dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 472 z 902
Pokaż wyniki od 9.421 do 9.440 z 18027
  1. #9421

    Domyślnie

    Mylisz się, 1000l wystarczy ci spokojnie na 3-4dni w zależności od zużycia i rozbudowania wężownicy cwu, i jeśli będziesz palił węglem to spokojnie jeden wsad wystarczy (a może nawet mniej - nie mam rozbioru ciepła na co więc idzie szybko i sprawnie). U mnie starcza na tydzień, ale mi wystarcza że mam na górze bufora 45'C i tyle mi leci z kranu (przy małym poborze oczywiście, dla mnie wystarcza żona marudzi ).
    Zanim przerobiłem wężownicę to paliłem 2-3razy na tydzień (zależy jak wysoko grzałem bufor, a także od temperatury na zewnątrz), tak więc nie jest to jakieś strasznie uciążliwe. Mam piec 25kw zasyp węgla pozwala mi nagrzać bufor do 90` przy włączonym ogrzewaniu gdy na zewnątrz temperatura nie spada poniżej zera (od0-5stopni).
    Latem to bym zagotował bufor.

  2. #9422

    Domyślnie

    mógł byś napisać jak przerobiłeś wężownicę ? co z nią było nie tak przed przeróbką ?

  3. #9423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    malachio powiem CI szczerze ze daj sobie spokój z drewutnią ja jest po budowie 2 na 4,5 m blacha mnie kosztowała 580zł kupiłem taką samą jak na dach bo myślałem ze bedzie widać ją a tu dupa nie widać mogła byc tania zostały mi deski z stropu obudowałem z 4 stron deska do deski bo u mnie z kazdej strony wieje i pada jak bym deski policzył i drzewo to spokojnie wydałem 1000zł a z palenia drzewem nie jestem tak bardzo zadowolony i jednym załadowaniem nie naładuje bufora(fakt ze jeden rok sezonowane) a o paleniu na miarkowniku to juz zapomniałem teraz tez pale drzewem i brykietem taniej sie nie da a drzewem tak tanio nie wychodzi kupić w lesie przywieź pociąć i porąbać i sezonowanie . Takie moje zdanie . Pozdrawiam
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  4. #9424
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Robił już ktoś dolną wężownicę pod freon?
    Jak ktoś ma jakieś przemyślenia to chętnie poczytam bo życie jest za krótkie żeby za każdym razem wymyślać od nowa koło.

  5. #9425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Robił.
    Bardzo dawno...
    Niejaka EDA, co sprężarki do lodówek w socrealu wykonywała...
    Wtedy żaden hit to nie był.... niszowe było...

    Robi się normalnie. Jak skraplacz wodny.
    To znaczy - liczy się powierzchnię jak dla skraplacza wodnego.
    (wsadza się pod lejek)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #9426

    Domyślnie

    Cytat Napisał papi240 Zobacz post
    mógł byś napisać jak przerobiłeś wężownicę ? co z nią było nie tak przed przeróbką ?
    ogólnie to mam teraz około 40m fi22 w dwóch równoległych odcinkach, przed nimi mam ponad 20m fi18 a na samej górze jeszcze kilka metrów fi 18, całość od dołu bufora z tym że te dwie równoległe fi22są od połowy zbiornika w górę i są ze sobą spleciona o tak ( ( ) ) [Jak dwa kółka olimpijskie] na górze łączą się i przechodzą w fi 18 i to mi wychodzi ze zbiornika i idzie do zaworu mieszającego (przeciwoparzeniowy) i dalej do kranów.

    Przed przeróbką to miałem skopaną po całości 2x20m fi 22 buło połączone równolegle w taki sposób że była jedna wężownica w drugiej co było kompletnie bez sensu, a 18 miała być do solara, jednak gmina nie dostała kasy na dopłaty, wiec przerobiłem i teraz to mam ciepłej wody od groma (właściwie to nie ma opcji żeby leciała zimna jak się puści z kranu ciepłą to w najgorszym razie mam letnią wodę

    No ja to jednak drewutnię zrobię bo mam dostęp do taniego drewna (również na drewutnię z racji zawodu współpracuję czasem z tartakiem), puki co to brykiet u mnie chyba drożej niż węgiel wychodzi, a węgla nie lubię bo strasznie brudzi.

  7. #9427
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    To, że dawno to wiem. Widziałem taką co starsza ode mnie była!
    Mi chodziło czy tu i teraz
    czytać gotowiec podany na tacy obok jakiegoś IPA albo lepiej AIPA
    Adamie skoro jesteś na posterunku to powiedz czy nie mając zaplecza aby wszystko "tymi ręcami" zrobić warto się babrać z klimatyzatorem z demobilu i całą resztą szmelcu nie tylko dla sportu?

  8. #9428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Warto!
    BARDZO!!!

    Wiedzę zdobędziesz "tymi ręcami"


    Znajdź na złomie sprężarkę od lodówki z czynnikiem R600.
    Poskładaj całość, polutuj i napełnij czynnikiem CARE30.

    Przetłumaczyć?


    Znajdź sprężarkę na izobutan (butan).
    Poskładaj całość i napełnij LPG (CARE30 to pół na pół propan z butanem)
    Koszt rzędu 25zł wiec?
    DOŚWIADCZENIE zdobywasz - bezcenne!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Witam, pytanko w różnicy w perlicie.
    http://www.icmarket.pl/perlipol-perl...-10627.html(do zapraw, tynków)
    http://www.icmarket.pl/perlit-polska...-10500.html(do ociepleń)
    czy i jeden i drugi nadaje się do izolacji bufora, czy jednak trzeba brać ten droższy który ma w opisie że jest do ociepleń. Pozdro
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  10. #9430

    Domyślnie

    Poprawne linki
    Cytat Napisał szwedii Zobacz post

  11. #9431

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zbiornikiem http://sdrv.ms/1cKZA5b zdjęcie poglądowe

    Pojemność zacna: 2000l, wymiary mi pasują bo będzie robił za ściankę działową jak go ocieplę 210 x 75 x 175

    Pomijając problemy z włożeniem wężownicy (trzeba będzie od góry?, może nawet częściowo lutować wsadzając ręce do środka, trzeba poszukać zbiornika z możliwie dużym wejściem), pomijając że raczej wszystkie króćce będą od góry, to jak z mechaniką płynu w takim zbiorniku? Dużo gorzej w porównaniu z walcem?

  12. #9432

    Domyślnie

    @veracious -z czego on jest zrobiony? Ciekawe jak się zachowa mając wodę >80st i ciśnienie słupa wody >0.5bar - czy nie zrobi się z niego kula

  13. #9433

    Domyślnie

    @bajcik Można by bo jeszcze przepasać taśmą stalową dodatkowo w pionie, robiąc kratownicę. Jeśli chodzi o wysoką temperaturę najbardziej może ucierpieć dolna część zbiornika która może ulec "rozlaniu". Zatem kratownicę może zrobić z kształtek.

    Nie wiem z czego jest zrobiony, jako laik mówię na to plastyk. Na olej, szambo, wodę http://allegro.pl/listing/listing.ph...zbiornik+2000l

  14. #9434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    macin a

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    okolice warszawy
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jak zamontować termometry w buforze,takie tarczowe tylne?
    w buforze wspawalem trzy krućce 3/4 cala ,na górze ,środku i na dole jednak ze względu na ocieplenie musze je wydłużyć o jakieś 30 centymetrów.
    pytanie brzmi czy termometr wkręcony w taką ślepą rurkę bedzie pokazywał wartosci zbliżone do prawdy?

  15. #9435

    Domyślnie

    Cytat Napisał veracious Zobacz post
    @bajcik Można by bo jeszcze przepasać taśmą stalową dodatkowo w pionie, robiąc kratownicę. Jeśli chodzi o wysoką temperaturę najbardziej może ucierpieć dolna część zbiornika która może ulec "rozlaniu". Zatem kratownicę może zrobić z kształtek.
    szwedii świadom jak duże jest parcie na ścianki zrobił takie oto żebrowanie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5970575

    Cytat Napisał macin a Zobacz post
    Jak zamontować termometry w buforze,takie tarczowe tylne?
    w buforze wspawalem trzy krućce 3/4 cala ,na górze ,środku i na dole jednak ze względu na ocieplenie musze je wydłużyć o jakieś 30 centymetrów.
    pytanie brzmi czy termometr wkręcony w taką ślepą rurkę bedzie pokazywał wartosci zbliżone do prawdy?
    Może termometr z kapilarą? Ocieplenie nie jest problemem, dodatkowo termometry można sobie przenieść we wygodne miejsce.

  16. #9436
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    [QUOTE=bajcik;6238195]szwedii świadom jak duże jest parcie na ścianki zrobił takie oto żebrowanie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5970575

    No dokładnie, można znaleźć opis mojego klocka. Dodam jeszcze ku przestrodze że nawet takie użebrowanie to trochę mało, znam z autopsji, a dokładniej jak napełniłem instalacje bufor wydęło mi na szerszych ściankach tak ze 4cm na boki co kosztowało mnie 2200l wody i przeróbkę instalacji bo bufor jest spięty z kotłem na krótko i naprężenia rozwaliły mi filtr skośny. Musiałem dodatkowo opasać bufor 3 profilami na szpilkach, to go utrzymało w ryzach, wtedy go napełniłem ponownie i dopiero skręciłem z kotłem. Najpewniejszym rozwiązaniem przy takich konstrukcjach jest kratownica jak u mnie i dodatkowo ze 3 szpilki wspawane na przestrzał w ścianach bufora. To na pewno utrzyma kształt podczas napełniania. Ja byłem pewien że u mnie tak jest zrobione, okazało się że nie i mały zonk się pojawił. SZPILKI NA PRZESTRZAŁ PODSTAWA!!!!! Pozdro
    Ostatnio edytowane przez szwedii ; 25-11-2013 o 18:18
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  17. #9437

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem. Sprzedawany jest gotowy zbiornik. O nominalnej pojemności P litrów. Dlaczego ma się coś z nim dziać? Dajmy na to w dodatku że będzie z polipropylenu i spokojnie wytrzyma nawet 80 stopni C. Niech nawet lekko się odgina, wężownica będzie wprowadzona od góry i na ścianach które będą pracować nie będzie stałych punktów podpory.

    Oczywiście to są rozważania a nie upierania się

    Zostaje kwestia ocieplenia, musi być to materiał elastyczny.

    Kloc szwedii robi wrażenie, porządna nasza robota a nie jakiś chińczyk.
    Ostatnio edytowane przez veracious ; 25-11-2013 o 19:02

  18. #9438
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Heh nom porządna robota ale jednak troszkę stersa było, da się zrobić ale jednak z okrągłym mniej problemów. U mnie musiał być jaki jest i jestem mega zadowolony nawet po małych przejściach.
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  19. #9439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    macin a

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    okolice warszawy
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    szwedii świadom jak duże jest parcie na ścianki zrobił takie oto żebrowanie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5970575



    Może termometr z kapilarą? Ocieplenie nie jest problemem, dodatkowo termometry można sobie przenieść we wygodne miejsce.
    no tak ale różnica w kosztach znaczna,a jakby połączyć wszystkie trzy krućce ze sobą poza ociepleniem (taka pionowa rura powiedzmy ok 3/4) i w to dopiero powkręcać termometry?

  20. #9440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał veracious Zobacz post
    @bajcik Można by bo jeszcze przepasać taśmą stalową dodatkowo w pionie, robiąc kratownicę. Jeśli chodzi o wysoką temperaturę najbardziej może ucierpieć dolna część zbiornika która może ulec "rozlaniu". Zatem kratownicę może zrobić z kształtek.

    Nie wiem z czego jest zrobiony, jako laik mówię na to plastyk. Na olej, szambo, wodę http://allegro.pl/listing/listing.ph...zbiornik+2000l
    Można go od razu całego obuwać stalą, tylko po co.
    Nawet jak się dziedzica pruskiego przepasa szarfą biało-czerwoną to się z niego nie zrobi Wawrzyńca Pruskiego.

Strona 472 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony