kWh to 36696 rocznie dzielimy na 3000 - pewnie liczba godzin w sezonie wychodzi średnie zapotrzebowanie u mnie 12,232 czyli podobnie jak u autora artykułu w takim układzie też potrzebowałbym 5000l bufor żeby trzymał 24h - chata 250 m2 ocieplona. Te liczenie nie bierze pod uwagę sprawności kotła i innych pierdół ale przeszła mi chęć instalacji takiego konia.
    ja mam grzałki w buforze i grzeje czystym prundem 2 sezon 120 m2 i na liczniku mam 7000 KWh za wszystko .36696 KWh to nie do przerobienia jest

  9. #8169
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Rafi jakbyś palił miałem to wyszłoby Ci przynajmniej ~14000, a i tak byłaby to niezła sprawność, ale kto to bierze pod uwagę...
    forowicz
    wieczny plac budowy...

  10. #8170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarski

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad buforem do swojego domu, rozmawiałem nawet z jednym sprzedawcą powiedział że super sprawa i wogóle ale potrzebuję większy taki z 1000l bo taki 250l może być ciut za mały. Postanowiłem poczytać coś u niemiaszków bo u nas to tylko reklamy i ile to zaoszczędzę. Wyliczenia nie biorą pod uwagę sprawności kotła ale są prawdziwe dla przeciętnego dnia w sezonie grzewczym a nie codziennie są mrozy. zresztą można sobie pomnożyć x 60% bo 90% jest w instrukcji. Cruz parę postów wyżej pisał, że 2700l starcza na 24h no i by się zgadzało.
    Takie wyliczenia dla prostego chłopa co mu chcą sprzedać bufor, a jak ktoś pali gazem, olejem to będzie miał dokładniej.

  11. #8171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarski Zobacz post
    Cruz parę postów wyżej pisał, że 2700l starcza na 24h no i by się zgadzało.
    Takie wyliczenia dla prostego chłopa co mu chcą sprzedać bufor, a jak ktoś pali gazem, olejem to będzie miał dokładniej.
    Cruz pisał ironicznie bo jest dużo zmiennych.
    Ja mam nieocieploną chałupę z lat 60 a ktoś może mieć dobrze zbudowany dom z 20 cm styro na ścianie.
    Ja mam duży bufor i mały kocioł (15 kW) i w tygodniu palę po pracy aż do nocy. Teraz jest kila stopni na plusie to palę węglem brunatnym, jak było zimniej to paliłem węglem kamiennym. Czyli ładowałem bufor rożną dawką ciepła ale tez i zapotrzebowania chałupy na ciepło było różne.

    W tygodniu nie jestem w stanie moim kotłem bufora do pełna załadować.
    W sobotę ładuję bufor największą ilością ciepła ale tylko do 70 - 80 oC na górze a na dole do 50 - 60 oC.
    Teraz pale codziennie ale jak będzie cieplej to 2 - 3 razy w tygodnia a potem tylko raz w tygodniu.

    Jak by ktoś nie zauważył to dla mnie bufor jest zbawieniem.

  12. #8172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy bufor jest dobrze ocieplony ? moim zdaniem u mnie jest różnica jak jest na dworze - 1C a jak jest 3 C w stosunku trzymania ciepła dom ocieplony 15 grafit ściany 16 cm podłoga i narazie 20strop ale tylko styro rozłożony

  13. #8173

    Domyślnie

    byry007 - chyba nabić "do pełna", wyłączyć odbiory i patrzeć jak stygnie.

  14. #8174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ale mieszkam i nie moge wyłączyć ogrzewania , czyli czekamy do wiosny . Ile 1tys l powinien stygnąć załadowany do 80 C ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  15. #8175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy bufor jest dobrze ocieplony ? moim zdaniem u mnie jest różnica jak jest na dworze - 1C a jak jest 3 C w stosunku trzymania ciepła dom ocieplony 15 grafit ściany 16 cm podłoga i narazie 20strop ale tylko styro rozłożony
    przy takiej różnicy temperatur masz o ponad 20% większe zużycie energii więc chyba logiczne jest że szybciej ci ten baniak stygnie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #8176

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Ale mieszkam i nie moge wyłączyć ogrzewania , czyli czekamy do wiosny . Ile 1tys l powinien stygnąć załadowany do 80 C ??
    Trzeba wziąć U ocieplenia, powierzchnię bufora[1], średnią temperaturę podczas stygnięcia, obliczyć moc uciekającego ciepła.
    Dalej z objętości, ΔT wyliczyć pojemność cieplną. Na końcu z jednego i drugiego wychodzi czas stygnięcia


    [1] albo (bardziej pesymistycznie) powierzchnię bufora już ocieplonego

    Dla swojego jak policzyłem i wyszło podejrzanie optymistycznie:

  17. #8177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jace0172

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrowiec
    Kod pocztowy
    76-129
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam robi wrażenie prawie trzy razy większy od mojego,przeczytałem cały wątek dzięki któremu też zbudowałem bufor 1000l podziękowania dla adama_mk .Gdzieś miałem nawet zdjęcia jak znajdę to wstawię .

  18. #8178
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Jak tam wrażenia buforowców z kotłownią w salonie?
    Bo jeszcze się zastanawiam czy kocioł z szybą w salonie, czy bez w kotłowni.

  19. #8179

    Domyślnie romotop

    Montujesz takie cos i masz kotlownie w kotlowni a w salonie szybe, ktorej wcale nie musisz otwierac.
    Dla mnie teksty w stylu"....... robicie sobie kotlownie z salonu......'' dawno wlozylem miedzy bajki, od kiedy mozna kupic kominki z podwojnym zaladunkiem.
    Oczywiscie trzeba miec kotlownie za sciana salonu, ale to juz kwestia wyboru projektu.


    Ostatnio edytowane przez Ceslav ; 08-02-2013 o 08:33 Powód: blad

  20. #8180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał o_c Zobacz post
    Jak tam wrażenia buforowców z kotłownią w salonie?
    Bo jeszcze się zastanawiam czy kocioł z szybą w salonie, czy bez w kotłowni.
    Mam bufor 3000l - tymi ręcami zrobiony , mam też kocioł na paliwo stałe. Paliłem jedną całą zimę tylko kominkiem a od 2 lat tylko kotłem. Pomijając aspekt kotłowni w salonie - jak by i co by nie mówić robi się syf w salonie który trzeba sprzątać, czyszczenie, popiół itp... Palę w kominku okazjonalnie dla klimatu, a nie kilka razy dziennie, pilnowanie, żeby nie zgasło...itp. Kocioł zasypuję raz dziennie i mam święty spokój. I takie rozwiązanie polecam. Trzeba to wszystko przeliczyć; jaki duży kocioł, jaki duży bufor i czym chcemy palić, żeby było maksymalnie wygodnie. Odpowiednio dobrany DS i po kłopocie.

Strona 409 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony