dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 653 z 902
Pokaż wyniki od 13.041 do 13.060 z 18028
  1. #13041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Na temat ocieplenie chyba wszystko juz jasne i chyba będę rozbierał moj kubraczek z wełny w granulacie i zasypia perlitem

  2. #13042
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zawór działa prawidłowo, to z bufora pompka próbuje wyciągać wodę, druga od grzejników też .. i robi się podciśnienie ..
    nie mój pomysł, zaufałem hydraulikowi i bida jak czopka .. pytałem panie czy aby nie na zasilaniu przed zaworem ...
    zawór prócz tego że ma refleks szachisty podwodnego, to jest ok,.
    Nie wiem jakim cudem niby ten zawor działa prawidlowo przecież jak jest przymkniety i ma być obieg krótki kotlowy to pompka może tylko pchać wodę w naczynie chyba ze coś źle opisales na tym schemacie.' '

  3. #13043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Raczej źle nie opisałem, moja wina nie spierałem się z "fachowcem" powiedziałem mu tylko że ma być pompka na zasilaniu krótkiego obiegu, to mnie zbył.
    A tak to było, z jakiego pieca chleba nie jadł...
    Wiem że trzeba mieć krzepę jeśli się chce nagwintować 6/4 rurę, lub robić z króćców.


    Chcę zrobić tak .. władować pompkę na krótki obieg, zrobić obejście zaworu termostatycznego, rurą z zaworem kulowym np 5/4 - 6/4 od biedy 1". Na dół dać na powrót zawór termostatyczny drugi na 55st otwarcie żeby woda w kotle stale była ciepła i też zrobić mu obejście ..aby awaryjnie dopomóc mu w końcówce ładowania i tak przy drewnie trzeba 2x załadować piec aby bufor był wygrzany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor podłączenie Merkava.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	372179
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 07-11-2016 o 17:36

  4. #13044
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A dokładnie to u ciebie jest tak ze jak na zaworze jeszcze nie ma 72stopni i powiedzmy załączysz pompke to ona nie ma żadnego obiegu i tylko robi podciśnienie i pcha w naczynie natomiast gdy zawór zaczyna sie otwierać to zaczyna się robić obieg ale z pominięciem pieca albo troche wody idzie przez piec a reszta zimnej z dołu bufora trafia bezpośrednio na góre bufora ale jaja.

    Tak samo było u mnie z hydraulikiem pare lat temu też musiałem przerabiać a hydraulik z kilkunastoletnim doświadczeniem, ale jak większość robią od lat te same schematy i jak im się każe zrobić według naszej koncepcji z automatyką i zaworami mieszającymi to sie motają i gubią bo już trzeba myśleć a niektórzy maja z tym problem.
    Tą instalacjie która teraz wykonywałem u szwagra wykonałem całkowicie samodzielnie chociaz nigdy wczesniej czegos takiego nie robiłem wszystko działa jak należy grawitacjia rusza już przy 35stopniach pompka przy buforze załączana termostatem pokojowym i przylgowym co by termostat pokojowy niepotrzebnie nie załączył pompki gdy nie ma ciepłej wody w buforze ,w piecu może palic kazdy bo nie trzeba zakręcac zadnych zaworów nawet dzwiczka jak ktoś zapomni zamknąc to się nic nie stanie tak porzadnie chodzi na grawitacji kurcze chyba minąłem się z powołaniem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_155713.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	372180  
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 05-11-2016 o 21:45

  5. #13045
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Raczej źle nie opisałem, moja wina nie spierałem się z "fachowcem" powiedziałem mu tylko że ma być pompka na zasilaniu krótkiego obiegu, to mnie zbył.


    Chcę zrobić tak .. władować pompkę na krótki obieg, zrobić obejście zaworu termostatycznego, rurą z zaworem kulowym np 5/4 - 6/4 od biedy 1". Na dół dać na powrót zawór termostatyczny drugi na 55st otwarcie żeby woda w kotle stale była ciepła i też zrobić mu obejście ..aby awaryjnie dopomóc mu w końcówce ładowania i tak przy drewnie trzeba 2x załadować piec aby bufor był wygrzany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor podłączenie Merkava.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	372179
    Co ty kombinujesz nie wiem jak to ma działać z dwoma zaworami termostatycznymi i nie idzie odczytac tego obejscia z pompka przy piecu i czemu przeniosłeś pompke od bufora przeciez wczesniej było dobrze wystarczyło tylko przenieś pompke za trójnik lub trójnik za pompke
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 05-11-2016 o 22:10

  6. #13046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Może faktycznie źle wywnioskowałem, kiedy zimna woda wraca z bufora i miesza się z krótkim obiegiem, blokując go.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor podłączenie Merkava1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	372186
    ktoś zapomni zamknąc to się nic nie stanie tak porzadnie chodzi na grawitacji kurcze chyba minąłem się z powołaniem.
    a jak temperatura powrotu do kotła ?
    Teraz myślę, że przeniesienie grupy pompowej na zasilanie małego obiegu było by dobre i zaczął by działać. A czemu pompkę dałem na wyjściu z bufora ? ponieważ dobrze mieszała by na krótkim obiegu bufora, dokładnie jak to robić ma pompka zamocowana na zasilaniu kotła i przed zaworem termostatycznym jak wg ostatniego rysunku, który chwilowo zawiera ponownie przestawioną grupę pompową.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 05-11-2016 o 22:28

  7. #13047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    [QUOTE=מרכבה;7333312]Może faktycznie źle wywnioskowałem, kiedy zimna woda wraca z bufora i miesza się z krótkim obiegiem, blokując go.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor podłączenie Merkava1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	372186
    a jak temperatura powrotu do kotła ?


    Większośc czasu chodzi na grawitacji a przy grawitacji nie jest potrzebne podmieszanie a gdy temperatura na kotle rosnie i obieg zaczyna wspomagac pompka to z powodu takiego że woda wpadająca w kocioł jest juz cieplejsza i nie trzeba robić podmieszania .Ale w ramach eksperymentu zrobiłem taka prowizorke tylko szukam większego zaworu grzejnikowego tak przynajmniej 1 cal bo ten z odzysku 1/2cala ma bardzo wąskie gardło i za mało wody przepuszcza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161105_155739.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	372187  

  8. #13048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Co ty kombinujesz nie wiem jak to ma działać z dwoma zaworami termostatycznymi i nie idzie odczytac tego obejscia z pompka przy piecu i czemu przeniosłeś pompke od bufora przeciez wczesniej było dobrze wystarczyło tylko przenieś pompke za trójnik lub trójnik za pompke
    Dokładnie tak

  9. #13049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    [QUOTE=romano78;7333330]
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Może faktycznie źle wywnioskowałem, kiedy zimna woda wraca z bufora i miesza się z krótkim obiegiem, blokując go.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bufor podłączenie Merkava1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	372186
    a jak temperatura powrotu do kotła ?


    Większośc czasu chodzi na grawitacji a przy grawitacji nie jest potrzebne podmieszanie a gdy temperatura na kotle rosnie i obieg zaczyna wspomagac pompka to z powodu takiego że woda wpadająca w kocioł jest juz cieplejsza i nie trzeba robić podmieszania .Ale w ramach eksperymentu zrobiłem taka prowizorke tylko szukam większego zaworu grzejnikowego tak przynajmniej 1 cal bo ten z odzysku 1/2cala ma bardzo wąskie gardło i za mało wody przepuszcza.
    Sprytnie pomyslane, i rzeczywiscie ciepła woda jest sciągana w dol z zasilania do powrotu?

  10. #13050

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post

    I też stosują do ocieplenia perlit...
    Dzięki za przypomnienie tematu.
    U mnie perlit wykorzystałem do wylania izolacji cieplnej pod kotłownią - wytrzymałość na ściskanie kilkukrotnie wyższa niż styro.
    Zostały mi 4 worki po 125l więc pozostaje dokupić kilka. Kolejność działania miała być taka, że najpierw wełna w koło zbiornika, potem czas na ewentualne zmiany w instalacji i gdzieś tam dopiero po 2-3 latach decyzja o dołożeniu lub nie 2700l i dopiero po tym manewrze ocieplanie,zasypywanie, zasklepianie etc na amen.

    Dla chętnych: Jak ktoś zamierza zabrać się za perlit to pyli toto w trakcie przesypywania jak cholera maska przeciwpyłowa obowiązkowo albo mocny przewiew pomieszczenia

    pozdro

  11. #13051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sprytnie pomyslane, i rzeczywiscie ciepła woda jest sciągana w dol z zasilania do powrotu?
    na razie to szkic poprawki - ten poniżej to jest układ obecny - szkic do poprawki zamieściłem przedostatnio.
    w tej chwili jest tak i są problemy, łącznie z wypychaniem ciepłej wody do naczynia wyrównawczego, chodzi jedna pompka, tj grzejnikowa wg tego schematu.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 06-11-2016 o 07:49

  12. #13052
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Adam,ładny wykład,też mam zamiar porządnie zaizolować baniaczek.
    Jest tylko problem kupienia tego materiału,przynajmniej w okolicach Opola,w markietach budowlanych tylko do celów ogrodniczych w kosmicznych cenach,na składach budowlanych brak,w internecie cena w granicach 160 PLN za m 3+tyle samo przesyłka.
    Jeśli ktoś wie gdzie to zdobyć w woj. opolskim,proszę o namiary,transport posiadam.
    Można by się spierać czy "szkło nie przepuszcza promieniowania podczerwonego" i nie ma takiego materiału który by "praktycznie nie przewodził ciepła".
    Jeśli wata nie odcina konwekcji,można ją odciąć np.poprzez szczelną zabudowę z płyt g-kna stelażu metalowym,dokładne szpachlowanie oraz fuga akrylowa bądź silikonowa na łączeniu ścian,sufitu i podłogi obowiązkowa.
    Oczywiście można wszystko wymodelować,ale specjalne profile i płyty do tego celu tanie nie są.
    Uważam,że wata też jest kiepskim izolatorem i też znacznie jednak promieniowanie podczerwone przepuszcza,jednak trudno jest zdobyć porządny materiał izolacyjny,wszędzie tylko wełna i styropian,bo na tym można najwięcej kasy zarobić,ale to już politykowanie.
    Pozdrawiam

  13. #13053

    Domyślnie

    witam.
    Swoim postem chce przekonac te osoby, które śledzą ten wątek i nie są do końca przekonani co do zasadności zainstalowania bufora. Śledziłem wasze wpisy od ponad roku. W końcu zdecydowaliśmy z ojcem, że w jego domu przy okazji wymiany kotła zainstalujemy bufor. W internecie znalazłem baniak z blachy nierdzewenej o poj. 1200l. Następny krok to zakup rury karbowanej nierdzewnej 3/4 cali o dl. 50m do skonstruowania wężownicy na CWU. Następnie kolejne etapy budowy bufora wg podpowiedzi z tego wątku. podłączenie do kotła wg schematu Nilsana. Izolacja z welny mineralnej. Pierwsze naładowanie bufora w lipcu do 70 stopni. CWU użytkowa przez 4 dni praktycznie bez ograniczeń. Dołożenie izolacji w sumie 15cm grubosci, naładowanie bufora do 85 stopni i CWU dostępna przez 7 dni. Dodam, że kocioł potzebuje 3,5 godziny palenia średniej jakości drewnem do naładowania bufora do 85 stopni. We wrześniu montaż podajnika z palnikiem na zrębki. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz dobowe zużycie zrębki to ok 160litrów. Kocioł pracuje od godziny 10 do 17. Pozostałe godziny to rozładowywanie bufora przez CO. W częsci mieszkalnej temperatura w okolicach 21 stopni. Przy cenie 45 złotych za 1000l zrębki śmiało mogę napisać, że jest to jedno z najbardziej ekonomicznych paliw. Dom typowa kostka z lat 80 nieocieplony, biała cegła, grzejniki żeliwne, okna plastik, pow. wraz z piwnicami gdzie jest ok 16 stopni cesjusza to ok 220m2. W razie pytań służe pomocą w celu przekonania do zasadności skonstruowania bufora.

  14. #13054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Można by się spierać czy "szkło nie przepuszcza promieniowania podczerwonego" "

    Można zajrzeć do tabel, parametrów.
    Można sprawdzić samemu.
    Czujka ruchu systemu alarmowego to czujnik podczerwieni.
    Szyba, każda, jest "ścianą" dla niej.
    Gruba plexa czy poliwęglan - nie. Widzi tak jakby nie było przegrody.
    A perlit to nie szkło okienne i podczerwień tłumi bardzo mocno - jako materiał.
    A jest jeszcze wpływ kształtu. Perlit to kulki.

    Zwykły pirometr pozwala zobaczyć jak przebiegają takie procesy.
    Patrzymy na kubek gorącej wody przez szkło, pleksę, czy inny materiał.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #13055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Adam - perli ma puste przestrzenie między sobą, sam perlit jest nietransparętny.
    Mój typ ? np szary EPS właśnie- stąd że jest szary ograniczono przenoszenie ciepła przez promieniowanie.
    Szkło zwykłe nie zatrzymuje dobrze promieniowania .. patrz zwykłe szyby w oknach ..

  16. #13056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz!

    Ci od skroplonych gazów nie stosują EPSa. A przecież by mogli.
    Styro się maże ponad 80stC...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #13057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Adamie na buforze już jest izolacja dedykowana i wypada jeszcze dogacić. Tak że się nie lękaj, stan izolacji będzie oki.

  18. #13058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ale...
    To nie moje lęki!
    Zwykle to tylko moje sugestie...

    Dobrze, ze zrobiłeś to DOBRZE.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #13059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wszystko jest ok czasem nerwy ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 07-11-2016 o 17:37

  20. #13060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No, ja o ociepleniu...

    Forum obrazki przyjmuje czy na zewnątrz trzeba je dawać?
    Zewnętrzne obrazki - żaby zjadają po czasie...
    Narysowałbym jak ja wpinam te klocki w kocioł i baniak.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 653 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony