dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 433 z 903
Pokaż wyniki od 8.641 do 8.660 z 18054
  1. #8641

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk Zobacz post
    Tak właśnie to ten syfon. Niestety ale zdjęcia nie mogę zrobić bo wszystko mam zabudowane.
    czy moglbys naszkicowac jakie wymiary ma ten syfon? Czy poczatkowo napedzasz go pompka czy od razu rusza w grawitacji? W tym syfonie dales luki, kolana? moglbys sie podzielic jak go dokladnie zrobiles i co laczy, w jakich punktach? Mysle, ze nie tylko ja jestem zainteresowany. Temat syfonu byl juz poruszony, bodajze Cruz narzekal, ze u niego to nie dziala. Jesli dziala u Ciebie to tylko replikowac?

  2. #8642
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Ja tez czytalem o tym syfonie i szukalem odpowiedzi. Wynik nie jest prosty i zalezy nawet od tego jaka masz kotlownie i jak tam jest cieplo/zimno.
    Ja postanowilem ze zrobie maly "syfonik" tak na 0,5m ale poza tym dam jednak zawor klapowy na powrocie coby grawitacje uciac gdy nie bede palic.
    Zawor nie kosztuje duzo wiec chyba to idealne rozwiazanie. Syfon zas gdy jest bardzo dobry to potrzebuje pompki do rozruchu a gdy slabszy to nie zabezpiecza przed rozladowaniem...troche loteria i zalezna nawet od temperatury w kotlowni....ja zatem zrobie jak napisalem.

  3. #8643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał amciek80 Zobacz post
    czy moglbys naszkicowac jakie wymiary ma ten syfon? Czy poczatkowo napedzasz go pompka czy od razu rusza w grawitacji? W tym syfonie dales luki, kolana? moglbys sie podzielic jak go dokladnie zrobiles i co laczy, w jakich punktach? Mysle, ze nie tylko ja jestem zainteresowany. Temat syfonu byl juz poruszony, bodajze Cruz narzekal, ze u niego to nie dziala. Jesli dziala u Ciebie to tylko replikowac?
    Ogólnie to syfon zrobiłem w pierwszej wersji. Działa ale nie w pełnym zakresie temperatur i uzależniony jest od nabicia bufora. Aby wyeliminować te niedogodności zastosowałem na powrocie zawór zwrotny klapkowy.
    Działający u mnie schemat postaram się narysować

  4. #8644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    ...
    Syfon zas gdy jest bardzo dobry to potrzebuje pompki do rozruchu a gdy slabszy to nie zabezpiecza przed rozladowaniem...troche loteria i zalezna nawet od temperatury w kotlowni....ja zatem zrobie jak napisalem.
    Syfon mam 2m. Grawitacja rusza sama ale rury 6/4"


    Edit:

    Zrobiony na szybko mój schemat. W miarę realnie odwzorowuje układ.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kocioł bufor syfon.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	183140  
    Ostatnio edytowane przez robdk ; 12-04-2013 o 07:46

  5. #8645

  6. #8646
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Dzieki robdk Upewniles mnie w tym jak to zrobic.
    Przydalby sie jakis FAQ do tego tematu

  7. #8647
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatanka Zobacz post
    Tam pisza ze sie oplaca i to nawet bardzo. Jak zatem to ma podtrzymac Twoje zdanie, ze sie nie oplaca ?

  8. #8648

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatanka Zobacz post
    Tak pobieżnie patrząc chyba nie wzięto dodatkowych czynników:
    - zachmurzenie
    - nieidealne usytuowanie solara,
    - latem podaż ciepła przekracza popyt
    - 45% dotacji nie oznacza że się zapłaci 55%, tylko więcej

  9. #8649

  10. #8650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    Tam pisza ze sie oplaca i to nawet bardzo. Jak zatem to ma podtrzymac Twoje zdanie, ze sie nie oplaca ?
    a widziałeś czy m ta firma się zajmuje? to co ma pisać? że się nie opłaca?

  11. #8651
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    tylko ze rozmowa toczyla sie typu :
    tatanka : nie oplaca sie
    herakles :jestes w bledzie
    a potem link od tatanka ktora mowila ze sie nie oplaca...zatem chyba mial udowodnic ze sie nie oplaca....albo ja czegos nie kapuje

  12. #8652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    tylko ze rozmowa toczyla sie typu :
    tatanka : nie oplaca sie
    herakles :jestes w bledzie
    a potem link od tatanka ktora mowila ze sie nie oplaca...zatem chyba mial udowodnic ze sie nie oplaca....albo ja czegos nie kapuje
    Nie zauważyłeś tego, że nawet firma zajmująca się sprzedażą kolektorów, naciągając wszelkie możliwe fakty poza granice tolerancji, ma problem z udowodnieniem, że kolektory są "opłacalne". Średni czas zwortu kosztów inwestycyjnych (czyli wyjścia na "zero") wynosi tam ok. 5 lat i to mimo, że policzyli znacznie większą dotację niż w rzeczywistości można dostać oraz co najważniejsze, że milcząco zakładają tam, że słońce świeci zawsze wtedy kiedy potrzebna jest ciepła woda (czyli najbardziej zimą). Poza tym niczego "podejrzanego" tam nie ma...

  13. #8653
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    przeciez ja nie o tym ...ale konczmy ten off topic. gadajmy lepiej o buforach
    Ostatnio edytowane przez Herbatniczek ; 12-04-2013 o 13:46

  14. #8654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    podumowując to życie się nie opłaca.....

    PZDR

    Qter

    P.S.
    Pogrzeb tym bardziej!

    P.S.

    A żeby było w temacie to mój bufor od pewnego czasu grzeją solary - mi sie opłaca. Nie liczę czasu zwrotu inwestycji bo to moja taka fanaberia. Wolno mi? Wolno!

  15. #8655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Witam buforowcy mam prośbę, powiedzcie jak to jest ze średnicami rurek z bufora do zaworów mieszających. Czy na C.O(podłogówka 1000m pexa, od trójników już poleciałem do rozdzielaczy pexem 25 ) jak polecę do mieszacza i pompy standardowo na 1calu będzie ok czy trzeba by przejść na przynajmniej 1 1/4cala i zapodać zawór na 1 1/4 i redukcję na pompę czy może jednak ten 1cal. I podobna sytuacja z CWU. Króciec na 3/4 cala i zawór tak samo czy może przejść na 1cal, a samą cyrkulacje polecieć 3/4 cala czy 1,2cala spokojnie wystarczy? Pozdro
    Ostatnio edytowane przez szwedii ; 18-04-2013 o 18:54
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  16. #8656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Na CO 1" spokojnie wystarczy.
    Na CWU te 3/4 jest dobre.
    Cyrkulacja 3/8 też starczy, tylko gdzie Ty to znajdziesz?

    Daj 1/2" i będzie dobrze.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #8657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Dzięki Adam za pomoc, jak byś jeszcze mógł zapodać jakie króćce wpakować w bufor dla solara, a jakie dla pompy to już będzie komplet i jadę dalej z klockiem.
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  18. #8658

    Domyślnie

    wyjście z bufora na c.o. wystarczy 1' w zupełności, takie też wszystkie zabawki kup,
    cwu jak rozumiem masz już wyjście 3/4' wiec przy tym pozostań, przechodzenie na cal z 3/4 jest bez sensu, a pół cala to chyba za mało, zrób 3/4 na wodzie i 1/2 na cyrkulacji

    edit: o, zanim się przybrałem to już Adam mnie wyprzedził

  19. #8659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    A jeżeli chodzi o filtry skośne, zapodawać je przed mieszaczami czy przed pompami.
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  20. #8660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Ja wstawiam 3/4 bo zredukować się da łatwo.
    Pompa ciepła?
    Cal bym dał, bo tez ładnie się redukuje.
    Z powiększaniem - gorzej, bo zwężka wychodzi a może kłopot zrobić.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 433 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony