dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 902
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 18027
  1. #9721

    Domyślnie

    Cytat Napisał skarek Zobacz post
    Witam,

    mam problem z buforem - zrobiłem błąd, bo zamówiłem bufor z wężownicą stalową bez ocynku, którą chciałem wykorzystać do przepływowego ogrzewania wody użytkowej.
    Teraz wiem że powinienem był wziąć wężownicę z nierdzewki.
    Czy woda będzie ciągle leciała rdzawa, czy może z czasem kolor będzie mało zauważalny?
    A jak się ma rozwiązanie wężownicy z miedzi którą zastosowali koledzy np. Piczman?
    Czy też wystąpią podobne problemy?
    Domek

  2. #9722
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nigdy nie wystąpią.
    Przypomnij sobie "szereg elektrochemiczny metali"
    Było dyskutowane w wątku.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #9723

    Domyślnie

    Ciąg dalszy wspomnień: naczynie wzbiorcze

    Przy pojemności wodnej bufor+kocioł+rurki wychodzi pod 3000l, 4% z tego to 120l. Dorwałem piękną butlę po LPG pojemności 140l - idealna wprost.




    Po obmalowaniu wystarczyło wspawać mufki .... i tu był problem. Spawacz się bał. Niedługo wcześniej rozerwało jakiegoś znajomego jego znajomego i wolał nie ryzykować. Miałem to zrobić sam, ale nieopatrznie powiedziałem o tym Żonie Dalszą opowieść skrócę tylko do tego żę kupiłem 3 butle 50cio litrowe które spiąłem razem. Wyjścia nie były idealnie powtarzalne, więc 2 "magistrale" dało się jeszcze zrobić stalą, ale trzecią już przylutowałem z miedzi.



    Całość rozkładana na śrubunkach żeby włazem wnieść na strych. Montowane poziomo. Od dołu - rura wznośna (nie widać jej), od góry - bezpieczeństwa (ta meidziana), z boku stalowa przelewowa.

    cdn...

  4. #9724
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na tym forum przeglądałem już cały temat dotyczący buforów ciepła dużo się tez o tym naczytałem i zamierzam taki bufor zainstalować u siebie mam pytanie czy schemat podłączenia będzie poprawny:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	245389

  5. #9725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Słabo poczytałeś.
    Bojler i kaloryfery sprawiają, że Ci ten bufor nie jest potrzebny.
    Po co wywalać kasę na dublowanie funkcji?
    Może zacznij czytać raz jeszcze i od początku?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #9726

    Domyślnie

    @bkolumb
    Po co bojler? Nie zaznaczyłeś gdzie jest woda CO a gdzie woda CWU, i trudno się domyślić czy tam jest jakaś cyrkulacja czy coś. Jeśli bufor jest bez wężownic, to może warto dać bojler pomiędzy kotłem a buforem.

    Zawór zwrotny podłogówki chyba zbędny

    Kocioł wpięty jak u mnie, ale myślę czy bym tam też podmieszania nie zrobił, bo jak się pompka uruchomi (na najniższym biegu) to szybko spada temperatura na kotle,

  7. #9727
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Bufor bez wężownicy , zasobnik cwu ładowany przez wężownice znajdującą się w nim.
    przesyłam poprawiony schemat piec, bufor, zasobnik cwu już mam i muszę to połączyćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	245417

  8. #9728

    Domyślnie

    Tylko po co Ci ten bufor?

    Wątek jest dla tych co potrzebują bufora jako czynnika ogrzewającego CWU oraz wodę w grzejnikach. Takie rozwiązanie ekonomicznie jest bez sensu moim zdaniem.

  9. #9729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nie rozumiem dlaczego bez sensu potrzebuje bufor żeby zmagazynować ciepło które później będzie wykorzystane, palę w piecu popołudniami i wieczorem a przez noc i rano ogrzewanie mam z bufora i następnego dnia jak wracam z pracy znów pale w piecu chyba wystarczający argument

  10. #9730
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    Tylko po co Ci ten bufor?

    Wątek jest dla tych co potrzebują bufora jako czynnika ogrzewającego CWU oraz wodę w grzejnikach. Takie rozwiązanie ekonomicznie jest bez sensu moim zdaniem.
    Właśnie po to potrzebuje bufora jako czynnika grzewczego aby ogrzał grzejniki i podłogówkę i jak zabraknie cwu to dogrzał

  11. #9731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    @bkolumb
    Po co bojler? Nie zaznaczyłeś gdzie jest woda CO a gdzie woda CWU, i trudno się domyślić czy tam jest jakaś cyrkulacja czy coś. Jeśli bufor jest bez wężownic, to może warto dać bojler pomiędzy kotłem a buforem.

    Zawór zwrotny podłogówki chyba zbędny

    Kocioł wpięty jak u mnie, ale myślę czy bym tam też podmieszania nie zrobił, bo jak się pompka uruchomi (na najniższym biegu) to szybko spada temperatura na kotle,
    Myślę że teraz będzie poprawnie wraz z ochrona powrotu poprzez pomieszanie wodyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	245422

  12. #9732

    Domyślnie

    bkolumb - wyjdzie ci instalacja podobna jak u koleki z innego forum:
    http://domkopedia.pl/index.php/Bufor...nik.40boungler

    Edit: na drugim schemacie pompa ma być pomiędzy zaworem 3d a kotłem. Bo po rozpaleniu woda krąży w kółko tylko przez kocioł.

  13. #9733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Co to jest "zawór trójdrogowy"?
    Co robi?
    Jak często chcesz wymieniać bojler?
    Czym stabilizujesz temperaturę grzejników?
    Czym temperaturę CWU?
    Te temperatury to będą tak od 30 do 90stC. Jak Bóg da, z tego, co widzę.

    A miało ułatwić, usprawnić i zrobić system przyjaznym...
    A jest zlepkiem tego, co w kącie stało - "bo jest!"

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #9734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    układ zadziała.
    Jak długo popracuje - nie wiadomo, ale wiadomo, że popracuje niestabilnie.
    Jest niepraktyczny, nieoptymalny, potencjalnie - awaryjny.

    Nie wiadomo, czy taki być musi ze względu na resztę tego, co już jest.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #9735

    Domyślnie

    przeprowadzasz modernizację istniejącego systemu CO czy może nowy system w nowym domu ?
    otwórz się na fourm napewno grono ludzi mających rozeznanie w temacie pomoże

    może zrób 2 niezależne obiegi z bufora jeden przez zawór 3d mieszający z siłownikiem na podłogówkę a drugi na grzejniki
    zamiast zbiornika/zasobnika cwu zrób wężownicę w buforze, zaoszczędzisz miejsce w kotłowni, pieniądze no i zawsze to jedna pompa mniej a jak widzisz na forum wielu już się sprawdziło i przekonało że to działa

  16. #9736
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Co to jest "zawór trójdrogowy"?
    Co robi?
    Jak często chcesz wymieniać bojler?
    Czym stabilizujesz temperaturę grzejników?
    Czym temperaturę CWU?
    Te temperatury to będą tak od 30 do 90stC. Jak Bóg da, z tego, co widzę.

    A miało ułatwić, usprawnić i zrobić system przyjaznym...
    A jest zlepkiem tego, co w kącie stało - "bo jest!"

    Adam M.
    Witam chyba większość wie po co zawór 3d
    bojler stojący 200 l będzie umieszczony w pralni obok kotłowni miejsca mam sporo
    a wymieni się jak przyjdzie na niego pora
    temperatura grzejników będzie sterowana przez sterownik i regulator pokojowy który po prostu wyłączy pompę gdy zostanie osiągnięta zadana temperatura w pomieszczeniu
    podobnie z podłogówka w salonie drugi regulator pokojowy , a przy rozdzielaczu zawór termostatyczny mieszający ATM
    więc nie ma co się obawiać zbyt wysokich temperatur , a bojler cwu także będzie włączone pod sterownik i będzie ładowany do zadanej temp. po czym zostanie wyłączona pompa

  17. #9737

    Domyślnie

    Cytat Napisał bkolumb Zobacz post
    chyba większość wie po co zawór 3d
    Musisz się nauczyć czytać posty Adama. Tym przekornym pytaniem chciał Ci zwrócić uwagę, że albo masz błąd na schemacie, albo faktycznie nie masz pojęcia do czego służy zawór trójdrogowy.

  18. #9738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    bkolumb

    Jakbyś miał chwilę czasu, to wpadnij z kątówką na jakie złomowisko.
    Uważnie popatrz ile i jakich baniaczków różnej wielkości tam leży, bo leży ich bardzo dużo..
    WSZYSTKIE prawie to flaki z term i bojlerów.
    Rozetnij który i obejrzyj wnętrze.
    POTEM dopiero zabierz się do projektowania układu CWU.
    Wyjdzie o wiele doskonalszy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #9739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał bkolumb Zobacz post
    Myślę że teraz będzie poprawnie wraz z ochrona powrotu poprzez pomieszanie wodyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	245422
    Pomyśl o pompie która zapodaje wodę na obieg grzejników, jak ona będzie śmigała na wodzie o tem. 90*C może długo nie pociągnąć, a ten schemat to właśnie spowoduje, chyba że głupoty gadam i jest oki. ale ja bym to zmienił. Pompa od wężownicy z bojlera to samo.Pozdro
    Ostatnio edytowane przez szwedii ; 01-03-2014 o 20:25
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  20. #9740
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bkolumb

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żabnica
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał szwedii Zobacz post
    Pomyśl o pompie która zapodaje wodę na obieg grzejników, jak ona będzie śmigała na wodzie o tem. 90*C może długo nie pociągnąć, a ten schemat to właśnie spowoduje, chyba że głupoty gadam i jest oki. ale ja bym to zmienił. Pompa od wężownicy z bojlera to samo.Pozdro
    Jeśli ktoś mógłby poprawić ten schemat to byłbym niezmiernie wdzięczny, pompy można dać na powrocie, przy bojlerze to samo

Strona 487 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony